Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie od paru miechow regularnie spie po szkole (prawie codziennie), pije jak kon, sikam co '5' min. Mama, dziadek i higienistka w szkole mowia ze to moze byc cukrzyca, bo to sa jej glowne objawy. Czy to prawda i ile kosztuje badanie na cukrzyce ?

 

Zmierz sobie cukier wtedy się dowiesz ? Jeśli będzie w normie to zjedz coś słodkiego i ponownie zmierz cukier za 20 minut. Jeśli to cukrzyca to będziesz miał zbyt wysoki poziom cukru, w zdrowym organizmie utrzymuje się on w normie.

Moge to zrobic aparatem kolegi ? I co mam zjesc slodkiego, tylko jakiegos batonika czy moze cos wiecej ?

Odnośnik do komentarza
Generalnie od paru miechow regularnie spie po szkole :| (prawie codziennie), pije jak kon, sikam co '5' min. Mama, dziadek i higienistka w szkole mowia ze to moze byc cukrzyca, bo to sa jej glowne objawy. Czy to prawda i ile kosztuje badanie na cukrzyce ?

Powinieneś pójśc do lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć o owych objawach. Jeżeli lekarza się boisz lub do przychodni chadzać nie lubisz (kolejki, mochery i te sprawy) to możesz samodzielnie pójść do laboratorium i wykonać oznaczenie poziomu glukozy na czczo. Termin "na czczo" oznacza, że badanie takie (pobranie krwi) należy przeprowadzić wówczas, gdy ostatni posiłek jadłeś dnia poprzedneigo około godziny 18-20. Od wieczora nie możesz więc nic jeść, ani pić słodkich/kalorycznych płynów. W razie gdyby cię "suszyło"możesz pić niegazowaną wodę. Po takiej nocce, rano idziesz do laboratorium i oddajesz krew na "pomiar poziomu glukozy".

Jeżeli masz cukrzycę (rozumiem, że typ I bo jesteś kilkunastolatkiem, chyba) to poziom glukozy we krwi powinien znacznie przekraczać normę, która wynosi do 100mg%.

Jeżeli wynik będzie jednak prawidłowy (nie wyklucza to cukrzycy) to należy oznaczyć glukozę po posiłku (oddajesz wówczas krew do laboratorium 2h po swoim standardowym śniadaniu). Taki wynik z kolei nie powinien przekroczyć 140mg%. Najbardziej wiarygodny jest jednak test obciążenia glukozą, który polega na oznaczeniu poziomu glukozy we krwi na czczo a następnie 2h po obciążeniu dawką 75g glukozy (wypijasz ową glukozę, rozpuszczoną w wodzie). Wynik po 2h nie powinien przekroczyć 140mg%.

Cukrzyca to jednak tylko jedna z wielu mozliwych przypadłości zdrowotnych w opisanym wypadku, więc najrozsądniej będzie się wybrać do lekarza, który zbada cię i zapewne zrobi szerszą diagnostykę.

 

Koszty "prywatnego" wykonania owych testów to kilkanaście złotych.

 

I drugie pytanie, dokladnie 3 tygodnie temu mialem szczepionke i kurcze od jakis 2-3 dni kiedy napinam miesien gdzie ona byla robiona, to miejsce mnie boli, kluje. Nie jest to jakis wielki bol ale odczuc sie go da, czy to normalne ? Z gory dziekuje za odpowiedz.

A co to była za szczepionka?

 

Edyta: Panowie - jak nie wiecie gdzie dzwonią - nie piszcie :> (vide: Brudi)

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Z serii yntelygentne doswiadczenia Mitnicka...

 

Dzien 10 grudzien roku panskiego 2007, godzina 6:31...

 

"Mam blada cere. A moze by tak zwiekszyc poziom karotenu w organizmie ? " - pomyslal Mitnick wstajac rano z lozka

 

Dzien 11 grudzien roku panskiego 2007, godzina 16:01, hurtownia artykulow spozywczych...

 

"Poprosze 2 zgrzewki Kubusi marchwiowo-bananowo-jablkowych"

 

Dzien 12 grudzien roku panskiego 2007, godzina 20:43, pokoj Mitnicka

 

"To nie byl najlepszy pomysl. Wypicie 40 Kubusi spowodowalo jedynie obfita obstrukcje polaczona z wyraznymi objawami Kubusio-wstretnymi."

 

Wniosek:

 

-Przezylem blisko 29 godzin, posilajac sie jedynie marchewka w plynie. Boje sie jutrzejszego dnia w pracy. Oby obstrukcja ustapila.

 

Click x 40 sztuk :/

Odnośnik do komentarza

Coś dobrego na przeziębienie, bo nie chce po raz kolejny iść do lekarza i dostać antybiotyk ;)

 

38* gorączki, gdzieś tak od poniedziałku czuję się niezbyt dobrze, wcześniej miałem delikatne stany podgorączkowe. Na razie leczę się V-piryną Zdrowitu na spadek, do tego łykam Rutinaceę, a na kaszel, który mnie męczy od czasu do czasu Sirupus Kalii Guaiacolosulfonici, cokolwiek to znaczy :P

Odnośnik do komentarza
od doby mam metaliczny posmak w ustach... czym to moze byc spowodowane?

 

żadnych preparatow nie biore z magnezem... od wtorku jestem na antybiotyku

to jeden z częstszych objawów po antybiotykach;

ustąpi, po kuracji

pij Actimel lub inne prebiotyki (maślanka, kefir, jogurt)

Odnośnik do komentarza

Dix orientujesz sie czy zagranica idzie kupic taki lek: SMB Budesonide-Salmeterol DPI 300/25 ug? Jesli tak to za ile? i czy bez recepty dostane np w Berlinie/Londynie czy innej stolicy do ktorej bym polecial po niego? Testuje ten lek w Polsce w celu jego zatwierdzenia u nas i mi kolosalnie pomogl, normalnie szok jaki jest skuteczny. Jak narazie zadnych ubocznych nie zaobserwawali u mnie. 24 tygodnie jak trwa program badawczy (Busal) mam lek za free, ale pozniej musze go zdobyc....pytanie jak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...