Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Da się ustawić tak, że jak wchodze do meczu, żebym nie miał jako domyślngo trybu TV? Wyłączyłem 3D w opcjach, bo mnie wkurzało, ale teraz 2D też na początku mam w trybie TV, a chciałbym od razu mieć klasyczny, da się?

 

Łatka 9.3.0?

 

Tak.

Odnośnik do komentarza

Gdzie w tym nowym FM wkłada się skiny, żeby były widoczne dla gry? Bo wrzucenie do /Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/skins nic nie daje :>

PS - wiem, robię z siebie idiotę :D

 

Edit - już wiem :jupi:

 

Edit 2 - Dupa - teraz Fm widzi skiny, ale nie da się żadnego włączyć - niby się wczytuje i nic się nie dzieje. Po zgaszeniu gry menedżerem zadań jedyny sposób, żeby ją poprawnie uruchomić to wywalenie nowych skinów - sama wraca do domyślnego... A ludzie śmieją się z tych, co grają na podstawowym skinie...

 

Edit 3 - zrobiłem eksperyment ze zmiana rozdziałki na niższą i nic to nie daje - skiny tak w 1680x150 jak i 1024x768 się nie wczytują, chociaż gra je widzi. Co robię źle? Domyślnie mam je w C:\Gry\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\skins.

Odnośnik do komentarza
Da się ustawić tak, że jak wchodze do meczu, żebym nie miał jako domyślngo trybu TV? Wyłączyłem 3D w opcjach, bo mnie wkurzało, ale teraz 2D też na początku mam w trybie TV, a chciałbym od razu mieć klasyczny, da się?

 

Łatka 9.3.0?

 

Tak.

 

Podobno ona powoduje taki minibug (mimo że zmienia się niektóre ustawienia domyślne oglądania meczu na swoje, to i tak następnego razu włączą się znów domyślne) - u mnie na 9.2.0 działa bez zarzutów :] Zresztą, nie wiadomo ile w tym prawdy. Dobrze jakby ktoś korzystający z łaty 9.3.0 się wypowiedział.

 

 

Klikasz Opcje potem Głębia szczegółów i tam sie da to poustawiać.

to znacząco wpływa na szybkość rozgrywki? Bo takto sam bym chętnie skorzystał :)

 

Według mnie niewiele to pomaga i zmienia (ale to tylko moja osobista opinia). Nic Ci nie szkodzi spróbować przecież.

Odnośnik do komentarza
Gdzie w tym nowym FM wkłada się skiny, żeby były widoczne dla gry? Bo wrzucenie do /Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/skins nic nie daje :>

PS - wiem, robię z siebie idiotę :D

 

Edit - już wiem :jupi:

 

Edit 2 - Dupa - teraz Fm widzi skiny, ale nie da się żadnego włączyć - niby się wczytuje i nic się nie dzieje. Po zgaszeniu gry menedżerem zadań jedyny sposób, żeby ją poprawnie uruchomić to wywalenie nowych skinów - sama wraca do domyślnego... A ludzie śmieją się z tych, co grają na podstawowym skinie...

 

Edit 3 - zrobiłem eksperyment ze zmiana rozdziałki na niższą i nic to nie daje - skiny tak w 1680x150 jak i 1024x768 się nie wczytują, chociaż gra je widzi. Co robię źle? Domyślnie mam je w C:\Gry\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\skins.

Spróbuj wgrać tu: C:\Documents and Settings\...\Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2009\skins

Odnośnik do komentarza
Gdzie w tym nowym FM wkłada się skiny, żeby były widoczne dla gry? Bo wrzucenie do /Moje Dokumenty/Sports Interactive/Football Manager 2009/graphics/skins nic nie daje :>

PS - wiem, robię z siebie idiotę :D

 

Edit - już wiem :jupi:

 

Edit 2 - Dupa - teraz Fm widzi skiny, ale nie da się żadnego włączyć - niby się wczytuje i nic się nie dzieje. Po zgaszeniu gry menedżerem zadań jedyny sposób, żeby ją poprawnie uruchomić to wywalenie nowych skinów - sama wraca do domyślnego... A ludzie śmieją się z tych, co grają na podstawowym skinie...

 

Edit 3 - zrobiłem eksperyment ze zmiana rozdziałki na niższą i nic to nie daje - skiny tak w 1680x150 jak i 1024x768 się nie wczytują, chociaż gra je widzi. Co robię źle? Domyślnie mam je w C:\Gry\Sports Interactive\Football Manager 2009\data\skins.

