Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

w nocy zaczoł mnie boleć ząb i boli mnie do teraz nigdy wczesniej mnie nie bolały zęby , bol jest nawet do wytrzymania ale przeszkadza mi to bardzo cry.gif nie chche zabardzo isc do dentysty ysz.gif czy znacie jakies sposoby na zniwelowanie tego bólu ? bardzo prosze o szybka odp.

Jeżeli oprócz bólu zęba spuchła Ci "paszcza" to zapewne potrzebny będzie antybiotyk. Tak czy inaczej, jedynym ratunkiem jest wizyta u dentysty. Obecnie można poprosić lekarza o znieczulenie na czas czyszczenia zęba z próchnicy, więc bólu nie ma co się obawiać.

Jeżeli będziesz zwlekać, nie osiągniesz nic więcej poza większym cierpieniem. Leki przeciwbólowe to środek DORAŹNY. Po to tylko, aby dotrzeć do stomatologa (ekhm - lekarza dentysty ;)).

 

Panowie, czy możliwy jest nerwoból międzyżebrowy w wieku 17 lat?

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość MikeMitnick

No i juz wiem czego dotyczyly moje prorocze sny...Dix poradz cos, jak szybko zaleczyc domowymi sposobami rozciety luk brwiowy i podbite oko. Jakies oklady z czegos moze ? Na lbie mam 6 szwow ale to sie zagoi juz samo i tak bardzo nie widac.

Odnośnik do komentarza
No i juz wiem czego dotyczyly moje prorocze sny...Dix poradz cos, jak szybko zaleczyc domowymi sposobami rozciety luk brwiowy i podbite oko. Jakies oklady z czegos moze ? Na lbie mam 6 szwow ale to sie zagoi juz samo i tak bardzo nie widac.

Altacet i Lioton 1000 na zmianę. Oba specyfiki w żelu. Altacet co 2-3 h a Lioton 3x dziennie.

Odnośnik do komentarza

dzisiaj po w-fie zrobił mi się na stopie pryszcz (?) wypełniony krwią, jest w miejscu poduszki obok dużego palca. są domowe sposoby, żeby to się szybko zagoiło? albo jakaś maść?

 

na szczęście jutro nie mam zajęć, ale w środe już tak i co tu dużo mówić, to po prostu boli :rotfl: teraz i tak pewnie nie czuje pełni bólu, a dopiero jutro nastąpi największy ból.

Odnośnik do komentarza

dobra Dix_ mam pytanie :) na czym polega rekonstrukcja stawu skokowego i co sie z tym laczy jak dluga jest przerwa w treningach ? staw skokowy mialem skrecony razem z zerwaniem torebki stawowej 6 razy, 4 razy w gipscie, raz w lusce, raz usztywnione bandazem. Aktualnie gram, trenuje +/- 4 razy w tygodniu ( 2 razy trening, mecz w weekend i dodatkowo mecz w tygodniu w lidze szostek ) gram w stabilizatorze z metalowymi wstawkami po bokach. Ostatni raz jak skrecilem lekko to rozmawialem z lekarzem o mozliwosci rekonstrukcji. Generalnie powiedzial mi ze kolejne urazy moga miec juz bardzo powazne konsekwencje baa on genelarnie odradzal mi gre :/ moglbyc mi cos wiecej napisac o rekonstrukcji ? w nastepnym tygodniu mam prywatna wizyte u lekarza sportowego ale chcialbym cos wiedziec przed ;)

Odnośnik do komentarza
dzisiaj po w-fie zrobił mi się na stopie pryszcz (?) wypełniony krwią, jest w miejscu poduszki obok dużego palca. są domowe sposoby, żeby to się szybko zagoiło? albo jakaś maść?

jeżeli jest płytko pod skórą to proponuję go nakłuć sterylną igłą

to najprostszy sposób na szybkie pozbycie sie dolegliwości

oczywiście po nakłuciu należy zabezpieczyć to miejsce przed ewentualną infekcją (plaster choćby)

 

jeżeli krwiak jest duży i/lub głęboko, smaruj go Arcalenem (bez rp w aptece)

 

dobra Dix_ mam pytanie :) na czym polega rekonstrukcja stawu skokowego i co sie z tym laczy jak dluga jest przerwa w treningach ? staw skokowy mialem skrecony razem z zerwaniem torebki stawowej 6 razy, 4 razy w gipscie, raz w lusce, raz usztywnione bandazem. Aktualnie gram, trenuje +/- 4 razy w tygodniu ( 2 razy trening, mecz w weekend i dodatkowo mecz w tygodniu w lidze szostek ) gram w stabilizatorze z metalowymi wstawkami po bokach. Ostatni raz jak skrecilem lekko to rozmawialem z lekarzem o mozliwosci rekonstrukcji. Generalnie powiedzial mi ze kolejne urazy moga miec juz bardzo powazne konsekwencje baa on genelarnie odradzal mi gre :/ moglbyc mi cos wiecej napisac o rekonstrukcji ? w nastepnym tygodniu mam prywatna wizyte u lekarza sportowego ale chcialbym cos wiedziec przed ;)

nie jestem ortopedą a zajęcia z tej dziedziny miałem dość dawno na studiach

podejrzewam jednak, że chodzi o rekonstrukcję więzadeł stawu skokowego

więcej informacji uzyskasz u lekarza, który skłania się do wykonania owego zabiegu

jedno jest pewne - przerwa po takim zabiegu będzie spora, myślę że kilka miesięcy

