Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj moja taktyka zycze milej gry i czekam na komentarze trzeba zagrac pare meczy zeby byl efekt Mój odnośnik prosze o oceny i mam nadzieje ze komus sie spodoba

tutaj screny

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Powiem szczerze że po dwóch meczach które rozegrałem Twoją taktyką jestem zachwycony, dowód: http://gfx.efotek.pl/images/q2z15evvik8q67pwnv7v.jpg

oby tak dalej :debesciak:

możecie ta taktykę wrzucić na inny serwer bo mam komunikat że plik chwilowo nie dostępny

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza

tutaj moja taktyka zycze milej gry i czekam na komentarze trzeba zagrac pare meczy zeby byl efekt Mój odnośnik prosze o oceny i mam nadzieje ze komus sie spodoba

tutaj screny

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Powiem szczerze że po dwóch meczach które rozegrałem Twoją taktyką jestem zachwycony, dowód: http://gfx.efotek.pl...k8q67pwnv7v.jpg

oby tak dalej :debesciak:

możecie ta taktykę wrzucić na inny serwer bo mam komunikat że plik chwilowo nie dostępny

z góry dzięki

 

Proszę Bardzo :

http://www.wrzuc.to/DWgoVai9.wt

 

http://www.mediafire.com/download.php?wzznzy5rmmc

Odnośnik do komentarza

Zaczynam swoja zabawe z 2k10, ale chccialbym sie podzielic drobnymi spostrzeżeniami:

- taxy z kretora spisuja sie o niebo lepiej niz po konwercie :-k

- praktycznie nie da sie stworzyc taxy uniwersalnej H i A - grajac Lechem jedna taxa bylem najlepsza druzyna w lidze na wyjazdach i najgorsza u siebie

- na ten moment mam opracowane dwie taxy - home i away, aczkolwiek kazda oparta na totalnie roznych formacjach - i musze powiedziec, ze na razie spisuja mi sie rewelacyjnie (gram FC Koln)

 

Wreszcie wypowiedziała się osoba, która nie wykazuje się aktem desperacji, jak wielu tutaj, którzy szukają gotowej taktyki, bo sami są tak słabi, że nie potrafią stworzyć własnej. Będę wdzięczny, jeśli co jakiś czas będziesz "zaśmiecał" nas asertywnymi uwagami odnośnie wersji 2010. Chodzi oczywiście o aspekt taktyczny.

 

Pierwszy myślnik odnosi się do tego, że taktyka jest lepsza, gdy zostanie od podstaw stworzona w kreatorze, bez dalszych "zaawansowanych" ulepszeń?

Odnośnik do komentarza

Pierwszy myślnik odnosi się do tego, że taktyka jest lepsza, gdy zostanie od podstaw stworzona w kreatorze, bez dalszych "zaawansowanych" ulepszeń?

Z tego co zaobserwowałem (aczkolwiek jest to okres klikunastu meczów desperacko straconych na stworzenie taktyki, ktora pozowlilaby mi zagrac jak rowny z rownym z moja druzyna u-19 :D ), taktyka z kreatora przekonwertowana na stary sposób i z pozmienianymi suwaczkami zaczyna ssać po same kule. Nie moge dojsc dokładnie, co jest tego przyczyna. Obrona rownie slabo grala przy grze strefa jak i 1 na 1. Czasami moi zawodnicy zachowywali sie jak komary spryskane RAIDem :keke:

W pewnym momencie stworzylem swoja pierwsza taxe (4-3-3) z kreatora bez konwersji, i po lekkim dopieszczeniu wygrywalem z kazdym na wyjezdzie, by u siebie przegrywac z Odra Wodzislaw, Polonia Warszawa.

Stworzylem wiec zupelnie inna taxe na gre u siebie (4-4-2). I zaczalem jechac takze wszystkich na swoim boisku. Ale test tej taxy na awayu skonczyl sie odpadnieciem z P. Polski ze Switem Nowy Dwór :kekeke:

Obecnie testuje ten DuoTaxPack na FCKoln - w sparingach 100% win (m.in. 6-1 z AS Bari). Wiem, ze nie jest to jeszcze miarodajne, ale dobrze prognozuje. Jesli dalej tak pojdzie, to wrzuce te taxy na forum.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy myślnik odnosi się do tego, że taktyka jest lepsza, gdy zostanie od podstaw stworzona w kreatorze, bez dalszych "zaawansowanych" ulepszeń?

