Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ustawiam tak, że 2 graczy ma nabieg na krótki słupek (najlepiej wysocy, wtedy rywale dają im na krycie również wysokich zawodników) jeden zawodnik atakuje bramkarza - musi być silny, skoczny i dobrze grający głową. Najlepszy zawodnik ma nabieg na długi słupek - wiadomo ma najlepszą skoczność, siłę i główkowanie spośród wszystkich. Dwóm zawodnikom daję ustawienie przed polem karnym, a jeden ma odegranie na krótki słupek. Dośrodkowania na długi słupek. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdza. Tylko zawodnik nabiegający na długi słupek musi mieć dobre atrybuty, o których wcześniej pisałem, wtedy dochodzi niemal do każdego dośrodkowania, ale wiadomo, że każdego nie wykorzysta...Natomiast wolne i auty całkowicie mi nie wychodzą ;/

Odnośnik do komentarza

mam pytanie, może trochę głupie i logiczne, ale ja jednak chciałbym się poradzić.

mianowicie, co może być mocną/słabą stroną naszego zespołu? no bo indywidualnie, zawodnika to wiadomo, że jest np, szybki, dobrze wyszkolony technicznie. Ciekawi mnie jak to sprawdzić.

 

Bo jest np.taka sytuacja, że mamy w drużynie szybkich skrzydłowych, no to wiadomo jest to nasz atut, to w takim razie ustawiam nasza grę na podania bokami i grę szeroko? dobrze to rozumie? jeśli tak to jakie mogą być jeszcze nasze mocne/słabe strony?

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się że sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Mocne strony twojego zespołu to mocne strony twoich zawodników. Mogą nią być skrzydła, jak również np. pracowita linia pomocy, czy skoczni napastnicy. Ważne tylko aby dokładnie poznać swoich zawodników i dostrzec ich mocne strony

Odnośnik do komentarza

Natomiast wolne i auty całkowicie mi nie wychodzą ;/

 

Jedynym skutecznym sposobem wykonywania rzutów wolnych jaki zauważyłem to niezależnie od sytuacji niech wykonuje go ktoś kto ma w ulubionych zagraniach "bije mocne rzuty wolne". Nie ma siły... musi coś wpaść. Nikt poza takim panem nie strzelił u mnie bramki z wolnego.

 

Auty to u mnie tylko szybkie wykonanie, nie bawię się z nimi... faktycznie ciężko tu cokolwiek pokombinować.

 

Wydaje mi się że sam już sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Mocne strony twojego zespołu to mocne strony twoich zawodników. Mogą nią być skrzydła, jak również np. pracowita linia pomocy, czy skoczni napastnicy. Ważne tylko aby dokładnie poznać swoich zawodników i dostrzec ich mocne strony

 

Niby tak. Pod warunkiem, że ktokolwiek z drużyny ma jakiekolwiek mocne strony. Wysokie CA/PA na warunki danej ligi też nie gwarantują, że zawodnik będzie się czymś wyróżniał. Najgorsze co można trafić to drużyna szaraków. Niby dużo potrafią a niczym się nie wyróżniają.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie :P Taka drużyna, gdzie nikt się nie wybija to jest masakra...Gram właśnie Nurnberg, skład wyrównany, ale nie mam ani jednego zawodnika, który mógłby ciągnąc grę zespołu...Przekonałem się, ze jeden dobry gracz robi ogromną różnicę :]

 

Ja testuję taktykę sexy football. Gram z kontraktu i efekty średnie. Za mną 20 spotkań, składu nie wzmocniłem, bo nie było za co. Błąkam się w okolicy strefy spadkowej. Niby przegrałem zaledwie 4 mecze, ale wygrałem tylko 3. Ogólnie taktyka mi się podoba, jednak 50% zremisowanych spotkań, to trochę za dużo, ale to pewnie skutek słabego składu. Już zapewniam sobie wzmocnienia, także powinno być lepiej.

