Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, Detektyw też rozczarowuje. Zaraz półmetek sezonu, a tak naprawdę ciężko powiedzieć o czym ten sezon jest. Jest bardzo nudno, nie ma tego klimatu z pierwszego sezonu. W dodatku

idiotyczna strzelanina na koniec odcinka. Robią taką akcje, może być niebezpiecznie, a nikt tej demonstracji nie rozgonił? :lol: To robienie z ludzi debili, no ale to Stany

 

Odnośnik do komentarza

TD - nie ma klimatu pierwszego sezonu bo to nie jest kontynuacja, tylko antologia. ;)

a serio - jak dla mnie pierwszy sezon to była opowieść o dziczy, drugi jest historią o mieście, ergo inny sposób narracji, inna poetyka obrazu - na razie nie mam większych zastrzeżeń.

 

Ballers od pierwszego odcinka zapowiadał się IMO na średniaka i jak na razie nie zanosi się na zmianę jakościową. The League i Blue Mountain State na razie niezagrożone. ;)

Odnośnik do komentarza

Fakt, Detektyw też rozczarowuje. Zaraz półmetek sezonu, a tak naprawdę ciężko powiedzieć o czym ten sezon jest. Jest bardzo nudno, nie ma tego klimatu z pierwszego sezonu. W dodatku

idiotyczna strzelanina na koniec odcinka. Robią taką akcje, może być niebezpiecznie, a nikt tej demonstracji nie rozgonił? :lol: To robienie z ludzi debili, no ale to Stany

 

 

Serio? Przecież nawet po reakcji któregoś przełożonego można było wywnioskować, że to jest rutynowe zatrzymanie (pytał po co tak dużo ludzi), rozganianie odległej o dobrych kilkaset metrów demostracji w ogóle nie trzymałoby się kupy. Dla mnie ta ostatnia scena jest zdecydowanie hajlajtem tego sezonu, zajebiście się oglądało nagą brutalność scen, które normalnie w filmach wyglądają jakby nosiły burkę

 

Odnośnik do komentarza

 

Nie jestem pewny czy autor nawet oglądał ten odcinek, np.

  • For no apparent reason, there is a huge, fiery explosion on the top floor - jak to był meth lab (o czym wspominają główni bohaterowie) to jasne, że chcą się pozbyć wszystkich dowodów, ludzie zaczeli się ewakuować, jak się ewakuowali wysadzili miejsce w powietrze by możliwie najbardziej utrudnić śledztwo/dochodzenie czyje to laboratorium, uniemożliwić zdjęcie odcisków palców itepe, dla mnie to całkiem rozsądna opcja zabezpieczenia się, nie mają nic do stracenia, mogą tylko zyskać powodując zniszczenie

  • The shooter has a neverending supply of bullets, apparently, because he has fired something like 100 rounds. - to już jest dopierdalanie się by się dopierdolić, serio 3 magazynki AK47 to tak dużo? I to zakładając, że była to standardowa wersja, jasne przecież, że kiedy przygotowujesz człowieka do utrzymania wrogów na możliwie najdłuższy czas na dystans raczej nie zaopatrujesz go w pistolet.

  • The SUV comes upon a protest, plowing through one civilian, then into a city bus. - kolejny przykład dopierdalania się na siłę, to rozumiem, że gangsterzy mają wiedzę o wszystkich społecznych evantach w promieniu przynajmniej kilkuset metrów :D? jasne, że jak wjeżdżasz w ludzi nie do końca kontrolujesz wszystko i może się to skończyć wypadkiem, np. możesz wyjebać w busa. Ba, nawet powiedziałbym, że to prawdopodobne, że takie zdarzenie skończy się wypadkiem, który uniemożliwi ucieczkę gładką jak w filmie agenta 007.

  • The only people left alive are Velcoro, Woodrugh and Bezzerides. Literally every other person involved in this — and several who were not — are dead. - przecież od chuja ludzi spierdoliło. Tak duża liczba ofiar wśród policjantów jest całkowicie zrozumiała biorąc pod uwagę, że przeciwnicy mieli lepszą broń i znaacznie lepszą pozycję, początek walki to był defacto szturm na gniazdo karabinu maszynowego, podczas jej drugiej części policjantów zostało mniej, a wrogowie mieli komfort w postaci cywilów dookoła, których żaden policjant pod żadnym pozorem nie mógł trafić + wyraźne nastawienie, że nie mają nic do stracenia. To nie jest counter strike, że cetecy mogli rzucić flesza raszować i byłoby git, najwyżej ze dwóch by padło, tylko to była rzeźnia, dodatkowo jedyne co mogli zrobić to pukać do karabinów maszynowych z pistoletów najskuteczniej jak da radę zza osłon. Wyszło (cała akcja) to średnio, ale kto wie czy to nie nienajgorszy efekt przy takich środkach jaki mogli uzyskać.

Do jeszcze kilku rzeczy mógłbym się dojebać, ale mi się nie chce, punkt jest taki, że cała zawartość linka jest napisana od początku do końca z prześmiewczą manierą, która raczej nie przystoi w sytuacji, gdy sam autor najwyraźniej nie obejrzał i nie przemyślał sceny zbyt dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza

 

Juz zostawiajac ostatnia scene (ktora mimo wszystko moim zdaniem byla jednak idiotyczna) to ja po tym 4. odcinku nie mam pojecia o co chodzi. Laza, wypytuja, marudza - wlasciwie nie wiem po co i z jakiej przyczyny. Rozumiem ze to serial detektywistyczny i nie wszystko moze byc podane na tacy, ale na milosc boska - niech obraz tego co sie dzieje bedzie choc troszke bardziej przejrzysty :roll:

 

Odnośnik do komentarza

 

Juz zostawiajac ostatnia scene (ktora mimo wszystko moim zdaniem byla jednak idiotyczna) to ja po tym 4. odcinku nie mam pojecia o co chodzi. Laza, wypytuja, marudza - wlasciwie nie wiem po co i z jakiej przyczyny. Rozumiem ze to serial detektywistyczny i nie wszystko moze byc podane na tacy, ale na milosc boska - niech obraz tego co sie dzieje bedzie choc troszke bardziej przejrzysty :roll:

 

Z tym się zgadzam, też się pogubiłem w tym wszystkim, za dużo bezpłciowych nazwisk rzucanych w związku z całością, nie sposób tego zapamiętać, i gdy dochodzi do jakieś nowej sceny gdzie jest wspomniana jakaś tam osoba nie mam pojęcia o kogo chodzi.

 

Mi troche nie pasuje obsada. Szczególnie Farrel i McAdams. Kitsch i Vaughn w miare ok, najlepsza Reilly :D

Moim zdaniem za to McAdams jest fantastyczna, zdecyodowanie najlepsza ze wszystkich, jestem w ciężkim szoku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...