Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no nie wiem co jest. Zrobiłem co mi radziliście czyli cofnąłem linie obrony, ustawiłem krycie strefowe, intensywny pressing środkowym obrońcom cofnąłem ścisłe krycie i pare meczów było dobrych bez tych błędów ale tylko pare teraz znowu te same błędy robi się to już wkurzające przeciwnicy strzelają cały czas tak samo prostopadłe podanie obrońcy śpią wychodzi napastnik albo skrzydłowy sam na sam i gol ;/

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Chciałbym się podzielic z wami moja taktyką, którą opracowałem grając Lechem. Stosuję ją od jakiejś 8 kolejki pierwszego sezonu kiedy to po 4 remisach z rzędu z drużynami słabszymi postanowiłem coś zmienic. No i się udało, bo w pierwszym sezonie zdobyłem mistrzostwo i Puchar Polski. Jedynie w Europie się nie udało no ale to skutek grania jeszcze poprzednią taktyką. Ustawienie jest chyba nietypowe bo Asymetryczne 4-2-3-1,ale na Lecha to wydaje mi się idealne z lepszym prawym skrzydłem z wysuniętym Peszką, gorszym lewym niewysuniętym Kujawą, mocnymi środkowymi Bandrowskim, Lopezem oraz dodatkowo Stilic jako klasyczna 10 i Lewandowski lis pola karnego. Calośc wygląda tak:

 

----------------------Lewandowski------------------

 

------------------Stilic-----------------------Peszko---

 

---Kujawa------------------Bandrowski(Borja)-----

 

--------------------Jose Luis Lopez----------------

 

---Gancarczyk------Arboleda----Glik---------Wawa---

 

-------------------------Mora----------------------

 

Co do ciekawszych wyników to: Lech-Wisła 4-1, Wisła-Lech 1-4, Lech-Legia 1:0, Legia-Lech 0:2, Lech-Polonia(wicemistrz) 4:1, Polonia-Lech 1:6. Dodatkowo złapałem formę na 12 zwycięstw z rzędu. Przez chwilę nawet myślałem, że odkryłem jakąś killer taktykę jednak na "szczęście" później zdarzyło się kilka wpadek w lidze. Jeśli o chodzi zaawansowane polecenia dla drużyny: linia obronna, szerokośc gry i tempo to na pierwszy rzut oka da się zauważyc pewną sprzecznośc bo podania ustawione są na bardziej bezpośrednie a szerokośc gry i tempo - wąskie, wolne co o dziwo u mnie spisuje się to znakomicie. Zasadniczo jednak staram się słuchac w tej kwestii współpracowników i jeśli przed jakimś spotkaniem radzi mi grac szeroko i szybko to gram i zazwyczaj to skutkuje. Staram się również nie grac stałą żelazną jedenastką, tzn. w każdym meczu bez względu na wynik na ostatnie 15-20min wpuszczam 1-2 zmienników. Często również nawet co mecz wprowadzam 1 góra 2 zmiany w podstawowym składzie, żeby zachowac pewną rotację.

To by było chyba na tyle szczegółów. Podaję link do taktyki:

http://www.sendspace.pl/file/de52a08d2bf1466a510ec2a

 

Oraz dodatkowo przykładowe wyniki i tabela:

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-11/51b49807/tabela.jpg.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-11/ad299b5b/wyniki.jpg.html

 

Mam nadzieję, że taktyka sprawdzi się również w innych drużynach tak więc życzę miłego testowania i przede wszystkim sukcesów:)

 

Jeżeli ktoś szuka gotowych rozwiązań to polecam. Ja w pierwszym meczu z poważniejszym przeciwnikiem (Wisła) wygrałem 1-0 grając przez 2/3 meczu w 10, posiadanie piłki ok 60%, dwa razy więcej strzałów, praktycznie zamykałem ich na połowie. Dla autora brawo za kawał dobrej roboty. A teraz wracam do dalszego kombinowania nad swoim ustawieniem ;)

