Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Dorota D 13:12:54

 

dziecko mialo jakis tam zabieg na stulejce. byl pod pelna narkoza..

 

Ja 13:13:12

 

i?

 

Dorota D 13:13:20

 

i po tym zabiegu ponoc lekarz powinien wybudzic z narkozy dziecko

 

Dorota D 13:13:36

 

zostal odwieziony na sale, gdzie zostal tylko pod opieka matki

 

Ja 13:13:43

 

i?

 

Dorota D 13:13:58

 

matka w pewnym momencie (gdy dziecko nadal bylo pod narkoza) zauwazyla dziwne zachowanie dziecka

 

Ja 13:14:10

 

co to znaczy dziwne?

 

Dorota D 13:14:12

 

poszla po lekarzy i ci wprowadzili dziecko w stan spiaczki farmakologicznej

 

Dorota D 13:14:20

 

tego niestety nie wiem

 

Dorota D 13:14:49

 

bedzie mial robiona tomografie glowy...

 

Dorota D 13:15:15

 

pytanie ; po co tomografia? i jakie moga byc skutki tego, ze dziecko nie zostalo po zabiegu wybudzone przez lekarzy

 

Dix, mozesz pomoc?

Odnośnik do komentarza
Dix, mozesz pomoc?

Nie mogę bo nie wiem o co chodzi. Co to był konkretnie za zabieg i co oznacza owe "dziwne zachowanie" dziecka?

Ponadto pacjenta pod narkozą nie wywozi się na salę pooperacyjną. Najpierw budzi się pacjenta na sali operacyjnej i nie wierzę, aby anestezjolog wypuścił dzieciaka nie wybudzonego bo dziecko by przecież zmarło (depresja oddechowa).

Odnośnik do komentarza
Mhm, no dzięki :) Jak będę coś więcej wiedział to napiszę. Wiem tyle ile wkleiłem, chodzi o małego kuzyna mojej przyjaciółki, a ona ma kontakt tylko z jego babcią i tyle wie...

Tak jak napisałem - nie wchodzi w grę wypuszczenie z sali operacyjnej pacjenta pod narkozą. Wszystkie środki stosowane podczas narkozy (komponenta usypiająca) blokują ośrodek oddechowy (wyjątkiem jest ketamina stosowana obecnie najczęściej w weterynarii). Oznacza to, iż po odłączeniu pacjenta od aparatury anestezjolog wybudza pacjenta i gdy lekarz jest pewien, że pacjent oddycha samodzielnie, jest przewożony na salę pooperacyjną, gdzie jest pod stałą opieką pielęgniarki/ek. Nie ma możliwości aby pozostawić takie dziecko pod opieką matki tuż po wybudzeniu z narkozy. Więcej napiszę jak podasz więcej szczegółów.

 

Swoja drogą - jak byl znieczulany? Gazem czy dożylnie?

 

Jeszcze jedno. OK - zdarza się, że są problemy z wybudzeniem pcjenta, ale wówczas, nadal zaintubowany, jest on przewożony na salę pooperacyjną i podłączany do respiratora. Wtedy także jest pod stałą opieką medyczną!

Odnośnik do komentarza

Ktore z wymieninych szczepienek sa obowiazkowe i otrzymuje sie w dziecinstwie lub pozniej (a tym samym najprawdopodobniej je mialem)?????

 

Musze wypelnic jakies dokumenty dla angielskiej sluzby zdrowia, a w ksiazeczce zdrowia posiadam straszny balagan :/ . Mam niby wpisac kiedy je mialem (w niektorych przypadkach musze nawet wpisac kiedy byla 1,2,3, ewentulanie 4 dawka), ale zazczane tylko, ze mialem w ogole, bo dokladnych lat tym bardziej nie znajde.

 

tężec

błonica

polio

MMR (za wikipedia to szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce)

BCG (to wedlug wikipedi szczepienie przeci gruźlicy)

 

W osobnej tabelce sa takie jako "pneumococcal vaccination":

 

dur brzuszny

zapalenie wątroby typu B

zapalenie wątroby typu A

wścieklizna

różyczka

zółta febra (to u nas chyba nie? :> , bo jakos z tropikami mi sie kojarzy :P )

Odnośnik do komentarza

Musisz sprawdzić w swojej karcie szczepień kiedy i na co byłeś szczepiony. To, że szczepionki były obowiązkowe nie oznacza, że byłeś zaszczepiony :> Karta szczepień zawiera daty i szczepionki, którymi Cię potraktowano.

 

TUTAJ masz oficjalny kalendarz szczepień. Nalezy pamiętać tylko, iż szczepienie przeciw WZW 'B" wprowadzone jest do kalendarza od lat 90-tych więc musisz sprawdzić czy jesteś czy nie jesteś szczepiony.

Odnośnik do komentarza

Miałem leczenie kanałowe i po siakimś tygodniu wypadła mi plomba. Boli mnie strzasznie i na dziąśle wyszła mi taka jakby opuchlizna, znajduje sie w niej chyba ropa (?). Pije codziennie 4-5 roztworu z saszetek 'nimesilu' i ból jest wtedy do zniesienia. Dodam ze cokolwiek z jedzienia dostanie sie do zeba momentalnie gnije (?).

 

 

Pytania :

 

 

Czy taka dawka nimesilu jest bezpieczna ?

Jaki środek jest najlepszy na bóle zęba ?

Czy to jest nagły przypadek ?

Co to jest ?

I czy mozliwe jest ze bedzie konieczne usuwanie zeba chirurgicznie ;/ ?

 

 

 

Zeby myje 3-4x na dzien :).

