Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm...Nie wiem, może to faktycznie kwestia tego, że potrafię wyczuć odpowiedni sposób na mobilizację. Przed patch'em 10.2 grałem Wisłą przez 3,5 sezonu i właściwie było z roku na rok lepiej...Potem dostałe ofertę z Fiorentiny i...dopiero tam zaczęły się schody! Pierwszy rok to była katorga- do [połowy następnego sezonu. Zanim poznałem tych moich "psycholi", dostosowałem wszelkie treningi, rozmowy i oddzieliłem ziarno od plew, ciężko było. Jednak żaden zawodnik nie narzekał na brak harmonii w klubie, żaden nie chciał odejść do większego klubu. Trochę sapali, że klub stać na więcej. I tyle. Teraz gram w OKS 1945 Olsztyn od 2 ligi i w 1 sezonie awansowałem piętro wyżej, w 2 zająłem 10 miejsce a w 3 (czyli teraz) zajmuję 1 miejsce na 3 mecze przed końcem sezonu, doszedłem do półfinału PP, przegrywając po wyrównanym dwumeczu z Legią. I, jak widać, 2. sezon miałem nawet lepszy od 1....

Odnośnik do komentarza

Gram Widzewem juz 8 sezon i z sezonu na sezon gra sie coraz lepiej :) W 2014 dopiero 1 mistrzostwo (3 mistrz z rzedu i pewnie co sezon bede teraz zdobywal )w lidze mistrzow dochodze coraz dalej wiec zle nie jest a gram ta sama taktyka od poczatku tylko wprowadzam lekkie modyfikacje co jakis czas i tyle :P

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie

 

Przytrafiła mi się taka oto sytuacja:

Gram Birmingham City (Patch 10.2 - 1-szy sezon). Właśnie rozgrywałem mecz na wyjeździe z Hull City (3 mecz sezonu, zespół dopiero się dociera). Taktyka, którą gram to 4-4-2 z ram taktycznych FM09 + moje modyfikacje (STRZAŁKI, NIE KREATOR). Akurat w tym meczu ustawienie jest bardzo defensywne, ponieważ duża liczba kontuzji i nie ma za bardzo kto grać. Po mniej więcej 25 minutach wychodzę na prowadzenie 3:0 !! Trzy szybkie kontry i 3 razy bum. Ale teraz w 26 minucie Geovanni strzela bramkę na 3:1 i Hull, które do tej pory stało jak wryte zaczyna bardzo ostro cisnąć. Bardziej defensywnie niż gram już się nie da (chyba). CO ROBIĆ ????

Ten mecz oczywiście się skończył, ale mam pytanie co Wy byście zrobili na moim miejscu, bo ja zgłupiałem w tym momencie...

 

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tej sprawy. W TiRT - jeśli dobrze pamiętam - jest napisane, iż w takim wypadku, tzn., kiedy przeciwnik nas "przyciśnie" i atakuje, warto dać grę wolnym tempem. Sprawdziłem, to u siebie i muszę przyznać, że dało to dobry efekt.

Odnośnik do komentarza

http://www.megaupload.com/?d=T4DN8A1D

 

Jest to taktyka która stworzyłem na przestrzeni lat i non stop stosuje w Hetmanie Zamość i działa u mnie nadzwyczaj dobrze. Zdobyłem już drugie mistrzostwo polski z rzędu, wychodzę z grupy w lidze mistrzów. Jednak coraz bardziej irytuje mnie mała liczba strzelonych goli ( 42 bramek strzelonych 6 straconych w 30 kolejkach) i w żaden sposób nie potrafię tego zniwelować. Dlatego bardzo bym prosił o przetestowanie tej taktyki i ewentualne rady!!!!

Odnośnik do komentarza

Dzieki Maik.

Wiesz co tak sie zastanawiam czy nie zrezygnować z DM na rzecz napastnika drugiego. Bocznych napastników zmienić w skrzydłowych przez co będą mieli trochę więcej defensywnych zadań. Jeden ze srodkowych pomocników bedzie odbierajacym pilke z nastawieniem def. Drugi bedzie wysunietym rozgrywajacym z nastawieniem atak. Jeden z napastników kompletny drugi lis pola karnego.

