Skocz do zawartości

Zakątek konsolowców


Konsole forumowiczów  

214 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalismy o wiele wiecej informacji co do AC IV. Ci ktorzy mysleli o tym ze gra bedzie się rozgrywac w wiekszosci na morzzu zapewne maja przytkane usta. 50 lokacji, 3 miasta, rozbudowy statku, ekipy, przechwytywanie wysylek i transportow innych krajow, lowienie wielorybow, miasta piratow i wiele wiele innych. Nie mogę się już doczekac, choc. Asasyn z bronia w reku to moze byc powoli western. Wolalbym jednak cos w stylu 10-13 wieku, ale jak się nie ma co się lubi to się sprawdzi to co bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Już w piątek premiera The Last of Us, najnowszej gry studia Naughty Dogs odpowiedzialnego za Uncharted. Złożyłem już zamówienie na pre-order i czekam jużtylko na kuriera. Wszystkie recenzje są niebywale wręcz pozytywne, nie mogę się doczekać ;).

 

Z innej beczki. Trwają targi E3, przedstawiono masę nowych gier, ale przede wszystkim dwie konsole nowej generacji. Znacznie bardziej podoba mi się nowe PlayStation i choć design nie należy do najpiękniejszych, to możliwości PS4 znacznie przewyższają te, które oferuje Xbox One. Co najważniejsze:

 

- 399$ za konsolę Sony przy 499$ za "dzieło" Microsoftu

- Brak DRM

- Bezproblemowa opcja gry w pozycje używane

- Niewymagane jest stałe połączenie z internetem

 

Powyższe dane świadczą o tym, że kolejny już raz Xbox najpewniej pozostanie w tyle ;). Z nowych gier? Zapowiedzi Dragon Age 3, wspomnianego przeze mnie The Last of Us, Wiedźmina 3, Gran Turismo VI, Battlefield 4, Watch_Dogs, Assassins Creed IV. Czas chyba zacząć zbierać pieniążki ;-).

Odnośnik do komentarza

Dodałbym jeszcze, że PS4 jest znacznie mocniejsze aniżeli Xbox. Do tego choćby znów możliwość wymiany dysku czego MS ponownie nie dał. Ciężko znaleźć cokolwiek co by przemawiało za nowym Xboxem. Exy też wiadomo, że w dłuższej perspektywie czasu znacznie lepiej wypadną na PS4. Różnicę w cenie można tłumaczyć w tym, że Xbox ma w zestawie Kinecta. PS4 dostajemy z kablami USB i HDMI, padem, headsetem i to wszystko. Tylko, że mi osobiście taki Kinect potrzebny nie jest, a różnica w cenie znacząca. Cena w Polsce też przyzwoita. Pre-order za 1699 zł, niecałą stówkę sobie doliczyli u nas. Dla przypomnienia PS3 startowało z 2399 zł.

Odnośnik do komentarza

Chyba jedyny minus PS4 to brak darmowego grania online. Teraz, żeby grać przez sieć potrzebny jest abonament ps+. Nie jest to jakiś mega wydatek, a dostajemy jeszcze dodatkowo gry za free. Na start okrojona wersja DriveClub. Zobaczymy jak mocno będzie pocięta.

Xbox idzie chyba drogą nc+. Fatalna oferta, ciężko doszukać się jakiś pozytywów.

Odnośnik do komentarza

Noooo, nie płacimy za samo granie online bo dostajemy też mnóstwo dobrych gier. Zwłaszcza po "reformie" Plusa. Tytuły z najwyższej półki, wystarczy wspomnieć ostatnio Hitmana czy teraz Dark Souls. Do tego jeden abonament obejmie Vite, PS3 i PS4. A DriveClub w Plusie będzie miał mniej aut i tras i to chyba tyle. Oczywiście będzie można je dokupić. Mam tylko nadzieję, że skoro online będzie płatny to podniosą wydajność serwerów bo tymi znacznie odbiegają od tego co oferuje MS.

 

Brak SCART to oczywista oczywistość i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej. Teraz standardem w końcu będzie FullHD. Odsetek ludzi mających nextgeny, a nie mający TV HDReady/FullHD jest zapewne znikomy. Znak postępu, pewne rzeczy muszą zniknąć.

 

A przy okazji nc+ to wydaje mi się, że chyba jednak ostatnio znacząco obniżyli cenę za pakiet "all in". Było chyba 199, a teraz 119. Ale może tylko tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza

Zaczynam powoli zbierać kasę na PS4. XOne będę obserwował.

 

BTW, kupiłem "The last of us". Gra zapowiada się niesamowicie. Już sam początek jest bardzo klimatyczny. Można się przestraszyć. Graficznie jak na konsole jest super. Przypomina to nieco Uncharted, ale trudno sie dziwić.

Kurcze, z tej generacji konsol można jeszcze sporo wyciągnąć, ale rozumiem, że trzeba sprzedać nowy produkt.

Odnośnik do komentarza

Dużym plusem tej gry jest to, że amunicja nie wala się wszędzie gdzie popadnie. Trzeba jej szukać i kombinować jaką strategię walki przyjąć.

 

Szkoda, że ta gra nie ma bardziej otwartego świata, ale z drugiej strony może lepiej to zamknięta historia, a nie GTA.

Najbardziej urzeka mnie w "The Last of Us" klimat. To mieszanka HL2, Uncharted i Walking Dead. Jest filmowo i brutalnie. Rozkładajace się zwłoki, zgnilizna, syf i grzyb ;). Do tego naszymi przeciwnikami nie są głównie zombiaki, ale inni ludzie.

W sumie ta gra to nic nowego, ale podana jest w mega fajny i przyjazny sposób.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...