Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Tio, az szkoda komentowac. Jakby tylko radca prawnym dowalili ZUS trzy razy wiekszy, a za kazdy blad w dokumentach placilbys wysokie grzywny, co rusz byl nachodzony przez kontrole, to tez bys mowil, ze trudno, wybralem taki zawod czy uwazalbys, ze srodowisko radcow jest represjonowane?

 

Zawód: kibic. Specjalizacja: rzucanie śnieżkami.

Odnośnik do komentarza

Nie no, to już idiotyzm. Skoro prawo jest złe, to trzeba je zmienić, a nie mówić "takie jest prawo, trzeba to zaakceptować". Nie jesteśmy owcami, nad którymi absolutną władzę ma byle debil wybrany w wyborach.

Bzdura.

Prawo nie jest złe, może być tylko źle stosowane. Jeśli przy najdrobniejszej pierdole kwalifikującej się pod dyspozycję przepisu od razu sądy uznają, że dany delikwent zasługuje na karę - to znaczy, że mamy głupich sędziów.

Nie znam jednak stanu faktycznego, nie wiem, za co ci goście otrzymali te grzywny i czemu nie zdecydowano się na nadzwyczajne złagodzenie kary. Musiałem jednak Ci wskazać, że całkowicie bezrefleksyjnie podchodzisz do sprawy.

Odnośnik do komentarza

I od tego właśnie są środki zaskarżenia, by móc się wybronić.

Gwarantuję Ci, że jeśli ktoś dostanie 2k + zakaz stadionowy za rzucenie jedną śnieżką bez specjalnie złych intencji, wdawania się w dyskusję z ochroniarzami itp. - przeciętnie ogarnięty student administracji czy politologii wynajdzie mu odpowiednie argumenty.

Odnośnik do komentarza

 

Nie no, to już idiotyzm. Skoro prawo jest złe, to trzeba je zmienić, a nie mówić "takie jest prawo, trzeba to zaakceptować". Nie jesteśmy owcami, nad którymi absolutną władzę ma byle debil wybrany w wyborach.

Bzdura.

Prawo nie jest złe, może być tylko źle stosowane. Jeśli przy najdrobniejszej pierdole kwalifikującej się pod dyspozycję przepisu od razu sądy uznają, że dany delikwent zasługuje na karę - to znaczy, że mamy głupich sędziów.

Nie znam jednak stanu faktycznego, nie wiem, za co ci goście otrzymali te grzywny i czemu nie zdecydowano się na nadzwyczajne złagodzenie kary. Musiałem jednak Ci wskazać, że całkowicie bezrefleksyjnie podchodzisz do sprawy.

 

To też, ale przy takiej nagonce na kibiców jest tendencja do wyższych wyroków. Poza tym u nas nie ma takiej elastyczności jak w systemie anglo-saskim.
Odnośnik do komentarza

To znaczy nie ma jakiej elastyczności?

To narzekamy teraz na tendencję do wyższych wyroków, gdy ci goście dostali absolutne minimum? Serio?

Sędzia miał wybór: karać lub nadzwyczajnie złagodzić/odstąpić o wymierzania kary. Jak pisałem: gdyby chodziło o jedną śnieżkę krystalicznie czystego gościa: pewnie by nic się złego nie stało.

Nie znam w pełni stanu faktycznego (przyjrzałbym się zwłaszcza zachowaniu bezpośrednio po rzucaniu śnieżkami), ale już słowo "pijany" nasuwa mi pewne podejrzenia co do tego, czy bzdurki o "represjach" nie należy zrzucić w całości na ślepą i bezrefleksyjną lojalność wobec kibolstwa.

Odnośnik do komentarza

No to widzisz, dla mnie to jest złe prawo jeżeli sędzia ma do wyboru całkowite odstąpienie od kary albo grzywnę 2000zł plus coś tam jeszcze.

Nie doczytałeś:

"Sędzia miał wybór: karać lub nadzwyczajnie złagodzić/odstąpić o wymierzania kary."

Nie rozwinąłeś też, co miałeś na myśli pisząc o elastyczności systemu anglosaskiego?

Odnośnik do komentarza

Ustiano, za przejechanie na czerwonym swietle dostajesz 500zl mandatu, a robiac to stwarzasz ryzyko wypadku, a nawet smierci, prawka Ci nie zabiora. Za rzut sniezka dostajesz 2 tysiace zl i jeszcze zabiora Ci mozliwosc ogladania meczow, malo tego, jeszcze musisz byc na kazdym meczu... ale na komendzie. Dalej uwazasz, ze to jest w porzadku? Nie uwazasz, ze sam mandat 500zl za sniezke bylby bardziej na miejscu?

 

Tio, az szkoda komentowac. Jakby tylko radca prawnym dowalili ZUS trzy razy wiekszy, a za kazdy blad w dokumentach placilbys wysokie grzywny, co rusz byl nachodzony przez kontrole, to tez bys mowil, ze trudno, wybralem taki zawod czy uwazalbys, ze srodowisko radcow jest represjonowane?

Na szczęście nie jestem radcą prawnym.

Poza tym przykład z ZUS jest kompletnie od czapy.

A gdybym za bład w dokumentach miał płacić ogromne kary (już teraz jestem obarczony takim ryzykiem - płacę z tego tytułu ubezpieczenie OC) to po prostu podniósłbym ceny.

Jeżeli już wymyślasz jakąś analogię to postaraj się by była analogiczna.

Odnośnik do komentarza

Co jest z tymi kibicami Zawiszy? Oni naprawdę robią wrażenie jakiejś enklawy upośledzenia. Teraz jakiś gruby najazd na Osucha, gdzie bez niego by wegetowali max w I-lidze, a pewnie i niżej. Do tego jakieś komiczne przepychanki, że kasa z cateringu i pamiątek ma iść na kibiców (?!), a nie do klubu. Na miejscu Osucha (niezależni jaki on jest) jebnałbym tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...