 

Czy wie ktos cos na temat martwicy rzepki?

może martwica guzowatości kości piszczelowej, czyli tzw. choroba Osgood-Schlattera?

w sieci znajdziesz sporo na ten temat

 

Dix__, wiesz ile może trwać zabieg usunięcia rogu skórnego? I czy czeka mnie jakiś pobyt w szpitalu, czy tylko zabieg i do domu ?:)

IMHO, ze znieczuleniem, kilka-kilkanaście minut

tryb ambulatoryjny

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prostowanie przegrody miales? na ogolnym czy miejscowym? Tez mialem se to zrobic, ale po przejsciach z polipami jakos nie moge sie zdecydowac. Spoko 2 dni bez nosa...ja conajmniej z rok "bez nosa" przezylem :/ Teraz jestem na etapie testowanie nowego leku astmatycznego w Polsce i nawet mam czasem odetkany nos, ale wechu juz chyba nie odzyskam....wiecie jakie to dziwne uczucie od conajmniej 2 lat nic nie czuc? Sobie moge perfumy w nos sikac i nic...

Odnośnik do komentarza
biopsja wątroby to bardzo boli? ;-)

o ile pamiętam to robi się ją w znieczuleniu miejscowym, co nie oznacza, niestety, że nic nie będziesz czuć...

wiele zależy od sprawności "operatora"

 

pojmować, dzięki.

 

pozwolisz, że zapytam - chodzi o Ciebie? Ty masz mieć tę biopsję? :|

 

yep.

 

o, takie pytanie: jak długo trwa badanie? wiem, że po nim przez 4h plackiem leżę, ale ile będą we mnie grzebać?

Odnośnik do komentarza
Właśnie wyszedłem ze szpitala po operacji przegrody nosa. Wrażenie niezbyt przyjemne - 2 dni funkcjonuje się bez nosa, ale teraz powoli przywraca się normalne (lepsze?) oddychanie. Oby pomogło na zapalenie zatok.

troche mnie to zdziwilo... bo ja po prostowaniu przegrody nie mialem absolutnie zadnych objawow ubocznych...

 

po operacji (przeprowadzonej w calkowitej narkozie) funkcjonowal tak, jak wczesniej - tyle, ze przestaly sie robic zakrzepy i inne cuda.

Odnośnik do komentarza

Qcz - Na ogólnym.

 

Właśnie wyszedłem ze szpitala po operacji przegrody nosa. Wrażenie niezbyt przyjemne - 2 dni funkcjonuje się bez nosa, ale teraz powoli przywraca się normalne (lepsze?) oddychanie. Oby pomogło na zapalenie zatok.

troche mnie to zdziwilo... bo ja po prostowaniu przegrody nie mialem absolutnie zadnych objawow ubocznych...

 

po operacji (przeprowadzonej w calkowitej narkozie) funkcjonowal tak, jak wczesniej - tyle, ze przestaly sie robic zakrzepy i inne cuda.

 

Nie nazwałbym tego objawami ubocznymi, po prostu przez 2 dni (do środy rano) miałem nos wypchany jakimiś sztyftami i watą, jako opatrunkiem. Natomiast teraz jest już lepiej, pierwszy raz się mniej więcej dowiaduję na czym tak naprawdę polega oddychanie nosem :).

Odnośnik do komentarza
o, takie pytanie: jak długo trwa badanie? wiem, że po nim przez 4h plackiem leżę, ale ile będą we mnie grzebać?

szczerze pisząc to nie mam pojęcia, ale myślę, że góra kilkanaście minut po znieczuleniu

w końcu chodzi tylko o to aby poprawnie wbić igłę (zapewne pod kontrolą USG) i pobrać próbkę narządu

 

edyta: nie patrz na igłę, bo naprawdę robi wrażenie :D

Odnośnik do komentarza
o, takie pytanie: jak długo trwa badanie? wiem, że po nim przez 4h plackiem leżę, ale ile będą we mnie grzebać?

szczerze pisząc to nie mam pojęcia, ale myślę, że góra kilkanaście minut po znieczuleniu

w końcu chodzi tylko o to aby poprawnie wbić igłę (zapewne pod kontrolą USG) i pobrać próbkę narządu

 

edyta: nie patrz na igłę, bo naprawdę robi wrażenie :D

 

 

Jak moja Mama miała robione, to leżała przez parę godzin "w lodzie" najpierw :|

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...