Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Obrony? Pies jebal pis. Smieszy mega to oburzenie zwollennikow po, skoro toto samo.

 

ale ja nie jestem zwolennikiem PO, choć rzeczywiscie uważam, że ich podejście do najważniejszej kwestii jaką jest gospodarka było mniej złe, niż PIS. Ale to jak wybór między szybko uśmiercającym cyjankiem a wolno uśmiercającym promieniowaniem radiacyjnym,

Odnośnik do komentarza

http://www.rp.pl/ZUS/312019859-ZUS-od-kazdej-umowy---prezydencki-projekt-obnizajacy-wiek-emerytalny.html

 

Nie znam takich wulgaryzmów, których moc oddałaby to, co czuję w stosunku do PiSu i ludzi, którzy na nich głosowali.

Kretyni. Jedyne co to zmieni, to jeszcze wieksze poglebienie sie szarej strefy i pracy na czarno.

Odnośnik do komentarza

 

http://www.rp.pl/ZUS/312019859-ZUS-od-kazdej-umowy---prezydencki-projekt-obnizajacy-wiek-emerytalny.html

 

Nie znam takich wulgaryzmów, których moc oddałaby to, co czuję w stosunku do PiSu i ludzi, którzy na nich głosowali.

Kretyni. Jedyne co to zmieni, to jeszcze wieksze poglebienie sie szarej strefy i pracy na czarno.

 

Ja myślę, że w tym jest głębszy plan. W momencie jak zniszczy się sklepy wielkopowierzchniowe, banki i własne działalności zlikwiduje się jednocześnie źródło wszelkiego wyzysku. Będzie można zastępować je powoli, żeby zapełnić lukę rynkową państwowymi zakładami pracy, gdzie wszyscy będą równi, szczęśliwi i zmotywowani do pracy na rzecz kolektywu, a nie z własnych egoistycznych pobudek!

Odnośnik do komentarza

Podatek miedziowy zostaje. Jak to Szydło mówiła?

 

To perła w koronie polskiej gospodarki. Takie firmy powinny być promowane, a nie tak jak w tej chwili robi to władza, dodatkowo obciążane specjalnymi podatkami. Robi się to, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy, nie tędy droga

Jeżeli będziemy tworzyli rząd to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy dla KGHM podatek i zrobimy wszystko, by KGHM rozwijała się, a wszystkie środki, które wypracuje inwestowała w rozwój firmy

Dobra zmiana tere-fere. Nawet nie jest mi żal matołów, którzy uwierzyli w ich kłamstwa i na nich zagłosowali. Za to żal mi tych, którzy głosowali na inne partie i tych, którzy wcale nie głosowali - żaden kraj nie zasługuje na bolszewię, którą PiS wprowadza w życie - wyłączanie mikrofonu opozycji, łamanie obietnic wyborczych, łamanie konstytucji, naruszanie trójpodziału władzy. Przetrwali wybory 2007 roku, ale przy kolejnych wyborach - wobec skali problemów wydaje mi się, że jednak przedterminowych - wywiozą ich na taczkach. Będzie klęska sroższa niż ta AWS, bo żadna z dotychczasowych władz nie zasłużyła sobie na Trybunał Stanu - a PiS rządząc niecały miesiąc ma już szereg polityków, których władza z jajami (czyli przeciwna od tej PO-wskiej, która zbiera teraz efekty polityki umiarkowanej i tolerancyjnej względem opozycji) pozbawi praw wyborczych i możliwości powrotu do parlamentu. Podstawy prawne są IMO jeszcze mocniejsze niż na Ziobrę, a przecież władza się dopiero rozpędza.

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle to o co chodzi PO z kwestią TK? Postępowaliby legalnie, mieliby w TK staosunek sędziów antypisowskich do pisowskich 13 do 2. No ale chcieli mieć 15:0 i zamachneli się :) na konstytucję. No to mają 10:5 - chciwy 2 razy traci. Proste. Po co im było blokowanie 2 pisowskich sędziów? Czy w TK obowiązuje liberum veto? Pytam, bo nie wiem o co ten skowyt cały.


Podatek miedziowy zostaje. Jak to Szydło mówiła?

 

To perła w koronie polskiej gospodarki. Takie firmy powinny być promowane, a nie tak jak w tej chwili robi to władza, dodatkowo obciążane specjalnymi podatkami. Robi się to, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy, nie tędy droga

Jeżeli będziemy tworzyli rząd to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy dla KGHM podatek i zrobimy wszystko, by KGHM rozwijała się, a wszystkie środki, które wypracuje inwestowała w rozwój firmy

Dobra zmiana tere-fere. Nawet nie jest mi żal matołów, którzy uwierzyli w ich kłamstwa i na nich zagłosowali. Za to żal mi tych, którzy głosowali na inne partie i tych, którzy wcale nie głosowali - żaden kraj nie zasługuje na bolszewię, którą PiS wprowadza w życie - wyłączanie mikrofonu opozycji, łamanie obietnic wyborczych, łamanie konstytucji, naruszanie trójpodziału władzy. Przetrwali wybory 2007 roku, ale przy kolejnych wyborach - wobec skali problemów wydaje mi się, że jednak przedterminowych - wywiozą ich na taczkach. Będzie klęska sroższa niż ta AWS, bo żadna z dotychczasowych władz nie zasłużyła sobie na Trybunał Stanu - a PiS rządząc niecały miesiąc ma już szereg polityków, których władza z jajami (czyli przeciwna od tej PO-wskiej, która zbiera teraz efekty polityki umiarkowanej i tolerancyjnej względem opozycji) pozbawi praw wyborczych i możliwości powrotu do parlamentu. Podstawy prawne są IMO jeszcze mocniejsze niż na Ziobrę, a przecież władza się dopiero rozpędza.

