Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to próbowałem grac kilkoma zespołami : Roma, Villarreal, Portsmouth, Tottenham . Ustawialem im treningi według poradnika (we wcześniejszych wersjach nie sięgałem po niego) Taktyke taką jak w 2008 (nic nie szło) z poradnika (to samo) nie wiem jak mam układać zespół do meczu juz nie mam pomysłu .

 

No to jest nas przynajmniej dwóch... Ja na przykład gram od początku sezonu przeciw zespołom już ukształtowanym, nie potrzebującym uczyć sie taktyki(podczas kiedy mój team MUSI...!) . Nadcelność podań i strzałów ZWŁASZCZA tzw. szaraków, jest porażająca, odbiór piłki prezentowany przez te zespoły to poziom, chyba-światowy... Aż strach grać z naprawdę silnym rywalem...

Podobnie jak w Twoim przypadku zabawa suwakami przynosi mierne korzyści tak samo jak przeglądane taksy innych graczy...

Odnośnik do komentarza
Szczerze to próbowałem grac kilkoma zespołami : Roma, Villarreal, Portsmouth, Tottenham . Ustawialem im treningi według poradnika (we wcześniejszych wersjach nie sięgałem po niego) Taktyke taką jak w 2008 (nic nie szło) z poradnika (to samo) nie wiem jak mam układać zespół do meczu juz nie mam pomysłu .

 

No to jest nas przynajmniej dwóch... Ja na przykład gram od początku sezonu przeciw zespołom już ukształtowanym, nie potrzebującym uczyć sie taktyki(podczas kiedy mój team MUSI...!) . Nadcelność podań i strzałów ZWŁASZCZA tzw. szaraków, jest porażająca, odbiór piłki prezentowany przez te zespoły to poziom, chyba-światowy... Aż strach grać z naprawdę silnym rywalem...

Podobnie jak w Twoim przypadku zabawa suwakami przynosi mierne korzyści tak samo jak przeglądane taksy innych graczy...

 

Ja zawsze mam na początku problemy... kiedy nic mi sie nie udawalo w sparingach to od razu przechodzilem do opcji taktycznych i zmiany polecen... jeszcze sie przycisk nie zdazyl odblokowac a ja juz mialem 10 kolejnych pomyslow... i tak w kolko bo w koncu ustawialem to samo i wracalem do punktu wyjscia... az w koncu wpadlem na pomysl ze wezme notatnik i bede zapisywal co mi sie nie podoba (gram na szybkosci 2 w prawo od srodka wtedy wszystko ladnie widac i mecz sie az tak nie ciagnie) i puszcal powtorki groznych akcji przeciwnika zeby dokladnie zobaczyc co nawalilo... i dopiero jak zaobserwowalem cos pare razy bo zawsze moze byc tak ze przez przypadek cos komus nie wyszlo wprowadzam zmiane... dodalem do tego pozadna analize przeciwnika... efekt 3-1 z Chealse niepokonana w pierwszych 6 meczach slabiutkim Newcastle (w porownaniu do Chelasea). A na poczatek proponuje uzycie jakiej standardowej taktyki i po kolei obserwowanie i ustawianie wlasnych opcji bo jak sie zrobi wszystko na raz to nie wie zawodnik ani tym bardziej ty co jest grane.

 

Problem z napastnikami zniknol u mnie po paru meczach (nic nie robilem z ich ustawieniami), teraz Martins sam odbiera pilke obroncy i wali kolo bramkarza nie do obrony wiec chyba wczesniej nie rozumial mojej taktyki az tu nagle dostal na poczatku meczu z Chealsea pilka w leb i przyszlo oswiecenie

