Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Ja w czwartek jadę samochodem na wycieczkę po Europie z kolegą :) Monachium-Mediolan-Turyn-Nicea-Cannes-Marsylia-Lyon-Frankfurt :)

To już mogliście o BCN zahaczyć ;)

 

Ja bede w przyszlym tygodniu ;) Co tam w ogole warto zobaczyc, oprocz tego stadionu rywala Espanyolu?

 

- Sagrada Familia (choc troche przereklamowane IMO)

- Park Guell (koniecznie!!!)

- Bari Gothic (koniecznie z katedrą)

- Montjuic (twierdza + stadion olimpijski + muzeum sportu)

- Tibidabo (mozna wjechac kolejka)

- Casa Milla

- Muzeum Picassa

 

Scorpio dawaj znać dokładnie! Chętnie się spotkam!

Co do propozycji Fenomena:

 

Sagrada - przereklamowane, potwierdzam ;)

Park Guell - nie byłem jeszcze :D

Bari Gothic - co kto lubi, w sezonie unikam bo tłumy ludzi, poza sezonem jest bardzo fajnie

Montjuic - jest fajnie, polecam muzeum sztuki w pałacu, olej pokaz fontann bo to słabe jest :)

Tibidabo - miejscówka fajna ale pieprzone wesołe miasteczko wszystko psuje. Dojazd kolejką, albo na raty pociągiem, kolejką/wyciągiem i autobusem - zdecydowanie fajniejsze :)

Casa Mila - uwielbiam odkąd zobaczyłem w Zawodzie: Reporterze ;)

Muzeum Picassa - nie byłem :D

 

co mogę dodać:

Parc del Laberint d;Horta - park z żywopłotowym labiryntem :)

dzielnica Gracia - trochę hipsteriada ale jest urokliwa

dzielnica Sant Andreu - brak turystów, miejscowy klimat, moja ulubiona dzielnica w mieście

Park ciutadella - no stały element + można zapikniować jak akurat nie wali odchodami z pobliskiego zoo ;)

Parc del forum

dzielnica Barcelonety chociaż teraz tam tłoczno w cholerę.

Jak będziesz chciał plażowac to polecam poza miastem (Casteldelfells :wub: , najlepsze plaże) albo jak już w obrębie miasta to pojechać na Badallonę. Będzie znacznie spokojniej.

 

Moja ulubiona miejscówka - bunkry del Carmen - zajebiste miejsce widokowe, jak dla mnie przebija Tibidabo (gdyby nie te durne maisteczko...), miasto jak na dłoni, polecam obowiązkowo odwiedzić, bardzo łatwy dojazd!

 

Gdzie będziesz nocować? Jakby coś, pytaj! Zresztą odezwę się na PW ;)

 

EDIT:

O właśnie adamus wspomniał, Palau la musica Catalana. Byłem tam na kilku koncertach, świetne miejsce! :)

 

Edytowane przez klinsmann
przeniesiono ze względu na wartość merytoryczną
Odnośnik do komentarza

Ja dopowiem, że jestem zakochany w Parku Ciutadella, nie wiem dlaczego aż tak mi przypadł do gustu, ale na tę fontannę to mógłbym się patrzeć godzinami, cudna :)

 

 

45079_10150259957915327_4791405_n.jpg?oh

 

True, ale mamut w tym parku też jest super ^^. Pamiętam że niby wokół niego jest jakaś historia, ale o co tam chodziło...

Odnośnik do komentarza

Z innej beczki: znacie jakieś domki stosunkowo blisko Warszawy (~1h w jedną stronę pociągiem), najlepiej nad wodą? Potrzebuję domku/ów dla ok. 5-8 osób. Termin to przełom lipca i sierpnia (tak, wiem że późno).

Urle? Rzeka Liwiec.

google pokazują 1 godzina samochodem, pociąg jeździ.

Odnośnik do komentarza

Cześć forumku!

 

Rozglądam się za jakimś parkiem rozrywki/wesołym miasteczkiem, czymkolwiek takim. Za dzieciaka byłem w Heide Parku (https://www.heide-park.de/en.html), ale raz, że na pewno nie wszedłem na największe kolejki, to dwa, nie pamiętam z tego zbyt wiele.

 

Teraz szukam jakiegoś fajnego miejsca, gdzie mógłbym trochę posmakować tego typu rozrywki. Czy możecie coś polecić? W zasadzie może to być w każdym miejscu w Europie, choć - co ważne - chciałbym, żeby ten wyjazd nie był jakoś koszmarnie drogo.

 

A może Disneyland? Albo https://energylandia.pl/?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...