Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wiadomo, że na tą chwilę Fronda jest za "Kibolami", którzy są przeciwko Tuskowi. Gorzej. jak Tusk się skończy i nastanie Kaczyński, to i Fordzie się odwidzi wspomaganie "Kiboli". Koneic i kropka.

 

Oczywiście, że tak. Podobnie wygląda sytuacja na linii kibole-niezależna.pl. Wszyscy myślą, że ci dziennikarze trzymają z nimi, a oni tylko mają z tego pożywkę.

 

Jedni są przeciwko Tuskowi, drudzy są przeciwko Tuskowi - po prostu zbieżność interesów, taktyczny sojusz, nie dorabiajcie jakichś mitów, że któraś stron traktuje to jako coś więcej...

 

ale jacy kibole - 3/4 artykułu o wydarzeniu sprzed prawie roku udekorowane wątkami kibicowskimi - Fronda rozgrzewa się przed najbliższym 11/11 i upewnia się, żeby po ich stronie maszerowali Legioniści. niepotrzebnie - w tamtym roku stawili się licznie na Marszu Niepodległości i skutecznie rozbili jedną z blokad. co tam, że mieli kilkukrotną przewagę i przeciwko sobie grupkę złożoną głównie z dziewczyn, kilkunastoletnich dzieciaków wspomożonych ponad pięćdziesięcioletnim Ikonowiczem :D - liczy się skuteczność - tutaj antifa nawaliła i ich bojówka dotarła na miejsce już po wszystkim...

Fajnie, że jarają Cię takie klimaty, ale obawiam się, że rozmowy o napierdalankach między lewicą i prawicą tak średnio pasują do tego tematu...

Odnośnik do komentarza

Fajnie, że jarają Cię takie klimaty, ale obawiam się, że rozmowy o napierdalankach między lewicą i prawicą tak średnio pasują do tego tematu...

jednych jara to innych co innego, oczywiste, ale to nie ja wkleiłem stricte polityczny tekścior z Frondy udekorowany tematyką kibicowską i okrasiłem go komentarzem - "patrzcie jakie Polonii kibicuje lewactwo".

a jeśli już mamy być dokładni to pod pomnikiem Kilińskiego, bo o tej blokadzie mówię, starła się grupa kibiców Legii występująca w swoich barwach, bez żadnych emblematów politycznych z grupą faktycznie lewicową (arafatki, czerwono-czarne flagi, czerwone gwiazdy).

prawdziwe napierdalanki "lewicy" z "prawicą" miały miejsce dopiero kilka godzin później na Powiślu - choć tam też po prawej stronie wystąpiła grupa młodych ludzi w białych kominiarkach, które kojarzą się wielu dość jednoznacznie z kibicami pewnej drużyny i kilka grup w szalikach różnych klubów... po lewej nie było nikogo, kto używałby jakiejkolwiek symboliki kibicowskiej.

Odnośnik do komentarza

Akurat takie rzeczy to się na całym świecie zdarzają, nawet tym tzw. "cywilizowanym". Nie żebym pochwalał...

 

 

http://www.sportowef...jowej-w-babach/

Tym razem tak dla odmiany pozytywny "wyczyn". Ciekawe, czy w mediach coś o tym usłyszymy. Teoretycznie, media lubią podobne historie, z drugiej, nie bardzo pasuje do ogólnej narracji. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

OZSK zebrało ponad tysiąc głosów i zawiadomiło Marszałka Sejmu RP o utworzeniu Komitetu inicjatywy ustawodawczej projektu Ustawy o zmianie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

Od tamtej chwili (11 sierpnia) mają 90 dni na zebranie 100 tysięcy podpisów.

 

Do dzieła kibice!!

Odnośnik do komentarza

Niekonstytucyjny zakaz klubowy, dobre sobie. Będę trzymał kciuki, by ten projekt ustawy przeszedł, albo posłowie, albo TK zrobią z niego miazgę. O ile jednak TK pewnie ograniczy się do uchylenia absurdalnego przepisu o obowiązkowym finansowaniu działań kibiców - o tyle posłowie po prostu tego nie przepuszczą. Zakochani w poparciu frontu radiomaryjnego kibice chyba nie mają świadomości tego, że niezależnie kto będzie rządził po wyborach, to będzie przeciwko nim. Dla PO walka z kibolami będzie kontynuacją planu na Euro, dla PiS okazją do poszerzenia kręgu wyborców i umocnienia poparcia społecznego w razie wygranej.

Odnośnik do komentarza

Gazeta Polska nawet za poprzednich rządów opowiadała się z reguły po stronie kibiców. Macie jakieś dowody na poparcie swojej tezy, że wszyscy się odwrócą gdy (jeśli) do władzy dojdzie PiS, czy po prostu tak sobie trollujecie? :)

 

A rozmowa z kibicami Polonii na tematy kibicowskie mija się z celem. Macie swój świat, swoje zwyczaje i jesteście całkowicie oderwani od kibicowskiej kultury i po prostu nie wiecie, o co chodzi. Dla jednych to dobrze, dla drugich źle. Nie ma sensu się przepychać.

