Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.alizakupy.pl/koniec-aliexpress-polska/

 

Tu są chyba lepiej opisane uwarunkowania, polecam przeczytać bo można się pośmiać :D. Zastanawiam się nad tym fragmentem:

 

Czy to jest w ogóle zgodne zgodne z międzynarodowym prawem?

Oczywiście że nie. To bubel prawny, typowy przykład sraczki legislacyjnej, jaką regularnie fundują Polakom niedouczeni posłowie na Sejm, przez ostatnie 25 lat wolności (właściwie w tym roku to już będzie 27). Polska jest członkiem Światowej Organizacji Handlu oraz częścią Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej i obie organizacje zabraniają nakładania cła w takiej formie. Polska nie może wprowadzać cła w obrocie detalicznym na towary z Unii Europejskiej (tak jak dla równowagi, Niemcy nie mogą wprowadzać cła na towary polskie), a ten podatek jest formą cła. Zgodnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania, spółki płacą podatki dochodowe wyłącznie w kraju rejestracji. Obecnie do Polski wysyłane są towary z Amazona niemieckiego (z bezpłatną przesyłką) i w związku z tym Polska nie może nakładać podatku na niemiecką spółkę (bo obowiązują umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i umowy w ramach Światowej Organizacji Handlu) ani cła (bo jesteśmy członkiem Schengen, które jest także unią celną i zabrania nakładania cła między krajami członkowskimi Unii Europejskiej). Po wejściu w życie tej ustawy, Komisja Europejska natychmiast rozpocznie postępowanie w tej sprawie, nałoży karę w wysokości co najmniej kilkudziesięciu milionów Euro i nakaże zwrot pobranego „podatku internetowego”. Rezultat będzie taki, że Polska straci miliony złotych i zostanie zmuszona do wycofania się z tej ustawy. Ale to jeszcze nie jest najgorsze – najgorsze jest to, że w ciągu całego procesu, który potrwa z 6 miesięcy, zagraniczne sklepy, w tym sprzedawcy z Aliexpress zamkną się na Polaków i po przywróceniu przepisów do normalności, szybko ich nie otworzą. Polacy stracą bardzo dużo pieniędzy nie mając możliwości kupowania za granicą, jak normalni ludzie w cywilizowanych krajach. Koniec z tanimi towarami dla Polaków. A chińskie towary i tak popłyną do Polski – przez dużych hurtowników, którzy zamawiają kontenery z towarem i nie zapłacą tego podatku, bo dotyczy on sprzedaży detalicznej. Na pewno zacierają już ręce z radości, bo ich marże będą mogły bardzo wzrosnąć – wyeliminowana zostanie konkurencja w postaci bezpośredniej możliwości zakupu towarów, będzie można to zrobić tylko z pośrednikiem – hurtownikiem, który nałoży wysoką marżę, bo państwo wyeliminowało mu konkurencję.

 

 

Tak będzie?

Odnośnik do komentarza

Masakra, to powinno być dyskwalifikujące jako polityka. Ostatnio w Serbii bodajże odwołano ministra, bo powiedział do dziennikarki, która przed nim przyklęknęła, żeby nie zasłaniać kamerom, że "lubi dziennikarki, które tak chętnie klękają". Nie widzę jakościowej różnicy pomiędzy tymi słowami a postem Kukiza.

Odnośnik do komentarza

No ale co Ty chcesz Kukizowi zrobić? Minister pewnie został odwołany, bo to źle wygląda dla rządu pr-owo itd., a Kukiz nie ma nic wspólnego z rządem, jest samodzielnym politykiem i ma prawo do wypowiadania swoich opinii, nawet jeśli są idiotyczne czy kontrowersyjne. Wolność słowa chyba istnieje jeszcze? Do przemocy nie nawoływał (przynajmniej w cytacie przywołanym przez Gabe'a), więc ja tam problemu i czegoś co miałoby go dyskwalifikować jako polityka nie widzę.

 

Żeby nie było to mi się ta wypowiedź specjalnie nie podoba, fanem Kukiza i jego ruchu też nie jestem, ale no z tą poprawnością polityczną to już nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Żeby nie było to mi się ta wypowiedź specjalnie nie podoba, fanem Kukiza i jego ruchu też nie jestem, ale no z tą poprawnością polityczną to już nie przesadzajmy.

