Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam

 

rok temu myślałem,że jestem sprytny, ale mocno mi kopara opadła , jak właścicielka biura podróży sprzedała mi o ok tys zł tańszą wycieczkę niż myślałem;

oni (biura podróży) mają swoje kanały informacyjne o wszelkich okazjach, a w necie nie zawsze jest to aktualizowane

polecam

Odnośnik do komentarza

Pulek

takie okazję są non-stop

jeśli wiesz :

a)-kiedy?

b) za ile?

c) gdzie?

to w biurze znajdą Ci okazje- nawet na wyjazd za 2-3 dni

 

ja osbiście planowałem ok 3 tyg- a agentka "pilnowała" okazji i telefonicznie, albo smsem mnie informowała-

 

co do propozycji- to nie mogę Co polecić- bo ja szukałem wyjazdu do hotelu dla rodziny 3 osobowej- a więc w grę wchodziły "FamilyHotels" w miejscu gdzie są atrakcje dla dzieci ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zmieniły mi się plany wyjazdowe w związku z tym mam do odstąpienia bilet dla dwóch osób na lot Poznań - Paryż - Poznań (wylot 16 września, powrót 19 września). Bilety odstąpię za darmo, doliczyć jednak trzeba haracz, który wizzair pobiera za zmianę nazwisk na rezerwacji: ok. 700 zł. Szukającym pomysłu na romantyczną randkę podpowiem, że klimatyczny hotel na Montmartcie na te 3 dni dostaniecie za ok. 1400 zł :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak w temacie. Mam do sprzedania plecak Campus Tango 35. Sprzet jest funkiel nowka. Dostalem go jako nagroda w konkursie, a poniewaz mam inny plecak (Wolfgang Włoczykij) ten mi nie jest potrzebny, dlatego sprzedaje (zebyscie nie mysleli, ze to szajs i chce sie go pozbyc ;P ).

Plecak wyglada calkiem fajnie. Wzmocniony na plecach, wyposazony w oddychajaca siateczke, zabezpieczajaca przez nadmiernym poceniem sie. Pojemnosc wynika z nazwy - 35 litrow.Dwie kieszenie zamykane od zewnatrz (duza i mala z przodu) i jedna wewnetrzna. Dwa pasy usztywniajace plecak, zapinane z przodu na biodrach i klatce piersiowej.

Plecak jest w kolorystyce gorskiej, czyli oczojebnej :P - cos takiego jak tu na zdjeciu: http://www.blackcomb-shop.pl/plecak-campus-tango-melon-orange-graphite/

 

wiecej szczegolow odnosnie plecaka:

http://www.ceneo.pl/1975943

http://www.cerrotorre.pl/product-pol-3249-Plecak-CAMPUS-Tango-35-L.html

 

Cena - do dogadania sie, ale ustalmy wyjsciowa na 99 zl ;)

Odnośnik do komentarza

Co prawda do stycznia jeszcze daleka droga, ale pomalutku zbieram kasę na Zakopane, gdzie mam zamiar jechać. Chciałem Was zapytać, co oprócz Krupówek, Skoczni mogę tam pozwiedzać. I jeszcze jedno.. Jeżeli chcę "stołować" się w jakiś restauracjach, to czy trzeba mieć nieco więcej kasy. :)

Odnośnik do komentarza

w styczniu to za wiele Tatr nie zobaczysz; zostanie Ci chodzenie po dolinkach (Rybiego Potoku w kierunku Morskiego Oka, Roztoki w kierunku D5SP, Koscieliskiej, Chochołowskiej, Gąsienicowej)

fajna jest zwłaszcza ta druga opcja, ale w metrowym śniegu może być trochę ciężko, chociaż zjazd na dupie z powrotem to niezapomniane wrażenia

ewentualnie mozesz probowac atakowac jaskinie (Mrozna, Mylna, Raptawicka, Smocza Jama) w Koscieliskiej

na zaden szczyt bez zimowego sprzetu (raki, czekan) nawet nie startuj - chociaz pewnie i tak wiekszosc bedzie zamknieta z powodu zagrozenia lawinowego

Odnośnik do komentarza

Oklepane, ale polecam również spacerek na Morskie Oko. Piękny widok, gdy opada mgła i odsłaniają się góry. Do tego Kasprowy. Nie wiem, jak będzie z wejściem szlakiem, ale zawsze pozostaje kolejka. Choć akurat ja tak trafiłem, że u góry była potworna mgła i nici z widoków.

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno.. Jeżeli chcę "stołować" się w jakiś restauracjach, to czy trzeba mieć nieco więcej kasy. :)

Zjesz za ile będziesz chciał. Da się znaleźć smaczny obiad za 12-15 złotych. Ja osobiście zostałem wciągnięty na podwórko oddalone od Krupówek ok. 10 metrów i tam zjadaliśmy obiadki za taką kwotę.

 

Tańsze są oczywiście zupki chińskie i bułki z pasztetem. ; )

 

Udanej wyprawy! Choć tak jak chłopaki... polecam raczej w tatry pojechać późną wiosną, bo mniej śniegu.

Odnośnik do komentarza

Da się znaleźć smaczny obiad za 12-15 złotych. Ja osobiście zostałem wciągnięty na podwórko oddalone od Krupówek ok. 10 metrów i tam zjadaliśmy obiadki za taką kwotę.

Chatka Puchatka, swego czasu stolowalem sie tam czesto i polecam. Jest wiele niezlych i niedrogich jadlodajni w Zakopanem - obiady domowe miedzy dworcem a Krupowkami, przydworcowy Fis (przy busach), przy samych Krupowkach tez bylo pare takich barow.

 

Forumowy wypad w Tatry to dobry pomysl, wiosna zawsze chetnie dolacze.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Pytanie za 100 punktów

 

Lecę do Anglii liniami Ryanair i będę miał tylko bagaż podręczny. Wiozę komuś parę rzeczy i mam parę pytań. Czy mogę sobie do niego zabrać:

 

1. wagę łazienkową (teoretycznie na liście jej nie ma: http://www.ryanair.com/pl/pytania/jakich-przedmiotow-nie-wolno-przewozic-na-pokladzie-samolotu)

2. jakieś przyprawy w torebkach (czy zaliczają się do płynów i muszę je przewozić w tej śmiesznej torebce w myśl fragmentu: mieszanki substancji stałych i ciekłych z: http://www.ryanair.com/pl/notices/060811-UK-EN

Odnośnik do komentarza
Aby porozmawiać z agentem, zadzwoń na numer:

 

0703 303033 - Linia anglojęzyczna - 2.06 PLN/min

Koszt połączenia z telefonu komórkowego lub innych sieci może być wyższy. Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:45 CET. Linia nieczynna w sobotę i niedzielę.

 

Pomoc w nagłych wypadkach:

Jeśli wystąpił problem dotyczący korzystania z witryny lub potrzebujesz pomocy w dokonaniu rezerwacji online i chcesz porozmawiać z agentem, zadzwoń na numer:

 

0703 703007 - Linia polskojęzyczna - 4.88 PLN/min

Koszt połączenia z telefonów komórkowych oraz stacjonarnych może się różnić w zależnosci od operatora.

Linia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:45 CET. Linia nieczynna w niedzielę.

 

To miała być ostateczność ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...