Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

zaczolem 2 sezonik moim Man.City ...... wzmocnien nie planowalem ale wyszlo ze mam w skladzie Bojana(Barcelona) oraz Arshavin (Arsenal) z marszu mialem przydzielone miejsce w grupie LM dosc dobrze wylosowalem Bayern.M Zenit i Partizan.B po 2 kolejkach mam 4pkt wygrana 3:0 z Bayernem.M i remis z Zenitem........

Panie, z takimi postami to do Fristajlowego kącika. Przeczytaj sobie pierwszy post tego tematu i jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Wymyslilem sobie taktyke standardowe 4-4-2 i prosze ekspertow o ocene czy to sie trzyma kupy (gram w ostatniej lidze angielskiej). Najpierw chce ustalic taktyke a potem dobrac graczy.

 

Goalkeeper (defend)

 

Full back left (automatic)

Central Defender (stopper)

Central Defender (cover)

Full back right (automatic)

 

Winger left (support)

Ball winning midfielder (defend)

Advanced playmaker (attack)

Winger left (support)

 

Napastnik?

Napastnik?

 

1. Czy to jest taktyka zbalansowana miedzy atakiem i obroną?

2. Ciezko mi zestawic dwoch napastnikow do tak ustawionej pomocy, jakies rady?

Odnośnik do komentarza

Witam czy ktoś z was zna dobrą taktykę dla słabych drużyn które muszą się przede wszystkim bronić ale też nie najgorzej atakować. Próbowałem coś zmątować ale nie za bardzo mi wychodziło

 

Wiesz, ja zawsze projektuje taksę pod moich zawodników.

Prowadzę w tej chwili Zagłębie i chyba właśnie wpadłem na fajną, wyważoną taktykę.

 

Formacja 4-5-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami, środkowym pomocnikiem i wysuniętymi skrzydłowymi

Filozofia: zrównoważona

Strategia: kontrola

Role i zadania: dwaj środkowi obrońcy (obrona); dwaj boczni obrońcy (wspomaganie); rygiel (obrona); cofnięty rozgrywający (wspomaganie); wysunięty rozgrywający (atak); dwóch schodzących napastników (atak); cofnięty napastnik (wspomaganie)

 

W tym co wykreował kreator zmieniłem nast. rzeczy: zmniejszyłem szerokość do poziomu 7-8 na suwakach, oraz zredukowałem polecenia u zawodników, którzy którzy konkretnych rzeczy nie potrafią.

 

Oczywiście trzeba mieć odpowiednich wykonawców do pełnienia danej roli.

 

Polecam do przetestowania.

Odnośnik do komentarza

Wymyslilem sobie taktyke standardowe 4-4-2 i prosze ekspertow o ocene czy to sie trzyma kupy (gram w ostatniej lidze angielskiej). Najpierw chce ustalic taktyke a potem dobrac graczy.

 

Goalkeeper (defend)

 

Full back left (automatic)

Central Defender (stopper)

Central Defender (cover)

Full back right (automatic)

 

Winger left (support)

Ball winning midfielder (defend)

Advanced playmaker (attack)

Winger left (support)

 

Napastnik?

Napastnik?

 

1. Czy to jest taktyka zbalansowana miedzy atakiem i obroną?

2. Ciezko mi zestawic dwoch napastnikow do tak ustawionej pomocy, jakies rady?

według mnie to powinieneś ustawiać taktykę pod piłkarzy jakich posiadasz...

np.

jak masz jednego dobrego napastnika, drugi to tylko że "posiada" atrybuty to według mnie nie warto na niego stawiać.

Może posiadasz za to większą ilością dobrych pomocników to zrób 4-5-1 .

No i na odwrót...

pzdroo

i pamiętaj taktyka pod graczy ;)

 

Edit

Oczywiście jeszcze jaki cel chcesz osiągnąć zespołem ;P

Odnośnik do komentarza

Witam czy idzie ustawić jeśli idzie to jak aby środkowi obrońcy grali bliżej siebie i nie zostawiali luki między sobą

Ja używam defensywnego pomocnika w opcją rygiel defensywy/obrona. To dość skutecznie uszczelnia środkową obronę. Na tej pozycji graja u mnie defensywni pomocnicy zamiennie Sandro, Valoso i w razie potrzeby zmiany obrońca Fazio lub pomocnik Rodwell. Wszyscy są bardzo mocni ale mimo to na tej pozycji szybko tracą siły.

