Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze inne czynniki, np jak ustawieni sa pomocnicy, ja mam skrzydlowych wiec pytam tych co podobnie graja, bo np jak sie gra np 4-4-2 diament to tam raczej sa akcje srodkiem, to juz calkiem co innego.. no coz, jakby ktos jeszcze mial jakis pomysl to wyslucham :)

Odnośnik do komentarza

Ja gram 4-4-2, gdzie są ofensywni skrzydłowi, czasami cofam ich na MR/ML. Prawy napastnik ma rolę środkowy napastnik, atak. Natomiast lewy ma cofnięty napastnik, wsparcie. Grając West Ham, Carlton Cole strzelił 24 bramki w lidze (z tym, że zmieniłem mu w edytorze grę głową z 13 na 14, bo uważam, że 13 to kpina). Cofnięty napastnik często asystował, ale zaliczył około 20 bramek. Napastnicy oczywiście często byli zmieniani, najczęściej jeden z nich po połowie. Także wynik bardzo dobry.

 

Ale poza tym, jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Cofnięty napastnik grał przy lewej stronie i tak ładnie rozgrywał z lewym skrzydłowym, że ten zaliczył 17 asyst w lidze! Natomiast dwaj prawi pomocnicy łącznie zaliczyli niecałe 10 asyst...Także na lewej stronie dobrze jest postawić najlepszego skrzydłowego, jeśli masz tylko dobrego AMR, to wtedy cofnięty napastnik gra przy prawej stronie, proste. Przez to, że ten napastnik ma rolę wsparcia, często dostaje piłki i 'skleja' je z graczem występującym na skrzydle, następnie jest ostra centra w pole karne i środkowy napastnik wykańcza akcję. Mi się to sprawdziło, strzeliłem West Hamem najwięcej bramek w lidze, a Andrew Driver, więc młody zawodnik został królem asyst. Choć do pucharów nie awansowałem przez słabą obronę, to nie mogę powiedzieć, że w ataku było słabo. Ten cofnięty napastnik naprawdę dużo robi dla drużyny, ale musi umieć zagrać z pierwszej piłki, kreatywność, technika i podania to podstawa, mi w Premiership 14 (w każdej z tych umiejętności)przyniosło dobre efekty.

Odnośnik do komentarza

siemka gram taxa od xsuchyx zaczolem 2 liga argentynska zespolem Belgrano tylko jedna porazka w sezonie i pare remisow zaknczylem sezon na 1 miejscu awans do ekstraklasy argentynskiej zero zakupow jakis gram wychowankami 2 mecze w nowym sezonie u siebie z BOCA remis po 3 prawadzilem do 88 minuty i wyjazdowa wygrana ze sredniakiem 2:0 taxa naprawde dobra polecam

Odnośnik do komentarza

Metodą prób i błędów ;P Ktoś pisał gdzieś (może i na tym forum), że opłaca się bić rożne na długi słupek ale reszty niestety nie pamiętam ;] ja póki co też bezskutecznie w klubie, tyle, że wykonawców jeszcze nie mam odpowiednich... Najlepiej mieć takiego Drogbe czy Vidica i oni sami raczej coś wykminią ;]

Odnośnik do komentarza

Zostawiacie rozmowy motywacyjne asystentowi?

Bo zauważyłem, że jesli w 100% poświęca się mu motywację, to jakieś te wyniki blade.

Odkąd sam zacząłem coś grzebać, jest znacznie lepiej.

 

Zauważył to ktoś?

 

Ja na przyklad zawsze sie poradze asystenta. Ale tez prawie zawsze cos zmienie. Po prostu jestem ciekawy co ma do powedzenia ;)

Odnośnik do komentarza

Ja ustawiam na długi słupek. Najlepszego zawodnika ustawiam na długi słupek (w sensie gry głową) troszkę słabszy atakuje bramkarza. Poza tym, pozostali wysocy, dobrze grający głową wędrują na krótki słupek, robię to po to, żeby na długim słupku rywale nie podwoili krycia. Około 10 bramek w sezonie można spokojnie strzelić. W sumie, to prawie za każdym razem mój zawodnik oddaje strzał, ale ma za mało gry głową itp.

Odnośnik do komentarza

Wrzuta na długi słupek sprawdzała się u mnie na patchu poprzednim patchu. Teraz na tym nowym skuteczność jest słaba, chociaż nic pod tym względem nie zmieniałem. Cały czas mam tych samych grajków.

 

Co do rozmów motywacyjnych to zawsze sam je przeprowadzam, ale czasem popatrzę co asystent by dał, gdyż ma on motywację = 17 bądź 19 (już nie pamiętam). Ale i tak najczęściej coś zmieniam, chociaż czasem ma on całkiem niezłe pomysły w tym względzie (ale tylko czasem :D).

Odnośnik do komentarza

Siema po wgraniu 10.2 u mnie poprzednie taktyki z innych patchów kompletnie się nie sprawdzają nie ma zwyciest a co najgorsze graja bardzo słabo gubią się kompletnie a gram VfL Wolfsburg już 2 sezon i wzmocniłem się dość mocno pozbyłem się kilku graczy i kupiłem Veloso, Vukcevica, Kisslinga, Annana, Felipe, Gourcuff z Bordeaux..