Spróbuj wgrać tu: C:\Documents and Settings\...\Moje dokumenty\Sports Interactive\Football Manager 2009\skins

 

O dziwo działa :jupi: Wielkie dzięki :piwo: A poprzednie FMy tak za nic nie chciały :>

Odnośnik do komentarza
Zapewne to pytanie już padło, ale nie chce mi się wertować tylu stron, mam problem z twarzami Newgenów. Czasami (nie zawsze) mają twarze jak terminator (takie jakby obdarte ze skóry ;)) o co chodzi? Można to jakoś naprawić?

OM: Opcja "Szukaj" na tym forum działa i radziłbym z niej korzystać. :MO

Odnośnik do komentarza

Witam mam problem z FM 09 i czytałem, że może to być związane z patchem... Jakim klubem bym nie grał i czego bym nie robił wszystko jest na opak... Zacznę moją historię od nowa i będę przechodził stopniowo w kolejne etapy tej żenady.

1) Grałem Arsenalem Londyn i zmontowałem ciekawy skład:

 

BR- Fabiański

OP- Emmanuel Eboue

OŚ- Phillipe Senderos

OŚ- William Gallas

OL- Diogo

DPŚ - R. Meireles

DPŚ - M. Veloso

PŚ- R. van Persie (z poleceniem schodzenia do skrzydła)

PŚ- Samir Nasri (z poleceniem schodzenia do skrzydła)

PŚ- Vela

N- Adebayor lub Keirrison lub Pazzini (w zależności od taktyki)

 

Z tym składem przegrywałem w Premiership z ligowymi średniakami typu: Everton, Man City, Aston Villa lub ledwo wygrywałem, a sytuacja była podobna z innymi zespołami premiership. Po kolejnej porażce z lokalnym rywalem Chelsea 3:4 zostałem zwolniony z pracy i Arsenal z MOIM składem wygrał Puchar Uefa grając identyczną taktyką !! Słyszałem, że patch 9.3.0 powoduje problemy z posiadaniem piłki i ogranicza liczbę strzałów (podobno jakiś debug przynajmniej tak mówili inni gracze w swoich wypowiedziach). W patchach 9.2.0 ponoć tego nie ma... Czy mógłby to ktoś potwierdzić ?? Z góry dziękuję za odpowiedź, a jeżeli taki temat już był lub dałem go do niewłaściwego działu, to przepraszam ale jestem już zdenerwowany ciągłymi niepowodzeniami w i na forum zaglądam 1szy raz.

 

@Edycja: Dodam, że mój asystent nagminnie zwracał mi uwagę na problemy w posiadaniu piłki i niechęć zawodników do grania w zespole, w którym jestem managerem. Słyszałem, że jest to połączone z Patchem 9.3.0... to prawda?

Odnośnik do komentarza
Ah jaki jesteś pomocny, skoro się wysiliłeś żeby napisać o funkcji Szukaj to równie dobrze mogłeś mi udzielić odpowiedzi. To zdaje się temat "Fristajlowy kącik dyskusyjny" więc po kiego grzyba się puszysz wielki moderatorze?

Kolego, nikt tu się nie puszy. Wymagam od Ciebie po prostu minimum zaangażowania. Odpowiedzi możesz równie dobrze poszukać sam i nikt tego za Ciebie robić nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie gram w tego FM'a i zauważyłem jedną niezbyt fajną rzecz. Absolutnie nie zdarzają się transfery piłkarzy z tzw. topu. Nie ma nawet prób kupienia Cristiano Ronaldo, Kaki, Fabregasa, Torresa i innych gwiazd futbolu. Przez to okres transferowy jest zwyczajnie nudny. Oczywiście masa zawodników zmienia kluby i to często za naprawdę wielkie pieniądze, ale są to przede wszystkim średniacy typu Palombo, Gamberini, Rosina, Rossi. W poprzednich FM'ach było lepiej pod tym względem, oczywiście jest to moja osobista opinia i może wy nie macie takich spostrzeżeń.

Drugą sprawą jest całkowicie spieprzony(nie po raz pierwszy) system współwłasności piłkarzy z ligi włoskiej. Nie ma problemu z kupieniem za nieduże pieniądze naprawdę dobrych piłkarzy typu Pandev, Hamsik, Montolivo, Kuzmanovic, a po upływie okresu współwłasności nabyć całość praw do nich za grosze a czasem za darmo. Skoro nie można urealnić tej opcji, to może lepiej z niej zrezygnować??

Odnośnik do komentarza

A niby czemu? W Hiszpanii też są klauzule odstępnego i też można zajebistych ludzi wyciągnąć za garść śliwek i w rzeczywistości też tak jest - Poulsen miał klauzulę odstępnego na 10 mln w Sevilli, Capel 15, Cazorla 17 itd...

Ale co do braku transferów z topu to się zgadzam, dopóki sam nie wziąłem sprawy w swoje ręce i nie kupiłem Ribery'ego, to było nudno. :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...