Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie o to, że 18 marca ŁKS zagra mecz z Piastem Gliwice na stadionie w Wodzisławiu Śl.

 

w sumie, po tym co się dzieje w Odrze, to myślałem, że jest zorganizowana akcja kibiców z całej Polski dotycząca wyrzucenia klubu ze stadionu.

Odnośnik do komentarza

Dziś powiało trochę optymizmem. Czeski komornik ściągnął od firmy Albresa pół miliona złotych, w ramach nierealizowanej przez Czechów umowy marketingowej. Pieniądze od razu zostały przekazane Odrze, znalazły się na koncie, a ta uregulowała zadłużenie wobec ZUS i skarbówki. Podobno starczyło nawet na wypłaty dla zawodników. Albresa zalega Odrze jeszcze 2,5 miliona, więc jak czeski komornik się spręży może za jakiś czas uda się zredukować długi Odry do zera.

 

Z kolei wczoraj odbyło się spotkanie zarządu Odry z radnymi i prezydentem Wodzisławia. Było ono burzliwe, ale widać, że jest wola załagodzenia sporu.

 

Odra nadal pozostaje bez prezesa. Kozielski sobie wymyślił, że na tym stanowisku obsadzi ładną prawniczkę by przykładem Warty zwrócić uwagę sponsorów na Odrę ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Po kilku lepszych meczach znowu wróciła degrengolada do gry Odry. W Katowicach jakimś cudem przegraliśmy tylko 0:2, a dziś ŁKS mógł naszym kosztem ustanowić rekord ligi. Zaczęło się dobrze, zawodnik gości zagrał piłkę ręką w polu karnym, Odra objęła prowadzenie. To ostro wkurzyło graczy z Łodzi i do przerwy było 1:5... Po przerwie szósteczka i zapowiadało się na największą kompromitację w historii Odry. Na szczęście liderowi odechciało się grać i młodzi gracze Odry uratowali honor strzelając dwie bramki. 3:6 jeszcze nigdy nie było, 9 bramek na Bogumińskiej nie pamiętam. Nie ma się co oszukiwać, bezsprzecznym faworytem w tym meczu był ŁKS.

 

Za tydzień mecz o życie w Ostrowcu. Jeżeli nie wygramy z KSZO to w przyszłym sezonie zagramy w II lidze. To jest przykre, że patologiczny zarząd potrafił w ciągu niecałego roku rozmontować tak poukładany klub jakim była Odra. Do końca 4 mecze: KSZO (A), Flota (H), Pogoń (A) i Dolcan (H), jeżeli nie wygramy z drużynami, które są w tej chwili pod nami w tabeli, czyli KSZO i Dolcanem to nic nas nie uratuje. Łudzę się też, że Flota nie będzie chciała awansować i odpuści nam mecz za 2 tygodnie ;) czymś się trzeba pocieszać ;P

Odnośnik do komentarza

Odra rezygnuje z gry w I lidze

 

Trener Odry Wodzisław Śląski Jarosław Skrobacz poinformował na konferencji prasowej po meczu z Flotą Świnoujście, że jego drużyna rezygnuje z gry w lidze w tym sezonie.

 

- To był nasz ostatni mecz w I lidze. Tak kończy się przygoda z piłką w Wodzisławiu Śląskim - powiedział Skrobacz.

 

Szkoda ... ale bywa.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę smutno mi się zrobiło, kiedy dowiedziałem się, że Odra się wycofuje. Pieprzone pepiki doprowadziły do upadku kawałka historii polskiej piłki. Przez 14 sezonów w Ekstraklasie człowiek przyzwyczaił się do Odry, do tego, że nawet zajmowała 3 miejsce w lidze, do tego, że niechciani gdzie indziej piłkarze nagle łapali świetną formę.

 

Najbardziej mi szkoda Icona, którego znam osobiście parę lat i wiem, że teraz będzie miał doła bo Odra na zawsze jest w jego sercu. Kto pamięta zlot CeeManiaków w Kobylej Górze w sezonie 07/08 i mecz pierwszej kolejki Odra- ŁKS zakończony remisem 2-2 ten wie o czym chcę napisać. Niesamowity rajd po ośrodku po wyrównaniu stanu meczu to jeden z najlepszych elementów na wszystkich zlotach na jakich byłem, a kilka ich zaliczyłem.

 

Żałuję, że Odra spadła z powodów prywatnych. Dopiero po awansie Śląska do Ekstraklasy miałem wreszcie okazję tam pojechać i napić się piwka, co raz skończyło się zgonem totalnym ;). Ekipa Oderki zawsze witała nas po królewsku, jakbyśmy od lat mieli zgodę. Teraz jedynie będę mógł wpaść tam towarzysko, co na pewno uczynię.

 

Icon – tak jak kiedyś mówiłeś mi, że Śląsk się podniesie i wróci do elity, tak ja mówię teraz Tobie – Odra jeszcze powróci. Bo ja tak mówię i wiem, że jeżeli zaczniecie od „0”, to zbudujecie ekipę, która jeszcze wróci na salony i pokaże na co ich stać. Z mojej strony nie są to puste słowa pocieszenia, bo ja naprawdę do Odry czuję dużą sympatię. Trzymaj się chłopie, bo wiem co czujesz. Podobnie czułem się, kiedy Śląsk leciał z Ekstraklasy do III ligi przejazdem zahaczając o II, Ty mi wtedy mówiłeś, że Śląsk wróci do Ekstraklasy, a ja byłem sceptyczny. Trzeba wierzyć, że dobre czasy powrócą i tego Ci życzę.

