Skocz do zawartości

Odra Wodzisław Śląski


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Wojciechowski szuka talentów u nas to znak, że u nas talentów brak ;) Totalne beztalencie organizacyjne (Wojciechowski) na spółkę z drugim beztalenciem (Kozielskim) próbują coś zorganizować. Zapowiada się ciekawie, będę się przyglądał z niesamowitym zainteresowaniem ;) ciekawi mnie tylko jedno - jaka będzie polityka WAP. Czy nadal będą szkolić od podstaw, czy może śmierdzącą warszawską kasą kusić i podkupować co bardziej utalentowanych młodych ludzi.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z dniem 30.06.2011 żywot swój zakończyła MKS Odra Wodzisław Śląski. Prokuratura przejęła wszystkie dokumenty i najbliższe miesiące pokażą kto tak naprawdę w głównej mierze przyczynił się do upadku sekcji piłkarskiej.

 

W przyrodzie nie ma miejsca na pustkę, dlatego już dnia następnego oficjalnie została zarejestrowana w Rybnickim OZPN KP Odra 1922 Wodzisław Śląski, która będzie spadkobiercą upadłej MKS Odry. Nowa Odra zagra w Raciborskiej C-klasie. Naszymi rywalami w walce o awans będą: LKS Wojnowice, KS 1905 Krzanowice II, LKS Ruch Bolesław, LKS Naprzód Syrynia II, LKS Czarni Gorzyce II, LKS Olszynka Olza, LKS Owsiszcze, LKS Rozwój Bełsznica, KS 25 Kokoszyce. Nie ma innej opcji jak awans. Warto dodać, że w nowej Odrze zagra kilku zawodników, z I ligowej Odry, więc można się spodziewać szybkiego marszu w górę.

 

12 lipca podpisana została umowa na dzierżawę obiektu piłkarskiego oraz biur przy ulicy Bogumińskiej 8 przez Odrę. Umowa została zawarta na 3 miesiące, a po tym czasie będzie automatycznie przedłużona na 3 lata. Zawodnicy, którzy będą grali w Odrze otrzymają stypendia z UM. Łącznie miasto na start przekazało ponad 120 tys złotych.

 

Jesteśmy też po pierwszym springu - Odra wygrała 5:4 z Interem Krostoszowice ;) trenerem Odry będzie prawdopodobnie Benedykt Fira.

Odnośnik do komentarza

Korzyści ponoć mają być takie, że pieniądze z wynajmowania stadionu pójdą na umorzenie długu starej Odry wobec MOSiRu i planowaną renowację murawy. Nowa Odra bezpośrednio żadnych pieniędzy nie dostanie, bo obiekt należy do miasta i to miasto będzie tymi pieniędzmi dysponowało. Z tego co wiem reszta pieniędzy pójdzie na szkolenie młodzieży w szkółce nowej Odry.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Więc tak jak mówiłem na zlocie - Odra zaczyna od C-klasy. Tyle, że nie od grupy Raciborskiej, a Rybnickiej, więc będzie więcej kolejek i mniej "ciekawych" wyjazdów, bo generalnie połowa tych wiosek jest przychylna Odrze, więc będą to przyjacielskie pojedynki. W pierwszej kolejce pauzowaliśmy, w drugiej robimy najazd na Mszanę. W sobotę otwieramy nowy rozdział w historii Odry.

Odnośnik do komentarza

Jak mi wczoraj szwagier powiedział, że Odra będzie grała w C-klasie to aż mi się nie chciało wierzyć. Nigdy jej fanem (ani przeciwnikiem) nie byłem, ale kurde klub, który paręnaście lat grał pod rząd w najwyższej klasie rozgrywkowej tak kończy i to przez grupę jakiś idiotów, którzy pewnie gdzieś mieli dobro klubu. Najbardziej oczywiście szkoda kibiców. Bydgoski Zawisza się podniósł to i Odra da radę. Powodzenia.

 

Tego jeszcze nie było aby C-klasowy zespół miał swój temat na forum. :)

Odnośnik do komentarza
Tego jeszcze nie było aby C-klasowy zespół miał swój temat na forum.

Zgodnie z regulaminem działu Polska Piłka: "Kluby z Ekstraklasy i I ligi mogą mieć własne tematy. O klubach z lig niższych piszemy w temacie "II liga i niższe". Wyjątek stanowią kluby grające w niższych klasach rozgrywkowych i mające sporą rzeszę fanów na tym forum. W takim przypadku proszę o kontakt ze mną, jeżeli uznam, że dana drużyna zasługuje na taki temat to na pewno zostanie on otwarty. "

 

Zwróciłem się więc do MT z prośbą o pozwolenie na prowadzenie tego temu mimo upadku klubu. Moja prośba została pozytywnie uwzględniona. Jeżeli ktoś ma coś przeciwko proszę o informację w temacie służbowym. Odra może nie ma "sporej rzeszy fanów" na tym forum, ale jest spora liczba osób, która pisała do mnie i pytała na zlocie czy będę dalej informował o losie klubu w tym temacie. Obiecałem, że będę.

 

 

Mamy za sobą inaugurację w C-klasie. Niestety najgorszą jaką można sobie wyobrazić. Na boisku w Mszanie polegliśmy po słabej grze 1:2. I nie wynik mnie tak smuci, a to jak źle radziła sobie młodziutka drużyna Odry. Tylko jeden zawodnik naprawdę mi się spodobał, jest to Rafał Czogalik występujący na prawej pomocy. Również nasz kapitan zaprezentował się solidnie. Bramkarz nieporozumienie... Zawalił obie bramki. Na prawej obronie grał koleś, który ma chyba 20kg nadwagi, trener go zmienił już w 25 minucie, bo jego stroną Mszana wchodziła jak przez masło. Gospodarze grali dużo lepiej, ich akcje były w miarę składne. U nas długa piłka i bieg na zapalenie płuc. Niby wszystko było u nas robione na wariackich papierach, mieliśmy ogromne problemy ze zgłoszeniem zawodników i skompletowaniem składu, ale to nie jest usprawiedliwienie. Przy takim dopingu to te chłopaki powinni dawać z siebie 150% możliwości. Nikt nie będzie miał takiego wsparcia na tym poziomie, a oni grali jakby mieli związane nogi.

