Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuć chłopakom agresywny odbiór piłki z ławki i wąską grę do kontry. Szybkie podania bezpośrednie przy cofniętej linii obrony, bez gry na spalone.

 

Ja cały czas gram przy cofniętej obronie, bez spalonych. Agresywny odbiór wypróbuję, a wąskie pole bardzo często stosuję i brak efektów w końcówce.

Odnośnik do komentarza

Wrzuć chłopakom agresywny odbiór piłki z ławki i wąską grę do kontry. Szybkie podania bezpośrednie przy cofniętej linii obrony, bez gry na spalone.

 

Ja cały czas gram przy cofniętej obronie, bez spalonych. Agresywny odbiór wypróbuję, a wąskie pole bardzo często stosuję i brak efektów w końcówce.

 

Sprobuj moze jeszcze podania na wolne pole i gra do napastnikow czy jakos tak :P Zawsze to oddali zagrozenie od wlasnej bramki. Tylko wlasnie moim zdaniem nie mozna sie az za bardzo cofac bo bedzie calkowita dominacja i w koncu przeciwnik wdusi, musi czuc zagrozenie, wiec polecalbym raczej kontre niz jakas rozpaczliwa obrone. :]

 

Ps. Aha no i jeszcze zagrania na skrzydla skoro grasz skrzydlowymi. ;)

Odnośnik do komentarza

Witam tu znów xkosikx.

Powracam z moja ulepszoną taktyka! poprzednia miała wielu zwolenników więc postanowiłem zamieścić jej lepsza wersje.

Oto i ona: http://www15.zippyshare.com/v/65838427/file.html

Ktoś ma pytania odnoście jej? Piszcie do mnie odpowiem na wszystkie.

Dodam ze 1 sezon grająć Realem: 1 miejscie w LaLiga, pechowo przegrana LM w półfinale... puchar króla zdobyty.

Pozdrawiam xkosikx!

Odnośnik do komentarza

Wrzuć chłopakom agresywny odbiór piłki z ławki i wąską grę do kontry. Szybkie podania bezpośrednie przy cofniętej linii obrony, bez gry na spalone.

 

Ja cały czas gram przy cofniętej obronie, bez spalonych. Agresywny odbiór wypróbuję, a wąskie pole bardzo często stosuję i brak efektów w końcówce.

 

No to spróbuj odwrotnie - skrócenie pola gry, ofensywnie, bez kontry. U mnie dość często chłopaki idą za ciosem, po strzelonej bramce nawet z silniejszymi, nie cofam się do obrony tylko jadę po drugą bramkę:). Naprawdę, często sieknę szybko drugą, generalnie gra jest oddalona od mojego pola karnego.

Odnośnik do komentarza

To tak, jestem po inauguracji sezonu i niestety moje Hull poległo na własnym obiekcie z Liverpool'em 0:2. Taktycznie wyglądało to tak, że oni atakowali, a ja kontratakowałem. Wydaje mi się, że zagrałem dobrze, bo The Red's nie mogli wejść w moje pole karne, i dlatego strzelali z dystansu. I właśnie dwa takie strzały im weszły...

Odnośnik do komentarza

Ja gram z cofnięta linią obronną i mam pewne zastrzeżenia. Ogólnie, to większość bramek tracę po wrzutkach. Straszne zmieszanie w moim polu karnym jest, a często rywale po prostu dobijają piłki, które wypluwa mój golkiper. Poza tym, duża część straconych bramek to strzały z dystansu.

 

Jednak z dystansu traciłem grając z wysuniętą linią obronną, a na dodatek często dostawałem piłki za obrońców. Nie wiem, co Wy o tym myślicie, ale dla mnie cofnięta linia obronna jest lepsza. Może w naszej ekstraklasie, jeśli ma się obrońców z szybkością i przyspieszeniem 13+, to wysunięta działa ładnie, ale np w Premiership taka szybkość nie starczy, żeby dogonić napastnika.

 

No i mam jeszcze jeden problem (od początku gry go mam - w Napoli, Koronie, Nurnberg). West Ham zdołałem ograć Chelsea i Man City na wyjeździe, równo grałem z Liverpoolem na Anfield, wygrałem u siebie kolejny raz z ManC. Nadszedł taki moment, że miałem 7 spotkań, w których mogłem zdobyć 21 punktów, rywale byli na moim poziomie i słabsi. I co ? Zdobyłem 7 punktów...Oczekiwałem zwycięstwa, nie pomogło, życzyłem szczęścia, to samo, dodałem zawodnikom wiary w siebie, dalej to samo. Co byście mi poradzili ? Od doświadczonych zawodników wymagam dobrej gry (Green, Parker, Upson) a reszta ma taką samą rozmowę.

