Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ciśnienie 158/107 i puls 80 nie są trochę za wysokie?

 

Od jakiegoś czasu mam to górne zawsze w granicach 145-160...

to zbyt wysokie RR

rusz tłusty (?) zadek to lekarza, aby zmierzyć RR wiarygodnym ciśnieniomierzem i ewentualnie rozpocząć leczenie

 

Edyta: Rozumiem, że to podane przez Ciebie RR mierzyłeś w spoczynku (minimum 15 minut)?

Edyta2: Palisz?

 

Ad1. Tak, posiedziałem przy herbatce i dopier zmierzyłem :)

Ad 2. W życiu. Nigdy w życiu nie miałem papierosa w ustach. Brzydzę się tym.

 

Poza tym zadek nie tłusty, ale mięsień piwny jest wychodowany - jakieś 10-12 kg nadwgi, zależy od ważenia:)

A do jakiego lekarza? 1-go kontaktu na początek?

Odnośnik do komentarza

2 tygodnie walczyłem z jakąs infekcją wirusową, wreszcie lekarka zapisała mi antybiotyk (Dotur 100mg). Wsuwam go 4 dzień i generalnie jest lepiej (najgorszy jest masakryczny kaszel), ale czuję się słabo i mam obniżoną temperaturę (spada nawet do 35,7). Czy to jest normalne i kiedy temperatura zacznie rosnąć, a osłabienie mijać?

 

PS. Jestem na konferencji we Wrocławiu i zamiast zwiedzać okoliczne piwiarnie, kiszę się w hotelu :(.

Odnośnik do komentarza
2 tygodnie walczyłem z jakąs infekcją wirusową, wreszcie lekarka zapisała mi antybiotyk (Dotur 100mg). Wsuwam go 4 dzień i generalnie jest lepiej (najgorszy jest masakryczny kaszel), ale czuję się słabo i mam obniżoną temperaturę (spada nawet do 35,7). Czy to jest normalne i kiedy temperatura zacznie rosnąć, a osłabienie mijać?

 

PS. Jestem na konferencji we Wrocławiu i zamiast zwiedzać okoliczne piwiarnie, kiszę się w hotelu :(.

1) Ty to masz szczęście do starych antybiotyków :) W Wawie komukolwiek nie dałem doksycykliny to wracał do mnie w stanie gorszym niż za pierwszym razem. W efekcie od ponad dwóch lat z niego w ogóle nie korzystam, wybierając inne grupy.

 

2) Zajrzyj na rynek do Spiża na piwo pszenne.

 

Edyta: Co do kaszlu to spróbuj sobie połykać trochę cetyryzyny. Innymi słowy kup w aptece np. Zyrtec UCB (bez rp) i weź to raz dziennie wieczorem, przynajmniej przez kilka dni. Jeżeli coś wykrztuszasz to dołóż sobie jakiś syropek i po bólu :)

 

Edyta2: Masz obniżoną temperaturę? Może stygniesz? (:rotfl: wybacz - nie mogłem się powstrzymać) :D

Odnośnik do komentarza

Może to warszawskie powietrze tak działa ;).

 

Myślałem, że piwo z antybiotykami nie idzie w parze...

 

Ok, dzięki.

 

Ha. Ha... Mi niestety niewesoło, bo słabo kontaktuję i słabo sie czuję. Wczoraj przed spaniem miałem 35.3. Nie wydaje mi się to normalne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MikeMitnick

Mojej W. zrobilo sie cos z kolanem. Najpierw bolalo, pozniej pojawil sie jakby obrzek tyle, ze trwardy i...deformujacy kolano wizualnie. Poszla na USG i...okazalo sie ze to jakis torbiel na lekotce powstaly w wyniku urazu (tyle, ze ona raczej nie uderzyla sie ostatnio, przynajmniej sama nie kojarzy takiego faktu). Konieczne bedzie chirurgiczne usuniecie "defektu". Dix czy to cos powaznego czy raczej ot taki przypadek jeden z wielu ? Moglbys napisac cos wiecej na ten temat tzn czy moga wystapic jakies powiklania, problemy z tym kolanem itd ?

Odnośnik do komentarza
Mojej W. zrobilo sie cos z kolanem. Najpierw bolalo, pozniej pojawil sie jakby obrzek tyle, ze trwardy i...deformujacy kolano wizualnie. Poszla na USG i...okazalo sie ze to jakis torbiel na lekotce powstaly w wyniku urazu (tyle, ze ona raczej nie uderzyla sie ostatnio, przynajmniej sama nie kojarzy takiego faktu). Konieczne bedzie chirurgiczne usuniecie "defektu". Dix czy to cos powaznego czy raczej ot taki przypadek jeden z wielu ? Moglbys napisac cos wiecej na ten temat tzn czy moga wystapic jakies powiklania, problemy z tym kolanem itd ?

a gdzie ten obrzęk? z przodu stawu, z boku? a może w dole podkolanowym? :>

Odnośnik do komentarza

Taka sprawa nie miła: od kilku dni mam popękane usta. Myślałem, że to po prostu z zimna, ale wczoraj pojawiły się obrzydliwe strupy, a do tego zaczęły dziąsła oraz gardło... Miałem też lekkie krwawienie z dziąseł. Czy to coś poważnego? W najbliższym czasie mam kolejkę ligową i kilka wyjazdów i boję się czy nie będę musiał ich opuścić.. Dix_?

Odnośnik do komentarza
Taka sprawa nie miła: od kilku dni mam popękane usta. Myślałem, że to po prostu z zimna, ale wczoraj pojawiły się obrzydliwe strupy, a do tego zaczęły dziąsła oraz gardło... Miałem też lekkie krwawienie z dziąseł. Czy to coś poważnego? W najbliższym czasie mam kolejkę ligową i kilka wyjazdów i boję się czy nie będę musiał ich opuścić.. Dix_?

