Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

mam obecnie winxp zainstalowanego, na uczelni dowiedzialem sie iz moge dostac jeszcze seriala na viste, z czystej ciekawosci chcialbym na drugiej parrtycji zainstalowac ową viste, nie beda sie gryzly te systemy ?

i czy przy wlaczaniu kompa bede mial wybor ktory windows zaladowac, czy bedzie trzeba zmieniac bootowalna partycje ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Instaluje windowsa XP na golym dysku (polaczenie SATA) i po przejsciu pierwszej fazy kopiowania plikow robi sie reset kompa. Uruchamiam system z dysku jeszcze niekompletnie zainstalowany i robi mi sie reset caly czas. Taka petla. Komp jest stacjonarny, wczesniej instalowalem ta winde na 2 laptopach i bylo wsio ok, a tu zonk. Windows moze potrzebowac sterownikow do SATY tego HDD? Jak przelozylem zworke na pierwsze miejsce to widze kreski ladujace system i jest reset. Bez zworki mialem od razu reset przed kreskami jeszcze. Widze przez ulamek sekundy blue screen. Co to moze byc? Stery potrzebne? Bede wdzieczny za jakas pomoc :)

 

Slawoj - sprobuj Spybotem SD albo AD-Ware od Lavasoft ;)

Odnośnik do komentarza
Potrzebne stery do SATA zintegrowane z płytką instalacyjną. Możesz to zrobić za pomocą programu nLite lub pobrać gotowy zcrackowany obraz WinXP. Jeden i drugi sposób jest nielegalny, więc ... ;)

PS. Warto byłoby dorzucić jeszcze SP3 do tego.

 

Legalnym sposobem są sterowniki do SATA na zewnętrznym nośniku (na pewno na dyskietce, bo sam tak mam) - podczas instalacji systemu trzeba przydusić jakiś klawisz funkcyjny (nie pamiętam jaki, przez kilka sekund pokazany jest na dolnym pasku) i po załadowaniu plików instalacyjnych poproszony zostaniesz o wybór :]

Odnośnik do komentarza

Niestety problemu nie rozwiazalem ale posunalem sie naprzod czyli:

 

Zainstalowalem XP Prof na hdd (SATA) efekt przy wczytywaniu systemu - reset i tak w kolko.

Zainstalowalem XP Prof na hdd (ATA) efekt - dziala!

Zainstalowalem XP Home na hdd (SATA) efekt - dziala!

 

I teraz pytanie czy gdy dzialam na systemie Home moge jakos podmienic/zainstalowac sterowniki odpowiednie do XP Prof zeby mi tez na SATA chodzil? Obydwa systemy mam na roznych partycjach. Moja plyta to ASUS K8V-VM a na ich stronie niestety sa tylko stery do SATY dla K8V :|. Probowalem instalowac inne sterowniki podczas instalacji windy dla tego Prof z SATY typu silicon v10022 i dupa :( Bede wdzieczny za pomoc..

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy tio ten temat

 

Mam dziwny problem, gdy cos pisze dodaje mi litery napisze teraz to samo bez usuwania tych liter cio mi dodalo

 

--------------------------------------

 

BNuie wuievm, czty tio tebn tevm,at

 

VM<avm, dzuiwbnty priobnljkevm,vm,. ghdty cios puisze diodajfke vm,ui jkluitert bnapuisze teraz tio savm,oi bnez rusruwabnuia ttycgh jklouiter cio vm,ui diodalio

 

------------------------------------------

 

Idzie sie doczytac

 

Zmiany

y <> ty

u <> ru

i <> ui

o <> io

 

itd

 

Jesli wiecie o co chidzi to napiszcie

Odnośnik do komentarza

Tak mnie naszło, żeby sobie pograć w Deluxe Ski Jump 2.1 na PC, ale moja kochana Vista mi to uniemożliwia. Treść komunikatu:

 

16 bit MS-DOS Subsytem

This system does not support fullscreen mode. Chose 'Close' to terminate the application.

 

Wygooglowałem program DosBox, który może odpalić 16 bitowe aplikacje, ale nie wiem jak z niego skorzystać. Jeśli ktoś może pomóc przy odpaleniu tej zacnej gierki to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Mi także nie działa, na 64bitach, wnioskuje więc że masz 32bity.

Teraz wejdź we właściwości dsj.exe i tam gdzieś zaznacz opcje, uruchom w rozdzielczosci 640x480 do tego dodaj w 256 kolorach moze jest opcja zeby nie bylo na pelnym ekranie, bo to jest komunikatem błędu.

Odnośnik do komentarza

Dosbox jest prosty - powiem Ci krok po kroku

 

- dsj wwal do jakiegoś prostego katalogu (np c:\dsj, chodzi o to, żeby nie klepać za dużo znaków)

- uruchom dosbox

- wpisz z ręki:

 mount c c:\dsj (ENTER)
c: (ENTER)
dsj.exe (ENTER)

 

I wsio. Podobno działa też przeciągnięcie pliku exe na okno dosboxa, ale nigdy nie testowałem :]

Odnośnik do komentarza

Mam taki dziwny problem, otóż myszka nie reaguje za każdym kliknięciem. Dzieje się to od wczoraj tylko na laptopie, gdzie jest zainstalowana Vista, sprawdzałem na innym komputerze( tam jest Win XP) i wszystko działa. Chodzi o to ze myszka nie reaguje na każde kliknięcie tylko jakby sobie wybierała. Dzieje się tak tylko z lewym przyciskiem, nie wiem co robić. Myszka jest prawie nowa ma ok. miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...