 

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Miałem leczenie kanałowe i po siakimś tygodniu wypadła mi plomba. Boli mnie strzasznie i na dziąśle wyszła mi taka jakby opuchlizna, znajduje sie w niej chyba ropa (?). Pije codziennie 4-5 roztworu z saszetek 'nimesilu' i ból jest wtedy do zniesienia. Dodam ze cokolwiek z jedzienia dostanie sie do zeba momentalnie gnije (?).

 

Pytania :

1) Czy taka dawka nimesilu jest bezpieczna ?

2) Jaki środek jest najlepszy na bóle zęba ?

3) Czy to jest nagły przypadek ?

4) Co to jest ?

5) I czy mozliwe jest ze bedzie konieczne usuwanie zeba chirurgicznie ;/ ?

 

Leczenie kanałowe trwa. Najpierw otwiera się kanał/y i popularnie mówiać "truje" się nerw. Trwa to z reguły 3-7 dni. Jeżeli ząb był w stanie zapalnym, podsączony ropą, do kanałów wkłada się leki aby ząb wyleczyć w pełni przed wypełnieniem kanałów. W jakim stadium Ty jesteś? Zakończyłeś już pełne leczenie i masz wypełnione kanały czy nie? To była prawdziwa plomba czy tylko "klej" na opatrunku?

 

Pytania:

1) Krótkotrwale - tak, aczkolwiek dawka dobowa nimesulidu to 200 mg podzielone na 2 dawki (2 x 1 saszetka). Mimo wszystko nie powinno się jej przekraczać wszak za nimesulidem ciągnie się smrodek wywoływanej przez ten lek niewydolności wątroby (przy leczeniu długotrwałym).

 

2) Pyralgina, Mefacit, Ketonal.

 

3) Nagły to może nie, ale pilny tak. Powinieneś dostać ogólnoustrojowy antybiotyk (klindamycyna lub amoksycylnina z kwasem klawulanowym) na 7-10 dni aby wyleczyć stan zapalny.

 

4) Stan zapalny a więcej na temat zęba dowiesz się od dentysty.

 

5) Jeżeli ząb ma zamkniete kanały i masz takie przygody to możliwe jest jeszcze chirurgiczne leczenie z dostępu bocznego, ale to polecam wyłącznie u doświadczonych chirurgów (mogę polecić na priv - lekarz bywa i we Wrocku i w Wawie). Jeżeli próby leczenia nie dadzą efetu a ząb nie jest ważny pod kątem przyszłego protezowania, stomatolog może zdecydować o jego usunięciu. To jednak zawsze jest ostateczność!!!

Odnośnik do komentarza
To była juz plomba, leczenie trwało 5 czy 6 wizyt i przy kazdej zmieniany lek. Miałem wypełnione kanały. Zastanawia mnie bardzo to nagłe gnicie jedzenia doslownie 2 sekudny i smierdzi jak nie wiem ;/.

To nie gnicie jedzenia tylko smrodek ropy spod zęba. Podtrzymuję opinię o konieczności leczenia ogólnoustrojowym antybiotykiem. I to pilnie!

Odnośnik do komentarza

No wiec sie dowiedzialem ze tomografia wyszla w porzadku i jutro maja wybudzac dzieciaka ze spiaczki farmakologicznej. Podobno lekarz powiedział, że dzieci same się budzą. jedne po 30min, inne po godzinie :| dzieciak po przewiezieniu na sale po paru minutach zaczął sinieć, jego matka poszła do pielęgniarki, że coś się dzieje żeby zobaczyła, jedna jej powiedziała, że ona teraz nie ma czasu bo idzie kość komuś tam nastawiać, druga też była zajęta..., w końcu poszła po lekarza, ten wurzucił wszystkich z sali, wprowadził małego w stan śpiączki farmakologicznej i podłączył pod respirator. No i jutro maja go budzic.

Odnośnik do komentarza
No wiec sie dowiedzialem ze tomografia wyszla w porzadku i jutro maja wybudzac dzieciaka ze spiaczki farmakologicznej. Podobno lekarz powiedział, że dzieci same się budzą. jedne po 30min, inne po godzinie :| dzieciak po przewiezieniu na sale po paru minutach zaczął sinieć, jego matka poszła do pielęgniarki, że coś się dzieje żeby zobaczyła, jedna jej powiedziała, że ona teraz nie ma czasu bo idzie kość komuś tam nastawiać, druga też była zajęta..., w końcu poszła po lekarza, ten wurzucił wszystkich z sali, wprowadził małego w stan śpiączki farmakologicznej i podłączył pod respirator. No i jutro maja go budzic.

Trochę dziwne, ale może budzenie dzieciaków wygląda nieco inaczej? Nie wiem.

Minęły dwa dni - wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza

A ja przed pójściem do lekarza chciałem się zapytać na co się mam nastawić

 

W lewym uchu, znaczy się w tym dzyndzlu zrobiła mi sie jakaś kulka. Jak dotykam ucho to strasznie boli, kulka jest bardzo twarda i tak po namacaniu ma rozmiar takiej kuleczki z łożyska :]

Nie mam pojecia co to moze być, wiem tylko że pierońsko boli no i ucho jest strasznie gorące i czerwone :|

Odnośnik do komentarza
Niezbyt. Nadal go trzymają w śpiączce farmakologicznej. Podobno miał atak padaczkowy. Tylko że on nigdy nie cierpiał na padaczkę...

Coraz ciekawiej i coraz dziwniej/groźniej to brzmi. :|

W jakim szpitalu leży? To jakiś duży ośrodek czy "wiejski" szpitalik?

 

W Szczecinie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...