Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiacza odczuwam bol w kolanie, gdy mam je zgiete przez jakis czas (ok. 30 minut). Gdy zaczyna mnie bolec, jedynym rozwiazaniem jest wyprostowanie nogi i po chwili bol mija, powracajac gdy znow kolano jest zgiete jakis czas. Nie przypominam sobie bym doznal jakiegos urazu i nie wiem co jest zrodlem tego bolu. Nie mniej jednak jest to dosc uciazliwe - szczegolnie w sytuacji, gdy ciezko jest wyprosotwac noge. Isc z tym do lekarza, czy moze wystarczy zastosowanie jakiejs masci na przyklad?

Odnośnik do komentarza
Od miesiacza odczuwam bol w kolanie, gdy mam je zgiete przez jakis czas (ok. 30 minut). Gdy zaczyna mnie bolec, jedynym rozwiazaniem jest wyprostowanie nogi i po chwili bol mija, powracajac gdy znow kolano jest zgiete jakis czas. Nie przypominam sobie bym doznal jakiegos urazu i nie wiem co jest zrodlem tego bolu. Nie mniej jednak jest to dosc uciazliwe - szczegolnie w sytuacji, gdy ciezko jest wyprosotwac noge. Isc z tym do lekarza, czy moze wystarczy zastosowanie jakiejs masci na przyklad?

 

jezeli mieszkasz w UK, to wizyta u lekarza skończy sie na zaleceniu stosowania Paracetamolu w tabletkach ( W UK to bardzo popularny lek :) )

 

stosowanie maści może być przydatne, musisz jednak używać sporą ilość - ok.5-6cm i powtarzać przynajmniej co 6-8 godzin;

najlepsza jednak będzie rehabilitacja ruchowa w postaci pływania, roweru lub zwykłej gimnastyki (nie siłowni)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Od miesiacza odczuwam bol w kolanie, gdy mam je zgiete przez jakis czas (ok. 30 minut). Gdy zaczyna mnie bolec, jedynym rozwiazaniem jest wyprostowanie nogi i po chwili bol mija, powracajac gdy znow kolano jest zgiete jakis czas. Nie przypominam sobie bym doznal jakiegos urazu i nie wiem co jest zrodlem tego bolu. Nie mniej jednak jest to dosc uciazliwe - szczegolnie w sytuacji, gdy ciezko jest wyprosotwac noge. Isc z tym do lekarza, czy moze wystarczy zastosowanie jakiejs masci na przyklad?

 

 

Wydaje mi sie, ze mialem podobnie :P na dodatke gdy prostowalem kolano to tak jakby kosci sie o siebie ocieraly (tak jakby brakowalo jakiejs tkanki czy czegos tam ^^ ktora musiala sie jakos zregenerowac:P) :/ i czasami nawet to bylo słychac !!! ja tam Altacetem smarowalem :P ale nie wiem czy to to akurat pomoglo, moze samo przeszlo :) ale nie zapomne tego bólu gdy jechalem Fiatem 126 P na tylnym siedzeniu z ta bolaca noga ktorej nie mozna wyprostowac :], a trasa miala ponad 100 km :P

Odnośnik do komentarza

W sumie moze jest to spowodowane tym, ze codziennie chodze pieszo na i z zajec (ok. 35 minut w kazda strone), czego wczesniej nie robilem. Na basen chodze regularnie, sporo biegam, do tego breakdance. I nie odczuwam, zadnego bolu podczas wysilku. Boli mnie np. gdy siedze na wykladzie, co wiaze sie z koniecznoscia wykonywania dziwnych wygibasow w celu wyprostowania nogi.

 

Tabletki przeciwbolowe mam, ale nie bede sie z tego powodu nimi faszerowal raczej. Mieszkam w UK, ale mam to szczescie, ze uniwerek ma swoja wlasna sluzbe zdrowia, wiec pewnie podejscie lekarzy jest troche powazniejsze.

 

Z tego co wiem to jest tez opcja darmowej konsultacji z fizjoterapeuta w uniwersyteckim centrum sportowym, wiec moze to bylaby dobra opcja (ale pewnie bedzie mnie namawial do dalszych spotkan w celu leczenia, za ktore musialbym placic, wiec raczej sie nie skusze :P ).

Odnośnik do komentarza
W sumie moze jest to spowodowane tym, ze codziennie chodze pieszo na i z zajec (ok. 35 minut w kazda strone), czego wczesniej nie robilem. Na basen chodze regularnie, sporo biegam, do tego breakdance. I nie odczuwam, zadnego bolu podczas wysilku. Boli mnie np. gdy siedze na wykladzie, co wiaze sie z koniecznoscia wykonywania dziwnych wygibasow w celu wyprostowania nogi.

