Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Homeland zupełnie spoko, wielki szacunek za to, że pozbierali się po 3 sezonie. Ale w piątym

Carrie ma trafić do Berlina, trochę dziwny pomysł

.

 

Ja za to zupełnie nie rozumiem zachwytów nad Breaking Bad. W dwóch pierwszych sezonach zupełnie nic się nie wydarzyło (no, oprócz sceny z wanną). Do tego jest wooooooooolny, wkurwiające family drama, którego jest ZDECYDOWANIE za dużo. W trzecim sezonie było trochę lepiej, potem znowu to samo. W BB też jedynie postać Saula (no i Mike'a) na plus.

Odnośnik do komentarza

A oglądał ktoś już Fear the Walking Dead? Pilot póki co zapowiada się naprawdę spoko, jasne jest to oczywisty skok na kasę ale wygląda na to że i tak możemy dostać naprawdę solidny serial o zombie(a tych nigdy mało :) przynajmniej dla mnie..). Szczególnie podoba mi się sam motyw narastającej paniki i przerażenia, oby utrzymali ten poziom.

Odnośnik do komentarza

Też tak myślałem na początku, ale niestety dalej jest znacznie gorzej. Smęcąca przefilozofowująca dosłownie wszystko narracja to jakieś 90% czasu serialu, większość pozostałego czasu to klasyczny casus geniusza w danej dziedzinie tak wyświechtany przez wszystkie seriale ostatnich lat, że aż wstyd po raz kolejny go wrzucać - nikt inny nie potrafi tego zrobić, ale on potrafi! Dokona niemożliwego!

Jakieś tam emocje momentami się pojawiają, ale psuje je tandetna, na siłę patetyczna i przejmująca muzyka (często pojawiająca się w niewłaściwych momentach). Dodatkowo przewidywalność zdarzeń, które mają dać emocje nieco psuje efekt, a nawet jak nie są przewidywalne to bije od nich sztucznością. A jak już pojawia się jakiś trudny moment, bez zbytniego spoilerowania, zrobić coś ze złymi konsekwencjami ale pchającego plan do przodu, to główny bohater jakimś cudem jednak daje radę wymyślić genialny sposób, żeby obyło się bez tych złych konsekwencji. Cukierkowość tego typu zdarzeń czasem jest zakłócana, ale i tak nie może mi to nie przypominać najgorzej napisanego serialu świata (przynajmniej tak od dwóch-trzech sezonów), Suits. Zresztą to chyba ta sama sieć nadaje, nie wiem czy ma to jakiś wpływ na scenariusz pana robota, ale przynajmniej kilka razy rzuciły mi się w oczy pewne podobieństwa.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie na koniec za dużo rzucili wątków.

 

 

walka z EC, sytuacja z sąsiadką i Vegą, wątek rodzinny, wielkie wtf dotyczące choroby i nałogu (?), wątek koleżanki z pracy, sprawa z AllSafe, hakerem, płytą, walka o stołki w EC. A pewnie o czymś zapomniałem.

 

 

Dużo tego. Do tego miło by było jakby wyjaśnili te wszystkie historie w finale, ale mocno wątpię, czy dadzą radę.

 

Hawk:

 

Że też ci się to skojarzyło z Suits, a nie Shutter Island ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...