Odnośnik do komentarza

Witam popracowałem troche nad taktyka do Wisły Kraków i udało mi sie stworzyc taktykę ktora zagwarantowała mi mistrzostwo i puchar Polski .

taktyka to 4-4-2 :

 

 

 

 

-------------1------------

--------------------------

----2------3-----4-----5--

--------------------------

----6------7-----8----9---

--------------------------

---------10------11-------

 

Jeden z środkowych pomocników (nr.8) jest ofensywnym pomocnikiem a drugi pomoxnik srodkowy (nr.7) jest bardziej cofniety czli defensywny.Piłka zagrywana przez środek , boczni obrońcy wspomagaja atak lewy pomocnik przy akcjach ofensywnych gdy ma piłke ma za zadanie zejs do srodka , strzaly z dystansu bardzo czeste , obrona lekko cofnieta .Mam tylko problem z napastnikami poniewaz gdy idzie akcjia sam na sam biegna z pilka prawie ze do samej bramki i wychodzie przewaznie tak ze bramkarz wygarniał ja z pod nóg .

 

Tutaj znajduja sie wyniki :

 

http://img263.imageshack.us/img263/1669/wisa.jpg - terminarz

 

http://img263.imageshack.us/img263/8628/wisa1.jpg - tabela końcowa

 

 

Jesli ktos chce to wrzucam linka z taktyka:

 

http://rapidshare.com/files/304145113/4-4-2_DP__Wis__a__pa__._2011_.tac.html

 

Radze jeszcze kupic R.Lewandowskiego na 28 meczów w Wiśle 29 bramek

 

Jeśli ktoś ma pomysł na polepszenie to zapraszam na gadu : 9205473 :)

 

Zgadzam sie co do Lewandowskiego - mialem go w lechu w fm 09 ( wymiatal ) i kupilem go tutaj do Middlesbrough i w Coca Cola Championship na 41 meczy mial 30 goli i 10 asyst, teraz awansowalem do Premier League i poki co w 4 meczach zdobyl juz 7 bramek i asyste:D Koles jest nieziemski

 

 

http://www.zshare.net/download/6779644639bc5cca/ by TuNdRaLoWeR

 

Bardzo dobra taktyka .

 

Przetestowalem ta taktyke ( rozegralem nia 5 meczy ) i jestem pod niesamowitym wrazeniem. Nie dziwie sie ze nosi nazwe "Power Of The Goal" bo nie dosc ze wszystkie 5 meczy wygralem to wyniki jakimi to zrobilem mnie zaskoczyly - pierwszy mecz z Scunthorpe ( puchar ) wygralem 5-1, drugi ze Stoke 5-3, trzeci z Sheff Utd 3-0, z Tottenhamem 2-1 i z West Ham 4-1. Taktyka jest jednym slowem genialna:)

Odnośnik do komentarza

Witam popracowałem troche nad taktyka do Wisły Kraków i udało mi sie stworzyc taktykę ktora zagwarantowała mi mistrzostwo i puchar Polski .

taktyka to 4-4-2 :

 

 

 

 

-------------1------------

--------------------------

----2------3-----4-----5--

--------------------------

----6------7-----8----9---

--------------------------

---------10------11-------

 

Jeden z środkowych pomocników (nr.8) jest ofensywnym pomocnikiem a drugi pomoxnik srodkowy (nr.7) jest bardziej cofniety czli defensywny.Piłka zagrywana przez środek , boczni obrońcy wspomagaja atak lewy pomocnik przy akcjach ofensywnych gdy ma piłke ma za zadanie zejs do srodka , strzaly z dystansu bardzo czeste , obrona lekko cofnieta .Mam tylko problem z napastnikami poniewaz gdy idzie akcjia sam na sam biegna z pilka prawie ze do samej bramki i wychodzie przewaznie tak ze bramkarz wygarniał ja z pod nóg .

