Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

I tak Twój pierwszy post mnie pocieszył, więc już nie zaśmiecam. Dzięki raz jeszcze...będę spał spokojniej, powiedz mi tylko jeszcze, czy jutro po operacji będzie przytomna, żeby móc ją odwiedzić? Jak organizm reaguje? Będzie spała, czy mogę pójść?

Odnośnik do komentarza
I tak Twój pierwszy post mnie pocieszył, więc już nie zaśmiecam. Dzięki raz jeszcze...będę spał spokojniej, powiedz mi tylko jeszcze, czy jutro po operacji będzie przytomna, żeby móc ją odwiedzić? Jak organizm reaguje? Będzie spała, czy mogę pójść?

Jasne, że będzie. Godzinę-dwie po zabiegu możesz do niej pójść. Nie wiem jak będzie z gadaniem bo po zabiegu na tarczycy przez pierwsze dni chyba niewiele się mówi (z powodu bólu, wszak mowa powoduje ruch mięśni szyi i samej skóry a te będą nieco nadwyrężone/pocięte zabiegiem/nożem). Możesz więc do niej pójść , ale nie męcz gadaniem wymagającym obszernych odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem alergikiem uczulonym na pylki traw. Własnie zauważyłem, że po włączeniu wiatraka w pokoju nasiliły sie objawy alergiczne: katar, pieczenie oczu. Czy jest to możliwe? Czy ten wiatraczek może rozwiewac pylki po pokoju?

Pytanie może dziwaczne, ale dla mnie ważne. Czy ktos może o czyms takim słyszał?

Odnośnik do komentarza
Mam tę samą dolegliwosć co Ty Mauro.

 

Rozumiem, że wentylator pracuje w zamkniętym pomieszczeniu? Jak tak, to być może podnosi pyłki które dostały się tam np. w czasie wietrzenia pokoju.

 

Robiłeś jakieś testy ? Jakie przyjmujesz farmaceutyki?

Robiłem testy dawno temu. byly to testy skórne polegajace na nakłuwaniu skóry róznymi alergenami. Jeśli nie robiłes tego to warto. Bedziesz wiedział czego unikać.

obecnie biore tabletki zawierające loratadynę (Loratan, Aleric). Sa leki z innym składnikiem: Cetrizinum. Jednak moga one wywoływać uczucie zmęczenia i senności. W obu przypadkach dawka to jedna tabletka dziennie.

Odnośnik do komentarza

Też jestem alergikiem i biorę Loratan. Jednak pierwsza dekada czerwca to intensywne pylenie Żyta i Traw, a ja mam na nie największe uczulenie. Dwie tabletki Loratanu dziennie + jakiś aerozol do nosa, a katar i łzawienie z oczu masakryczne. Muszę się wybrać niedługo do alergologa i się poradzić, bo przez ponad tydzień nie mogłem oddychać przez nos. :/

Odnośnik do komentarza
Też jestem alergikiem i biorę Loratan. Jednak pierwsza dekada czerwca to intensywne pylenie Żyta i Traw, a ja mam na nie największe uczulenie. Dwie tabletki Loratanu dziennie + jakiś aerozol do nosa, a katar i łzawienie z oczu masakryczne. Muszę się wybrać niedługo do alergologa i się poradzić, bo przez ponad tydzień nie mogłem oddychać przez nos. :/

Na ulotkach napisane jest, że zalecana dawką jest 1 tabletka i że podwojenie dawki wcale nie oznacza podwojonego działania leku. Do nosa w porzo jest Otrivin Allergy. Natomiast jesli nie pomaga, to ja w skrajnych przypadkach stosowałem tani xylometazolin. Podobno jednak z xylo trzeba uważać i nie stosować za często. Na jesieni mozna też rozpocząć odczulanie (chyba w postaci zastrzyków) ja z tego nigdy nie korzystałem (na jesieni jakos nie myslalem o czerwcu), nie ma jednak zdaje się 100 % gwarancji sukcesu. W tym roku mam w miare łagodne objawy jesli chodzi o katar, ntomiast zdarzało mi sie kilka silnych ataków kaszlu. Muszę teraz porobić sobie rózne badania bo to moze być objawem astmy.

Odnośnik do komentarza

Na mnie z kolei lepiej działają preparaty na bazie cetyryzyny (zyrtec, alertec, cetaalergin itd). W tym przypadku również nie powinno się przekraczać dawki 1 tabletki dziennie, cóż moge stwierdzić że jedna na mnie absolutnie nie działa (podobnie ma się rzecz w przypadku Loratanu), natomiast 2-3 dziennie załatwiają praktycznie kwestie. Aha, objawy alergii mam tylko w okresie pylenia zbóż.