A skądże ja mam wiedzieć? Do gardła przez internet Ci nie zajrzę :D

Wybierz się do lekarza, pamietając, iż możesz połykać witaminę B2 (bez rp w aptece) a popękane wargi (bo o to chyba chodzi?) smarować Linomagiem (masć bez rp - w aptece).

Odnośnik do komentarza
Taka sprawa nie miła: od kilku dni mam popękane usta. Myślałem, że to po prostu z zimna, ale wczoraj pojawiły się obrzydliwe strupy, a do tego zaczęły dziąsła oraz gardło... Miałem też lekkie krwawienie z dziąseł. Czy to coś poważnego? W najbliższym czasie mam kolejkę ligową i kilka wyjazdów i boję się czy nie będę musiał ich opuścić.. Dix_?

A skądże ja mam wiedzieć? Do gardła przez internet Ci nie zajrzę :D

Wybierz się do lekarza, pamietając, iż możesz połykać witaminę B2 (bez rp w aptece) a popękane wargi (bo o to chyba chodzi?) smarować Linomagiem (masć bez rp - w aptece).

 

Dziękuję :) "Linomag" zapisany i jutro do lekarza :)

Odnośnik do komentarza
Dix__, czego objawem bądź skutkiem może być biała plamka wokół pieprzyka? Bo mam właśnie taką od kilku miesięcy na policzku. Plamka jest niewielka, ma średnicę około 1 cm. Może być to od wakacyjnego opalania?

Pokaż zdjęcie to będę mądrzejszy :)

A tak naprawdę to to pytanie do dermatologa (do tego specjalisty można zapisać się na wizytę bez skierowania z POZ).

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale od ponad roku mam problemy z moim prawym kolanem. Nie sa one jakoś wybitnie dokuczające, w żadnym wypadku jak dotąd nie przeszkadzały mi w uprawianiu sportu (choć jestem uparty i pomimo bólu nadal gram, biegam) jednak dość niepokojące.

W te wakacje miałem zrobiony rentgen i MR kolana, które nic nie wykryły (choć od razu mówię, że norweskim lekarzom nie ufam). Po tych badaniach byłem jeszcze raz u lekarza i powiedziałem mu, że ciągle mam dyskomfort i często boli, ale on mi nic nie potrafił pomóc.

Miesiąc temu byłem na zawodach z piłki nożnej, rozegrałem 6 meczy w ciągu 3 dni i ogólnie kolana nie odczuwałem, poza jego zmęczeniem wieczorami. Natomiast ostatnio biegłem do szkoły i na chodnikach była po prostu szklanka, więc dużo nacisku kładałem na prawe kolano i kończyło się to tak, że co kilka minut musiałem przerywać bieg, bo mnie kolano po prostu zbyt mocno bolało (miałem założony ściągacz na kolano). Dzisiaj sprzątając ogród znalazłem taką gumową piłkę i postanowiłem ją kopnąć, co się zakończyło kilkusekundowym bólem kolana. Teraz je macając w końcu zlokalizowałem dokładnie gdzie mnie boli gdy dotykam i jest to mnie więcej tutaj: http://i12.tinypic.com/6ybsfif.jpg .

Nie wiem czy będziesz mi w jakikolwiek sposób w stanie pomóć Dix, ale jeśli potrafisz określić w czym dokładnie tkwi problem to by na pewno to pomogło...

W sobotę jadę do Polski i dzisiaj będę rozmawiał z rodzicami i mam zamiar im powiedzieć, żeby umówili mnie na wizytę u ortopedy. Od razu się spytam - lepiej pójść prywatnie czy do państwowego? Jeśli prywatnie to ile mnie to będzie kosztowało?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy będziesz mi w jakikolwiek sposób w stanie pomóć Dix, ale jeśli potrafisz określić w czym dokładnie tkwi problem to by na pewno to pomogło...

A skądże ja mam wiedzieć? TK czy też NMR nic nie wykazuje, lekarz Cię badał i nic nie stwierdził a ja mam Ci na odległość postawić jakąś diagnozę? Jedyne co można zrobić to wziąć owe klisze i pojechać do ortopedy do Polski, skoro lekarzom miejscowym nie ufasz (czemu?).

Ja niestety nie pomogę bo z ortopedią nie mam nic wspólnego a 'strzelanie' sobie odpuszczę :)

Odnośnik do komentarza

2 pytania.

 

 

Generalnie od paru miechow regularnie spie po szkole :| (prawie codziennie), pije jak kon, sikam co '5' min. Mama, dziadek i higienistka w szkole mowia ze to moze byc cukrzyca, bo to sa jej glowne objawy. Czy to prawda i ile kosztuje badanie na cukrzyce ?

 

 

I drugie pytanie, dokladnie 3 tygodnie temu mialem szczepionke i kurcze od jakis 2-3 dni kiedy napinam miesien gdzie ona byla robiona, to miejsce mnie boli, kluje. Nie jest to jakis wielki bol ale odczuc sie go da, czy to normalne ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Generalnie od paru miechow regularnie spie po szkole (prawie codziennie), pije jak kon, sikam co '5' min. Mama, dziadek i higienistka w szkole mowia ze to moze byc cukrzyca, bo to sa jej glowne objawy. Czy to prawda i ile kosztuje badanie na cukrzyce ?

 

Zmierz sobie cukier wtedy się dowiesz ? Jeśli będzie w normie to zjedz coś słodkiego i ponownie zmierz cukier za 20 minut. Jeśli to cukrzyca to będziesz miał zbyt wysoki poziom cukru, w zdrowym organizmie utrzymuje się on w normie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...