 

Tutaj znajduja sie wyniki :

 

http://img263.imageshack.us/img263/1669/wisa.jpg - terminarz

 

http://img263.imageshack.us/img263/8628/wisa1.jpg - tabela końcowa

 

 

Jesli ktos chce to wrzucam linka z taktyka:

 

http://rapidshare.com/files/304145113/4-4-2_DP__Wis__a__pa__._2011_.tac.html

 

Radze jeszcze kupic R.Lewandowskiego na 28 meczów w Wiśle 29 bramek

 

Jeśli ktoś ma pomysł na polepszenie to zapraszam na gadu : 9205473 :)

 

Zgadzam sie co do Lewandowskiego - mialem go w lechu w fm 09 ( wymiatal ) i kupilem go tutaj do Middlesbrough i w Coca Cola Championship na 41 meczy mial 30 goli i 10 asyst, teraz awansowalem do Premier League i poki co w 4 meczach zdobyl juz 7 bramek i asyste:D Koles jest nieziemski

 

 

http://www.zshare.net/download/6779644639bc5cca/ by TuNdRaLoWeR

 

Bardzo dobra taktyka .

 

Przetestowalem ta taktyke ( rozegralem nia 5 meczy ) i jestem pod niesamowitym wrazeniem. Nie dziwie sie ze nosi nazwe "Power Of The Goal" bo nie dosc ze wszystkie 5 meczy wygralem to wyniki jakimi to zrobilem mnie zaskoczyly - pierwszy mecz z Scunthorpe ( puchar ) wygralem 5-1, drugi ze Stoke 5-3, trzeci z Sheff Utd 3-0, z Tottenhamem 2-1 i z West Ham 4-1. Taktyka jest jednym slowem genialna:)

 

Rzeczywiscie Taktyka hardcorowa :D Jak narazie to tylko jeden mecz rozegrany i odrazu wygrany. Gralem z 5. w tabeli Reading, i na wyjedzie wygrana 2-3 w dobrym stylu(2 bramki stracone bo bledach indywidualnych obrońców). Mam nadzieje ze ta taktyka zapewni mi awans do Premiership :P

Odnośnik do komentarza

No ja tez troche glupich goli trace czasem ale to raczej wina po pierwsze mojego bramkarza na ktorego wymiane juz mnie nie bylo stac i obrony ktora coprawda w czesci wymienilem po awansie ale nie na tyle ile bym chcial;p ale taksa jest bardzo dobra - strzelam duzo bramek ( o wiele wiecej niz do tej pory ) i z taka latwoscia w sumie - nawet jesli wynik jest nizszy to gra wyglada o wiele lepiej niz wczesniej.

Odnośnik do komentarza

witam

panowie jak to jest ze biore sobie klub z ostatniej ligi hiszpanskiej,po 2 sezonach jestem w pierwszej lidze i mam taktyke ktora jak gram to nie za bardzo moge wygrac,a jak pojde na urlop to moj asystem wygrywa wszystkie mecze na tym ustawienieniu,nie wiem jaka on ma strategie ale dobrze mu idzie grajac moja formacja...dlaczego ja tak nie wygrywam??

Odnośnik do komentarza

Skończyłem swój pierwszy sezon w nowym FMie. Gram SSC Napoli, które prognozowane było z początku na 15. miejsce, po transferach na 12. Sezon ukończyłem na 9. miejscu, wydaje mi się, że to dobry rezultat. Słaby początek spowodowany był brakiem zgrania no i kombinowaniem z taktyką. Początkowo próbowałem grać na zmiane 4-5-1 z 4-2-2-2 z dwoma DPŚami i skrzydłowymi, ale to była loteria - jednego dnia wygrałem 3-0, drugiego przegrałem 4-1. Zwyżka formy przyszła, gdy zmieniłem ustawienie na 3-2-2-3 również z dwoma DPŚami i skrzydłowymi. Efektem czego była dość długa seria meczów bez porażki, 9. miejsce w lidze oraz dojście do finału Pucharu Włoch, w którym uległem Fiorentinie 2-1.

