Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich:)

a ja mam nastepujacy problem..

gram Fiorentina z wloskie Serie A. lecz mam jeden problem.potrafie ograc Milan u siebie , Udinese na wyjezdzie , Rome u siebie, Juventus na wyjezdzie ale np z Torino u siebie przegralem z Ascoli na wyjezdzie zremisowalem , z Catania u siebie zremisowalem...jak widac z mocnymi klubami idzie mi calkiem niezle ale ze slabeuszami wrecz fatalnie...gralem juz kilkoma taktykami by zmienic cos w stylu ale nic nie pomoglo i teraz sam stworzylem i troche lepiej wyglada ale to nie jest to co powinno...zawsze asystent mowi w przerwe ze z odbiorem pilki jest fatalnie...

PROSZE O POMOC:)

Odnośnik do komentarza

Najwidoczniej Twoi zawodnicy olewają mecze ze słabszymi przeciwnikami. Musisz popracowac nad rozmowami przed meczem. U mnie w Vauxhall mam problem z mocniejszymi teamami (czyli większość w lidze). Moi zawodnicy, jak to określił asystent, "Poddają się przed pierwszym gwizdkiem".

Odnośnik do komentarza
z mocnymi klubami idzie mi calkiem niezle ale ze slabeuszami wrecz fatalnie...zawsze asystent mowi w przerwe ze z odbiorem pilki jest fatalnie..,

 

Musisz wyczuć jaka motywacja działa najlepiej na Twoich zawodników przed takim meczem. Jeżeli pierwsza połowa nie specjalnie wychodzi to ja z reguły ostro traktuję zawodników w przerwie. Następnie około 60 minuty wymieniam od razu dwa najsłabsze ogniwa.

 

Dodatkowo zwróć uwagę na atrybuty: Determinacja, Pracowitość, Decyzje, Waleczność, Agresja... (dokładnie w tej kolejności).

 

W takich meczach warto też dać zagrać zmiennikom, którzy zastąpią znudzone gwiazdy.

 

Jeżeli zawodnicy grają dobrze, a po prostu nie ma skuteczności... to na to nie ma recepty. Chociaż mecz może uratować ktoś o wysokim atrybucie strzałów z dystansu. Jak drużynie nic nie chce wejść do siatki to dajmy takiemu polecenie, niech wali z daleka... coś musi wpaść.

Odnośnik do komentarza

Witam

udostępniam wam moją taktykę którą gram Wisłą, już w pierwszym sezonie wyszedłem z grupy LM na 2 miejscu mając w grupie Shachtar, Bayern i Bordeaux, później trochę pechowo przegrałem z Arsenalem i pożegnałem się z LM ale zostałem mistrzem polski.

Z każdym zespołem ustawiam w poleceniach podczas meczu kontratak i podania na wolne pole.

 

Skład:

 

 

---- -------------------- ------Brożek-------

 

----Everton lub Kirm---- ----------------- ----Małecki----

 

--------------------Azofeila---- ----Garguła----

 

---------------------------------Fabinho----

 

 

----Brożek---- ----Marcelo--- ---Głowacki----Alvarez

 

 

 

Rapidshare

 

Musze przyznać ze taktyka jest dobra. Jak narazie same pozytywy. Gram Leicester. Dzięki za taktykę, bo ostatnio miałem lekkie "turbulencję" w klubie :P

 

 

 

Kawał dobrej roboty z ta taktyka:):)

 

Moze to ktos wrzucic na inny serwer?

Odnośnik do komentarza

Witam

udostępniam wam moją taktykę którą gram Wisłą, już w pierwszym sezonie wyszedłem z grupy LM na 2 miejscu mając w grupie Shachtar, Bayern i Bordeaux, później trochę pechowo przegrałem z Arsenalem i pożegnałem się z LM ale zostałem mistrzem polski.

Z każdym zespołem ustawiam w poleceniach podczas meczu kontratak i podania na wolne pole.

