Skocz do zawartości

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?


Rekomendowane odpowiedzi

Miecze cesarza - Brian Staveley, cykl: Kronika Nieciosanego Tronu [5/10]

Niestety zanudziłem się na śmierć czytelniczą i odpadłem w okolicach 200. strony. Jak ten tom dostał nagrodę Gemmella za debiut i został przez Gildie wybrany do najlepszych książek 2015, nie jestem w stanie ogarnąć. Nuda, sztampa i dłużyzny. Smętna akcja i czerstwe dialogi. Najbardziej finezyjny w tym wszystkim jest tytuł cyklu, a bardziej ekscytujace obserwowanie jak topnieje śnieg.

 

Jeszcze z dwie takie wtopy i wyleczę się z fantasy. Teraz dam szansę fantasy prochowej czyli wspomnianym powyżej Prochowym Magom Briana McClellana i Kampaniom Cieni Django Wexlera. Podobno lepszy Wexler, więc zacząłem od McClellana... :)

Ja właśnie przedzieram się przez Staveleya, mam za sobą gdzieś 1/3, i rzeczywiście nie zachwyca. A szkoda, bo recenzje niezłe i spodziewałem się czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Czytał ktoś retro kryminały Konrada T. Lewandowskiego lub Marcina Wrońskiego? Przymierzam się.

 

Ja czytałem wszystkie części Marcina Wrońskiego o komisarzu Maciejewskim. Dla mnie super. Dużym plusem jest duża dbałość o oddanie realiów epoki. Tylko nie wiem czy dla Ciebie będzie to akurat plus, bo II RP u Wrońskiego to nie jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Bieda aż piszczy, zacofanie, ciemnota, dziwki i żydzi ;) Choć nie da się nie wyczuć fascynacji autora tymi czasami. Poza tym główny bohater nie szanuje żadnej władzy, czy to sanacja, hitlerowcy, czy komuna. Ta ostatnia jest najgorsza i z nią ma najbardziej na pieńku, choć czasy wojenne i powojenne pojawiają się dopiero w którymś z kolei tomie.

Odnośnik do komentarza

Ja kupowałem i polecam :). Tania przesyłka, książki znacznie tańsze niż w np. empiku, szczególnie to widać przy zamawianiu większej ilości książek. Na prezentach dla rodziców w sumie pięć dyszek zaoszczędziłem zamawiając z arosa, już nie wspomnę o czasie, bo w empiku czy innym matrasie bym pewnie postał w kolejkach jeszcze ;).

Odnośnik do komentarza

Pracuję w Empiku, dementuję! Fakt, książki w salonach są droższe, ale już te zamawiane przez empik.com z dostawą do salonu mają cenę dużo fajniejszą. W tej chwili w każdym pewnie Empiku trwają wyprzedaże i naprawdę przyzwoite tytuły można zgarnąć za niewielkie pieniądze - warto poszperać.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie wygląda jak plagiat. Co za pajac.

 

He he -przeczytałem całośc - plagiat tych fragmentów jest ewidentny i to dosyć prymitywny - prawie 1 do 1.

 

NIestety zareagowałem na słowo Newsweek niczym leming na Gazetę Polską. Jest mi wstyd. :) Potrzebuję spacerów i medytacji...

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ziemkiewicz - Jakie piękne samobójstwo

 

Książkę niejako przeczytałem po lekturze Obłędu 44', chociaż miałem ją w swoim zbiorze już dość długo to sięgnąłem dopiero teraz i nie żałuję takiej kolejności. W skrócie, autor przedstawia bardzo chłodną, czasem niemal nawet bolesną dla Polaków, analizę dlaczego wszystkie bohaterskie walki, akty zawsze nie przynosiły Polsce korzyści, a wręcz przeciwnie. Nie ma tu za wiele równoległej historii, jest trochę gdybań, ale na zasadzie analizy wszystkich czynników i krótkotrwałych skutków. Śmiało mogę polecić.

Odnośnik do komentarza

chyba tylko "Testament Matarese'a" i "Spadkobiercy Matarese'a" są ze sobą w jakiś sposób powiązane, reszta książek to pojedyncze historie (oprócz Bourne'a). z tych co przeczytałem mogę śmiało polecić wymieniony wcześniej "Testament..", "Pakt Holcrofta" i "Manuskrypt Chancellora" (w przyszłym roku wychodzi film z DiCaprio jako tytułowym Chancellorem).

Odnośnik do komentarza

Leanne Cooper - Jedz inaczej

 

Czyli - dlaczego jemy to co jemy? Taki podtytuł znajdziemy w tej pozycji. Bycie fit, stosowanie diety, ćwiczenia - skąd to znamy? Współcześnie jest to bardzo popularny tryb życia, nagłaśniany niemal z każdej strony, a siłownie przechodzą teraz najlepsze czasy rozkwitu i powstają jak grzyby po deszczu. Trenerzy personalni nie mogą się odpędzić od chętnych, a dietetycy układają coraz to bardziej wymyślne diety.

Po co? Czy to aż takie ważne? A może właśnie zatracił się w tym wszystkim gdzieś sens jakim jest... po prostu zdrowy tryb życia, zdrowe odżywianie?

To właśnie książka Leanne Cooper stara się nam uzmysłowić, dokładnie można określić ją mianem podręcznika, bo właśnie taki charakter przybiera. Autorka nie serwuje nam konkretnej kolejnej diety cud, a wręcz przeciwnie - stara się tylko ukazać mechanizm jakie zachodząc w naszym organizmie, te natury fizycznej oraz psychicznej. Czym kierujemy się wybierając dany produkt, danie oraz jakie nawyki posiadamy, skąd się one biorą i jak osiągnąć ten oczekiwany sukces, którym powinny być przede wszystkim zdrowe odżywanie, bez popadania też w przesadę i analizowaniu z kalkulatorem każdego produktu licząc makra.

Lektura tej pozycji pozwoli nam otworzyć oczy na funkcjonowanie motywów jakie działają naszym ciałem - dlaczego jemy więcej, co wpływa na taki stan rzeczy, a odpowiedzi z pozoru proste, faktycznie może je odnaleźć sięgając pamięcią w swoim życiu czy nawet obecnie.

Oprócz samej teorii popartej przykładami mamy tutaj też przedstawione różnego rodzaju ćwiczenia do wykonania oraz testy. Podkreśla to wspomniany już charakter podręcznika z zadaniami do wykonania, aby faktycznie ocenić siebie, swoje odżywanie i przede wszystkim - potrafić dążyć sumiennie i efektywnie do celu.

 

A co jest celem? Wyrobienie w sobie takich nawyków, aby zdrowe odżywanie nie było żadną dietą, zakazem czy zmuszaniem się, a po prostu codziennością.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...