Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ta taktyka Napoli jest świetna ! Co grają chłopacy ;) I ładuja z wolnych i rożnych !

 

Szukam środkowego pomocnika lub ofensywnego środkowego , kogo proponujecie ?

 

do jakiego klubu?

 

p.s. co do taktyki którą zamieściłem najważniejszą funkcję pełni ofensywny pomocnik środkowy (u mnie gourcuff) ważne żeby miał wysoki atrybut drybling, wykańczanie, kreatywność, przyspieszenie i szybkość

 

sorry nie zauważyłem, że grasz Atletico. van der Vaart (ale raczej Tobie go nie sprzedadzą :P), villanueava, ozil, ben arfa, annan

Odnośnik do komentarza

Fernando Arce, zależy który sezon grasz ;)

Ja mam do zaprezentowania taktykę, którą gram w Tuluzie i sprawdza się bardzo dobrze :D

Jest to głębokie 4-2-2-2(bądź 4-2-4)

http://img191.images...i/taktykah.jpg/

A to terminarz

http://img41.imageshack.us/i/terb.jpg/

Link do taksy:

http://www.speedyshare.com/files/19946452/Tuluza__Toulouse_FC__kwi._2010_.tac

Jedynym problemem, który mam od zawsze są stałe fragmenty gry. Dużo strzelam, ale jeszcze więcej tracę <_<. Ale doświadczenie przychodzi z wiekiem, a jeszcze jestem młokos :D

Odnośnik do komentarza

Widzę, że dużo osób grało Napoli. Wyniki macie lepsze niż moje...Ja w pierwszym sezonie zająłem 5 miejsce, z jednym punktem straty do Fiorentiny. W 2 i 3 sezonie po dość solidnych wzmocnieniach liczyłem na Ligę Mistrzów i...się przeliczyłem. Ogólnie, to 30% spotkań remisowałem. Seria A to prawdziwa udręka. Większość drużyn gra taką samą taktyką, większość nastawia się tylko na strzały z dystansu, dla mnie to było troszkę żałosne. Praktycznie przed meczem nie musiałem sprawdzać ustawienia rywali, bo niemal każda drużyna grała tak samo. Wszyscy zagęszczali środek i ogólnie, to grali bardzo słabo, a punkty i tak ze mną zdobywali.

Odnośnik do komentarza

Ta taktyka podana przez Suchego jest dobra,ale mam z nią pare problemów. Mecze wyglądają tak że w pierwszej polowie strzelam 2-3 bramki a potem się bronię, fauluje i dostaje kartki. Na razie dwukrotnie udało mi się wygrać 3 :2 z Udinese i Genua. Tez tak macie? Może po prostu mam za słabych defensywnych graczy i nie umieja wywalic pilki z dala od mojej bramki? Albo może zmienić przewagę liczebną na coś mniej ofensywnego?

 

Btw. dzięki tej taktyce wreszcie Lavezzi się przebudził ;]

Odnośnik do komentarza

Nie oceniajcie taktyki po meczu lub dwóch, dajcie swoim piłkarzom przystosować się do niej i obserwujcie rezultaty pół sezonu. Wtedy zacznijcie wyciągać wnioski, jeśli będą negatywne zastosujcie coś nowego. Bezcennym elementem każdej taktyki jest umiejętność granią nią (odpowiednie roszady w trakcie meczu, polecenia, etc).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie.

Taktyka by "Siti".

jest bardzo dobra w ofensywie.Jak grałem własną strzelałem 1 bramkę na 2 mecze, a z tą taktyka po 2-3/mecz

Tylko trzeba umieć ją dostosować do przeciwnika.

Ze słabszymi gram "ofensywa", a z lepszymi "kontratakiem".

Dopiero niedawno do tego doszedłem i póki co się podnoszę ze słabych wyników.Zobaczymy co będzie dalej =]

Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś z Was próbował następującej rzeczy - gra kontrolą przy sztywnym stylu. Grając West Hamem ograłem dwukrotnie Chelsea, z ManU dwa remisy, Liverpool porażka i zwycięstwo. Natomiast z Arsenalem remis i porażka. Z tym, że przegrana u siebie bardzo pechowa. Polecam takie nastawienie z meczach z dużo mocniejszymi rywalami, u mnie się bardzo dobrze sprawdziło. Jeśli rywale grali z ofensywnymi skrzydłowymi, ja moich ofensywnych skrzydłowych ustawiałem jako ML/MR.

Odnośnik do komentarza

Tak, ja probowalem.Gram taktyka 4-5-1 (tak jak barca). Pol sezonu gram kontrola, druga ofensywa jesli jestem w gorze tabeli ( 2 sezon i zawsze 1. miejsce do polowy sezonu). Gram na dodatku lig polskich i gram konfeksem legnica 4 liga. Przwidywane miejsce 4, w ostatnim meczu prezgralem z druzyna ktora mnie ostatecznie wyprzedzila i zajalem drugie miejsce. Zadnych wzmocnien, brak jakiej kolwiek kasy ograniczyl mnie do zakupu za darmo, a z tych chcialo przyjsc do mnie 3 zawodnikow. W drugim sezonie ktory wlasnie rozgrywam jestem na 1 miejscu w 3 lidze i kilka meczy do konca ale mam duza przewage, kilka wypozyczen z mojego klubu partnerskiego Zaglebia Lubin. Bardzo malo traconych i duzo strzelanych bramek. Co ciekawe przyszedl do mnie Dawid Jarka.. Nie uzywam zadnych edytorow. Wg mnie dobrze sie sprawdza taki styl.

Odnośnik do komentarza

Jakie krycie ustawiacie? Preferujecie strefowe czy 1 na 1 dla całej drużyny, a może zostawiacie takie jakie jest w domyślnych taktykach z kreatora? Używacie ścisłego krycia przy strefie czy też tylko przy 1 na 1?

Jak to u was wygląda bo u mnie właśnie z tym aspektem taktyki mam największe kłopoty... Przeciwnicy wchodzą w moją obronę jak w masło i nie mogę nic na to zaradzić. Proszę o rady i pomoc.

Odnośnik do komentarza

Ja używam krycia strefowego, 1 na 1 nigdy nie używałem ale może wyprobuje.

Gram 4-1-2-1-2 z 1 defensywnym pomocnikiem, 2 skrzydłowymi,1 playmakerem i 2 napastnikami.

Ta taktyka w OM sprawdza się świetnie. Na początku z inna taktyką prawie mnie wyrzucili a teraz 11 meczy z rzędu wygranych i właśnie wygrałem z Fiorentiną 2:0.

Pzdr

Odnośnik do komentarza

POTG -> taką taktykę gdzieś ściągiem i sprawdza się genialnie :)

 

1 Miejsce Realem Sociedad w 2 Lidze i awans do 1

 

42 kolejki

 

29 meczy wygranych - 10 remisów - 3 porażki

 

Bilans bramkowy 91-31

 

Wygrana w pucharze Hiszpani KOPA DE LA REJ :D z Atletico Madryd 1:0 ;)

 

podwójna korona jest i gram dzięki temu w Lidze Europejskiej

Odnośnik do komentarza

Jak ustawiacie swoich napastnikow w 4-4-2 ze skrzydlowymi ? Jakie role im dajecie ? Bo ja zawsze daje jednemu Odgrywajacy Wsparcie, a Drugi Lis pola karnego.. ale powiem szczerze sie niesprawdza zbyt dobrze.. nawet tacy jak benzema i dzeko nie potrafia strzelic wiecej niz 25 bramek przez caly sezon grajac w 3 rozgrywkach prawie w kazdym meczu... co polecacie ustawiac ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...