Odnośnik do komentarza

Osobiscie polecam dokladna analize zawodnikow i ustawienia przeciwnika.Mianowice sprzawdzenie czy obrona przeciwnika jest szybka czy raczej biegaja w niej nieruchome wierze obronne i w zaleznosci od tego wystawienie szybkich napastnikow i zwiekszenie ilosci podan prostopadlych na wolne pole a zmniejszenie dosrodkowan ktore mijaja sie z celem jezeli nasz napastnik ma 180cm a obroncy rywala 195cm.Kolejna wazna sprawa w mojej analizie sa polecenia indiwidualne dla poszczegolnych zawodnikow.Jezeli po dokladnym sprawdzeniu 11 przeciwnika dochodze do wniosku ze prawa strone ma slabsza a lewa jest usposobiona bardziej ofensywnie to ustawiam swoj zespol tak aby zawodnicy grajacy po bardziej ofensywnie nastawionej flance rywala,nie zapedzali sie tak tylko pamietali o obowiazkach defensywnych,natomiast bardziej ofensywnie ustawiam zawodnikow na 2 skrzydle,z ktorego nie plynie az tak doze zagrozenie ze strony przeciwnika.Bardzo wazna rzecza jest obserwowanie tego co dzieje sie na boisku i przestwianie zarowno polecen indiwidualnych jak i druzynowch w trakcje meczu.Jak narazie gram Lechem ustawieniem:

 

.^.......Fc..^...Fc.......^..

..l...........AM............l..

ML........................MR

............DMC.............

DL...DC........DC....DR

.............GK...............

W zaleznosci od tego czy gram na wyjezdzie czy u siebie ruchoma role pelni DMC i AMC.Dotychczasowe osianiecia to pierwsze miejsce w lidze bez przegranej po 20 kolejkach,wyiscie z grupy pucharu Uefa,odprawienie z kwitkiem w kolejnej rundzie Evertonu.A teraz czas na Benfice.

Odnośnik do komentarza

witam wszystkich.Chcialbym napisac pare slow o taktykach we wszystkich FM jakie dotad wyszly.Gram w FM od pierwszego jego wydania,czyli byl to sezon 2005\06 i dla mnie jest to najlepszy symulator pilkarskiego swiata managerow,i co najwarzniejsze z roku na rok jest coraz bardziej realistyczny.Nowe wydanie 2009 jest swietne,i jak widze te rozne posty w stylu{moj napastnicy sa nie skuteczni,jakiej mam uzywac taktyki,albo ze Man Utd,Arsenalem czy Barcelona mecze sie wygrywaja same na standarowyczh taktykach}to mysle sobie ze tacy powinni sobie pograc raczej w Proevolution na PS 2.W FM 2009 i w poprzednich wydaniach rownierz,najwarzniejszymi aspektami sa{zaraz po rozpoczeciu gry,zatrudnic odpowiedniego asystenta,a takrze trenerow,przydzielic ich do odpowiednich rezimow treningowych,tak aby otrzymac jak najwieksza ilosc gwiazdek przy danym rezimie treningowym.Nastepnie trzeba stworzyc odpowiednie systemy treningowe,na te podstawowe ktore sa w grze nie ma co liczyc.Ja tworze systemy dla bramkarzy,obroncow,pomocnikow def,pomocnikow,skrzydlowych i napastnikow i bardzo fajnie to dziala u mnie,Moj pilkarze sa zadowoleni z treningu,a i notki im rosna w zadowalajacym tempie.Nastepnie robie selekcje w drozynie,sprzedaje nie potrzebnych,a kupuje potrzebnych mi zawodnikow,oczywiscie zakupy robie takie na ktore mnie stac.Oczywiscie zanim zaczynam robic zakupy,predzej musze juz miec w glowie jakim systemem taktycznym bede prowadzic swoj zespol,ja na przyklad trzymam sie starej sprawdzonej 4-4-2 i jej pochodnych.Ta taktyka jest przedewszystkim elastyczna i mozna ja modyfikowac w zaleznosci od drozyny przeciwnej.Przeciez nie od parady w realnym swiecie pilkarskim taktyka 4-4-2 jest najczesciej stosowana i skuteczna.Takrze po co wymyslac jakies inne,jesli przez ponad 100 lat nikt nie stworzyl lepszej taktyki niz 4-4-2,a napewno przez te wszystkie lata pilkarski swiat sie zmienial,pilkarze trenerzy,a taktyka przetrwala.Nigdy nie szukalem jakis ustawien uniwersalnych,bo czegos takiego nie ma,do kazdego przeciwnika trzeba ustawic swoj zespol inaczej,trzeba przeanalizowac ustawienie przeciwnej drozyny,znalezc slabepunkty{takie jak nie ruchawa obrona,bramkarz ktory ma w atrybutach wysoki wskaznik piastkowania,wolni napastnicy itd,mozna by wiele wymienic takich punktow,i z zimna krwia wykorzystac je wszystki,jesli nam sie to uda,to zwyciestwo mamy pewne]Teraz przejde do drozyn,ja zawsz gram liga angielska,jest najlepsza i tyle,Moja ulubiona druzyna zawsze byl Man City i nie dla tego ze wykupili ja Szejkowie i dawaja kupe kaszy na transfery,tylko dlatego ze ta druzyna jest swietna,ma spory potencial w mlodych zawodnikach,wcale nie zawacham sie powiedziec ze jeden z wiekszych wraz z arsenalem.A ja lubie stawiac na mlodziez,do tego w terazniejszej edycj maja w szeregach Robinho i Jo,wspanialy duet napastnikow,uzupelniaja sie na boisku doskonale,pierwszy szybki,zwinny wspanialy technik,drugi wysoki,silny dobrze grajacy glowa zawodnik,linia pomocy szybki,kreatywny Petrow na lewej flance,prawa flanka swietny Elano,srodek doskonaly talent Michael Johnson,i Ireland rownierz bardzo dobry pomocnik.Obrona to na lewej kupilem sobie arcy talent Matock za 1,5 funtow,prawa to Zabaleta lub Logan,oby dwoje sa dobrymi obroncami,srodek to oczywiscie Richards,i Dunne ktory wymienia sie z Kompany,A bramka to Hart,lub Schmaikel,ci bramkarze beda najlepszymi bramkarzami w Fm.I po co tracic miliony na jakies gwiazdeczki,jak Man City jest zespolem kompletnym.Inwestuje jedynie w mlodzierz,kupilem sobie wspominianego juz Matocka,Gossens z Ajax swietnie egzekwuje rzuty wolne,Fleck z Rengersow,i jeszcze nie jakiego Dorana z mlodzierzowki irlandi,swietnie zapowiadajacy sie skrzydlowy.Na te wszystki transfery wydalem jakies 6 mln funciakow,ktos by powiedzial ze to duzo kasy,owszem duzo dla kogos kto gra liga polska ktora nie ma przyszlosci.Ja wole wieksze wyzwania,takim Man City musze mierzyc sie z najlepszym taktykami swiata,takimi jak Wenger,Ferguson czy Skolari,i wielu innych,i jak zdobede na koniec sezonu miejsce premiowane gra w pucharze uefa,wtedy jestem dumny ze swojch osiagniec.Bo w pirwszym sezonie,i w drugim nie ma co liczyc na lige mistrzow.Takrze ta cala taktyka to nie tylko co widac na boisku.