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie mówię o PiS, tylko o mediach. Popieranie jakiejkolwiek partii przez kibiców to dla mnie śmiech na sali i nieporozumienie (żebyście nie wywnioskowali, że jestem za partią Jarosława K.) :) Wcześniej pisałem, że to oczywistość, że w tej chwili jesteśmy narzędziem politycznym, ale nawet w mediach są wyjątki, które nigdy nie oczerniały kibiców.

Odnośnik do komentarza

Niekonstytucyjny zakaz klubowy, dobre sobie. Będę trzymał kciuki, by ten projekt ustawy przeszedł, albo posłowie, albo TK zrobią z niego miazgę. O ile jednak TK pewnie ograniczy się do uchylenia absurdalnego przepisu o obowiązkowym finansowaniu działań kibiców - o tyle posłowie po prostu tego nie przepuszczą. Zakochani w poparciu frontu radiomaryjnego kibice chyba nie mają świadomości tego, że niezależnie kto będzie rządził po wyborach, to będzie przeciwko nim. Dla PO walka z kibolami będzie kontynuacją planu na Euro, dla PiS okazją do poszerzenia kręgu wyborców i umocnienia poparcia społecznego w razie wygranej.

 

No tak, bo jak zapłacę to mam prawo iść na mecz. Jak narozrabiam to niech zajmie się mną policja. Jak na koncercie rozbije głośnik to dostane zakaz koncertowy? :D

 

Pewnie - bojkot na stadionach - źle, ustawa - źle. Nawet jak posłowie jej nie przepuszczą, to zebranie 100 tysięcy podpisów będzie wielkim sukcesem kibiców.

Odnośnik do komentarza

SZU, no to sobie zobacz o czym pisze GP. A kibice nie będę krzyczeć, że nie są pionkami, bo w końcu (przeszła/przyszła) władza i media uważa ich nie za bandytów, ale za patriotów, ważny element społeczeństwa, fundament wręcz. Jakbym był w tym środowisku czułbym się mile połechtany :D

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak będzie. Mimo, że jestem tego częścią to wiem, że głównym problemem tego naszego środowiska jest niesamowita hipokryzja. Można wręcz rzucić oklepanym sloganem, że kiedyś było lepiej ;) Wiem też o czym pisze GP i nie jestem czytelnikiem tego pisma, ale nie można im odmówić popierania kibiców, bo to akurat znajdowało się tam od kiedy pamiętam.

Odnośnik do komentarza
No tak, bo jak zapłacę to mam prawo iść na mecz.

Inaczej. Zakaz klubowy został uchwalony bez sprzeciwu ze strony TK. Jakie argumenty mają kibice na stwierdzenie, że ten zakaz jest niekonstytucyjny, czy to jest takie kibicowskie rozumienie prawa "to jest nielegalne, bo mi się to nie podoba"? Poważnie, jestem ciekaw. Mam tylko nadzieję, że to nie będą takie argumenty:

No tak, bo jak zapłacę to mam prawo iść na mecz.

Bo czytając takie argumenty może zbierać się na śmiech.

Izi, 100 tysięcy głosów dostaniecie bez problemu. We wszystkich służalczych względem PiS mediach będzie nagonka, by podpisywać się pod projektem, szybko to wejdzie. A że każda partia ją uwali? To akurat będzie sukces demokracji.

Odnośnik do komentarza

Niekonstytucyjny zakaz klubowy, dobre sobie. Będę trzymał kciuki, by ten projekt ustawy przeszedł, albo posłowie, albo TK zrobią z niego miazgę. O ile jednak TK pewnie ograniczy się do uchylenia absurdalnego przepisu o obowiązkowym finansowaniu działań kibiców - o tyle posłowie po prostu tego nie przepuszczą.

W jaki sposób odrzucenie tego projektu przez posłów skompromituje działania kibiców, bo nie rozumiem?

 

Zakochani w poparciu frontu radiomaryjnego kibice(..)

Wrzucanie wszystkiego, co na prawo od PO do jednego wora to bardzo lubiana figura retoryczna. Niestety, jest to po prostu manipulacja i po takim tekście trudno mi traktować Cię poważnie...

 

Dla PO walka z kibolami będzie kontynuacją planu na Euro, dla PiS okazją do poszerzenia kręgu wyborców i umocnienia poparcia społecznego w razie wygranej.

 

Ktoś z drugiej strony mógłby powiedzieć, że dla PO jest to próba zbicia kapitału społecznego na walce z nielubianą powszechnie grupą społeczną, a dla PiSu walka o prawa obywatelskie. I nie miałoby to ani większego ani mniejszego związku z rzeczywistością, niż Twoje zdanie. To co napisałeś, to jedynie Twoja opinia, będąca skutkiem Twoich przekonań politycznych, a nie fakt, który możesz wykorzystać jako argument w dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...