Oglądając analizy meczu zauważyłem, że to oni najczęściej przejmują piłkę i inicjują akcje zespołu.

 

Taktyka: 4-1-2-1-2

 

-------------BR------------

OPw-OŚo-OŚo-OLw

------------DPrd-----------

------PŚpd--PŚpd------

-----------OPcn-----------

--------Ndn---Nśn--------

 

Ogólnie taktyka u mnie tak wygląda. Obrona przejmuje piłkę skrzydłowi obrońcy wyprowadzają ją do ok połowy boiska potem podają. Środkowi pomocnicy długodystansowi przechodzą podaniami środkiem w okolice 25 metra i tam do gry wchodzą napastnicy z ofensywnym pomocnikiem.

 

Większość meczy rozgrywam na ustawieniach auto z wybraną taktyką kontrola, ale z najmocniejszymi drużynami przełączam na standardowa. Zawsze ustawiam agresywny odbiór piłki środkowym obrońcom i czasem też środkowym pomocnikom. Na 5-10 moich akcji przypada dzięki temu jedna akcja przeciwników. Mam jeszcze jakieś problemy w ataku, ponieważ nie w każdym meczu mam dobrą skuteczność. Czasem strzelają po 10 razy i nie ma efektu, słupki, poprzeczki, prosto w ręce bramkarza.

 

Wyniki przed małą modyfikacją, dokonaną po ostatnim słabym sezonie (cofnięcie trzeciego napastnika i zmiana roli na ofensywnego pomocnika zmiana poprawiła wyniki):

2* z rządu mistrzostwo premiership dwa razy z rzędu dojście do finału pucharu mistrzów, dwa razy z rzędu zdobycie pucharu Anglii i pucharu ligi angielskiej.

Na początku sezonu 2013/14 Brazylia zaproponowała mi objęcie posady menadżera reprezentacji. Odmówiłem.

 

Moje cele na nadchodzący sezon to mistrzostwo ligi, puchar Anglii, puchar ligi, puchar mistrzów.

Odnośnik do komentarza
TAKTYKA ULTIMO DOMINATION

 

LINK : http://community.sigames.com/showthread.php?t=182979

 

 

Testowałem na Hull City w poł sezonu 2012/2013 i Sezonie 2013/14 .

 

SCHEMAT Polecenia dla drużyny

 

TERMINARZ I TERMINARZ II

TABELA

 

Nie posiadałem wg mnie super kadry (zdjecia przed sezonem 2014/2015):

 

GK: Guillermo Ochoa , Michael Krog , Michalis Sifakis .

 

D: Rob Hill ( od 01.01.2014) , Karim Kouki , Richard Smith , Mark Molyneux , Kamil Zayatte , Bernard Murphy , Nicolas Burdisso.

 

M: Gojko Kacar , Moussa Sissoko , Marco Morelli , Lucas Biglia , Graham White , Simon Rolfes , Gael Kakuta.

 

ST:Rafael Sobis , Paolo Alberti , Neville Leonard , Jozy Altidore , Iker Munian , Federico Macheda

 

W sezonie 2013/2014 mój zespól strzelił 205 bramek z czego ST strzelili 155 bramek !! (48 Sobis , 41 Altidore , 31 Munian , 30 Macheda , 4 Alberti i 2 Leonard )

 

UEFA Napastnik Roku

 

Taktyka przerosła moje oczekiwania :) i poleca kazdemu (w słaby zespołach również się dobrze sprawdza np. Chievo , Lens ) .

Odnośnik do komentarza

@amsterdam018 czyli taktyka taka sama jaka stosowałem MU przez trzy sezony przed zmianą opisaną powyżej. Tylko ja dawałem kontrole zamiast przewagi liczebnej i nie ustawiałem innych opcji.

Potwierdzam jej skuteczność. Ale ponieważ sezon 2012/13 miałem nie udany z tą taktyką postanowiłem dokonać zmian i efekty przyszły szybko. Mecz towarzyski z Barcą wygrany, puchar z Valencją wygrany, derby z MC wygrane.