 

w takim razie jest to wynik zmiany obciążenia kończyn i nie wymaga leczenia- ewentualnie żele miejscowo;

 

co do fizjoterapii, pomysł niegłupi, w końcu po konsultacji nie musisz podpisywać "loyalki" na przewłekłe korzstanie z ich usług ;)

Odnośnik do komentarza

Dix_ zanim się wybiore do lekarza o ile trzeba ;) Chciałbym zapytac dlaczego od 6 dni mam cały czas ścierpnięte 2 palce u lewej reki... ? Mały i serdeczny oraz 1,5 cm lewej część dłoni, na początku myślałem, że to normalne bo źle spałem albo coś , ale skoro nie mija od 6 dni to chyba nie to :keke:

Aha i trudność sprawia mi zgięcie tych palców do końca :|

Odnośnik do komentarza
Dix_ zanim się wybiore do lekarza o ile trzeba ;) Chciałbym zapytac dlaczego od 6 dni mam cały czas ścierpnięte 2 palce u lewej reki... ? Mały i serdeczny oraz 1,5 cm lewej część dłoni, na początku myślałem, że to normalne bo źle spałem albo coś , ale skoro nie mija od 6 dni to chyba nie to :keke:

Aha i trudność sprawia mi zgięcie tych palców do końca :|

wygląda to na objawy ze strony nerwu łokciowego

rusz się do lekarza (wskazana konsultacja ortopedy) bo powodów może być przynajmniej kilka

Odnośnik do komentarza
Chciałbym zapytac dlaczego od 6 dni mam cały czas ścierpnięte 2 palce u lewej reki... ? Mały i serdeczny oraz 1,5 cm lewej część dłoni, na początku myślałem, że to normalne bo źle spałem albo coś , ale skoro nie mija od 6 dni to chyba nie to :keke:

Aha i trudność sprawia mi zgięcie tych palców do końca :|

 

Heh, miałem to samo i również na lewej ręce. Bolało mnie dwa dni, wybrałem się do lekarza i przepisał mi jakąś maśc (nazwa-Altacet). Miałem smarowac przez kilka dni, przestało bolec po dwóch więc odłożyłem i już wszystko w porządku ;]

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj w nocy obudziłem się i nie mogłem spać, bo miałem strasznie denerwującą zgagę. Gdy wstałem rano spojrzałem na swoj wzdęty brzuch i wiedziałem, że coś jest nie tak :] Nie poszedłem do szkoły, na śniadanie miałem dwie NOSPY, Rennie na zgagę i herbatkę miętową. Teraz wstałem, brzuch nadal wzdęty, ciągle nie chcę nic jeść, więc piję colę, bo wiele razy słyszałem, że szklanka coli pomaga na problemy z brzuchem.

Moje przypuszczenia co do mojego brzucha - wczoraj próbowałem rozpalić fajkę wodną, ale strasznie słabo szło i kilka razy nawciągałem się chyba węgielka i pewnie stąd te problemy. Tylko co mam teraz zrobić, żeby mój brzuch wrócił do normalnych rozmiarów (ja nie jestem gruby! :nigdy:)? Samo przejdzie?

Odnośnik do komentarza
nie mogłem spać, bo miałem strasznie denerwującą zgagę. ...

... na śniadanie miałem dwie NOSPY, Rennie na zgagę i herbatkę miętową.

 

... ciągle nie chcę nic jeść, więc piję colę, bo wiele razy słyszałem, że szklanka coli pomaga na problemy z brzuchem.

... Samo przejdzie?

 

początek leczenia całkiem przyzwoity, możesz utrzymać ten schemat, dołóż siemię lniane- sprzedają już mielone- ohyda, ale skuteczne...

cola- to nie jest najlepszy pomysł... : gazowane napoje zwiększają ilość CO2 i nasilają dyskomfort w żołądku, a zwłaszcza w dwunastnicy

raczej samo nie przejdzie; chyba, że utrzymasz "schemat leczenia jak wyżej" i dorzucisz Ranigast Max na okres ok 2 tygodni- pamiętając o napojach gazowanych w tym piwo!

 

jeżeli Ci nie przejdzie po tygodniu zgłoś się do lekarza

pozdr

Odnośnik do komentarza
Czy ciśnienie 158/107 i puls 80 nie są trochę za wysokie?

 

Od jakiegoś czasu mam to górne zawsze w granicach 145-160...

to zbyt wysokie RR

rusz tłusty (?) zadek to lekarza, aby zmierzyć RR wiarygodnym ciśnieniomierzem i ewentualnie rozpocząć leczenie

 

Edyta: Rozumiem, że to podane przez Ciebie RR mierzyłeś w spoczynku (minimum 15 minut)?

Edyta2: Palisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...