Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W lutym odbędą się dwie edycje "Spotkań z Górami" Na edycji specjalnej wystąpi Wojciech Cejrowski. 12.02.2010 o godz. 19:00 opowie "O poszukiwaniu skarbów"

 

Ponieważ projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i budżet państwa, wstęp trzeba okupić wypełnieniem specjalnej ankiety, za biurokratyczne przeszkody przepraszamy. .

 

data: 12.02.2010 - tj Piątek, godz. 19:00, miejsce: Budynek D20 Politechniki Wrocławskiej sala konferencyjna. Wstęp: darmowy.

 

UWAGA WAŻNE

PRELEKCJA NIE ODBYWA SIE TAM GDZIE ZWYKLE TYLKO W BUDYNKU D20, ORAZ Aby dostać się na prelekcję trzeba będzie mieć ze sobą wypełnioną ankietę,

ANKIETA DO POBRANIA

Ankieta jest także do odebrania w sklepach Skalnik.

Prosimy o punktualne przybycie, ilość miejsc ograniczona, na salę zostanie wpuszczone tylko pierwszych 600 osób

 

Spotkanie organizujemy z : "Projekt STEP by STEP - Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju na rzecz integracji społecznej i aktywizacji zawodowej młodzieży".

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 

Natomiast we wtorek 16 lutego, zgodnie z harmonogramem wystąpi Jacek Teler ze slajdowiskiem "Pakistan".

Tutaj zaczynamy o 19:00 sali 329 DKF Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej. Ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27.

 

Prosimy o rozesłanie tego maila do waszych znajomych,

 

Zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czechy tańsze? pierwszy raz słyszę

Oczywiście, że tak. W Pradze na starówce zjesz dwudaniowy obiad za 90 CZK (~=13,50 PLN), w Warszawie jest to raczej niemożliwe (pomijamy Karalucha, zresztą już chyba ś.p.). Noclegi też są tańsze, o transporcie nie wspominając.

 

Ogólnie ranking dość zabawny; skoro musi być coś z Europy Śr-Wsch, to czemu nie Ukraina albo Białoruś, obie tańsze od Polski? Mołdawia? Gdzie się podziała Czarnogóra, gdzie życie kosztuje tyle, co w Polsce, a noclegi nad Adriatykiem są tańsze niż nad Bałtykiem?

Odnośnik do komentarza

http://www.lonelyplanet.com/india/travel-t...=lpemailcontent

 

Polska wśród 10 krajów polecanych dla podróżnych z ograniczonych budżetem. W towarzystwie m.in. Sudanu, Jordanii czy Iranu ;)

 

Straszna bzdura. Czechy są tańsze, by nie szukać daleko, a z azjatyckich wciąż taniutko jest w Wietnamie.

 

Czechy tańsze? pierwszy raz słyszę

 

A byleś tam w ostatnim czasie? Ja byłem dwukrotnie - w Pradze - i dobry hotel można znaleźć po cenie niemal 2 razy niższej niż w Szczecinie/Warszawie/Wrocławiu, żarcie jest również po bardziej przystępnych cenach o koszcie piwa :) już nie wspominając.

 

Czechy tańsze? pierwszy raz słyszę

Oczywiście, że tak. W Pradze na starówce zjesz dwudaniowy obiad za 90 CZK (~=13,50 PLN), w Warszawie jest to raczej niemożliwe (pomijamy Karalucha, zresztą już chyba ś.p.). Noclegi też są tańsze, o transporcie nie wspominając.

 

Ogólnie ranking dość zabawny; skoro musi być coś z Europy Śr-Wsch, to czemu nie Ukraina albo Białoruś, obie tańsze od Polski? Mołdawia? Gdzie się podziała Czarnogóra, gdzie życie kosztuje tyle, co w Polsce, a noclegi nad Adriatykiem są tańsze niż nad Bałtykiem?

 

Zabawny, bo autor nie ma pojęcia o czym pisze. Dziwne, bo już raz był skandal związany z tym, że przewodniki Lonely Planet były piane przez gościa, który opisywanych miejsc nie widział na oczy...

Odnośnik do komentarza
A byleś tam w ostatnim czasie? Ja byłem dwukrotnie - w Pradze - i dobry hotel można znaleźć po cenie niemal 2 razy niższej niż w Szczecinie/Warszawie/Wrocławiu, żarcie jest również po bardziej przystępnych cenach o koszcie piwa :) już nie wspominając.

