Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uzasadnione podejrzenie, że ktoś przerysował mi samochód na parkingu hipermarketu podczas gdy byłem na zakupach. Czy mam prawo domagać się nagrania z monitoringu hipermarketu, czy jestem na straconej pozycji? Można potem z takiego nagrania ewentualnie ścigać sprawcę?

Ty, jako obywatel, raczej takiego nagrania nie dostaniesz (o ile się z panem Jankiem z monitoringu za flaszkę nie dogadasz). Natomiast jeżeli zgłosisz sprawę organom ścigania, to zabezpieczenie monitoringu będzie jedną z czynności wykonanych przez policję. Mogłeś od razu, na miejscu, zadzwonić po patrol, policjanci by od razu uprzedzili kierownika, żeby zabezpieczył monitoring z tego dnia, bo może się okazać potrzebny. Ale w marketach zwykle przynajmniej ze 2 tygodnie wstecz można oglądać, nawet do miesiąca - zależy od sklepu.

 

Edit: zupełnie inną sprawą będzie to, czy coś widać. Kamerki zwykle są na budynku marketu, rzadziej na słupach na całym parkingu. Zwykle są tak ustawione, że widać wiaty z wózkami i wejścia, bo to właśnie własność marketu jest w zainteresowaniu właścicieli, a nie autka klientów. Ale różnie z tym bywa i sprawdzić nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Mam podobne pytanie do tego, ktore zadal kolek23. Otoz jakis czas temu wyjechalem do pracy do Norwegii, podpisalem 3-letni kontrakt. W roku 2013 (ani w zadnym poprzednim) w Polsce nie zarobilem ani zlotowki, wiec polski urzad skarbowy nie bedzie zainteresowany moja osoba, prawda? Przed wyjazdem zastanawialem sie czy czasem jeszcze na miejscu, w Polsce nie musze dopelniac zadnych formalnosci, ale uslyszalem jedynie zdawkowe "jesli nie zarabial Pan w Polsce, to my od Pana nic nie chcemy". Z drugiej strony, w Internecie czasem napotykam sie na jakies posty/artykuly, ze w przypadku takiego wyjazdu nalezaloby sie wymeldowac/zglosic to w urzedzie swojego miasta. Jak to jest w koncu? Moge spac spokojnie czy jednak ktos w Polsce moze sobie o mnie przypomniec?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli zarabiasz tylko w Norwegii to w Polsce nie musisz składać zeznania rocznego.

 

Co do informowania urzędu o zmianie adresu - to zależy czy Twój wyjazd do Norwegii oznacza zmianę miejsca zamieszkania w sensie podatkowym - czyli czy nastąpiło przeniesienie tak zwanego "ośrodka interesów życiowych do Norwegii". Jeśli tak jest to dobrze jest urząd poinformować o tym fakcie (chociażby po to żeby nie wysyłali do Ciebie wezwań). Ale obecnie nie ma takiego obowiązku więc możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza

To chyba dobre miejsce na moje pytanie.

Panowie!

Będę organizował dla organizacji studenckiej bieg w czerwcu. To nie podlega po żadną imprezę masową, więc tu mam luz.

ALE! Do tego chcemy dorzucić piknik i zapewne jakieś budy z prostym żarciem (kiełby i takie tam). Jako, że Uniwersytet (do nich należymy) zabrania nam podpisania jakichkolwiek umów chciałbym się dowiedzieć co możemy zrobic by takie budy mieć na naszej imprezie. Sam piknik (jako, że może będzie scena nawet) będzie imprezą masową chcialbym mieć pewność co i jak mogę zdziałać w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza

A sprzedawca ma obowiazek sprzedac mi towar po cenie z "proformy"? Bo np. moze sie okazac, ze po rozpatrzeniu dofinansowania cena ulegnie zmianie.

jak robiłem w casto i gość przychodził z dofinansowaniem to siekaliśmy po proformie cenę na fakturę vat (mimo że półkowe ceny były inne - raz wyższe raz niższe)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...