 

Na boisku Startu zjawiło się około 300 Fanatyków Znad Granicy. Prowadziliśmy doping przez całe 90 minut. Gospodarze okazali się bardzo gościnni i wpuścili nas bez biletów, sami wyszli z tą inicjatywą. Oby na każdym meczu była przynajmniej taka grupa.

 

Start II Mszana - Odra Wodzisław 2:1 (1:1)

Odnośnik do komentarza

:|

 

Sądziłem, że to będzie wodzisławski walec i to nie tylko w C-klasie, ale przynajmniej jeszcze kilka poziomów wyżej. Nie został nikt ze 'starych' zawodników, doświadczonych? U nas grali po wioskach m.in Matlak i Adamczuk, doświadczeni, ale już wiekowi gracze, którym na dobru Pogoni zależało.A Odrze nie ma nikogo takiego? Może są w innych klubach i jest szansa na ich powrót? (Przykład: River Plate)

Szkoda :/ Mam nadzieję tylko, że to wpadka i się rozkręcą.

Odnośnik do komentarza

Mieli grać Sobik, Polak i Bańczyk, ale pod warunkiem, że Odra uzyska pozwolenie na grę w okręgówce. Nie dostała, więc poszli gdzieś indziej. Są doświadczeni, którzy chcieliby pomóc, ale albo mają kontrakty w innych klubach, albo ich aktualne kluby nie chcą im dać karty i pozwolić grać w Odrze. Wzmocnienia mają być, ale nie wiadomo jakie. Niewiele brakowało żebyśmy nawet w C-klasie nie grali, bo wszystkie papiery były złożone za późno. Na szczęście OPZN dał nam trochę więcej czasu.

Odnośnik do komentarza

A kim generalnie gracie? Juniorzy Odry? Jakaś zebrana naprędce ekipa? Kibice się zorganizowali? Bądźmy szczerzy, Klasa C to totalna amatorszczyzna z lokalnymi przebłyskami w postaci graczy, którzy mają za sobą grę gdzieś po Klasach A czy okręgówkach. Nawet znaczna nadwaga nie powinna być problemem - wystarczy odrobina umiejętności i nieco doświadczenia oraz zmysłu do gry. Naprawdę wiem, co piszę :)

Odnośnik do komentarza

Kilka juniorów + zbieranina osób, które przyszły na casting ;) Problem jest tego typu, że ta drużyna nie ma za sobą ani jednego wspólnego sparingu. Odra była budowana z myślą o okręgówce i takich zawodników sprowadzano, byli też zawodnicy z Odry I-ligowej. Kiedy towarzystwo się dowiedziało, że jednak nie dostaniemy pozwolenia na okręgówkę to sobie zaczęli szukać innych klubów. I generalnie na 4 dni przed inauguracją nie mieliśmy zgłoszonego składu... Aktualnie jest 15 zgłoszonych. Też wiem jak to wygląda w C-klasie i kopię się w czoło, że nie poszedłem na te castingi :D

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy już po trzeciej kolejce Rybnickiej Serie C. W drugim swoim meczu Odra wreszcie zdobywa upragnione punkty i dziś widzieliśmy zupełnie odmienioną drużynę, którą przyjemnie się oglądało. W obecności około 600-700 widzów, na obiekcie przy Bogumińskiej 8 Odra podejmowała Jedność Rogoźna. Początek spotkania był fatalny w wykonaniu niebiesko-czerwonych. Już w 4. minucie straciliśmy bramkę po rzucie rożnym i trzeba było odrabiać. Obawiałem się, że będzie powtórka z Mszany, ale na szczęście nic z tych rzeczy. Nasi chłopcy od razu rzucili się na rywali i co prawda nie zdołali wyrównać do przerwy, ale Rogoźna już w tej połówce z własnej połowy nie wyjechała. Odra zaliczyła słupek, poprzeczkę i 4 razy bramkarz Jedności znakomicie interweniował. Po zmianie stron znów było niebezpiecznie, bo rywale na początku skonstruowali dobrą akcję, ale obrońcy tym razem nie zaspali i zażegnali niebezpieczeństwo. Odra znowu przejęła inicjatywę. Czas uciekał, a wynik dalej brzmiał 0:1. W końcu w 70. minucie poszło krosowe podanie do niekrytego Bobrzyka i ten płaskim strzałem obok słupka wyrównał. Rogoźna słabła, a my waliliśmy głową w mur. Wreszcie w 89. minucie rezerwowy Marcol po solowej akcji dał nam upragnione zwycięstwo.

 

Jeżeli Odra będzie grała tak ładnie i składnie jak dziś, to większa skuteczność przyjdzie z czasem i zaczniemy wygrywać pewnie. Zawodnicy trenują 4 razy w tygodniu i te treningi przynoszą efekty. Nikt inny w C-klasie nie trenuje tyle razy, więc czas działa na naszą korzyść. Za tydzień gramy mecz w Leszczynach, który może być ciekawy pod względem kibicowskim, bo Czerwionka-Leszczyny to bastion Górnika :>

 

Odra Wodzisław Śląski - Jedność Rogoźna 2:1 (0:1)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...