Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy do czynienia z jedną z trzech opcji:

- Albo PiS-owi dzięki sprawnej kampanii marketingowej udało się przedrzeć przez "nieprzekraczalną" granicę 30%, o której uwielbiają mówić eksperci (i to mocno, bo w okolicach 40% w sondażach to PiS miał dotychczas chyba tylko w 2006 roku po pierwszych kilku miesiącach rządów a jeszcze przed wpakowaniem się w genialną koalicję);

- Albo ta granica to od początku była bujda i wymysły tychże ekspertów;

- Albo sondaż jest sfabrykowany.

 

Aha, jeszcze jedno wyjście, że sondaże to generalnie bujdy i jaranie się ich wynikami to idiotyzm. Ale niezależnie od tego efekty propagandowe są dwa - jeden dla PiS-u korzystny, drugi nie. Jedno to to, o czym pisze Mauro, czyli mobilizacja elektoratu bojącego się przerażającego Kaczora i jego świty. Drugi to pokazanie potencjalnemu elektoratowi bliżej centrum, że partia jest w stanie wyjść poza żelaznych zwolenników (jakoś tak działa ludzki mózg - skoro inni dali się przekonać, to może ja też rozważę zagłosowanie na nich?).

 

Generalnie, z tego co zauważyłem, wśród znajomych pisowców nastroje są stonowane, raczej coś w stylu "znowu próbują straszyć PiS-em".

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że ta czwarta opcja. Każda partia zamawia takie sondaże, żeby jej pasowały. Oczywiście one nie są 'sfabrykowane', nie ma co się przyczepić do technik ich przeprowadzania. Ale oczywiście są robione tak, żeby jak najbardziej je nagiąć w stronę zamawiającego.

Naprawdę nie widzisz, że w tym poście sam sobie przeczysz?

Odnośnik do komentarza

Dopóki w PiS nie zmieni się wódz partia ta nic nie wygra.

Coś na poparcie tej tezy (poza tym, że wszyscy tę opinię powtarzają)? Jak dla mnie PiS bez Kaczyńskiego nie istnieje. On tę partię stworzył i jest jej właściwie jedyną po odejściu swojego brata i Ziobry twarzą. Kto miałby być nowym liderem? Brudziński, Hoffman? Bez jaj!

 

Nie. Są różne techniki przeprowadzania sondaży. Każda partia zamawia taki sondaż, który jej pasuje, ale wszystkie są przeprowadzone poprawnie.

Ale jeśli jakaś pracownia stosuje cały czas tę samą technikę przeprowadzania sondaży, to ich wyniki powinny poprawnie (w granicach oczywiście błędów statystycznych) pokazywać pewne trendy, zakładając brak jakichś bardziej bezczelnych przekrętów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Policja potwierdziła Niezależnej.pl śmierć chorążego Remigiusza Musia, technika pokładowego Jaka-40, który wylądował na smoleńskim lotnisku, godzinę przed katastrofą TU 154 M. Muś był bardzo ważnym świadkiem w śledztwie smoleńskim, a fakty przez niego podawane przeczyły oficjalnym ustaleniom.

 

Pewnie samobójstwo.

Odnośnik do komentarza

Dopóki w PiS nie zmieni się wódz partia ta nic nie wygra.

Coś na poparcie tej tezy (poza tym, że wszyscy tę opinię powtarzają)? Jak dla mnie PiS bez Kaczyńskiego nie istnieje. On tę partię stworzył i jest jej właściwie jedyną po odejściu swojego brata i Ziobry twarzą. Kto miałby być nowym liderem? Brudziński, Hoffman? Bez jaj!

 

Ależ oczywiście. Zrobiona przez PO kampania nienawiści względem jego osoby sprawiła, że w najbliższym czasie niewielu odważy się głosować na niego. Już prędzej lemingi wrócą do SLD`skiego betonu. Dla sporej części wyborców Donalda, Kaczyński = IV RP, a więc w ich umysłach ustrój totalitarny (swoją drogą podziwiam, że udało im się zrobić to niczym J. Goebbels). Oni po prostu nie chcą głosować na niego bo nazywa się Kaczyński. Faktem jest, że PiS bez Kaczyńskiego nie istnieje, ale i z nim już nic nie osiągnie. Młodzież wkraczająca w dorosłość ma dość Tuska i wybiera między prawicą z PiSu i lewactwem od Palikota. Mi brakuje konkretnej partii narodowej, która niczym NDcja może uzyskać poparcie społeczeństwa. Obecnie jest za duży podział...

Odnośnik do komentarza

Wali się świat lemingów.

Nie zabierałem (chyba) głosu w sprawie katastrofy smoleńskiej. Trudno mi było uwierzyć w zamach, myślałem, że to drobne złośliwości pracowników PO, które doprowadziły do tragedii, a katastrofa to opus magnum walki o stołki przy stole wodzów Eurokołchozu. Po prawdzie liczba słynnych "przypadków" i kłamstw (Kopacz) w tej sprawie świadczyła dobitnie, że o żadnym przypadku nie ma mowy. Jak tylko usłyszałem o odkryciu trotylu i nitrogliceryny we wraku Tu, zacząłem się zastanawiać jaką narrację Twardo Stąpający Po Ziemi przygotują lemingom, jakim przypadkiem wytłumaczą te niewygodne ślady, sam mam taką koncepcję: pracownik lotniska zbierał trotyl i nitro po okolicznych poligonach i przypadkiem trzymał to wszystko w reklamówce z Liedla zawieszonej na pancernej brzozie. Teoria mojej mamy: pisiorska prokuratura obsmarowała wrak trotylem i nitro - to nawet tłumaczy dlaczego wybitni radzieccy naukowcy nie znaleźli tych śladów wcześniej - po prostu ich nie było. Na koniec teoria usłyszana w Trójce 5 minut temu: to trotyl z II WW... :o Muszę przyznać, ze teoria trójkowa najbardziej wiarygodna. Szacun dla profesjonalistów! :]

Odnośnik do komentarza

chyba Terlikowskiego i Ziemkiewicza... lemingoza kibicowsko-patriotyczno-smoleńska nie śmie pisnąć zanim mondre głowy z Frondy i innego Uważam Rze nie dadzą im wskazówek co i jak. pffff

 

swoją drogą zamach na samolot prezydenta europejskiego kraju, zrobiony w XXI wieku przy pomocy trotylu i nitrogliceryny. wow - dobrze, że chłopaki nie użyli karbidu jak już tak cięli koszty...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...