 

Skład:

 

 

---- -------------------- ------Brożek-------

 

----Everton lub Kirm---- ----------------- ----Małecki----

 

--------------------Azofeila---- ----Garguła----

 

---------------------------------Fabinho----

 

 

----Brożek---- ----Marcelo--- ---Głowacki----Alvarez

 

 

 

Rapidshare

 

Musze przyznać ze taktyka jest dobra. Jak narazie same pozytywy. Gram Leicester. Dzięki za taktykę, bo ostatnio miałem lekkie "turbulencję" w klubie :P

 

 

 

Kawał dobrej roboty z ta taktyka:):)

 

Moze to ktos wrzucic na inny serwer?

 

http://www.mediafire.com/download.php?kzdgmjjjgjt

Odnośnik do komentarza

ogólnie to w słabszych ligach jest ciężko... na demie potrafiłem Lechem rozgromić Fulham 4:1, żeby potem dostać z Craxą 0:2, a teraz grając GKS-em Tychy trafiłem 2 mecze obok siebie: porażka 1:6 i wygrana 8:1 - może to kwestia taktyki, która jest mocno ofensywna, nie powiem... Mocniejszymi zespołami nie grałem, więc się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza

jesli w meczach towarzyskich przed sezonem stosuje w 4 meczach 4 rozne taktyki to powiedzcie mi czy wtedy kiedyu wygram najwiecej to mam ta taktyka grac czy jak? bo 2x wygralem 3-1 a 2x 8-0. zespoly z ktorymi gralem sa mniej wiecej na tym samym poziomie . wszystkie mecze rozgrywalem na wyjezdzie:)

Odnośnik do komentarza

Nie można nazwać testem taktyki rozegranie ją jednego meczu...

Zagraj przynajmniej 5 spotkań każdą to się przekonasz, tylko, że piłkarze źle znoszą ciągłe zmiany taktyki, więc nie zdziw się złymi wynikami. Rób jak uważasz, ja mogę powiedzieć tylko, że robię tak, że szukam formacji (nie taktyki, podkreślam formacji) która najlepiej pasuje pod mój skład, następnie do jego (składu) umiejętności staram się dobrać odpowiedni styl podań, pressing i tak dalej w ten sposób, aby trzymało się to wszystko jakiegoś ogólnego schematu który luźno nakreśliłem w głowie. Potem z czasem widzę co w taktyce nie funkcjonuje najlepiej i staram się to korygować zmianami taktyki, transferami. Przykładowo nie widzę większego sensu grania 4-5-1 Man Utd, ale z kolei 4-2-4 już pasuje całkiem nieźle do tej drużyny.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Chciałbym się podzielic z wami moja taktyką, którą opracowałem grając Lechem. Stosuję ją od jakiejś 8 kolejki pierwszego sezonu kiedy to po 4 remisach z rzędu z drużynami słabszymi postanowiłem coś zmienic. No i się udało, bo w pierwszym sezonie zdobyłem mistrzostwo i Puchar Polski. Jedynie w Europie się nie udało no ale to skutek grania jeszcze poprzednią taktyką. Ustawienie jest chyba nietypowe bo Asymetryczne 4-2-3-1,ale na Lecha to wydaje mi się idealne z lepszym prawym skrzydłem z wysuniętym Peszką, gorszym lewym niewysuniętym Kujawą, mocnymi środkowymi Bandrowskim, Lopezem oraz dodatkowo Stilic jako klasyczna 10 i Lewandowski lis pola karnego. Calośc wygląda tak:

 

----------------------Lewandowski------------------

 

------------------Stilic-----------------------Peszko---

 

---Kujawa------------------Bandrowski(Borja)-----

 

--------------------Jose Luis Lopez----------------

 

---Gancarczyk------Arboleda----Glik---------Wawa---

 

-------------------------Mora----------------------

 