 

Mam tylko jedno pytanie - jakie stosujecie krycie w taktykach 4-4-2 ? Próbowałem obu i efekty podobne. Może macie jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem ze skutecznością moich napadziorów. Są to Dzeko i Pawluczenko (Defo). mają oni w meczu dożo sytuacji sam na sam a kopią w bramkarza, nie wiem jak mogę wyeliminować ten problem. gram taktyką przerobioną na klasyczną , ich morale są wysokie, w meczu "wyglądają na zmotywowanych". czasem mają przebłyski strzelając w meczu 2 lub 3 gole a w następnym grają słabo. moglibyście coś doradzić??

Odnośnik do komentarza

Spróbuj ustawić Dzeko jako odgrywającego, ograniczając mu lekko swobodę. Poza tym, grasz dwoma właściwie takimi samymi napadziorami (grasz nimi razem, dobrze zrozumiałem?) - wstaw obok tego wielkoluda jakiegoś mniejszego, szybkiego cwaniaczka co Ci akcje wykończy. Np.: Alberto Paloschi:), Daniel Aquino.

Odnośnik do komentarza

U mnie jakos w wisle ta taktyka sie nie sprawdza.W dalszym ciagu szukam taktyki pod wisle , najlepiej z dwoma napastnikami.Niestety do tej pory wszystko testowane jakos daje srednie wyniki.

 

Spróbuj jedna z tych :)

 

http://www.multiupload.com/E5JOJS5WLP

 

może jakaś będzie pasować

 

İnvincible_Tactical_Series_-_4-4-2_Naip.Attack_(Besiktas,_Ekm_2010).tac najlepsza jaką narazie grałem

Odnośnik do komentarza

Jeszcze dalej, każda liga ma swoją specyfikę. Np w Premiership nie wyobrażam sobie by taki Marco Veratti mógł rozwinąć skrzydła. Za słaby i już.

 

Ja zaryzykowałem i go sprowadziłem do Wolves po pierwszym sezonie i teraz gra u mnie podstawowego OPŚ razem z Alejandro Gomezem. Wygryzł ze składu Riquelme, którego miał być zmiennikiem. W 12 meczach (5 w pierwszym składzie) zdobył 4 bramki (drugi wynik klubu po Suarezie) i 4 asysty (tyle samo co Buonanotte). Jak dla mnie wynik zadowalający w klubie pokroju Wolves. Na razie doprowadziło mnie to do 4 miejsca w lidze po 10 kolejkach. Więc wg mnie jeśli znajdziesz dla niego odpowiednie miejsce na boisku to nie ma siły żeby nie grał na nim na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza

Suarez i Buonanotte w Wolves...? Dziwne...

 

Poza tym nie wiesz, czy to co pokazał było pełnią możliwości. Nawet na logikę gra przeciwko silnym fizycznie obrońcom jakich w Anglii pełno jest dla niego nienajlepszym rozwiązaniem.

 

Dlaczego dziwne ?? jakaś aluzja że niby pomagałem sobie edytorem ??

Fakt, nie wiem czy to wszystko na co go stać, ale radzić sobie radzi dobrze, co mi wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego dziwne ?? jakaś aluzja że niby pomagałem sobie edytorem ??

Yep. To było bardziej BTW, nie moja sprawa jak ktoś gra, przecież nie jest to zabronione.

 

Niestety Cię rozczaruję ;] Sprzedałem Keogha, Hilla, Iwelumo i Vokesa za 5 mln€, kupiłem Buonanotte, Wallace, Krul, Vandenbergh, Canadas, Trasshorras i zapłaciłem za wypożyczenie Barazite i Flecka łącznie 10,9 mln€. Budżet był coś koło 5mln€, reszta zmiana z budżetu płacowego. Do tego kilku z wolnego transferu. Po roku sprzedałem Trasshorrasa, Canadasa, Vendenbergha, Offersa, Doyle'a, Elokobi'ego, Ronaldo, Degena, Milijasa, Ikeme, Shackella, Collinsa, Evans-Blake'a i Kosowskiego za 26mln€ a kupiłem Owena, Battaglie, Gutiego, Sonko, Suareza, Verrattiego, Krhina i wypożyczyłem Komana i Barazite za 30mln€. Zabawa z edytorem znudziła mi się o ile pamiętam przy okazji FM 08. Przy stosowaniu taktyki Almost Perfect już edytor nie był potrzebny ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...