 

 

Odnośnik do komentarza

To nie jest oficjalna informacja. Jeszcze przedwczoraj mówili, że dają nam odprowadzić ten kondukt na cmentarz, czyli do meczu z Dolcanem. Tak czy owak to jest koniec Odry. Szampana mogą wypić wszyscy ci, którzy przez lata z kompleksami psioczyli na Odrę, kiedy ta odbierała punkty najlepszym. Ja wczoraj płakałem i piłem. Nie zrozumieją tego śmieszni napinacze dla których Odra zepsuła końcówkę sezonu czy inni, którzy myślą, że są kibicami, a tak naprawdę są chorągiewkami, które są z klubem tylko na dobre. W sumie tylko jeden Guli miał okazję poznać wodzisławską gościnność i chyba tylko jemu szczerze uwierzę, że jest mu naprawdę przykro. Więcej napiszę kiedy mi przejdzie złość i smutek.

 

Karta historii została brutalnie wyrwana. Nie będę komentował pierdół, które wypisują gazety. Tyle się nasłuchało ile to osób chce pomóc Odrze, a powiem wam jak było naprawdę - wszyscy obiecywali, a nikt nie wyłożył grosza, nawet Kozielski. Żeby wczorajszy mecz mógł się odbyć to MY kibice zrobiliśmy zbiórkę i uzbieraliśmy ponad 3000 złotych żeby opłacić ochronę, bo nawet na to nie było w klubie kasy. Wstyd i hańba. Nie będę tu wylewał żółci, bo wiem, że to nic nie da. Gnoje zniszczyli 90 lat historii klubu. Na 100-lecie klubu w 2022 będziemy znowu w I lidze, przynajmniej takie są plany. Życzę syndykowi aby wyciągnął jak najwięcej kasy, tak żeby uregulować choć część długu i postawić przed sądem złodziei, którzy przyczynili się do pogrzebania Odry. Osobiście z chęcią powiesiłbym ich na rynku w Wodzisławiu.

 

Mieczysław Kieca - prezydent Wodzisławia Śląskiego

Andrzej Surma - odpowiedzialny za ściągnięcie Czechów do Odry

Roman Wisturba - były milicjant, człowiek który zepsuł relacje z kibicami, kolega Surmy

Andrzej Rojek - udziałowiec, który wypiął się na klub, kiedy zakręcono kurek z Canal+

Jan Mucha - skłócił wszystkich, rozsprzedał co się dało, znienawidzony podobnie jak Surma

Marek Zdrahal i Zdenek Zlamal - czeskie psy, które obiecywały miliony

 

a także kilka innych osób mniej, lub bardziej związanych z klubem.

 

Gdy już nie będzie was

My wciąż będziemy trwać

śpiewając pieśń

Odra to MY

 

Do końca naszych dni

wierni będziemy Ci

to właśnie MY

FANATYCY

 

 

R.I.P.

Odnośnik do komentarza

Trzymaj się Icon. Taki niestety świat. Obyście nie podzielili losu innego śląskiego klubu - Szombierek. Macie wiernych kibiców, macie miłość do piłki. To dla Was szansa. Sam mówiłeś że zamiast Czechów wolałbyś start od A-klasy ale z normalnym zarządem, piłkarzami i kibicami. I tego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że ponoć do odbudowy Odry chcą przyłożyć łapy te same pijawki, które ją właśnie pogrzebały. Z całym szacunkiem i sympatią do Kozielskiego, ale nawet niech on spierdala. Gdyby mu zależało na Odrze nie kupowałby akcji w gorolskim Sosnowcu i jeszcze bardziej znienawidzonym Jastrzębiu. Na Serwotkę wszyscy jechali, ale to za jego rządów Odra była klubem stabilnym i mądrze prowadzonym. Teraz już rozumiem czemu tak twardo i zdecydowanie sprzeciwiał się sprowadzeniu Czechów. Na forum Odry bym tego nie napisał bo pewnie większość by mnie zjechała, ale chciałbym aby to Serwotka był jedyną osobą ze starych, która pomoże stworzyć nową Odrę.

Odnośnik do komentarza

Piłkarze Pogoni widząc opłakany stan w jakim jest Odra wyszli z propozycją opłacenia naszym graczom hotelu byle tylko przyjechali na mecz. Piękny gest, przed chwilą rozmawiałem z jednym z naszych zawodników i do Szczecina jednak pojedziemy. Podobno nawet Mariusz Pawełek dorzucił kilka stówek, więc chyba dogramy do końca. W sumie nie wiem po co przedłużać tę agonię, ale przynajmniej będziemy mogli się z honorem pożegnać z I ligą. Pogoń nie chce punktów przy zielonym stoliku, choć i tak nas pewnie zleją, ale zależy im na pożegnaniu się z kibicami.

 

Dowiedziałem się też kolejnej absurdalnej rzeczy - Odra chyba nie ogłosi upadłości, bo jej nawet nie stać aby pokryć formalności z tym związane :doh!:

Odnośnik do komentarza

Icon, ale to nie jest tak, że Odra miała się wycofać teraz - oddając dwa walkowery, żeby spaść tylko o jedną klasę rozgrywkową? Bo jak odpuszczane są trzy mecze to wtedy jest degradacja o dwie klasy.

Chodzi mi o to, czy nie ma żadnych planów i wizji, żeby za rok grać w tej II lidze jednak?

 

A z tym idealizowaniem piłkarzy Pogoni to byłbym ostrożny, owszem, pewnie im zależy na pożegnaniu z kibicami, ale głównie o... premie, którą by dostali po pokonaniu Odry, a walkower się do tego nie wlicza :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...