Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Jest już praktycznie przesądzone, że Odra 30 stycznia podpisze umowę o przejęciu licencji od III - ligowego Startu Bogdanowice, który ze względów finansowych chce wycofać się z rozgrywek. Do końca sezonu oparta na zawodnikach Odry drużyna broniłaby się przed spadkiem z III ligi, a w kolejnym sezonie już pod szyldem Odry walczyła o awans do II ligi. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. W każdym razie już teraz pojawiło się kilku sponsorów zainteresowanych współpracą z III - ligowcem. Drużyna C-klasowa nie przestanie istnieć - będzie oficjalnymi rezerwami pierwszego zespołu i tutaj cel się nie zmienia: awans do B-klasy.

 

Ciekawi mnie tylko jedno - czy rundą wiosenną będziemy oglądali dwie Odry na Bogumińskiej, czy też III - ligowcy będą musieli dokończyć sezon w Bogdanowicach i dopiero potem przeniosą się do Wodzisławia. Druga opcja jest niestety bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza

Kibice Odry zasiadają w zarządzie klubu i to był ich pomysł. Stowarzyszenie to akceptuje. Na początku były wielkie obiekcje, ale na końcu wyszło, że SSOW nie odetnie się od III - ligowca. Ja miałem nadzieję, że będziemy walczyć od dna, ale ktoś nawiązał kontakt z bankrutem z Bogdanowic, zaproponował przejęcie licencji, tamtejsi działacze nie widząc innego wyjścia poszli na to i w poniedziałek prawdopodobnie nastąpi finalizacja. U nas jest kasa, jest wielu chętnych, którzy chcą przywrócić Odrze blask, który straciła 2 lata temu. Problem w tym, że nie chcą czekać tylu lat i postawili warunek - my dajemy kasę, ściągamy dobrych zawodników, ale przejmujemy też licencję Bogdanowic. Rezerwy zostają w C-klasie. Jako, że osobami, którzy dają kasę są ludzie, którym ufamy to nie było wielkich protestów.

Odnośnik do komentarza

No to teraz Icon będziesz musiał stawić czoła hordom hejterów dowodzących, że nie ma już Odry tylko Startorz Bogdanowice... :)

Nie mam zamiaru stawiać nikomu czoła.

Lepiej grac w 3 Lidze niz C klasie. Zastanawiam sie co bedzie z obecnymi zawodnikami Odry. Utrzymanie 3 ligi zawodnikami z poziomu C klasy moze byc trudne. Jak bedzie z zawodnikami drugiej druzyny zostana polaczone w jedna?

A kto Ci powiedział, że C-klasowcami? Zawodnikami Startu i nowymi graczami, którzy zostali lub też będą zakontraktowani w zimie. Prawdopodobnie do Odry wróci Paweł Polak, Tomasz Młynek i jeszcze kilku graczy, którzy byli u nas w I lidze.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj doszło do podpisania umowy połączenia klubów. Wiosną ze względów proceduralnych zespół będzie rozgrywał mecze pod szyldem Odra/Start, natomiast od przyszłego sezonu będzie to Odra 1922 Wodzisław Śląski. Już marcowe mecze będą rozgrywane w Wodzisławiu, Odra zobowiązała się podstawiać darmowe autokary dla kibiców z Bogdanowic, którzy będą zainteresowani meczami na Bogumińskiej. Umowa precyzuje, że Start ma szkolić dla Odry zawodników, natomiast Odra będzie wspierała klub z Bogdanowic finansowo (zakup sprzętu).

 

Kadrowo zespół ma być oparty na graczach z Bogdanowic, najlepszych zawodników rezerw Odry grających w C-klasie, a także pozyskanych zimą graczy. Nie wiadomo kto będzie trenerem, jaki będzie sztab szkoleniowy. Na dniach pewnie poznamy więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Lepsze to niż mielibyśmy się nazywać Oderka.

 

W klubie powoli wszystko wraca do normalności. Jeszcze tę rundę dograć do końca, uratować III ligę i awansować do B-klasy i od przyszłego roku rozpoczynamy marsz na miejsce, które Odrze się należy. Sponsorem Odry ma zostać autoryzowany dealer Kia Motors - Auto Soley i prawdopodobnie z logo Kia będziemy grali w rundzie wiosennej. Właściciel salonu chce także od MOSiRu wydzierżawić stadion i tereny obok niego. Więcej szczegółów poznamy w przyszłym tygodniu. Dodatkowo ruszyła akcja związana z 90-leciem klubu, kibice będę mogli kupić pamiątki, a dla sponsorów przygotowana jest specjalna akcja związana z cegiełkami podobna do tej, która miała miejsce w zeszłym roku i zwała się "Sercem jestem z Odrą". Klub podpisał umowy o współpracy z Włókniarzem Kietrz, Startem Mszana i Polonią Łaziska - Odra będzie ich klubem patronackim.

