Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

To silnik, który też jest w moim Volvo :) ogólnie jest bardzo chwalony, obecnie zbiłem spalanie do 7,4l na 100km/h, a nie oszczędzam się i lubię czasem pojechać szybciej. Jest dynamiczny, turbina włączą się szybko (chyba 1500-1700 obrotów) i bardzo elastyczny. Samochód rozpędza się naprawdę nieźle i jedyne co robi się z silnikiem to wymiana rozrządu przy ~130k km, co mnie kosztowało chyba 400zł, więc dramatu nie ma. Silniki są bezproblemowe do 250k km, potem mogą być pierwsze problemy, ale raczej to przypadki z tego co rozmawiałem z mechanikami. Powiedziałbym, że to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza

Przyjemności samochodowe... Ford Focus MK2, 2005 rocznik, diesel, 1.6, 109 koni.

 

Zapalił mi się check engine, ale musiałem jeździć, to dwa dni śmigałem i nagle zgasł (check engine) sam z siebie. Po 2 miesiącach drugi raz to samo, trzeciego dnia jadę do warsztatu, check engine zgasł. Przy kolejnym razie przyjechałem, na komputerze pokazało błąd turbiny, fachowiec stwierdził, że turbina OK i mam dalej jeździć, skasował błąd.

 

Minął miesiąc, a tu nagle czerwona lampeczka, komunikat "Usterka silnika" i nie ma mocy. No to mówię turbina. Jadę gdzieś, gaszę samochód, zapalam godzinę później w drodze do warsztatu, samochód śmiga, moc wróciła. No i tak skakało, czasem wystarczyło zapalić drugi raz, żeby błąd zniknął, no ale pojechałem do warsztatu.

 

Kolesie dzwonią, że wszystkie świece żarowe są wypalone i trzeba je wymienić + dziurawa jest jakaś rura od turbiny i stąd te błędy sypało. Przy próbie wyjęcie świecy ułamali ją oczywiście (czytałem w necie, że faktycznie to jest temat albo wyjdzie albo się złamie), więc póki co kazałem im pozostałe 3 zostawić, tę ułamaną świecę zamontować z powrotem, bo chcę nim jechać gdzie indziej. Wyjęcie tej ułamanej części przez jakiegoś zewnętrznego magika to 250 zł od jednej, więc jakby ujebali choćby dwie jeszcze, to samo wyjęcie śmiecia kosztuje 750 zł. Za to ta rura nie występuje oddzielnie tylko w całym zestawie i taki zestaw kosztuje ponad 700 zł, więc takiej rurki musiałbym ewentualnie szukać gdzieś na allegro itp.

 

No i chuj, zgarnę to auto dzisiaj od nich i pojadę do mojego magika od Fordów, chociaż on telefonicznie mi zwalał winę tego błędu na elektronikę, że coś może nie stykać, dlatego raz tak a raz tak. Co nie zmienia faktu, że sytuacja wygląda dupnie :/

Odnośnik do komentarza

Ja tylko nie kleję jednej rzeczy - jak gość rozjebał świece, to czemu ty masz za to zapłacić? :-k

 

Z tego co czytam, to w większości warsztatów od razu mówią, że istnieje takie ryzyko, że świeca się rozjebie. U mnie pominęli tę kwestię, ale już nie chce mi się z nimi kłócić, pojadę do swojego magika od Fordów i zobaczę co on powie i jak na to zareaguje.

Odnośnik do komentarza

 

Ja tylko nie kleję jednej rzeczy - jak gość rozjebał świece, to czemu ty masz za to zapłacić? :-k

 

Z tego co czytam, to w większości warsztatów od razu mówią, że istnieje takie ryzyko, że świeca się rozjebie. U mnie pominęli tę kwestię, ale już nie chce mi się z nimi kłócić, pojadę do swojego magika od Fordów i zobaczę co on powie i jak na to zareaguje.

 

 

No to mi pierwsze przyszło do głowy, bo wynikało z tego, co napisałeś, że nikt Ci nic nie powiedział. Jakbym usłyszał o takim ryzyku, to bym od razu powiedział: zepsułeś = odkupujesz i pewnie wtedy byście sobie ładnie podziękowali za współpracę, a ty byś pojechał do specjalisty.

 

Nie ma co dyskutować nad rozlanym mlekiem. Oby reszta poszła po twojej myśli ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja tylko nie kleję jednej rzeczy - jak gość rozjebał świece, to czemu ty masz za to zapłacić? :-k

 

Z tego co czytam, to w większości warsztatów od razu mówią, że istnieje takie ryzyko, że świeca się rozjebie. U mnie pominęli tę kwestię, ale już nie chce mi się z nimi kłócić, pojadę do swojego magika od Fordów i zobaczę co on powie i jak na to zareaguje.

 

 

No to mi pierwsze przyszło do głowy, bo wynikało z tego, co napisałeś, że nikt Ci nic nie powiedział. Jakbym usłyszał o takim ryzyku, to bym od razu powiedział: zepsułeś = odkupujesz i pewnie wtedy byście sobie ładnie podziękowali za współpracę, a ty byś pojechał do specjalisty.

 

Nie ma co dyskutować nad rozlanym mlekiem. Oby reszta poszła po twojej myśli ;)

 

 

Dokładnie. Dobry zakład nawet jak ukręci to mają narzędzia żeby to wyjąć i nie liczą za to.

Odnośnik do komentarza

 

 

Ja tylko nie kleję jednej rzeczy - jak gość rozjebał świece, to czemu ty masz za to zapłacić? :-k

 

Z tego co czytam, to w większości warsztatów od razu mówią, że istnieje takie ryzyko, że świeca się rozjebie. U mnie pominęli tę kwestię, ale już nie chce mi się z nimi kłócić, pojadę do swojego magika od Fordów i zobaczę co on powie i jak na to zareaguje.

 

 

No to mi pierwsze przyszło do głowy, bo wynikało z tego, co napisałeś, że nikt Ci nic nie powiedział. Jakbym usłyszał o takim ryzyku, to bym od razu powiedział: zepsułeś = odkupujesz i pewnie wtedy byście sobie ładnie podziękowali za współpracę, a ty byś pojechał do specjalisty.

 

Nie ma co dyskutować nad rozlanym mlekiem. Oby reszta poszła po twojej myśli ;)

 

 

Przed każdym zabiegiem, operacją czy badaniem podpisujesz papierek, że jesteś świadomy ryzyka nawet śmierci. I tak od szpitala do szpitala, może z mechanikami podobnie ;).

Odnośnik do komentarza

Niestety w przyszłym roku będzie jeszcze drożej.

Ja w zeszłym roku płaciłem za brykę 520 zł, w tym roku najtaniej wyszło w Allianz- 720 zł. Więc nie wiem na co te zniżki, skoro i tak płace więcej. Teraz będę piracić na drodze ;)

 

@Smętek- uderz na rankomat, wyliczą gdzie najniższa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...