Co do ciekawszych wyników to: Lech-Wisła 4-1, Wisła-Lech 1-4, Lech-Legia 1:0, Legia-Lech 0:2, Lech-Polonia(wicemistrz) 4:1, Polonia-Lech 1:6. Dodatkowo złapałem formę na 12 zwycięstw z rzędu. Przez chwilę nawet myślałem, że odkryłem jakąś killer taktykę jednak na "szczęście" później zdarzyło się kilka wpadek w lidze. Jeśli o chodzi zaawansowane polecenia dla drużyny: linia obronna, szerokośc gry i tempo to na pierwszy rzut oka da się zauważyc pewną sprzecznośc bo podania ustawione są na bardziej bezpośrednie a szerokośc gry i tempo - wąskie, wolne co o dziwo u mnie spisuje się to znakomicie. Zasadniczo jednak staram się słuchac w tej kwestii współpracowników i jeśli przed jakimś spotkaniem radzi mi grac szeroko i szybko to gram i zazwyczaj to skutkuje. Staram się również nie grac stałą żelazną jedenastką, tzn. w każdym meczu bez względu na wynik na ostatnie 15-20min wpuszczam 1-2 zmienników. Często również nawet co mecz wprowadzam 1 góra 2 zmiany w podstawowym składzie, żeby zachowac pewną rotację.

To by było chyba na tyle szczegółów. Podaję link do taktyki:

http://www.sendspace.pl/file/de52a08d2bf1466a510ec2a

 

Oraz dodatkowo przykładowe wyniki i tabela:

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-11/51b49807/tabela.jpg.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-11/ad299b5b/wyniki.jpg.html

 

Mam nadzieję, że taktyka sprawdzi się również w innych drużynach tak więc życzę miłego testowania i przede wszystkim sukcesów:)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

 

Mam pewien problem. A mianowicie cały czas tracę bramki w ten sam sposób prostopadłe podanie przeciwnika z okolic połowy boiska na wolne pole moi obrońcy zasypiają sam na sam i gol. Gram Newcastle awansowałem do Premier League w bardzo dobrym stylu i ogólnie mam dość dobrą ekipę ale całkowicie mi nie idzie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Stosuję krycie 1 na 1 oraz środkowi obrońcy ścisłe krycie. Gram taktyką 4-4-2. Filozofia - płynna, strategia wyjściowa - kontrola, gra przy przeciwniku - łagodniejszy pressing, swoboda taktyczna - większa swoboda, odbiór - agresywny, dośrodkowania - miękkie i swoboda pozycyjna - szukaj gry. Może macie jakiś pomysł jak ustawić drużynę bo po 10 kolejkach jestem na przedostatnim miejscu ;/

 

Bardzo proszę o pomoc! ;)

 

PS. : Jak będzie trzeba to mogę wrzucić screena taktyki.

Odnośnik do komentarza

Proponowałbym cofnąć linię obrony. Ponadto być może warto byłoby zmienić krycie z 1 na 1 na strefowe. Przy słabych obrońcach nie opłaca się kryć indywidualnie.

 

Odbiór agresywny? Nie łapiesz zbyt dużo czerwonych kartek? U mnie w Atleti zaledwie na dwóch pozycjach stosowałem takowy odbiór i właściwie każdy mecz = min. 1 czerwona kartka.

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj tak:

1. Zobacz co się dzieje w środku pola u przeciwników, kto gra, jak gra, może tam trzeba przycisnąć pressingiem i agresywnym odbiorem? Ktoś te piłki zagrywa do tych napastników i tam poszukałbym rozwiązania.

2. Spróbuj zawęzić pole gry, może inny środkowy pomocnik u Ciebie, taki typowy DMC z wysokim odbiorem, kryciem, przewidywaniem.

3. Zgaduje, że ucieka Ci szybszy napastnik od Twoich obrońców i ładuje bramy? Cofnj linię obrony albo/i w poleceniach indywidualnych nie kryć go ściśle, tylko pressing Zawsze i agresywny odbiór.

4. Dla ustawień zespołowych proponuje agresywniejszy pressing, może bardziej sztywną filozofię, swoboda taktyczna - mniejsza

 

Ja dopiero zacząłem, jestem po 4 meczach Sunderlandem i stosując pomysły napisane powyżej klepnąłem u siebie Man City 3:0, mając przez cały mecz przewagę.