 

W III-ligowej tabeli sytuacja nie wygląda dobrze, jesteśmy na miejscu spadkowym, ale tracimy tylko jeden punkt do wyprzedzającego nas TOR Dobrzeń Wielki, który jest na miejscu dającym utrzymanie i który będzie naszym pierwszym rywalem na wiosnę.

 

Pozostaje kwestia rozgrywania meczów. Policja w Bogdanowicach poszła nam na rękę i nie dała zgody na rozgrywanie spotkań na stadionie Startu i pozostaje kwestia dogadania się z wodzisławskim MOSiRem co do warunków wynajmowania obiektu. PZPN jest skłonny wydać pozwolenie na rozgrywanie meczów w Wodzisławiu. Policja również.

 

Odra Wodzisław - wracamy do gry! :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Najsmutniejsze w tej całej historii jest to, że nie spełniło się marzenie niektórych i Odra nie zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Ba! Ma się świetnie i powoli zabliźniają się rany, które zadała temu klubowi czeska mafia. Dziś po ciekawym meczu III ligowa Odra wygrała ze Startem Namysłów i wiosną zdobyła już 10 punktów czyli tyle ile przez całą jesień zdobył Start Bogdanowice, który Odra przejęła. Widmo spadku już nie grozi, ale niestety za daleko jest do czołowych miejsc żeby myśleć o czymś więcej. W lecie Odrę ma wzmocnić kilku zawodników "z nazwiskami". Aktualnie z tych, których może ktoś z forum kojarzyć to mamy Grzegorza Kaliciaka, Pawła Polaka i Jacka Bańczyka, którzy stanowią o sile nowego zespołu. Z frekwencją jest nieźle - na trzech meczach w Wodzisławiu było po 1000 osób, bo więcej być nie może ze względu na imprezę niemasową.

 

C-klasowa Odra wygrała wiosną wszystko i lideruje, więc awans jest tylko formalnością. Kia została sponsorem Odry, jej logo pojawiło się na koszulkach, dodatkowo Odra zyskała kolejnych sponsorów i aktualnie budżet wygląda nieźle jak na III ligę - prawie pół miliona złotych.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

III ligowa Odra utrzymała się w swojej klasie rozgrywkowej i co najważniejsze zdobyła okręgowy Puchar Polski :) dzięki temu osiągnięciu jesienią zagramy w PP na szczeblu centralnym, a naszym rywalem w I rundzie będzie GKS Tychy, mecz zostanie rozegrany na Bogumińskiej. Drużyna rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu już 2 lipca. Aktualnie trwają testy nowych zawodników.

 

Natomiast rezerwy Odry awansowały do B-klasy wygrywając w ostatniej kolejce z liderem i rzutem na taśmę wskakując na pierwsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetnie że Odra nadal w grze ;) Ehh szkoda, że w Grodzisku nie ma tak ogarniętych ludzi oraz władz miasta (baa Burmistrz nawet nie pofatygował się przyjść na obchody 90 lecia Klubu!), którzy potrafiliby znaleźć dobrego sponsora i przywrócić klubowi chwałę... Najpóźniej za 5 lat hejterki znowu będą się żalić że Ekstraklasa nie jest dla "wiosek" gdy Odra ogra ich klub :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Idiotyczną decyzją zarządu klubu z rozgrywek wycofano drużynę rezerw. Na początku miesiąca Odra stała się spółką akcyjną pod oficjalną nazwą Akademia Piłki Nożnej "Odra" Wodzisław Śląski s.a., w skrócie APN Odra. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że klub jest zarejestrowany w Opolskim ZPN, a nie w Śląskim. Po prostu naszym leniom z zarządu nawet nie chciało się przenieść dokumentów do Śląskiego ZPN. Inauguracja wypadła okazale - Odra przegrała z Victorią Chróścice 0:1 na Bogumińskiej. Obserwując co robią nowi włodarze pozostaje zadać pytanie: dokąd płyniesz Odro? Sam już nie wiem jak się ustosunkować to tego klubu, bo coraz mniej mi to przypomina klub, który kochałem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Nieogarnięty od zawsze to jesteś ty. Znów coś gdzieś usłyszałeś, meczu nie widziałeś, a się wypowiadasz.

