Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki mam jeszcze jeden dylemat grać wysoką czy cofniętą linią obrony? Która z nich jest bardziej bezpieczna

 

 

I ponownie dam tu przykład mojej taktyki. W Milanie grałem wysuniętą obroną, i działało fajnie, długich piłek za plecy obrońców było niewiele. A w lidze angielskiej? Wiele goli tak traciłem więc między innymi obronę cofnąłem do tyłu i jak na razie przynosi to efekty.

Wygląda to tak jakby w grze zaimplementowane były rózne style gry w konkretnych ligach. Choc na zdrowy rozum nie chce mi się w to wierzyć żeby dało się coś takiego zrobić. Wszakże bolączką całej serii począwszy od Championship M. jest żenująca sztuczna inteligencja, co najlepiej przedstawia zachowanie na rynku transferowych(kupowanie cieniasów za cięzkie miliony,lub nie kupowanie nikogo przez wielkie kluby od kilku sezonów)

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast dalej będę się upierać przy tym, że zależy to od naszej drużyny i zawodników, jakich posiadamy :)

 

A guzik prawda. Wedle jakiego parytetu? Reputacji zawodników, ich samopoczucia? Bo na pewno nie według umiejętności wyrażonych atrybutami. Proste porównanie dwójkowe (Nesta + T.Silva) vs.(Burdisso + Otamendi). Generalnie wszyscy to najwyższa klasa OŚ. Atrybuty bardzo zbliżone. Jedni dają sobie za kołnierz wrzucać i dobrze łapią na spalone a drudzy nie?

Odnośnik do komentarza

Zostawiłem jak było, wygrałem 3:2, ale strzałów Hull oddało chyba z 30 na moją bramkę.

 

No i to właśnie potwierdza, że trzeba zawsze coś zmieniać w zależności od wyniku. Oczywiście, przede wszystkim chodzi mi o tych managerów, którzy lubią kombinować i grzebać w suwakach ;) Bo pewnie znajdą się też tacy, którzy mają swoją jedną taktykę, bądź dwie - ofensywną i defensywną - którzy w wypadku prowadzenia 3:0, zmieniają na tą defensywną.

 

Wydaje mi się też, że podczas takiego prowadzenia, warto dać napastnikom defensywne nastawienie. Jeśli chodzi o grę ofensywną naszych napastników, nic im to nie przeszkodzi i nie zmieni ich gry w ataku, natomiast jeśli chodzi o obronę, to pomoże.

 

No właśnie mam dwie taktyki, nawet trzy (Obrona, Wyjsćiowa, Atak) i coś staram się nimi robić. Zawsze plan jest taki aby na wyjeździe grać pierwsze 15 minut defensywnie, aby przeciwnik się wyszumiał a potem ruszamy do przodu. Tutaj po 15 minutach było 2:0, więc pomyślałem, że samobójstwem byłoby rzucanie się do przodu, tym bardziej, że chwilę później było już 3:0. Jak dam napastnikom defensywne ustawienie to będą tracili piłkę w okolicach linii środka boiska.

Poza tym i tak uważam, że ten patch nie jest ostatni, bo to co robią zawodnicy (krycie) jest masakrą. Tutaj nie ma żadnej logiki w poruszaniu się ich po boisku.

Sytuacja 1:

Dałem żeby mój prawy pomocnik krył indywidualnie lewego obrońcę drużyny gości (grali 4-2-3-1 wąsko z obrońcami w roli skrzydłowych), to gdy ten lewy obrońca atakował, mój prawy obrońca, który miał kryć strefę, biegał poza linią autową. Jak kiedyś złapię screena to pokaże.

Sytuacja 2:

Ja gram 4-4-2 i mój pomocnik środkowy jeden z dwóch kryje strefę, komputer atakuje prawym skrzydłem (prawy pomocnik), tam jest już 2-ch moich grajków (lewy obrońca i lewy pomocnik), nagle okazuje się, że mój środkowy pomocnik, która ma KRYĆ K.... STREFĘ w środku boiska leci do tego prawego pomocnika dołączając do dwójki moich zawodników. Z tego fantastycznego krycia komputer oczywiście podaje piłkę do środka, gdzie stoi ich pomocnik środkowy samemu (mój palant pobiegł na skrzydło), podbiega mniej więcej do 25-30 metra i ładuje bramkę stadiony świata. Żeby było śmiesznie to się często zdarza.

Sytuacja 3:

Moi napastnicy mimo iż mają włączone dośrodkowania "często" nie podają piłki do siebie nawzajem jak są w sytuacji 2 na 2, bądź 2 na 1, natomiast nasz szanowny komputerek klepie mnie w takich sytuacjach aż miło (szkoda, że nie dla mnie).

Nie wiem może to moje błędy w taktyce to powodują, no w FM-ie 09 tak grałem i wszystko chodziło ok, tutaj jak na razie TiRT mogę sobie wsadzić w %&$*@#$^^#

Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia jak czołowe kluby które dzisiaj przeglądałem chcą pomieścić taka liczbę gwiazd...

Barcelona:

Napastnicy Ibrahimovic, Soldado, Bojan, Gillardino, Henry, Chamakh, Hulk i Suarez.... 8

Pomocnicy Bodmer, Messi, Iniesta, Xavi, Toure, Cazorla, Melo, Nani, Hauger(sic!), Pedro, Payet, Damba ba, Matuidi, Pjanic, Sobis 15

Obroncy Puyol, Czygr..., Barta, ivanovic, esposito, Evans, Pique, Onyewu, Alves, Sakho, Fatic, Fofana, Zapata, Opare, Fucile 15

 

Jak dla mnie jest to strasznie dziwna sytuacja przez co przestaje mi się podobać FM 2010...