 

No może porównując duże miasta to tak- jeżeli chodzi już o mniejsze i do tego wioski (np. w górach) to jednak drożej jest w Czechach

Odnośnik do komentarza

Az zajrzalem do wyciagu. Dane z konca wrzesnia ub.

 

4 noclegi dla czterech osob (2x2 os) w *** hotelu, 5 min. od metra Namesti Miru, 15-20 min spacerem od starometskego namesti, cena zawiera sniadanie i oplate za parking (4 doby) - zusammen wyszlo 1787 zl.

 

Łobiad w zasadzie na Malej Stranie, Pivnice u Svejku, zaraz przy stacji lanovki na wzgorze Petrin, dwie osoby, bez piwa - 46,67 zl.

 

ZTCP - gdzie nie jedlismy ceny byly conajmniej akceptowalne, miejscami przyjemne i mozna sie bylo najesc.

Odnośnik do komentarza

Jack gdzie to niby w Pradze na starówce zjesz dwudaniowy obiad w takiej cenie. My zjedliśmy w takiej, że hotel piątek/sobota sobota/niedziela dla 4 osób w 3 gwiazdkach nam wyszedł taniej :-k Poleć coś, bo może znowu się wybiorę.

 

Skoro musi to być Starówka, to fajny lokalik jest koło Kaplicy Betlejemskiej (nazwaliśmy go roboczo Betlejemska Karczma). Na Hradczanach klimatycznie jest u Czerneho Wolu. Natomiast jak zamówiłem kartę dań po czesku w naszym ulubionym "U Nedvedku" to dostaliśmy menu dla Prażan (danie dnia wydrukowane na kartce, zamiast menu z obrazkami i tłumaczeniem na angielski) i oczywiście ceny były znacznie fajniejsze. Kluczowym jest, by nie wchodzić W OGÓLE do lokali przeznaczonych dla turystów, tylko zejść z głównego szlaku i władować się do pierwszego lepszego lokalu, gdzie siedzą miejscowi, a kelner oznacza zamawiane dania i ilość piw kreseczkami na białym świstku, jaki zostawia na stole, i na podstawie którego później rozlicza. Hotel Ci zaraz jakiś fajny upoluję, ostatnio za bardzo fajne pieniądze wzięliśmy 3 noclegi w **** (miał promocję), z bezpłatnym parkingiem strzeżonym i śniadaniem w cenie.

Odnośnik do komentarza

Przykładowa (po bardzo pobieżnej selekcji) oferta dla 2 osób na 4 dni w długi weekend, apartament w ***, 182 EURO (ok. 710zl :) przy kursie 3,9):

 

http://www.booking.com/hotel/cz/bridge.html?sid=e902f4e9e60049156141778f48f2ad91;checkin=2010-04-29;checkout=2010-05-03;show_room=RD7752702

 

Śniadanie i parking w cenie. 10 minut na piechotę do metra (a nim się wszędzie błyskawicznie dojedzie).

Odnośnik do komentarza

Bebok: ja po Pradze poruszam się wyłącznie metrem. Opcji z samolotem nie biorę pod uwagę (podwyższa istotnie koszty).

 

SZk: jak znajdziesz lepszą ofertę za tę samą cenę, to jest to jasna sprawa. Jeżeli jednak będziesz musiał dopłacić, to jest to kwestia zdroworozsądkowej kalkulacji czy wolisz mieć nieco dalej i taniej czy bliżej i drożej. Podałem pierwszą sensowną z brzegu; gdy sam dokonuję wyboru to przeglądam całość dokładnie i z mapą.

 

Meritum dysputy było, że w Pradze jest taniej niż w naszych aglomeracjach, udało się Was przekonać? ;)

Odnośnik do komentarza

Alez ja nie twierdzilem, ze w Pradze nie jest taniej, stoimy po tej samej stronie. :)

 

Co do noclegu, to wszystko rozbija sie o definicje terminu nieco dalej. Dla mnie Praha 14 to wiecej niz nieco dalej w kontekscie np. bardzo klimatycznej Pragi 2, rzut beretem od centrum. Historie typu 7 minut do metra, ktorym w 15 minut dotrzesz do centrum nie przemawiaja do mnie, bo wiem, ze w warunkach warszawskich jest to np. droga z Huty czy z dalekich Kabat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...