 

To, że Odra Opole chce wejść do II ligi kuchennymi drzwiami wiadomo od zeszłego sezonu. To, że mają układy w związku również. Jednak pomyliłeś chyba tematy, bo Odra Wodzisław to nie Odra Opole. Nazwy podobne, ale jednak nie ten sam klub panie researcherze. To, że Odra W., strzeliła bramkę po zagraniu ręką widzieli wszyscy, natomiast nie rozumiem czego oczekujesz od naszych zawodników? Żeby nie wykorzystali takiej okazji jeżeli sędzia tego nie chciał widzieć? Odra grała mecz, a to że sędziowie mieli nie do końca uczciwe nastawienie to chyba nie wina Odry. Chodziło tylko o to żeby uwalić Szczakowiankę. Zresztą materiał jest bardzo stronniczy, bo tworzyli go ludzie z Jaworzna. Sędzia dobrze prowadził zawody tak do 85. minuty. Później chyba się zorientował, że wynik miał być inny i sędziował przeciwko Szczakowej. Nie jest to normalne, że takie rzeczy się dzieją, ale... widać jak bardzo nie orientujesz się w realiach niższych lig. Tam co drugi mecz tak właśnie wygląda.

Odnośnik do komentarza

A czepiasz się jak zawsze, Icon. Czego chcę od zawodników? Niczego. Nic o nich nie napisałem, nic złego nie zrobili. Przecież nawet w tym materiale nikt nie mówi że to miał być przekręt na korzyść Odry.

 

Mówię o oświadczeniu które opisali w tym materiale (od 8:15), gdzie na stronie Odry pisali że nikt na boisko nie wbiegał, gdy na materiale widać że coś takiego się działo. Napisałem że w niższych ligach są jaja (bo są) i że klubem zarządza ktoś nieogarnięty skoro ktoś pisze głupoty na stronie klubowej (co widać na materiale). Jak było inaczej w tej sprawie to sprostuj - nie byłem na meczu, chętnie się dowiem.

 

Jak kluby są promowane (jak Odra Opole wg tego materiału) albo krzywdzone (jak Szczakowianka tutaj albo na przykład Śląsk przy okazji Superpucharu) to trzeba o tym mówić, a nie pisać że "tak to wygląda". Jak kibice wpierdalają się na boisko, to nieważne czy to ludzie z Wodzisławia Śl. czy z Warszawy, trzeba coś o tym mówić. Promowanie miernych sędziów jest ważnym problemem, czy to Lyczmański czy Serwaczak.

 

A że nie znam realiów niższych lig to akurat prawda. Koło siebie mam tylko Ślęzę Wrocław, nie byłem na więcej niż kilku meczach.

 

EDIT: Mówisz o tym że "każdy widział rękę" - na skrócie ze strony Odry mówią że "o czymś takim nie ma mowy". Na skrócie ze strony wycięte są całe burdy, to jest stronniczy montaż.

Odnośnik do komentarza

Co ma strona Odry do jej działaczy? Stronę Odry prowadzą kibice, a ci jak powszechnie wiadomo do obiektywnych nie należą. Panie, to nie Ekstraklasa, gdzie oficjalną stroną zarządza opłacały przez klub gość, który ma za zadanie pisać w sposób bardzo wyważony, to jest III liga i w robienie oficjalki bawią się ludzie ze stowarzyszenia kibiców.

 

Na boisko wbiegli porządkowi będący kibicami Odry. I tu kolejna niespodzianka - na III lidze nie ma profesjonalnej ochrony, a porządkowymi są wyznaczone przez kierownika osoby. Nie wiem czy byłeś kiedyś na okręgówce, ale tam to wygląda tak, że chodzi gość z takimi zółtymi opaskami i musi ich rozdać bodajże 10 - tyle musi być porządkowych żeby sędzia się nie czepił (jeżeli pomyliłem ilości to niech mnie ktoś lepiej zorientowany poprawi). Kilka razy byłem takim porządkowym. Podszedł do mnie kierownik drużyny i powiedział: "Znam twojego ojca. Mógłbyś być porządkowym? Nic nie trzeba robić, jak by się ktoś za wulgarnie wydzierał to od czasu do czasu upomnij, a po meczu przynieś opaskę". Tak samo to wyglądało na meczu ze Szczakową.

Odnośnik do komentarza

U mnie w mieście w Okręgówce jest dwóch porządkowych i to jeden taki,z którego kibice robią sobie jaja. Fakt,że potem kończy się to tym,że sędziemu pluje się do twarzy i musi uciekać do szatni,no ale cóz... Byłem też na jednym wyjeździe i tam nie było wcale porządkowych. Być może obowiązuje 10,ale nikt i tak tego sprawdzać nie będzie przecież.

 

E: Wg. przepisów OZPN jednak 8 wymaganych jest,co nie zmienia faktu,że i tak nikt tego nie przestrzega.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...