Z tego co zaobserwowałem (aczkolwiek jest to okres klikunastu meczów desperacko straconych na stworzenie taktyki, ktora pozowlilaby mi zagrac jak rowny z rownym z moja druzyna u-19 :D ), taktyka z kreatora przekonwertowana na stary sposób i z pozmienianymi suwaczkami zaczyna ssać po same kule. Nie moge dojsc dokładnie, co jest tego przyczyna. Obrona rownie slabo grala przy grze strefa jak i 1 na 1. Czasami moi zawodnicy zachowywali sie jak komary spryskane RAIDem :keke:

W pewnym momencie stworzylem swoja pierwsza taxe (4-3-3) z kreatora bez konwersji, i po lekkim dopieszczeniu wygrywalem z kazdym na wyjezdzie, by u siebie przegrywac z Odra Wodzislaw, Polonia Warszawa.

Stworzylem wiec zupelnie inna taxe na gre u siebie (4-4-2). I zaczalem jechac takze wszystkich na swoim boisku. Ale test tej taxy na awayu skonczyl sie odpadnieciem z P. Polski ze Switem Nowy Dwór :kekeke:

Obecnie testuje ten DuoTaxPack na FCKoln - w sparingach 100% win (m.in. 6-1 z AS Bari). Wiem, ze nie jest to jeszcze miarodajne, ale dobrze prognozuje. Jesli dalej tak pojdzie, to wrzuce te taxy na forum.

 

 

Czasami warto poświęcić cały sezon czy nawet dwa sezony żeby zrobić taką taktykę której nie da się stworzyć w mgnieniu oka.. No jak dalej taksy się będą sprawdzały wrzuć na forum po testujemy z przyjemnością :)

Odnośnik do komentarza

Skoro dochodzimy do wniosku, że jedną taktyką nie będziemy grać równie efektywnie jak dwoma, to w pewnym sensie mija się to z rzeczywistością.

Twoje 4-3-3 jest bardziej defensywne niżeli 4-4-2? Czy różni się tylko ustawieniem i drobnymi korektami taktycznymi w poleceniach drużynowych?

Odnośnik do komentarza

Skoro dochodzimy do wniosku, że jedną taktyką nie będziemy grać równie efektywnie jak dwoma, to w pewnym sensie mija się to z rzeczywistością.

Twoje 4-3-3 jest bardziej defensywne niżeli 4-4-2? Czy różni się tylko ustawieniem i drobnymi korektami taktycznymi w poleceniach drużynowych?

Wiesz, te 4-3-3 to w pierwszym zamysle miala byc taxa do gry w domu. Po lekkiej korekcie (przetawienie na kontry) idealnie spisuje sie jako taxa away.

Zas 4-4-2, to takie w miare klasyczne ustawienie. Boczni obroncy maja wiekszosc na "automatycznie" (daje to wieksza elastycznosc taxy), boczni pomocnicy to glownie wsparcie ataku, jesden PS odbiera pilki, drugi jako "dlugodystansowiec".

 

Poza tym te taxy powstawaly dosc niezaleznie od siebie. Probowalem po drodze wszystkiego. 4-4-2 w diamencie, 3-5-2, ustawienie a'la moje Rojiblancos z 2k6, czy RootKit z 2k8. Dopiero skuteczne okazaly sie rozwiazania, ktore stosowalem w CM2 :D

Glowna wada tax z kretora - nie da sie skonfigurowac w nich SFG, ktore calkem niezle wychodzily mi znow taxach klasycznych (a moze sie da, tylko ja nie wiem jak?)

 

W kazdym razie w 2k10 nie sprawdzila mi sie zadna taxa z odgrywajacym lub rozgrywajacym. Scisle krycie tez nie dziala jak powinno. Przy klasycznych taxach czasem mialem wrazenie, ze moi zawodnicy robia zupelnie cos odwrotnego, niz wydawalo mi sie, ze im ustawilem :D

 

I jeszcze jedna istotna rzecz - wazny jest asystent z dobra wiedza taktyczna. Wtedy warto go poprosic o ustawienia indywidualne na przeciwnika.