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

Mam pytanie, gram Górnikiem Zabrze i problem mam taki że w jednym meczu moi zawodnicy graja futbol nie z tej ziemi potrafie ograc u siebie Wisłę 4:0 lub Lecha na wyjeździe 0:2, a innym razem przegrywam u siebie z Łęczną lub słabiutkim Piastem grajac fatalnie :( niekiedy napastnicy graja kapitalnie, prawie każdą akcje zamieniając na bramke a niekiedy marnują wyborne sytuacje. Prawie co mecz któryś z moich zawodników gra słabo i ma notę np 5.4 lub 5.6 itp. Jeden z napastników jest ustawiony jako środkowy napastnik a drugi jako odgrywający. Dodam też za w każdym meczu przeciwnik stwarza sobie dużo sytuacji, wszystkie mecze z moim udzialem sa raczej wyrównane. Nie mam pojecia jak ustawić obronę tak żeby była nie do sforsowania. Pytania sa więc nastepujące:

 

1. Co zrobić aby prezentowali oni równa formę?

2. Jak ustawić napastników?

3. Jak ustawić tą nieszczęsną obronę ?

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam popracowałem troche nad taktyka do Wisły Kraków i udało mi sie stworzyc taktykę ktora zagwarantowała mi mistrzostwo i puchar Polski .

taktyka to 4-4-2 :

 

 

 

 

-------------1------------

--------------------------

----2------3-----4-----5--

--------------------------

----6------7-----8----9---

--------------------------

---------10------11-------

 

Jeden z środkowych pomocników (nr.8) jest ofensywnym pomocnikiem a drugi pomoxnik srodkowy (nr.7) jest bardziej cofniety czli defensywny.Piłka zagrywana przez środek , boczni obrońcy wspomagaja atak lewy pomocnik przy akcjach ofensywnych gdy ma piłke ma za zadanie zejs do srodka , strzaly z dystansu bardzo czeste , obrona lekko cofnieta .Mam tylko problem z napastnikami poniewaz gdy idzie akcjia sam na sam biegna z pilka prawie ze do samej bramki i wychodzie przewaznie tak ze bramkarz wygarniał ja z pod nóg .

 

Tutaj znajduja sie wyniki :

 

http://img263.imageshack.us/img263/1669/wisa.jpg - terminarz

 

http://img263.imageshack.us/img263/8628/wisa1.jpg - tabela końcowa

 

 

Jesli ktos chce to wrzucam linka z taktyka:

 

http://rapidshare.com/files/304145113/4-4-2_DP__Wis__a__pa__._2011_.tac.html

 

Radze jeszcze kupic R.Lewandowskiego na 28 meczów w Wiśle 29 bramek

 

Jeśli ktoś ma pomysł na polepszenie to zapraszam na gadu : 9205473 :)

Odnośnik do komentarza

Witam popracowałem troche nad taktyka do Wisły Kraków i udało mi sie stworzyc taktykę ktora zagwarantowała mi mistrzostwo i puchar Polski .

taktyka to 4-4-2 :

 

 

 

 

-------------1------------

--------------------------

----2------3-----4-----5--

--------------------------

----6------7-----8----9---

--------------------------

---------10------11-------

 

Jeden z środkowych pomocników (nr.8) jest ofensywnym pomocnikiem a drugi pomoxnik srodkowy (nr.7) jest bardziej cofniety czli defensywny.Piłka zagrywana przez środek , boczni obrońcy wspomagaja atak lewy pomocnik przy akcjach ofensywnych gdy ma piłke ma za zadanie zejs do srodka , strzaly z dystansu bardzo czeste , obrona lekko cofnieta .Mam tylko problem z napastnikami poniewaz gdy idzie akcjia sam na sam biegna z pilka prawie ze do samej bramki i wychodzie przewaznie tak ze bramkarz wygarniał ja z pod nóg .

 

Tutaj znajduja sie wyniki :

 

http://img263.imageshack.us/img263/1669/wisa.jpg - terminarz

 

http://img263.imageshack.us/img263/8628/wisa1.jpg - tabela końcowa

 

 

Jesli ktos chce to wrzucam linka z taktyka:

 

http://rapidshare.com/files/304145113/4-4-2_DP__Wis__a__pa__._2011_.tac.html

 

Radze jeszcze kupic R.Lewandowskiego na 28 meczów w Wiśle 29 bramek

 

Jeśli ktoś ma pomysł na polepszenie to zapraszam na gadu : 9205473 :)

 

 

Mozesz wrzucic na inny erwer na rapidzie czesto sa limity z dupy ?;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...