Odnośnik do komentarza

Gram drużyną Napoli. Po kilkunastu kolejkach jestem na 9 miejscu czyli raczej średnio. Co prawda zarząd nie ma zastrzeżeń co do mojego miejsca, ale wiem że stać mnie na więcej. Wygrałem m.in z Juve (3:0), Milanem (4:1) i Romą (1:0),ale przytrafiały mi się wpadki z Parmą Bolognią itp. Zrobiłem pare fajnych transferów (Smolarek, Vieri, Vukcevic, Andrade, Pfertztel, Heikkinen, Mota, Cardozo) i drużynę mam naprawdę silną. Potwierdzają to wygrane z mocarzami. Ale co zrobić żeby nie przegrywać i nie remisować z przeciętniakami? Chyba problem z rozmowami motywacyjnymi, starałem się je urozmaicać itp. Bez rezultatów. Poproszę o jakąś dokładniejszą radę.

Może to problem w taktyce. Gram 4-4-2 z wysunietymi skrzydlami. Jeden ze srodkowych pomocnikow bardziej ofensywny a drugi defensywny. Denerwuje mnie oddawanie srodka pola rywalom. Co proponujecie? Podania krotsze czy na wolne pole? Gra piłką czy piłka do napastników?

Odnośnik do komentarza

Jakim nastawieniem wychodzisz na słabszych ? Grając Napoli (3 miejsce w Serie A, tak wiem, że piszę to po raz setny :) ) również w większości ku mojemu zdziwieniu dzięki geniuszowi tria Hamski-Lavezzi-Quagiarella wygrywałem z potęgami. Na drużyny równe/słabsze zauważyłem, że lepiej wyjść nieco bardziej defensywnie niż się wydaje. Normalnie logicznie rzecz biorąc na taką Bolognę czy Chievo powinno się wychodzić Kontrolą, ale nijak mi to nie pasowało, kończyło się za często nie-zwycięstwem. Jak gram na wyjeździe nawet z spadkowiczem wystawiam zawsze Kontratak (Lavezzi to po prostu cudo w tej grze, piłka od obrony 60 metrowa a on skleja i ma sam na sam) i w zależności od tego jak mecz leci zwiększam albo na standard, albo na kontrole (chyba, że końcówka i remis to wrzucam na Ofensywę/przewagę liczebną). Grając u siebie z cieniasami niemal zawsze wychodzę standardowo.

 

Oprócz tego warto gasić PŚ'ów przeciwnika pressingiem i obowiązkowo napastników (chyba, że ma taki odpowiednik Lavezziego jak np. A. Sanchez) a jego najlepszego gracza wyłączać z gry ścisłym kryciem. Często ci najsłabsi opierają się na 1 graczu który z reguły dźwiga grę, jak uda nam się go zgasić to od razu gra się łatwiej.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak Hawkeye mówi warto grając ze słabszymi zastosować instrukcje na przeciwnika i wyeliminować 1-2 graczy rywala ścisłym kryciem napastnika czy też pressingiem na super skrzydłowego. Skończyłem Napoli 4 sezon i w 1 sezonie zająłem 2 miejsce. Najczęściej na przeciwników typu Milan, Juve, Inter czy Roma nie dawałem w ogóle poleceń na przeciwnika gdyż każda z tych drużyn miała tyle zawodników mogących w pojedynkę zmienić losy meczu, że wolałem grać "swoją grę". Gram taktyką 4-1-2-1-2 i po 4 sezonach zdobyłem 3 razy mistrzostwo 1 raz vice mistrzostwo i raz LM oraz 2 razy PW. Od razu chciałbym powiedzieć, że taktyka nie jest moim dziełem ale spisuje się rewelacyjnie.

 

tabela 2010:

http://pl.tinypic.com/r/2qmp17p/6

 

taktyka pod łatke 10.1.0 i 10.1.1:

http://www.speedyshare.com/files/19943488/Napoliv5__Napoli__Jun_2013_.tac

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Od kilku meczy testuję taktykę "Siti" probraną z http://www.centrumfm.org/taktyki-10,231,Siti.html.

Tylko mam pewne zastrzeżenia. Gram Marsylią i tracę po 2 bramki minimum w meczu....

Ciągle albo remisy albo nawet porażki z najsłabszymi drużynami.

Ofensywna pracuje świetnie tylko trzeba coś wykombinować z defensywą.

Ma ktoś może jakiś sposób na defensywę z tej taktyce? ; >

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...