Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Cholera... To mnie może jakimś innym świństwem zamrażali, bo bolało jak diabli ? A jak rozmarzło, to nie bolało :keke: Też mam problem z kurzajkami, niby wymrożone było, ale powróciły...

Może palnikiem acetylenowym Cię wymrażali ? :D

Ciekły azot ma około -230 stopni C więc już pierwszy kontakt ze skórą powoduje, że zamiera transmisja nerwowa a więc nie możesz czuć bólu. Wrażenia są dość nieprzyjemne bo dotyk głowicy czujesz tak jakbyś szorował drętwą okolicą ciała po betonie ale nie ma mowy o bólu.

Ten pojawia się dopiero gdy ręka się ociepli i funkcje przekaźnicze nerwów zaczną znowu być aktywne :D Ten ból to też jednak nie jest jakiś koszmar. Raczej określiłbym go jako dyskomfort a z reguły po godzinie czy dwóch i tak zupełnie przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Ja na wymrażania chodziłem gdy miałem jakieś 6-7 lat i pamiętam, że skoro ból był do zniesienia wtedy, to teraz też się uda ;)

O jaskólczym ziele to ja słyszałem już kiedyś, ale raczej nie chce mi się teraz chodzić po polach i wyszukiwać go, a w Norwegii pewnie jest mała szansa znalezienia tego gówna ;)

Co do przejścia się na wypalenie to zobaczę jak to wyjdzie z czasem, bo będę miał w wawie dosłownie tydzień na pozałatwianie wielu spraw, plus spotkaniach ze znajomymi, więc nie wiem jak to będzie z czasem ;) A jak nie to po prostu pójdę do apteki i o coś poproszę.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Dix a ja mam pytanie niedyskretne :> Preparat zwie sie ETIAXIL i niweluje podobno pocenie sie tzn wystarczy sie tym posmarowac na noc 2-3x na wydepilowana skore pod pachami i pocenie znika. Na jakiej zasadzie to dziala ? Jakie sa skutki uboczne stosowania takiego preparatu ? :> Jest w ogole sens ? Tak sie sklada, ze przy ostatnich upalach chodze ugrzany jak dzika swinia a przy pracy w biurze wysiedziec 8 godzin bez prysznica jest sprawa dosyc ciezka :P

Odnośnik do komentarza

sa 2 wersje do skory normlanej czerwony i niebieski do skory wrazliwej, troszke kosztuje, ponoc 2 aplikacje daja 7 dni ochrony przed poceniem i ponoc dziala choc sam korzystam zelow Gilette :) o skutkach ubocznych Etaxilu nie slyszalem znajomi polecaja choc ciut drogi jest :/

Odnośnik do komentarza
PEG-12 Dimethicone

Wychodzi na to, iż dimetikon obniża napięcie powierzchniowe filmu pokrywającego skórę i ułatwia tym samym parowanie, nie dopuszczając do skraplania się pary wodnej :) To zaś co się mimo wszystko "skropli" wciąga chlorek aluminium czyli preparat działa w tu łejs.

Zadowolony ? :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Zadowolony ? chytry.gif

 

Kwestia problemowa pozostaje teraz ta depilacja :roll:

 

Dacek ten preparat kosztuje cos pod 50zl ale biorac pod uwage to, ze uzyjesz go raz na tydzien i masz spokoj z poceniem mozesz nawet zaoszczedzic toche forsy :>

Odnośnik do komentarza

zalezt :) koles mi mowil ze jak sie czesto kapie to mocno oslabia jego dzialanie ot wracasz z pracy prysznic, trening prysznic itp ale mowil ze i tak jest skuteczne :) ja wole jednak zel ;) podstawa to i tak depilacja :D

 

PS. Kurde niech ktos zalozy kacik dla metro ;) keke :D

Odnośnik do komentarza

kurde mam spory problem :/ od okolo 2/3 nocy mam straszy problem z poceniem sie i ze snem. Na poczatku myslalem ze to z powodu upalow ale wczoraj lalo strasznie w nocy, na dworze zimno, okna otwarte a ja budze sie o 1 lozko cale mokre :o najgrosze jest to ze jest mi zimno, leze przykryty ale i tak sie poce :/ zaczynam sie obawiac czy to nie sa objawy alkoholizmu? fakt ostatni tydzien bylem dzien w dzien wypity ( szkolenie w pracy :P ) moze to dlatego teraz brak alko i wychodzi ? cholera wie ? w dzien chodze caly czas zjebany, wracam z pracy to sie klade do lozka i leze patrzac w sciane ? moze to jakas deprecha ? chyba zrobie sobie podstawowe badania a jak nie to do AA bo to przestaje byc smieszne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni mam problemy z oddychaniem, często drętwieje mi prawa noga i ręka. Schodząc po schodach czuję straszny ból kręgosłupa i klatki piersiowej. Największy ból jest w okolicach prawej łopatki. Jutro idę do lekarza. Mam nadzieję, że okaże się to tylko jakimś naciągnięciem mięśni grzbietu a nie wysuniętym dyskiem czy wybitym kręgiem/kręgami.

