Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia Cię do korzystania z ośrodków NFZ w ramach leczenia refundowanego i jest ono obowiązkowe.

 

Ubezpieczenie chorobowe to uprawnienie do korzystania z zasiłku chorobowego (wynagrodzenia podczas choroby - L4 właśnie, płatny przez ZUS bądź zakład pracy), macierzyńskiego i opiekuńczego, tyle że dobrowolne (np. umowa zlecenie) od obowiązkowego (umowa o pracę) różni się tym, że uprawnienia do korzystania z nich uzyskujesz dopiero po pół roku opłacania składek.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko.. podwyzszona bilirubina: 1.75 mg/dl. Czy to powod do zmartwienia? Dodam tylko, ze watroba mnie nie boli i raczej nigdy nie bolala. Raz mialem podwyzszona jak dostalem uczulenia po leku na ktorego mialem uczulenie a dowiedzialem sie po fakcie.. Aktualnie zadnych antybiotykow ani niczego takiego nie lykam, jedynie co capivit na co dzien. To moze byc jego przyczyna? :| A moze byc tego, ze w poniedzialek na meczu dalem sobie ostro w kosc i niczym Dudka przez 2h z 10 km przebieglem? Badanie robilem dzisiaj na czczo. Thx za gory za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Ee.. A mozna jasniej? :)

We krwi oznacza się bilirubinę pośrednią i bezpośrednią. Którą oznaczono Tobie? A może tylko całkowitą?

Tak czy inaczej znaczny wysiłek fizyczny może powodować jej przejściowy wzrost. Sprawdź jej poziom za kilka dni (najlepiej z podziałem).

 

Czy podczas owego "dudkowania" nie grzmotnąłeś się gdzieś i nie masz siniaków? :>

Odnośnik do komentarza

Mam! Tzn mialem, przyjalem pilke na twarz i mialem zaczerwienione prawe oko. Tak jakbym sobie podbil. Na kartce nie pisze czy to posr/bezposrednia. Lekarka mnie wyslala na badanie bo powiedziala, ze mam zolte oko, a nie bylo tzn pytalem paru osob i wszyscy mowili, ze jest normalnie.

 

Jeszcze mam jedno pytanie z innej beczki. Przechodze lojotok od jakiegos czasu, z buzia jest juz wszystko w porzadku, plecy sie goja, ale zaczely mi masowo wypadac wlosy. Tzn wypadaly juz wczesniej ale nie zauwazalnie, a teraz zakola zrobily sie widoczne troche. Miesiac jadlem capivit piekne wlosy, ale efekt taki sobie. Zmienic na Vitapil? Dodam, ze kupilem do tego szampon Radical. Jakos nie widzi mi sie isc do dermatologa i znowu eksperymentowac na mnie co to moze byc.. Badania krwi zrobilem dzisiaj i wszystkie sa w normie poza ta bilirubina :|. Czy to moze byc tylko ten lojotok? :|

Odnośnik do komentarza
Mam! Tzn mialem, przyjalem pilke na twarz i mialem zaczerwienione prawe oko. Tak jakbym sobie podbil. Na kartce nie pisze czy to posr/bezposrednia. Lekarka mnie wyslala na badanie bo powiedziala, ze mam zolte oko, a nie bylo tzn pytalem paru osob i wszyscy mowili, ze jest normalnie.

 

Jeszcze mam jedno pytanie z innej beczki. Przechodze lojotok od jakiegos czasu, z buzia jest juz wszystko w porzadku, plecy sie goja, ale zaczely mi masowo wypadac wlosy. Tzn wypadaly juz wczesniej ale nie zauwazalnie, a teraz zakola zrobily sie widoczne troche. Miesiac jadlem capivit piekne wlosy, ale efekt taki sobie. Zmienic na Vitapil? Dodam, ze kupilem do tego szampon Radical. Jakos nie widzi mi sie isc do dermatologa i znowu eksperymentowac na mnie co to moze byc.. Badania krwi zrobilem dzisiaj i wszystkie sa w normie poza ta bilirubina :|. Czy to moze byc tylko ten lojotok? :|

W jakim jesteś wieku Panie?

 

Edyta mówi, że Capivit możesz sobie wtłoczyć tam gdzie tylko proktolog zawodowo zagląda :>

Odnośnik do komentarza
22. No to dobrze bo dzis mi sie skonczyl ;-). A co zamiast niego polecisz?

Przez łojotok rozumiesz łupież? Bo nie bardzo łapię? A może trądzik?

Bilirubina raczej nie ma z owym "łojotokiem" nic wspólnego. Natomiast z podbitym okiem jak najbardziej i jest to prawidłowe, że wzrosła. Zapewne zmierzono Ci "całkowitą" a spadnie niebawem, gdy podbite oko przejdzie przez kolorystykę tęczy.

 

Co do wypadania włosów to powiedz mi czy Ci przypadkiem waga nie skoczyła do góry :), czy skóra na łokciach/kolanach się nie łuszczy i czy nie masz skłonności do "stygnięcia" czyli do obniżonej temperatury ciała. Ile ważysz, tak na marginesie ?