Odnośnik do komentarza

@amsterdam018 czyli taktyka taka sama jaka stosowałem MU przez trzy sezony przed zmianą opisaną powyżej. Tylko ja dawałem kontrole zamiast przewagi liczebnej i nie ustawiałem innych opcji.

Potwierdzam jej skuteczność. Ale ponieważ sezon 2012/13 miałem nie udany z tą taktyką postanowiłem dokonać zmian i efekty przyszły szybko. Mecz towarzyski z Barcą wygrany, puchar z Valencją wygrany, derby z MC wygrane.

 

Twoja do jest 4-1-2-1-2 a "moja" to 4-1-2-3 wiec raczej nie jest to ta sama . Twoja jest to wygrywania meczy a ta "moja" jest to niszczenia przeciwników . MU w 2013/2014 jest dnem :D wiec nie przejmuje się że miałeś nie udany sezon :)

Odnośnik do komentarza

@amsterdam018 czyli taktyka taka sama jaka stosowałem MU przez trzy sezony przed zmianą opisaną powyżej. Tylko ja dawałem kontrole zamiast przewagi liczebnej i nie ustawiałem innych opcji.

Potwierdzam jej skuteczność. Ale ponieważ sezon 2012/13 miałem nie udany z tą taktyką postanowiłem dokonać zmian i efekty przyszły szybko. Mecz towarzyski z Barcą wygrany, puchar z Valencją wygrany, derby z MC wygrane.

 

Twoja do jest 4-1-2-1-2 a "moja" to 4-1-2-3 wiec raczej nie jest to ta sama . Twoja jest to wygrywania meczy a ta "moja" jest to niszczenia przeciwników . MU w 2013/2014 jest dnem :D wiec nie przejmuje się że miałeś nie udany sezon :)

Przez trzy sezony stosowałem 4-1-2-3 i wyżej opisane rezultaty osiągnąłem na niej a zmiany dokonałem dopiero na sam koniec sezonu 2012/13. Wg mnie to poprawiło wyniki. Tak jak opisałem powyżej zresztą :) cofnąłem trzeciego napastnika do pozycji ofensywnego pomocnika z rolą cofniętego napastnika.

 

Wyniki przed małą modyfikacją, dokonaną po ostatnim słabym sezonie (cofnięcie trzeciego napastnika i zmiana roli na ofensywnego pomocnika zmiana poprawiła wyniki):

2* z rządu mistrzostwo premiership dwa razy z rzędu dojście do finału pucharu mistrzów, dwa razy z rzędu zdobycie pucharu Anglii i pucharu ligi angielskiej.

Na początku sezonu 2013/14 Brazylia zaproponowała mi objęcie posady menadżera reprezentacji. Odmówiłem.

To czy dana taktyka się sprawdza zależy od wielu czynników, na przykład wybranej strategi, u mnie to była kontrola u Ciebie przewaga liczebna. Z tych samych zawodników widzę u Ciebie tylko młodego Włocha Machedę. Tak więc w moich warunkach widocznie lepsza jest 4-1-2-1-2 a u Ciebie może być 4-1-2-3.

Poza tym trafił mi się z wolnego transferu wyśmienity francuski ofensywny pomocnik bez umiejętności gry w ataku i pomocy. Jak gra w OPcn to potrafi strzelić hattrika przy dobrym wietrze. I chciałem jeszcze wykorzystać Valencję który marudził, że nie ma szansy gry w pierwszym składzie. I okazało się, że w tej pozycji także dobrze się odnajduje.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

To czy dana taktyka się sprawdza zależy od wielu czynników, na przykład wybranej strategi, u mnie to była kontrola u Ciebie przewaga liczebna. Z tych samych zawodników widzę u Ciebie tylko młodego Włocha Machedę.

 

Mozliwe że masz racje Macheda nie wiaże wielki nadzieli czekam tylko aż ktoś da 20 mln i biore się za GOLDEN BOY . Jednak biorą pod uwagę skład MU to powinno ci łatwo iść (Rooney/Welbeck) . Tak wogule sa 2 wersje tej taktyki dla mocny i słabszych zespołów :)

 

Wynik z sezonu 2014/2015 beda TU

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...