Musze cos zmienic bo nie moge patrzec na ciagle mecze 1:0... Wole wygrac 4:3 3:2 niz 1:0.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie

 

Przytrafiła mi się taka oto sytuacja:

Gram Birmingham City (Patch 10.2 - 1-szy sezon). Właśnie rozgrywałem mecz na wyjeździe z Hull City (3 mecz sezonu, zespół dopiero się dociera). Taktyka, którą gram to 4-4-2 z ram taktycznych FM09 + moje modyfikacje (STRZAŁKI, NIE KREATOR). Akurat w tym meczu ustawienie jest bardzo defensywne, ponieważ duża liczba kontuzji i nie ma za bardzo kto grać. Po mniej więcej 25 minutach wychodzę na prowadzenie 3:0 !! Trzy szybkie kontry i 3 razy bum. Ale teraz w 26 minucie Geovanni strzela bramkę na 3:1 i Hull, które do tej pory stało jak wryte zaczyna bardzo ostro cisnąć. Bardziej defensywnie niż gram już się nie da (chyba). CO ROBIĆ ????

Ten mecz oczywiście się skończył, ale mam pytanie co Wy byście zrobili na moim miejscu, bo ja zgłupiałem w tym momencie...

 

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tej sprawy. W TiRT - jeśli dobrze pamiętam - jest napisane, iż w takim wypadku, tzn., kiedy przeciwnik nas "przyciśnie" i atakuje, warto dać grę wolnym tempem. Sprawdziłem, to u siebie i muszę przyznać, że dało to dobry efekt.

 

Zostawiłem jak było, wygrałem 3:2, ale strzałów Hull oddało chyba z 30 na moją bramkę.

Odnośnik do komentarza

Zostawiłem jak było, wygrałem 3:2, ale strzałów Hull oddało chyba z 30 na moją bramkę.

 

No i to właśnie potwierdza, że trzeba zawsze coś zmieniać w zależności od wyniku. Oczywiście, przede wszystkim chodzi mi o tych managerów, którzy lubią kombinować i grzebać w suwakach ;) Bo pewnie znajdą się też tacy, którzy mają swoją jedną taktykę, bądź dwie - ofensywną i defensywną - którzy w wypadku prowadzenia 3:0, zmieniają na tą defensywną.

 

Wydaje mi się też, że podczas takiego prowadzenia, warto dać napastnikom defensywne nastawienie. Jeśli chodzi o grę ofensywną naszych napastników, nic im to nie przeszkodzi i nie zmieni ich gry w ataku, natomiast jeśli chodzi o obronę, to pomoże.

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze to wszystko zależy od zespołu jaki prowadzisz i ligi w jakiej grasz.

Z każdą nową edycją FM, uniwersalność taktyki spada.

Prosty przykład:

Moja autorska taktyka 4-3-1-2 w Milanie. Ofensywa,obrona wysunięta etc. I wygrana w 1 sezonie w Serie A z pprzewagą bodajże 20 pkt. nad Juve.

 

A teraz Nothingham Forest Anglia. Ta sama taktyka i kicha! Mimo dobrych zawodników (Juanito,Burdisso w obronie) każdy zespół dziurawi mnie jak ser szwajcarski. W Premiership ledwo się utrzymałem(17 miejsce).Latem 40 baniek na transfery(Otamendi,Sandro,Renan) i myślę,że będzie lepiej. Nie było. Więc teraz zmodyfikowałem tą samą taksę. I momentalnie drużyna gra jak przystało na nazwiska, które się w niej znajdują.

Tak więc odkryłem taktykę dzięki której Milan wygrywa Serie A w pierwszym sezonie, a która nie sprawdza się zupełnie w innej lidze.

 

Swoją drogą to ciągłe udziwnianie taktyk w FM zaczyna być drażniące. Szczerze mówiąc to co było w FM 09 wydaje mi się jak najbardziej kompletne i wystarczające.

Odnośnik do komentarza

Dzięki mam jeszcze jeden dylemat grać wysoką czy cofniętą linią obrony? Która z nich jest bardziej bezpieczna

 

 

Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to te ustawienie jest zależne od: zawodników przeciwnika i Twoich zawodników.

 

A to taki przykład:

Przecież mając silnych i dobrze grających obrońców nie będziesz grać wysoko ustawioną linią obrony, przeciwko małym, zwinnym i szybkim napastnikom. To samo w druga stronę. Trzeba zmieniać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...