Odnośnik do komentarza

ja testowalem grę na odgrywajacego w Górniku w drugiej polowie sezonu, bo w pierwszej moi zawodnicy zdobywali bardzo malo bramek, po ustawieniu odgrywajacego zaczalem strzelac troche wiecej bramek :). Jasonx mozesz powiedziec czym sie róznią szczególnie Twoje taktyki ? Myślę jednak, po przejrzeniu Teorii i Ram Taktycznych że zależy to od strategii meczowej, wiadomo ze nie można jechać Hull City na Old Trafford (Manchester United) i być ustawionym ofensywnie. Ale nie wykluczam tego co napisal Jasonx :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc ja mam wrażenie, że taktyka z kreatora jest dobra jako główny szkielet, ale czasem trzeba samemu wpłynąć na polecenia, bo inaczej gra się po prostu nie klei. Skontruowałem do ManCity taktyczkę (4-2-4 z OP PL) która miała w ogólnym zamyśle wyglądać tak jak to czym lubiłem grać w 2k9 czyli szybkie wymiany długich piłek oraz dużo swobody dla zawodników. Sęk w tym, że nie miałem takiego składu by na każdy mecz wychodzić strategią Ofensywną, więc gdyby nie ręczna edycja szybkości, szerokości gry i wysunięcia linii defensywnej taktyka spisywałaby się dużo gorzej. A nie tyle spisywałaby się co spisywała się, bo przez jakiś czas grałem w ten sposób i ogólnie rzecz biorąc była lipa, po zmianie suwaków nagle jak ręką odjął.

 

 

A tak nawiasem mówiąc mam pytanie, czy mając dwie taktyki (home&away) które są względem siebie całkowicie różne nie jest tak, że zawodnicy od nowa muszą się uczyć taktyki co meczu ? Czy po prostu stopniowo je przyswajają, ich "pamięć" pozwala im na naukę i opanowanie dwóch taktyczek jednocześnie?

Odnośnik do komentarza

Moj sztab radzi mi czasem rozne dziwne rzeczy - np. ze przeciwninajwiecej bramek traci w takich a takich minutach, po czym odsylaja mnie do ekranu taktycznego ;) Nie no smieje sie teraz troche.

Ale nie, generalnie nie korzystam z tych podpowiedzi - dobrze sprawdzaja sie moje rozwiazania. Ale w trakcie meczu robie modyfikacje dosc czesto. Zagrania typu "gra na wolne pole", "pilka do napastnikow" czy tez "nekanie rywali" sa na porzadku dziennym :)

 

A tak nawiasem mówiąc mam pytanie, czy mając dwie taktyki (home&away) które są względem siebie całkowicie różne nie jest tak, że zawodnicy od nowa muszą się uczyć taktyki co meczu ? Czy po prostu stopniowo je przyswajają, ich "pamięć" pozwala im na naukę i opanowanie dwóch taktyczek jednocześnie?

Szczerze? Ja zawsze wychodzilem z zalozenia, ze to nie moi zawodnicy sie ucza taxy, tylko ja sie ucze, co i kiedy trzeba w zaleznosci od sytuacji zmodyfikowac :) Zazwyczaj jak sie klei, to od pierwszego spotkania. Spytajcie Profesora, jak szybko jego AA przestawila sie na nowa taxe ;)

 

Jedyna wada dwoch roznych tax - trzeba odpowiednio dobierac graczy. Szkoda kasy na super zawodnikow, ktorzy graja tylko na pozycji PP czy PL, bo przydatni by byli co drugi mecz :)

 

Jasonx mozesz powiedziec czym sie róznią szczególnie Twoje taktyki ?

czym sie roznia od czego? Jesli od siebie - praktycznie wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza

A ja mam do Was pytanie. Gram taktyką z 4 obrońcami (boczni automatycznie i ustawione zadania na defensywny, prawie na maxa) w środku DMC z rolą defensywny pomocnik (obrona) MC z normalnym nastawieniem jako długodystansowiec, MR z normalnym nastawieniem z rolą boczny pomocnik (wsparcie) AMC z rolą wysuniętego ryzgrywającego, AML z rolę schodzącego napastnika i FC jako środkowy napastnik. Mój skład (jestem w trakcie 2 sezonu) :

http://img211.imageshack.us/i/whufc.png/

 

Idzie mi bardzo słabo. Tracę bardzo dużo bramek. Mam w związku z tym pytania. Jakie ustawić nastawienie ? Mam ustawione płynne. Podania mieszane, gra szeroka, tempo szybkie, ale blisko normalnego. Co zrobić z linią defensywną ? Wysunąć czy cofnąć ? Oba warianty sprawdzały się słabo. No i jakie podania, mieszane czy jednak środkiem.