Odnośnik do komentarza
Zadowolony ? chytry.gif

 

Kwestia problemowa pozostaje teraz ta depilacja :roll:

 

Dacek ten preparat kosztuje cos pod 50zl ale biorac pod uwage to, ze uzyjesz go raz na tydzien i masz spokoj z poceniem mozesz nawet zaoszczedzic toche forsy :>

Używam :]

Nie trzeba nic depilowac a sam preparat kosztuje 46 zł...

W moim przypadku wystarczy że użyje raz a mam około 10 dni spokoju, także warto wydać te 46 zeta.

Naprawde polecam zero stresów związanych z poceniem się :}

Odnośnik do komentarza
Trzy tygodnie temu skręciłem staw skokowy. To drugie skręcenie w ciągu roku. Podejrzewam, że poszły mi także kości śródstopia. Prawdopodobnie mam odprysk kości w tkance miękkiej.

No bez jajek. Czyżbyś miał 80 lat i zaawansowaną osteoporozę ? Skąd pomysł o złamaniu kości ? :doh!:

Nie pisałem o złamaniu. Na RTG lekarz zobaczył jakąś gęstą tkankę, prawdopodobnie odprysk kości jeszcze z poprzedniego skręcenia (pokazałem mu poprzednie zdjęcie). To by się zgadzało z moją reakcją bólową. Poprzednim razem ostro wykręciło mi staw i całą stopę, ale lekarze stopy obejrzeć nie chcieli. Zresztą, tym razem też nie. Zapakowali mnie w usztywnienie i kazali smarować Altacetem. Zrobiłem sobie prywatnie RTG kości stopy.

 

Poprzednio zbyt szybko obciązyłem stopę, teraz się oszczędzam. Nie chcę zostać kaleką ze skłonnością do skręceń. Muszę sobie znaleźć ośrodek z rehabilitacją, niestety nie potrafię odczytać co mi lekarz przepisał :/

 

@Prof: muszę się zgodzić całkowicie :D

 

EDIT: ale byk, aż wstyd :roll:

Odnośnik do komentarza
Nie pisałem o złamaniu. Na RTG lekarz zobaczył jakąś gęstą tkankę, prawdopodobnie odprysk kości jeszcze z poprzedniego skręcenia (pokazałem mu poprzednie zdjęcie).

Jeżeli to rzeczywiście jest jakiś odprysk to nie było to skręcenie a złamanie :>

 

Poprzednio zbyt szybko obciązyłem stopę, teraz się oszczędzam. Nie chcę zostać kaleką ze skłonnością do skręceń. Muszę sobie znaleźć ośrodek z rechabilitacją, niestety nie potrafię odczytać co mi lekarz przepisał :/

No, przydałaby się porządna. Także polonistyczna. :|

 

Taaa, z seksem tantrycznym trzeba uważać :>.

Najtrudniejszy jest chyba kwiat lotosu w dziobie łabędzicy. :>

Powoduje masowe skręcenia penisów... :keke:

Odnośnik do komentarza

Dix, moja przyjaciółka ostro się zjarała na słońcu, pęcherzy nie ma, nie wymiotuje, ale pierwszego dnia miała dreszcze i mówi że ma uczucie zimna czasami no i bola ja te poparzone miejsca tak ze ciezko jej nawet sie ubrac bo szwy ja draznia. Smaruje się kremem na oparzenia (pantenol czy alantonina) i tyle... Do lekarza na pewno nie pojdzie, co jej jeszcze moge poradzic zeby sobie zaaplikowala?

Odnośnik do komentarza
Dix, moja przyjaciółka ostro się zjarała na słońcu, pęcherzy nie ma, nie wymiotuje, ale pierwszego dnia miała dreszcze i mówi że ma uczucie zimna czasami no i bola ja te poparzone miejsca tak ze ciezko jej nawet sie ubrac bo szwy ja draznia. Smaruje się kremem na oparzenia (pantenol czy alantonina) i tyle... Do lekarza na pewno nie pojdzie, co jej jeszcze moge poradzic zeby sobie zaaplikowala?

Możesz jej kupić "Thermi". Jest to żel chłodzący, łagodzący skutki przegrzania skóry. Dostępny w aptece bez recepty.

Co do Dermazinu wymienionego przez obywatela Kamteka to owszem, jest na receptę.

Odnośnik do komentarza

Od dwóch dni mam problem z lewym ramieniem. Jak wykonuje jakieś ruchy co musi zapracować triceps czuje straszne kłocie i pieczenie tego mięśnia. W poniedziałek miałem nadzieje ze przez noc przestanie mnie boleć a ból utrzymuje się do tej chwili. Czy to może być jakieś naderwanie/naciągnięcie albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...