 

Lucas, z jaką poprawnością polityczną??? Kukiz przecież ewidentnie insynuuje, że pani Grabarczyk jako "gruba baba" ma pewno tak nieudane życie seksualne, że wręcz marzy, żeby ją ktoś napastował. A to jest zwyczajnie obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przeprosiny są jeszcze gorsze: to za jego flagowym uśmieszkiem i przykrywką skruchy sugerowanie, że to nie sam fakt sugerowania "niedojebania" oburzył ludzi, tylko wybór potencjalnych "partnerów". Już pomijam fakt, że dorosły człowiek nie wie czym się różni gwałt od stosunku.

 

I mówi to przykładny mąż i ojciec dwóch (?) córek.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nCgXGdHuaGI- podobny poziom.

Odnośnik do komentarza

Kinas, polityk musi być kulturalny? Jeśli zyska tym poparcie to znaczy, że przekonał taką wypowiedzią ileś tam osób, zbił na tym kapitał polityczny, czyli zyskał. Prawa nie złamał, a czy było to smaczne i w dobrym guście to już inna kwestia. To jednak powinni ocenić wyborcy, a obstawiam że Kukizowi poparcie na tym prędzej wzrośnie niż spadnie, taki ma już elektorat.

Odnośnik do komentarza
Kinas, polityk musi być kulturalny?

 

 

Serio o to zapytałeś? Nie, nikt nie MUSI być, ale trochę przyzwoitości jest sensowne, a tym bardziej przez przedstawicieli narodu. Możemy rozmawiać jak buraki, jasne, ale tego chcemy?

 

Odnośnie dalszej części - pewnie, że przekonał, bo jak widać po komentarzach tu i ówdzie, część jego wyborców to równe chamy i idioci :roll:

Odnośnik do komentarza

Czyli rozumiem, ze teraz Lucas stałeś się zwolennikiem niczym nieskrępowanego populizmu? Pierdolić od rzeczy i być chamem, byle zbić kapitał polityczny. A później się dziwisz, że ludzie głosują na "socjalistów", bo ci obiecują złupienie bogatych i rozdawnictwo...

Odnośnik do komentarza

http://www.crazynauka.pl/czy-sejm-bedzie-zwalczal-szczepienia-to-bardzo-mozliwe/

 

Przy okazji kilku polityków z klubu Kukiza wchodzi do jednego z najdurniejszych zespołów parlamentarnych jakie powstały. Nie mam wątpliwości, że Kukiz'15 to jeden ze zdecydowanie najgorszych projektów na naszej scenie politycznej od lat. Winszuje głosującym na niego.

Odnośnik do komentarza

Michu, ja nie jestem zwolennikiem Kukiza, bronię tylko jego prawa do wolnej wypowiedzi. Jeśli to przekona jakiś % wyborców to był to czysto politycznie dobry ruch. Który a) nie podoba mi się b) do Kukiza mnie nie zbliżył c) chodzi mi po prostu o obronę prawa do wyrażania swoich opinii. Do póki nie jest to nawoływanie do przemocy to moim zdaniem wszystko jest ok.

 

Chyba że chcesz jakoś trwale usunąć populistów (tych lewicowych i prawicowych) ze sceny politycznej, tylko jestem ciekawy w jaki sposób i kto ma ostatecznie decydować o tym kto jest populistą, a kto nie jest.

 

Naprawdę nie wiem czemu próbujecie mi wmówić jakieś popieranie Kukiza czy choćby tej wypowiedzi. Ja tylko bronię prawa polityka do powiedzenia czegoś głupiego, bo tak oceniam jego słowa. No ale elektorat ma jaki ma, tak działa demokracja.

Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię, że to był populistyczny ruch, tylko, że Ty go sankcjonujesz

Jeśli zyska tym poparcie to znaczy, że przekonał taką wypowiedzią ileś tam osób, zbił na tym kapitał polityczny, czyli zyskał.

 

i brzmi to tak jakbyś uznawał, ze dla zbicia kapitału politycznego można posunąć się do każdego obrzydlistwa, nawet sugerowania, że ktoś marzy o tym, by być zgwałconym i tak w ogóle nic się nie stało, poprawność polityczna. Ponadto ja nie widzę, żeby ktoś nawoływał do zbanowania go z Twittera czy co i ograniczenia jego swobody wypowiedzi, ale - przynajmniej ja - uważam, że dla takiego bydlaka miejsca w polityce nie ma, niezależnie od tego ilu podobnym bydlakom się przypodobał i jaki kapitał zbił na tym, że dowalił niedopchanej lewaczce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...