 

Zawsze próbowałem sam coś wymyślić, kombinować itd. Jednak kończy mi się cierpliwość. O ile w 9 West Hamem radziłem sobie bardzo dobrze, tak jak i innymi drużynami, to w 10 kompletnie nic mi nie idzie.

Odnośnik do komentarza

http://www.sendspace.com/file/4f5xuc

Oto moja taktyka 4-4-2 która kładzie nacisk na skrzydła, i prostopadłe podania do szybkich napastników (w moim przypadku Brożek i Smolarek), równie szybcy powinni być skrzydłowi, para środkowych który jeden pełni role pomocnika od zadań destrukcji a drugi to cofnięty rozgrywający. Obrona ustawiona wysoko, grająca na spalonego (z początku będzie ciężko ale w miare czasu i zgrania będzie to działało) Bramkarz powinnien być szybki bo musi wychodzić do piłek prostopadłych.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam swoja zabawe z 2k10, ale chccialbym sie podzielic drobnymi spostrzeżeniami:

- taxy z kretora spisuja sie o niebo lepiej niz po konwercie :-k

- praktycznie nie da sie stworzyc taxy uniwersalnej H i A - grajac Lechem jedna taxa bylem najlepsza druzyna w lidze na wyjazdach i najgorsza u siebie

- na ten moment mam opracowane dwie taxy - home i away, aczkolwiek kazda oparta na totalnie roznych formacjach - i musze powiedziec, ze na razie spisuja mi sie rewelacyjnie (gram FC Koln)

 

Szczerze mowiac ja swoja Asymetryczna 4-2-3-1 gram w Lechu juz drugi sezon tak u siebie jak na wyjezdzie i nie narzekam na swoje wyniki:) po tamtych 2 meczach w LM przyszly jeszcze 3:0 i 2:1 z Twente czego efektem bylo wyjscie z grupy LM gdzie teraz czeka na mnie CSKA Moskwa i przyznam sie, ze licze na awans:P w lidze natomiast po rundzie jesiennej jestem 1 i mam 4pkt przewagi nad Legia, wiec wydaje mi sie, ze uniwersalna taktyka H i A jest jak najbardziej osiagalna, no chyba ze to ja mam jakies szczescie:P

 

A tak na marginesie jaki macie sposób na skuteczną sprzedaż zawodników, których chcecie się pozbyc? Moze to malo ma zwiazku z taktyka ale ja takiego Cueto, który jest wyceniany na 150tys proponuje klubom za 100tys (a zainteresowanie nim wyraza 5 klubow) to w wiadomosci przychodzi, zerowe zainteresowanie i tak mam z kazdym:/ jedyny zawodnik, ktorego udalo mi sie tak "opchnac", byl Rengifo (grajac 1 napastnikiem Lewandowski,Nowak,Chrapek w zupelnosci wystarcza) wyceniany na 2mln poszedl bodajze za 1,3mln a kibice jak to napisali w podsumowaniu podejrzewaja ze to pierwsze objawy choroby psychicznej:P Wogole ze sprzedaza mam problemy bo przez 3 okienka transferowe nie przyszla zadna propozycja kupna, a takim Gancarczykiem czy Glikiem interesuje sie ktos non stop:/

Odnośnik do komentarza

Bo taki Cueto widocznie nie jest atrakcyjny dla innych klubów, ot cała filozofia. Pewnie grzeje ławę, a na Polskie realia 100 000 euro to nie są małe pieniądze :)

 

Mam pytanie odnośnie krycia DC. Ustawiacie im ścisłe krycie na tak czy na nie ? I jaki pressing byście radzili :) Ja tracę wiele bramek po wrzutkach, napastnik wbiega wyprzedza obrońców i strzela. Jak temu zapobiec ? Ścisłe krycie na tak (w poleceniach dla obrońcy, nie dla zawodnika rywali) nie pomaga, a może wręcz przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza

A ja mam do Was pytanie. Gram taktyką z 4 obrońcami (boczni automatycznie i ustawione zadania na defensywny, prawie na maxa) w środku DMC z rolą defensywny pomocnik (obrona) MC z normalnym nastawieniem jako długodystansowiec, MR z normalnym nastawieniem z rolą boczny pomocnik (wsparcie) AMC z rolą wysuniętego ryzgrywającego, AML z rolę schodzącego napastnika i FC jako środkowy napastnik. Mój skład (jestem w trakcie 2 sezonu) :

http://img211.imageshack.us/i/whufc.png/

 

Idzie mi bardzo słabo. Tracę bardzo dużo bramek. Mam w związku z tym pytania. Jakie ustawić nastawienie ? Mam ustawione płynne. Podania mieszane, gra szeroka, tempo szybkie, ale blisko normalnego. Co zrobić z linią defensywną ? Wysunąć czy cofnąć ? Oba warianty sprawdzały się słabo. No i jakie podania, mieszane czy jednak środkiem.