 

Oczywiście nie liczę masy wychowanków którą ten klub ma w składzie w wieku od 20 do 23 roku życia...

Edytowane przez kade
Odnośnik do komentarza

Mi też się to często zdarza a tak wogóle jak zrobić żeby np. mój skrzydłowy kryl któregoś z graczy rywali indywidualnie .... nie mogę do tego dojść

 

Przed meczem wejdź w taktykę, klikasz jakiegoś zawodnika, przykładowo OL i tam masz krycie (do wyboru: 1 na 1, strefowe, przeciwnik) ustawiasz przeciwnik -> i tam masz do wyboru kogo ma kryć.

Odnośnik do komentarza

Wzrostem... Od najwyższego w obronie do najniższego w ataku.

Nie sugeruj się asystentem nawet jak ma wysoka ocenę umiejętności potencjału. Popatrz jakie cechy są potrzebne danemu piłkarzowi na pozycji na której go chcesz wystawić i według tych kryteriów dokonuj wyboru, ocena asystenta nie ma z tym nic wspólnego...

Odnośnik do komentarza

jak obiecalem napisze odnosnie taxy starej od kade spisuje sie dobrze gram szachtarem w lidze nie ma mocnych na mnie i w pucharze ukrainy wszystko wygrywam odnosnie pucharuch europejskich nie dyspokuje bardzo dobrymi pilkarzami wychodze z grupy bez problemow i odpadam cwiercfinale z b.dobrymi druzynami jak Real.M lub Inter .... jesli ktos chce taxe to pisac mam pewny pomysl na nowa taxe . reasumujac taxa naprawde dobra:) kade wyslji mi ta twoja " nowa" na meila czekam

Odnośnik do komentarza

jak obiecalem napisze odnosnie taxy starej od kade spisuje sie dobrze gram szachtarem w lidze nie ma mocnych na mnie i w pucharze ukrainy wszystko wygrywam odnosnie pucharuch europejskich nie dyspokuje bardzo dobrymi pilkarzami wychodze z grupy bez problemow i odpadam cwiercfinale z b.dobrymi druzynami jak Real.M lub Inter .... jesli ktos chce taxe to pisac mam pewny pomysl na nowa taxe . reasumujac taxa naprawde dobra:) kade wyslji mi ta twoja " nowa" na meila czekam

 

grać szachtarem na ukrainie to tak jak bys gral wisla w drugiej lidze... nie ma porownania ;)

Odnośnik do komentarza

jak obiecalem napisze odnosnie taxy starej od kade spisuje sie dobrze gram szachtarem w lidze nie ma mocnych na mnie i w pucharze ukrainy wszystko wygrywam odnosnie pucharuch europejskich nie dyspokuje bardzo dobrymi pilkarzami wychodze z grupy bez problemow i odpadam cwiercfinale z b.dobrymi druzynami jak Real.M lub Inter .... jesli ktos chce taxe to pisac mam pewny pomysl na nowa taxe . reasumujac taxa naprawde dobra:) kade wyslji mi ta twoja " nowa" na meila czekam

 

grać szachtarem na ukrainie to tak jak bys gral wisla w drugiej lidze... nie ma porownania ;)

 

Dokładnie tak. Szachtarem ciezko jest przegrac mecz w lidze albo w pucharze a nie wygrac :] Gralem Universitatea Cluj-Napoca (2 liga rumunska) i po paru sezonach dostalem oferte z Szachtara. Przyjalem ja i gra mi sie znudzila po polowie sezonu, bo przegralem jeden mecz, jeden zremisowalem, stracilem chyba 4 bramki, a reszta meczy to wygrane i to najczesciej kilka do zera i to bez zadnych kombinacji czesto drugim skladem. Tak wiec test taktyk na Szachtarze nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie co robię zle gram taktyką 4-1-2-2-1 z defensywnym pomocnikiem i 2 ofensywnymi pomocnikami gram płynnie ofensywnie cofniętą liną obrony z kryciem 1 na 1 bez pułapek ofsajdowych. Gram bezpośrednimi podaniami szybkim tempem i łagodnym pressingiem. Gram też skrzydłami. Co jest złego w tej taktyce bo w ofensywie jest dość dobrze ale w defensywie tragedia.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Mam pytanie odnośnie R. Lewandowskiego z Lecha. Czy ktoś może mi powiedzieć jak go ustawić w drużynie i z jakimi ustawieniami osobistymi, aby w końcu zaczął strzelać bramki?

W pierwszym sezonie grał w parze z Rengifo i strzelił we wszystkich rozgrywkach tylko 7 goli. Nie wiem co z nim jest nie tak. Strzela zawsze w prost w bramkarza. A oddał tych strzałów około 80 celnych o ile mnie pamięć nie myli. Za to Rengifo wygrał mi lige. Strzelił aż 27 goli. (ale królem strzelców i tak został Brożek z 30 golami.

 

Więc proszę powiedzcie mi co mam z nim robić. Już kazałem mu oddawać plasowane strzały i lobować bramkarza i dalej nic.

 

Z góry dziękuje za rade.

 

P.S. Czy można sprawdzić statystyki zawodnika w poprzednim sezonie? Czy to jest automatycznie kasowane po rozpoczęciu nowego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...