Skocz do zawartości

FM 2010 - Taktyki


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

@damian4fabregas

Przed meczem z kimś słabszym (najlepiej znacznie słabszym, u siebie) powiedz im czasem "oczekuję wygranej". Posegreguj czasem sklad wg. ocen za ostatnie 5 meczy i opieprz najgorszych, pochwal najlepszych (ja z reguły opieprzam przy 6.80 i mniej a chwale za 7.15 i wiecej)

 

 

dzięki za odpowiedz i poradę.

Będe próbował to co radzisz, teraz wsumie awans to raczej ciężcy rywale w ekstraklasie. Zobaczymy co z tą motywacją.

A jeżeli chodzi o to że dwóch zawodników niezadowolonych z braku dyscypliny to jak to zmienić??

Odnośnik do komentarza

Brak dyscypliny, o ile dobrze rozumiem, to chyba chodzi o to, że nie trzymasz dyscypliny w drużynie :)Dobija mnie ten silnik ;P 60% bramek tracę po wrzutce ze skrzydła, napastnik rywali wchodzi przed moich obrońców, a oni stoją jak wryci :( Miał ktoś z Was podobny problem ?

 

no właśnie to wiem że jeśli:

- moich dwóch zawodników jest niezadowolonych z braku dyscypliny to jest to właśnie moja wina

- ale z drugiej strony nie wiem czym jest to spowodowane! i tu moje pytanie właśnie... Czym jest to spowodowane??

- może jakieś złe, nieprzemyślane odpowiedzi na konferencji prasowej? jakieś przedwczesne zmiany w meczu ?? czy co ??

Odnośnik do komentarza

Vpered 3-4-3

 

* Taktyka oparta na rzadko spotykanym ustawieniu: trzech środkowych obrońców, czterech pomocników i trzech napastników

* Środowy obrońca to forstoper - pozycja wymarła we współczesnej piłce

* Role w pomocy rozdzielone są tak (od lewej): wsparcie - atak - wsparcie - atak

* Z przodu mamy środkowego odgrywającego (ale ta funkcja nie jest włączona! - jedynie rola) oraz dwóch snajperów po bokach

 

Efekt?

 

* Najwięcej strzelonych bramek w lidze

* Masa bramek w ogóle (wyniki typu 6:3, 7:2, 5:4, 4:3 na porządku dziennym)

* Mistrzostwo, puchar i superpuchar (potrójna korona) w pierwszym sezonie Pachtakorem Taszkent

* Finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów (po drodze pokonane choćby Al-Ittihad z zawodnikami o dwie klasy lepszymi)

 

Link:

http://vikkiroxx.za.pl/vpered343.tac

Taksa zapowiada się nieźle, brawo Nicky. Jednak słabiej sprawdzało się w moim Napoli granie na stopera grającego piłką i pomocnika wspomagającego. Lepiej było, gdy zmieniłem obrońcę na zwykłego z obronnymi zadaniami oraz z supporta w pomocy zrobiłem dPŚa. Traci się mniej bramek i nie idzie to kosztem słabszej ofensywy. Jeśli ktoś testuje właśnie tę taktykę, to możecie spróbować.

Jeszcze raz - dobra robota :)

Odnośnik do komentarza

Raczej Strefowe

 

Zalezy jakim grasz klubem, jezeli mocnym(typu Real, Barca itp.) lub mocnym na dana lige(typu Wisla, Porto, Celtic) lepiej ustawic 1 na 1 moim zdaniem, mam tak w Barcelonie i po 6 meczach w grupie LM 1 stracona bramka, w lidze tez swietnie, rzadko trace wiecej niz gola na mecz, czesto zachowuje czyste konto ;-)

 

Ja natomiast mam pytanie odnosnie skrzydłowych

 

A właściwie to kilka pytan. Mianowicie gram Barcelona i mam ich ustawionych jako OPP i OPL z poleceniem Skrzydłowy --> Wsparcie. Gram na 1 wysunietego napastnika, dwoch srodkowych pomocnikow i ofensywnego pomocnika. Skrzydlowi to Jovetic na lewej i Messi na prawej. Obaj maja jasno zielone kropki i od takich zawodnikow, a szczegolnie od Messiego oczekuje wiecej niz na razie graja.