Odnośnik do komentarza
Też jestem alergikiem i biorę Loratan. Jednak pierwsza dekada czerwca to intensywne pylenie Żyta i Traw, a ja mam na nie największe uczulenie. Dwie tabletki Loratanu dziennie + jakiś aerozol do nosa, a katar i łzawienie z oczu masakryczne. Muszę się wybrać niedługo do alergologa i się poradzić, bo przez ponad tydzień nie mogłem oddychać przez nos. :/

Na ulotkach napisane jest, że zalecana dawką jest 1 tabletka i że podwojenie dawki wcale nie oznacza podwojonego działania leku. Do nosa w porzo jest Otrivin Allergy. Natomiast jesli nie pomaga, to ja w skrajnych przypadkach stosowałem tani xylometazolin. Podobno jednak z xylo trzeba uważać i nie stosować za często. Na jesieni mozna też rozpocząć odczulanie (chyba w postaci zastrzyków) ja z tego nigdy nie korzystałem (na jesieni jakos nie myslalem o czerwcu), nie ma jednak zdaje się 100 % gwarancji sukcesu. W tym roku mam w miare łagodne objawy jesli chodzi o katar, ntomiast zdarzało mi sie kilka silnych ataków kaszlu. Muszę teraz porobić sobie rózne badania bo to moze być objawem astmy.

Tylko, że te dwie tabletki mi poradziła pani alergolog. Bo w tamtym roku były takie dni, że mimo wzięcia tabletki i tak miałem katar. Byłem u niej bodajże w marcu i powiedziała, że moge brać dwie dziennie jeżeli jedna mi nie będzie pomagać. Co do tej astmy to też mam objawy, które mnie nie pokoją. Czasem czuje drapanie w gardle, taką jakby duszność. A do nosa używam Filxonase. Według ulotki bardzo silny lek. Stosuje się tylko raz dziennie. ( niby na ulotce jest napisane, że w niektórych przypadkach można dwa razy dziennie, ale ja się trochę boję ) Poza tym teraz minął okres intensywnego pylenia Żyta na które mam największe uczulenie i jakoś lepiej mi się oddycha.

Odnośnik do komentarza
obecnie biore tabletki zawierające loratadynę (Loratan, Aleric). Sa leki z innym składnikiem: Cetrizinum. Jednak moga one wywoływać uczucie zmęczenia i senności. W obu przypadkach dawka to jedna tabletka dziennie.

Po cetyryzynie (Zyrtec i generyki) śpię jak suseł. Bardzo dobry natomiast jest izomer cetyryzyny - lewocetyryzyna - Xyzal. Jest sporo droższa, ale mnie nie usypia. Bardzo dobra jest także feksofenadyna sprzedawana jako Telfast. Polecam dawkę 180 mg, 1 x dziennie (max 2x dziennie). Oczywiście wszystkie wymienione leki są na receptę a ich zażywanie nie zwalnia z wizyty u alergologa w celu ustalenia alergenów wywołujących objawy i "odczulania".

Odnośnik do komentarza

Pytania do Dixa, ale oczywiście nie tylko:)

1. Jak wyczytałem jedną z objaw alergii (u mnie na pylki traw głównie) jest też kaszel, który akurat mnie prześladuje. Czy Loratadyna łagodzi też objawy kaszlu?

2. Jak jest z Loratadyną i alkoholem. Wydaje mi się, że alkohol dość mocno obniża skuteczność działania tego leku

3. Pytanie o kalendarz pyleń. Czy pylenie rośnie stopniowo i potem stopniowo spada, czy są to skoki? Czyli, czy w skrócie jest tak:

a)niskie stężenie-wysokie-bardzo wysokie-wysokie-niskie, czy:

b)np. niskie-wysokie-bardzo wysokie-niskie-bardzo wysokie?

Odnośnik do komentarza
1. Jak wyczytałem jedną z objaw alergii (u mnie na pylki traw głównie) jest też kaszel, który akurat mnie prześladuje. Czy Loratadyna łagodzi też objawy kaszlu?

Tak, leki przeciwalergiczne łagodzą nie tylko kaszel o podłożu alergicznym, ale są stosowane coraz szerzej w kaszlu infekcyjnym - chodzi o blokowanie wydzielania bradykininy i grubo "pisząc" - ogólne działanie przeciwkaszlowe.

 

2. Jak jest z Loratadyną i alkoholem. Wydaje mi się, że alkohol dość mocno obniża skuteczność działania tego leku

Alkohol nasila lub osłabia działanie bardzo wielu leków i na każdej ulotce przylekowej stoi jak wół, aby nie łączyć leków z alkoholem. Jeżeli pacjent nie stosuje się do tego zalecenia to w najlepszym przypadku nic się nie stanie, ale np. w połączeniu psychotropów z alkoholem, można przenieść się do Krainy Wiecznych Sukcesów w eFeMie... :> W tym konkretnym przypadku chodzi o depresyjne działanie psychotropów na ośrodek oddechowy, bardzo znacznie nasialne przez alkohol.