 

Może macie jakąś godną taxe to sprawdze ją z miłą chęcią :)

 

 

niestety tak jest, że taktyki z 10.1 i 10.1.1 nie działają na nowej łatce. Polecam taktykę którą gram teraz w Betisie Sevilla wiem, że to dobry zespół i kandydat do awansu ale taktyka spisuje się nieźle. Jest ona bardzo podobna do taktyki, którą podałem trochę wcześniej z gry Napoli. Najgorsze w tym patchu jest to, że bramkarze rywali spisują się jakby każdy z nich był Buffonem czy Cassilasem panowie z SI trochę przesadzili i na 5 stuprocentowych sytuacji jak strzelam 1 bramkę to jest dobrze.

 

tabela po 22 kolejkach: http://pl.tinypic.com/r/n3qhdg/6

 

taktyka: http://www.speedyshare.com/files/20012240/betisv6__Betis_Sevilla__lut._2010_.tac

 

znowu bardzo ważną postacią jest OPŚ strzela bardzo dużo bramek.

Odnośnik do komentarza

http://w895.wrzuta.p...elupo_mar._2010

 

Moja taxa, która dopracowalem w druzynie Slaven Belupo, a wczesniej zaczalem ja tworzyc w pogonii szczecin (ale po 3 sez. nudnej gry o utrzymanie w ekstraklasie odpalilem cieple kraje chorwacji i oto taxa :)

 

1 sezon: 9 pozycja (mysle że zawodnicy 1 sezon poswiecili na obczajenie tego co każę im grac w meczu, indywidualne ustawienia stąd 9 lokata:)) Mistrzem- Dinamo

2 sezon: 3 pozycja ze strata 1 pkt. do 2-ej lokaty(i granie w eliminacjach do fazy grup. ligi europejskiej zapewnione) Mistrzem - znowu Dinamo

3 sezon: na razie 2-ga pozycja po 10 kolejkach ze strata 1 pkt do 1 szej pozycji, ale mam 1 mecz zalegly. Dinamo jak na razie na 3-ciej pozycji, ze strata 1 pkt. do mnie i tez ma 1 mecz zalegly :)

 

Dostalem sie do fazy grupowej ligi europejskiej. Ogolilem w 1-szej rnd. jakiegos mlota z estonii 9-0 w dwumeczu, jakiegos mlota z bialorusii bodajze 6-2 w dwumeczu, jakias lajze ze szkocji 2-1 w dwumeczu, i na koniec Cagliari 6-2 w dwumeczu. Trafilem do grupy z: PSV, Lech Poznan, Spartak Moskwa. Wyniki po 2-kolejkach: PSV 3-2 Slaven/ 1-0 Spartak

Z PSV wygrywalem do 1 szej polowy 2-1, lecz mzoe przez zle zmiany przegralem wygrany mecz:/ Spartak w meczu z nami nie istnial, moze oddal kilka celnych strzalow lecz nic wielkiego nie pokazal...

 

Liczę, że taxa dobrze się sprawdzi u was. Jezeli chcecie wysle wam potem pr-scr z transferow, tabel, etc...

 

Pozdrawiam mam nadzieje ze u was sie sprawdzi :)

Edytowane przez Kuchar
Co to za kolorki w poście?
Odnośnik do komentarza

http://w895.wrzuta.p...elupo_mar._2010

 

Moja taxa, która dopracowalem w druzynie Slaven Belupo, a wczesniej zaczalem ja tworzyc w pogonii szczecin (ale po 3 sez. nudnej gry o utrzymanie w ekstraklasie odpalilem cieple kraje chorwacji i oto taxa :)

 

1 sezon: 9 pozycja (mysle że zawodnicy 1 sezon poswiecili na obczajenie tego co każę im grac w meczu, indywidualne ustawienia stąd 9 lokata:)) Mistrzem- Dinamo

2 sezon: 3 pozycja ze strata 1 pkt. do 2-ej lokaty(i granie w eliminacjach do fazy grup. ligi europejskiej zapewnione) Mistrzem - znowu Dinamo

3 sezon: na razie 2-ga pozycja po 10 kolejkach ze strata 1 pkt do 1 szej pozycji, ale mam 1 mecz zalegly. Dinamo jak na razie na 3-ciej pozycji, ze strata 1 pkt. do mnie i tez ma 1 mecz zalegly :)

 

Dostalem sie do fazy grupowej ligi europejskiej. Ogolilem w 1-szej rnd. jakiegos mlota z estonii 9-0 w dwumeczu, jakiegos mlota z bialorusii bodajze 6-2 w dwumeczu, jakias lajze ze szkocji 2-1 w dwumeczu, i na koniec Cagliari 6-2 w dwumeczu. Trafilem do grupy z: PSV, Lech Poznan, Spartak Moskwa. Wyniki po 2-kolejkach: PSV 3-2 Slaven/ 1-0 Spartak

Z PSV wygrywalem do 1 szej polowy 2-1, lecz mzoe przez zle zmiany przegralem wygrany mecz:/ Spartak w meczu z nami nie istnial, moze oddal kilka celnych strzalow lecz nic wielkiego nie pokazal...

 

Liczę, że taxa dobrze się sprawdzi u was. Jezeli chcecie wysle wam potem pr-scr z transferow, tabel, etc...

 

Pozdrawiam mam nadzieje ze u was sie sprawdzi :)

 

pod jaką łatkę ta taktyka bo to bardzo ważne?

Odnośnik do komentarza

ja mam: 10.1.1

 

P.S wlasnie jestem po 3 kolejce w uefa. wygralem z lechem u sibie 3-0. Spartak wygral z PSV i ja ze spartakiem kolejno na 1 i 2 gim miejscu z 6 pkt. a lech z psv na 3 i 4 z 3 pkt. :)) Moze sie uda wyjsc :))) Klubik ktory ma stadion na 6k w tym 3,5k to siedzace gromi WIELKI lech xDDD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...