 

Dlatego mam do Was pytanie - jak najlepiej w FM 2010 ustawić skrzydłowych?? Mam na mysli polecenia indywidualnie i ustawienie na boisku(atak, wsparcie itd.)

 

Proszę o rady, z góry dzięki.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

a mnie już szlak trafia z tym managerem!! przed wgraniem patcha szło mi nieźle a po wgraniu wszystko w plecy!! nawet u siebie z takimi zespołami jak everton a mam w united świetny skład :/ próbowałem wszystkich taktyk i ustawień ale nic! jak grali beznadziejnie tak grają dalej :/ grałem z arsenalem i przez pierwsze 45 minut zawodnicy tylko stali i patrzyli jak ich arsenal klepie :/ presing i odbiór na maksa i nic :/ ta gra ma sprawiać przyjemność a teraz to przydało by mi sie wiadro nerwosolu

Odnośnik do komentarza

jaka jest najlepsza taktyka do prowadzenia reprezentacji polskiej??;>>

 

To zalezy jakich masz w niej piłkarzy ;)

 

Generalnie zauwazylem ze w tym FM im taktyka prostsza tym lepiej, sprobuj moze diament, albo zwykle 4-4-2 z dosyc domyslnymi poleceniami. Najlepiej sprawdz jakie krycie spisuje sie tu lepiej, 1 na 1 czy strefowe, wiec zagraj pare sparingow z mocnymi przeciwnikami i obserwuj co spisuje sie lepiej.

Odnośnik do komentarza

4-4-2 jakie ustawienia i jak ta po ustawiac zeby dobrze grali na wyjazdach i u siebie:) np.przeciwko Brazylii

 

 

 

Jeżeli prowadzisz Mariany Północne, to możesz zagrać taktyką 0-0-0 (11 zawodników klęczy w kościele i błaga o najmniejszy wymiar kary) :kekeke:

Odnośnik do komentarza

4-4-2 jakie ustawienia i jak ta po ustawiac zeby dobrze grali na wyjazdach i u siebie:) np.przeciwko Brazylii

 

mi chodzi o taka taktyke 4-4-2 tylko nie wiem jak ja ustawic..chce miec 1 def i 1 of srodkowych pomocnikow

 

Nie umiesz ustawić prostego 4-4-2 z kreatorem, który ułatwia bardzo tworzenie taktyk ? (Masz tam wszystko opisane) :nie_powiem:

Odnośnik do komentarza

Chciałbym pokazac moją taktykę.

 

http://www4.zippyshare.com/v/15492836/file.html

 

Gram bacą jak narazie 11 pkt przewagi w lidze nad realem i pierwsze miejsce. Jestem własnie w ćwierćwinale ligi mistrzów i w pierwszym meczu u siebie wygrałem 3:1. Mam tylko jedną porażke jak narazie w lidze aż 4:0 z realem na wyjeździe.

 

W tej taktyce w zależności od przeciwnika zmieniam :

 

linie obrony zazwyczaj mam troche mniej niż srodek suwaka

tempo

szerokość

 

 

 

Oczywiście to jedna z moich taktyk ale ta myślę iż najlepsza i najbardziej dopracowana.

 

Przy rzutach rożnych mam iż lewy pomocnik przeszkadza bramkarzowi ale zmieniam to zawsze na takeigo zawodnika który nie wykonuje rożnych w meczu i ma słabą gre głową i skoczność.

 

Chciałbym abyście wypróbowali taktyke i powiedzieli co o niej sądzicie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...