 

3. Pytanie o kalendarz pyleń. Czy pylenie rośnie stopniowo i potem stopniowo spada, czy są to skoki? Czyli, czy w skrócie jest tak:

a)niskie stężenie-wysokie-bardzo wysokie-wysokie-niskie, czy:

b)np. niskie-wysokie-bardzo wysokie-niskie-bardzo wysokie?

Na to pytanie Ci nie odpowiem, bo po prostu nie wiem. Na chłopski rozum stężenie pyłków powinno szybko narastać od stężenia małego do wysokiego a następnie opadać. Podejrzewam jednak, że spore znaczenie ma tu pogoda, wszak to ona odpowiada za zakwit roślinek i wysyp pyłków. Rośliny nie mają przecież zaprogramowanego kwitnienia na np. 21 czerwiec :) Okres wegetacji różni się taż zapewne w różnych częściach kraju, wszak południowy zachód kraju na pewno "kwitnie" szybciej niż okolice Suwałk. W efekcie, gdy we Wrocku stężenie pyłków jest bardzo wysokie, w Suwałkach pewnie osiąga dopiero poziomy niskie, a gdy we Wrocku jest już po pyleniu, Suwałki są na "maksie".

Nie wiem czy o to Ci chodziło ?

Odnośnik do komentarza

Mauro, najlepiej zobacz sobie kalendarz pylenia. W internecie jest kilka. Ja ostatnio sprawdzałem pylenia i mi się sprawdziło co do dnia. Objawy miałem bardzo silne do 10 czerwca, a od 11 zaczęły ustępować. A to dlatego, że w pierwszej dekadzie czerwca mocno pyli żyto. A korzystałem z tego kalendarza: http://www.alergen.info.pl/kalendarz/index.html Jest dobry, bo jest podzielony na regiony.

Odnośnik do komentarza
Mam pewne pytanie. Od paru miesięcy, dość regularnie co kilka dni, nie mogę w nocy spać, ponieważ uniemożliwiają mi to bolesne skurcze łydek. W internecie znalazłem, że może być to spowodowane niedoborem magnezu itp., ale wolę sie spytać tutaj, czy ktoś miał z tym do czynienia, czy powinienem iść do lekarza i czy może być to coś groźnego?

 

 

Wsuwaj czekolade z orzechami. Mi pomaga. :D

Odnośnik do komentarza
Mam pewne pytanie. Od paru miesięcy, dość regularnie co kilka dni, nie mogę w nocy spać, ponieważ uniemożliwiają mi to bolesne skurcze łydek. W internecie znalazłem, że może być to spowodowane niedoborem magnezu itp., ale wolę sie spytać tutaj, czy ktoś miał z tym do czynienia, czy powinienem iść do lekarza i czy może być to coś groźnego?

Mój brat miał coś podobnego, jak dosyć szybko rósł. Jak skończył fazę szybkiego rośnięcia, samo przeszło, ale chyba w Twoim wieku to nie może być taka przyczyna.

Odnośnik do komentarza

To ja mam pytanie do kolegow po fachu - alergikow: jakie uzywacie krople do oczu? Jesli juz pisaliscie to nie doczytalem... Ja uzywam betadrinu, choc ostatnio slyszalem, ze moze w przyszlosci powodowac jaskre (nie wiem jak to traktowac, w sumie wszystko moze powodowac wszystko).

Z lekow biore tylko loratan (zyrtec mnie usypia - jak innych). Kiedy wychodze z domu z zazytym loratanem i bez, roznica jest kolosalna. Nie wiem czy mi sie tak wydaje, czy dziala na mnie jak placebo ;) W kazdym razie jest ewidentnie lepiej gdy lykne...

Odnośnik do komentarza
Tak, leki przeciwalergiczne łagodzą nie tylko kaszel o podłożu alergicznym, ale są stosowane coraz szerzej w kaszlu infekcyjnym - chodzi o blokowanie wydzielania braykininy i grubo "pisząc" - ogólne działanie przeciwkaszlowe.

Dzięki, o ta wiadomośc głównie mi chodziło

 

(...) W tym konkretnym przypadku chodzi o depresyjne działanie psychotropów na ośrodek oddechowy, bardzo znacznie nasialne przez alkohol.

Tak właśnie mi się wydawało (autopsja :) )

 

@Szczurek. Znam tą stronę. ale na przykład komunikaty z www.astma.edu.pl mówiły o wcześniejszym pyleniu traw niz zwykle i to się potwierdziło. W "Twojej" stronie zaznaczone jest tradycyjnie. Ale tu i tu mówią, że po apogeum pylenia nastepuje jego spadek. To dobra wiadomość :)

 

Qball-niestety ja nie mogę Ci pomóc. Od czasów podstawówka/liceum nie u zywam kropli do oczu. Ze swędzeniem radzę sobie siła woli i nie trę oczu (powaznie, lata treningu :) ), natomist łzawienie nie dokuczało mi nigdy za bardzo

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...