Odnośnik do komentarza

Mialem na mysli tradzik. Lupiez tez mialem, ale to chyba od zelu..? Wieloma rzeczami z tradzikiem walczylem az w koncu zaczalem pic codziennie rano rumianek i efekty sa widoczne od dluzszego czasu. Do tego uzywam differinu co 2 dzien i czasem zinerytem przejade jak cos wyskoczy. Ze mna to jest tak. Mam bardzo duzy apetyt i duzo jem (przynajmniej tak sadze) a waga jakos znacznie nie wzrastala nigdy. Naskorek z lokci i kolan mi nie odpada. Jakis czas temu codziennie jadlem tez tabletke cynku i magnezu. Obecnie juz nie. Czasami w nocy lapaly mnie skurcze stad ten magnez bralem. Z miesiac, moze troche wiecej temu dostalem dziwnej alergii ktora trwala kilka dni. Dostalem kilka zastrzykow ze sterydow, pozniej Encorton i przeszlo tak samo z nienacka jak sie pojawilo to uczulenie. Normalnie szukam powodu juz we wszystkim od czego mogly sie te wlosy zaczac :|. Uczulenia na zadne tam rozne produkty spozywcze, kurze itp nie mam. Waze 66 kg przy 179 cm wzrostu. Temp ciała jakis czas temu mierzylem i 36 bylo (podczas tego uczulenia).

Odnośnik do komentarza

Mam problem - głównie w pachwinach i w okolicach kostek pojawiły mi się czerwone plamy. Małe, swędzące, niewypukłe czerwone plamy. Swędzą w większym skupisku. Obsypane bowiem mam całe nogi, aczkolwiek jest tego dużo mniej. Co to kurcze może być?

Odnośnik do komentarza
Mialem na mysli tradzik. Lupiez tez mialem, ale to chyba od zelu..? Wieloma rzeczami z tradzikiem walczylem az w koncu zaczalem pic codziennie rano rumianek i efekty sa widoczne od dluzszego czasu. Do tego uzywam differinu co 2 dzien i czasem zinerytem przejade jak cos wyskoczy. Ze mna to jest tak. Mam bardzo duzy apetyt i duzo jem (przynajmniej tak sadze) a waga jakos znacznie nie wzrastala nigdy. Naskorek z lokci i kolan mi nie odpada. Jakis czas temu codziennie jadlem tez tabletke cynku i magnezu. Obecnie juz nie. Czasami w nocy lapaly mnie skurcze stad ten magnez bralem. Z miesiac, moze troche wiecej temu dostalem dziwnej alergii ktora trwala kilka dni. Dostalem kilka zastrzykow ze sterydow, pozniej Encorton i przeszlo tak samo z nienacka jak sie pojawilo to uczulenie. Normalnie szukam powodu juz we wszystkim od czego mogly sie te wlosy zaczac :|. Uczulenia na zadne tam rozne produkty spozywcze, kurze itp nie mam. Waze 66 kg przy 179 cm wzrostu. Temp ciała jakis czas temu mierzylem i 36 bylo (podczas tego uczulenia).

Innymi słowy Twoje łysienie nie ma nic wspólnego z niedoczynnością tarczycy :) Spośród preparatów poprawiających kondycję włosa a tym samym zmniejszających ich wypadanie, a nawet wręcz powodujących zagęszczenie owłosienia, polecić mogę minoksydyl. Bez recepty dostępne są stężenia 2%, a na receptę dostaniesz znacznie skuteczniejsze 5%. Przykładem może być "Loxon", ale obecnie preparatów z minoksydylem jest sporo. Wystarczy wybrać się do apteki i zapytać. Lek jest w formie płynu do wcierania w skórę głowy 2x dziennie po 1 ml. Myslę, że będzie to o niebo skuteczniejsze niż ów "Rectovit", który stosowałeś :>

 

Mam problem - głównie w pachwinach i w okolicach kostek pojawiły mi się czerwone plamy. Małe, swędzące, niewypukłe czerwone plamy. Swędzą w większym skupisku. Obsypane bowiem mam całe nogi, aczkolwiek jest tego dużo mniej. Co to kurcze może być?

Tylko nogi? Wygląda mi to na coś uczuleniowego, ale to gdybanie. Nie jadłeś jakichę dziwnych potraw? Nie zażywałeś żadnych leków? A może nowe kosmetyki na tę okolicę ciała - mydło, dezodorant?

Spróbuj w aptece kupić Calcium Sandoz i wypij ze dwie tablety. Ewentualnie rusz zad do lekarza, oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko nogi. Trochę na wewnętrznych zgięciach łokci, ale przeważająca większość na nogach. Nic egzotycznego raczej nie jadłem. Zad do lekarza ruszę, ale to dopiero niestety w poniedziałek :/

 

Edit: możliwe, żeby to było spowodowane psim lekarstwem odstraszającym kleszcze?

Odnośnik do komentarza
Edit: możliwe, żeby to było spowodowane psim lekarstwem odstraszającym kleszcze?

Jak najbardziej. Weź jeszcze jakaś cetyryzynę (np. Zyrtec, Amertil, Virlix) lub loratadynę (Claritine, Loratadyna, Flonidan) w zależności od tego co masz pod ręką -> 1 tabl.

 

To prawda, ze po przestaniu uzywania tego minoksydylu wypadaja te wlosy co odrosly?

Gdzie to wyczytałeś?

 

:( Kupilem sobie dzisiaj skrzyp polny do zaparzania da to cos?

Być może poprawi Ci samopoczucie :> bo kieszeń już wyczyściło.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie nie mam zadnych objawow raczej. Swedziec nic mnie nie swedzi, tyle co mam lekko zolte bialko w oku. Watroba tez mnie nie boli. Wczoraj gralem mecz prawie 2h i kolka mnie nie lapala. Mowisz, ze to moze byc ten zespol Gilberta? Opalony jestem :> Czytalem, ze rumianek zbija bilirubine. Pije go juz od jakis 3 miesiecy ale nie z powodu bilirubiny :| Jak dostalem uczulenia 2 lata temu po Novamoxie tez mialem bilirubine wysoka i dostalem zoltaczki. Robilem wtedy badanie na antygen bodajze hbv i wyszlo, ze nie mam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...