o Gacuś! krul lemingów - widze, że nerwy ci puszczają jak wszystkim lemingom - niezmiernie mnie to cieszy :)

i jeszcze zawłaszczasz prawacka retoryke o bolszewii - słodkie to jest

proponuje ci dużo spacerów i medytacji :)

 

"Za to żal mi tych, którzy głosowali na inne partie" - ale mnie i innych głosujących na KORWiNa chyba ci nie żal? będę wdzięczny za jakies sprostowanie :)

Odnośnik do komentarza

PO się tak zamachnela na trybunał, że aż tych grudniowych sędziów oddala mniejszym partiom - SLD i PIS, tyle że ci ostatni odmówili, to dostal PSL. Nie dziwi mnie, ze o tym nie wiesz, bo tego w przekazach dla prawicowych lemingow z niezaleznej nie bylo. Dziwi mnie, ze znów nic nie wiesz, a się wypowiadasz.

Odnośnik do komentarza

Podatek miedziowy zostaje. Jak to Szydło mówiła?

 

To perła w koronie polskiej gospodarki. Takie firmy powinny być promowane, a nie tak jak w tej chwili robi to władza, dodatkowo obciążane specjalnymi podatkami. Robi się to, ponieważ w kasie państwa brakuje pieniędzy, nie tędy droga

Jeżeli będziemy tworzyli rząd to zlikwidujemy ten niesprawiedliwy dla KGHM podatek i zrobimy wszystko, by KGHM rozwijała się, a wszystkie środki, które wypracuje inwestowała w rozwój firmy

Dobra zmiana tere-fere. Nawet nie jest mi żal matołów, którzy uwierzyli w ich kłamstwa i na nich zagłosowali.
Czy PO rozliczales z obietnic równie skrupulatnie? Jeżeli nie to o czym to świadczy? :)
Odnośnik do komentarza

 

Tylko co w tym takiego dziwnego? Jeśli istnieje państwowy system emerytalny to dlaczego ma obejmować tylko część umów? Dla mnie albo wszystkie, albo żadne

serio wierzyłeś w godziwą emeryturę z takich składek z Działalności Gospodarczych :D ?

 

No, ale jaka jest logika w tym, że osoba zatrudniona na umowę o pracę płaci składkę od całości dochodów, a z DG już nie? Albo na wszystkich umowach tak samo, albo na żadnych. Jaki ma sens państwowy system emerytalny jak nie obejmuje wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to żadne odkrycie, ale moim zdaniem blokowanie ustaw PiS przez TK było dogadane od momentu, gdy stało się jasne że PO straci władzę. Jakie inne wyjście miała ekipa Kaczafiego poza wyczyszczeniem przedpola? Teraz piłeczka po ich stronie - naród ich rozliczy z jakości rządów. Wymowek nie maja już żadnych.

Odnośnik do komentarza

 

 

Tylko co w tym takiego dziwnego? Jeśli istnieje państwowy system emerytalny to dlaczego ma obejmować tylko część umów? Dla mnie albo wszystkie, albo żadne

serio wierzyłeś w godziwą emeryturę z takich składek z Działalności Gospodarczych :D ?

 

No, ale jaka jest logika w tym, że osoba zatrudniona na umowę o pracę płaci składkę od całości dochodów, a z DG już nie? Albo na wszystkich umowach tak samo, albo na żadnych. Jaki ma sens państwowy system emerytalny jak nie obejmuje wszystkich.

 

dość duża, przykładowo jak zarabiasz 10k brutto na etacie, to Twoja składka to jakaś kwota rzędu pewnie 3,5k(zdrowotna i emerytalna)

 

jak jesteś na DG, to sładka to ten tysiąc

 

różnica jest a) zwolnienie lekarskie, na etacie dostaniesz 80% wynagrodzenia, na DG dostaniesz dużo mniej - zapytaj Guliego jak był na L4 ile dostał wypłaty zasiłku z ZUS...

 

druga strona medalu to emerytura, z etatu założmy, że dostaniesz 2500, z DG dostaniesz, nie wiem 500 ? i w tym drugim przypadku sam powinieneś zadbać o inwestycję tych 2,5 tysiąca różnicy w składkach.

 

jeżeli decydujesz się na DG to masz dziś gorzej(ze wzgledu na L4 i brak urlopu często), z drugiej strony jak chujowo inwestujesz albo przepierdalasz hajs to emerytury dostaniesz te 500zł... i co z tym zrobisz ?

 

nie bardzo widzę tutaj konieczności zwiększania składki, jeżeli pójdzie za tym wyraźnie większa emerytura i odpowiednio większy zasiłek na L4 to spoko, ale nie widziałem o tym żadnej wzmianki do tej pory(tak wiem, może nie zaczeli jeszcze nad tym aspektem prac)

Odnośnik do komentarza

Ja Wyrok TK rozumiem. Wydalbym inne rozstrzygnięcie, bo IMO ustawa PO to naciagniecie zwyczaju do granic możliwości, ale nie złamanie prawa - natomiast rozumiem argumenty TK i szanuje jego autorytet.

Ta dwójka pozostałych sędziów - oddanych przez PO PiSowi i SLD - nie robi większej różnicy, najważniejsze, że obroniono trojpodzial władzy, konstytucję i suwerenność TK przed zakusami warcholstwa sejmowego. To pierwsze zwycięstwo.

drugie zwycięstwo to fakt przemilczany ostatnio, a szkoda - czyli fakt przekazania akt dot. Postępowania karnego ws Kamińskiego do Sądu ii instancji. Sąd Rejonowy olal ulaskawienie wydane z naruszeniem prawa - i słusznie. Zobaczymy co zrobi sąd okręgowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...