Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu zeszłego roku miałem awarie w wynajmowanym mieszkaniu. Pękła rura i zalało całe mieszkanie. Właściciel na swój koszt doprowadził mieszkanie do takiego stanu jak było przed awarią. Teraz przyszło mi rozliczenie roczne wody i jak byk w jednym miesiącu widać zużycie większe o około 25m wody. Dla mnie byłoby to dodatkowe 200zł zwrotu za wodę (za wodę płacę spółdzielni na zasadzie zaliczek i później dostaje roczne rozliczenie). Czy mogę jakoś żądać od właściciela zwrotu kwoty za wodę, która została nabita przez awarię?

Odnośnik do komentarza

Ok, pora w końcu wysłać PIT. Postanowiłem w końcu się rozliczyć przez internet. Ściągnąłem plugin do Adobe Reader, wszystko wypełniłem i mam gotowe rozliczenie. Co ja teraz muszę pobierać/gdzie wchodzić, żeby tego PITa wysłać? Na stronie skarbówki to jest tak wyjaśnione, że nic nie wiem :crazy: . Teraz ściągnąłem "e-deklaracje desktop 2014" i znów czy muszę ponownie dane przepisywać do formularza czy jest gdzieś w tym programie opcja wysyłki wypełnionego już zeznania?

Odnośnik do komentarza

No ok - a skąd miałeś tego pdfa do wypełniania?

 

Ja się pytam nie ze złośliwości, tylko chciałbym wiedzieć - bo ja (od dwóch lat) robię to poprzez e-Deklaracje -> stwórz nowe zeznanie i dopiero wtedy pojawia się pdf do wypełnienia, który albo drukujesz i zanosisz do US, albo jak się nie boisz ;) to wysyłasz za pomocą aplikacji przez neta.

Odnośnik do komentarza

Prosty sposób na wypełnianie i wysyłanie zeznań przez net: pobieracie program do PITów (imho najlepszy to pit.dobry.pl) - w programie jest opcja wysyłki zeznania przez net. Nie trzeba mieć podpisu elektronicznego, trzeba jednak znać kwotę przychodu, która była wykazana w zeznaniu za 2012 r.

@Reaper: jeżeli rozliczasz się sam, pracowałeś cały rok w jednej firmie i nie korzystasz z ulg to rozliczenie powinno Ci wyjść na 0. Ale przy rozliczeniu z małżonkiem i ulgach (na dzieci) jakiś zwrot będzie.

Odnośnik do komentarza

Panowie szybka piłka

 

Moja dziewczyna załapała się do projektu "Anioły z licencją na pomaganie" napisała im maila że nie da rady i że rezygnuje (to było jakoś tak w lipcu).

 

A dzisiaj dostała takie coś na maila :

 

 

Szanowna Pani, W związku z zamknięciem rozliczenia projektu pt. „Anioły z licencją na pomaganie” prowadzonego przez Stowarzyszenia Budujemy Nadzieję, zostało naliczone wobec Pani zobowiązanie finansowe w wysokości 300 zł, tytułem nie dotrzymania zasad uczestnictwa w wymienionym wyżej projekcie. Wpłaty należy dokonać w terminie 14-dni od daty otrzymania niniejszego pisma na konto stowarzyszenia lub do kasy znajdującej się w siedzibie stowarzyszenia. Więcej informacji udziela księgowa stowarzyszenia Anna Świątek, pełniąca dyżur w biurze Skawina ul. 29-listopada 9 w czwartki w godz. 8-18, tel. 12 265 53 00 wew. 1.

 

To jakieś jaja przecież. Mogą tak? Projekt za który nie dostała by ani grosza

Odnośnik do komentarza

No własnie nie ma juz w sieci. Ale nie było nic o kosztach...

 

 

Wolontariusz który musi płacić hajs... to się nei dziwię że ludzie mają na takie akcje wyjebane


znalazłem regulamin stowarzyszenia

Rozdział 5.

Majątek i fundusze

§ 36.

Majątek Stowarzyszenia powstaje:

1. ze składek członkowskich,

2. z darowizn, spadków, zapisów,

3. dochodów z nieruchomości i ruchomości będących własnością lub użytkowaniem,

4. dotacji i ofiarności publicznej,

5. odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Nie ma nic o zobowiazaniach ;)

Odnośnik do komentarza

Nie było żadnej umowy, po prostu regulamin na stronie internetowej. Zgłosiła się na wolontariuszkę i po spotkaniu organizacyjnym zrezygnowała bo doszła do wniosku że nie da rady (okazało się że to praca poza Krakowem z osobami mocno niepołnosprawnymi). Oni powiedzieli że jest ok i wczoraj przyszedł mail.

 

300 zł to nei tragedia tlyko wkurwia mnie takie coś :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...