 

Podsumowując - gra się bardzo fajnie i zgadzam się z przedmówcami, że można spokojnie tworzyć taktykę pod swój zespół i nie czuć ograniczeń co do ustawienia.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam że to jest bardzo dobra taktyka gram West Ham United jak na razie rozegrałem nią kilka meczy towarzyskich, jest dobra na mecze u siebie jak i na wyjazdy, próbowałem różnych taktyk ale z niej jestem najbardziej zadowolony w końcu coś się zaczęło dziać w moim zespole oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a wyniki prezentują się tak: Oxford-WHU 0:2, WHU-Fc Sochaux 3:1, Celtic-WHU 2:4,WHU-Ac Milan 2:2, WHU-Fc Bayern 2:2, naprawdę warto przetestować taktykę "Power Of The Goal".

 

jak można zrobić zrzut z ekranu, chciałem pochwalić się moimi wynikami w stosowanej prze zemnie taktyce?

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam że to jest bardzo dobra taktyka gram West Ham United jak na razie rozegrałem nią kilka meczy towarzyskich, jest dobra na mecze u siebie jak i na wyjazdy, próbowałem różnych taktyk ale z niej jestem najbardziej zadowolony w końcu coś się zaczęło dziać w moim zespole oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, a wyniki prezentują się tak: Oxford-WHU 0:2, WHU-Fc Sochaux 3:1, Celtic-WHU 2:4,WHU-Ac Milan 2:2, WHU-Fc Bayern 2:2, naprawdę warto przetestować taktykę "Power Of The Goal".

 

jak można zrobić zrzut z ekranu, chciałem pochwalić się moimi wynikami w stosowanej prze zemnie taktyce?

 

ja robie prt scr :)

Odnośnik do komentarza

znalazl juz ktos jakis konkretny schemat rozgrywania rzutow roznych? bo ja na razie zdobywam przecietnie 5 bramek w ezonie z tego stalego fragmentu gry... nie wazne czy to barca czy ruc chorzow, w przeciwienstwie do moich druzyn ligowi rywale zdobywaja nawet po 20 bramek ...

Odnośnik do komentarza

DiDi

Ja ustawiłem po "staremu", czyli jednego środkowego obrońce, żeby nabiegał na długi słupek, drugi obrońca - atakuj bramkarza, jeden pomocnik z mocnym strzałem pod polem karnym, w razie jakby piłka wyskoczyła mu pod nogi :) dwóch/trzech - tył w razie potrzeby, a reszta - do przodu, a i bicie rożnych w pole bramkowe i póki co jestem zadowolony, bo w co drugim meczu pada bramka z rogu.

Odnośnik do komentarza

Jakie taktyki preferujecie w tej wersji gry? Możliwość ustawiania klasycznej taktyki na suwakach, czy jednak idąc z duchem czasu zespół ustawiacie wg nowego sposobu? Nie wiem czy jest tutaj jakaś różnica, póki co eksperymentowałem na dwóch różnych karierach tę i tę wersję ustawiania zespołu i jakichś wielkich różnic póki co nie dostrzegłem. Jakie macie zdanie?

Odnośnik do komentarza

Mam do polecenia taktykę, która sprawdza się u mnie w Lechu w 100%.Jak możecie przetestujcie na innych zespołach. Jeśli ktoś chce mogę wkleić wyniki.

 

http://www.zshare.ne...2312554ce5a7ec/

 

Fajnie się składa bo też gram lechem właśnie kilka meczy ligowych zagrałem już ale cały czasx szukam taktyki :))

Proszę wrzuć wyniki i jeśli można to tabele też wrzuć jak jst taka możliwośc :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...