 

Zawsze próbowałem sam coś wymyślić, kombinować itd. Jednak kończy mi się cierpliwość. O ile w 9 West Hamem radziłem sobie bardzo dobrze, tak jak i innymi drużynami, to w 10 kompletnie nic mi nie idzie.

 

 

Niestety sami twórcy twierdzą, że krycie strefowe i odbiór są lekko schrzanione i będą to zmieniać w patchu. Tak samo strzały z dystansu. Na razie dwie rzeczy trochę poprawiają grę (przynajmniej u mnie) - krycie 1-1 i na wyjazdach cofnięcie linii obrony. Gra wygląda nieco lepiej, ale i tak piłkarze biegają jak bezgłowe kurczaki.

Odnośnik do komentarza

Nie mam jakoś specjalnych problemów ze sprzedażą zaodników. Tak samo jak Ty gram Lechem, a co mnie zdziwiło to sprzedaż po pół sezonu zawodnika sprowadzonego za darmo Iliasu Shilla za 9,5 mln Euro do Lokomotivu Moskwa.

Żeby nie było całkiem off topic to tak jak już było mówione rzuty rożne dobrze spisują się bite na długi słupek.

Załączam screen jak ja mam to ustawione.

 

http://img145.imageshack.us/img145/5556/lechcorner.png

http://img145.imageshack.us/img145/7472/lechcorner2.png

 

oraz historia transferów w tym Iliasu Shilla za 9,5 mln euro

 

http://img190.imageshack.us/img190/5296/transferyc.png

Odnośnik do komentarza

Jakie rozmowy motywacyjne najlepiej stosować, aby były duże efekty??

 

Moja kariera jako trener (manager) nie zaczeła się dobrze, w 2 sezonie wywalili mnie z Arsenalu głównie przez to że nie wiedziałem o co chodzi w tej grze. Zaczołem prace w Cardiff, tam po wielu remisach i przegranych (około: 26 meczy - 12 remisy - 11 porażek - i reszta wygrane) zrezygnowałem i przejołem od początku nowego (3 sezonu) pracę w Pogoni (nauczyłem się już gry w tą gre, wiem o co chodzi).

Mam już koniec 3 sezonu, grałem cały sezon Pogonią Szczecin (mieli duże problemy funduszowe, co spowodowało że nie mogłem pozwolić sobie na transfery, aby tyle co 2 graczy za darmo sprowadziłem). Dobrze mi poszło bo awansowałem do ekstraklasy z 2 miejsca. Taktyke wydaje mi się że mam dobrą bo grają ładnie dla oka, szybko i krótko piłką wymieniając wiele podań.

Jedynym moim problemem jest motywacja, bo często z dużo słabszymi przeciwnikami brakuje im motywacji i sprawiają mi niespodziankę przegrywają lub remisując (takiego problemu nie ma z cięższymi rywalami). Może ktoś wie jak dobrze motywować piłkarzy (2 piłkarzy są niezadowoleni z braku dyscypliny z mojej strony, czym to spowodowane jest?).

Z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Adriankov - Cueto to tylko przyklad, niestety mam tak ze wszystkimi i nie wiem co zrobic zeby zredukowac wydatki na zarobki:/ (na fifanse nie narzekam, wrecz jest bardzo dobrze ale moja kadra pierwszej druzyny ma okolo 35 zawodnikow wiec chetnie bym paru grajkow gdzies sprzedal, a nie chce zrywac kontraktow)

 

zsuchyx - no to tylko pozazdroscic takich transferow. Na szczescie zarabiam na klub innymi sposobami-frekwencja na stadionie i wyniki w LM sprawily ze klub jest juz warty 29,5mln i zblizam sie do najbogatszej 100 na swiecie:)

 

Co do rzutow roznych zgadzam sie ze bite na dlugi slupek daj dobre efekty. Ja mam je ustawione z jednej strony dlugi slupek, z drugiej w pole bramkowe i czesto jakas bramka wpadnie po glowce Arboledy badz Glika;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...