Odnośnik do komentarza

adas22 popracuj lepiej nad ortografia bo czytac sie nie da, a poza tym nie badz taki zaslepiony MC bo to nie jes najlepsza druzyna tylko twoja ulubiona ;]

 

damioano772 tj dosc madra taktyka, zalezy jak chcesz zeby twoj zespol gral :) sam to wymysl i musisz zrobic dobre ustawienia dla zawodnikow, np dm typowo do destrukcji, M - jeden z nich powinien byc glownym rozgrywajacym, osobiscie polecam zebys zrobil szybkie granie krotkimi pilkami opartymi na kreatywnosci pomocnikow i dobrym dryblingu na szybkosci swoich skrzydlowych:) napastnik jeden a wiec musi byc porzadny tzn szybki, grajacy bez pilki, skuteczny, opanowany i takie tam ;] no ale wiadomo ze dolki formy kazdy lapie, tak samo kartki i kontuzje takze powinienes miec 2 rownorzednych napastnikow i ew. 3 jakiegos mlodziaka na puchary czy [odpukac] 2 kontuzje swoich snajperow glownych.

Odnośnik do komentarza

kingmajster co ty nauczycielem jestes?przeciez o bledy ortograficzne tu nie chodzi,jesli ktos sie zna na futbolu to zrozumie to co napisalem w swojm poscie.A jesli chodzi o Man City to wiem ze to nie jest najlepszy klub,ale ja mu kibicuje bo mieszkalem w Manchester 14 lat i to jest moj ukochany klubik.pozdrowienia.A ty jakim grasz klubikiem?

Odnośnik do komentarza
kingmajster co ty nauczycielem jestes?przeciez o bledy ortograficzne tu nie chodzi,jesli ktos sie zna na futbolu to zrozumie to co napisalem w swojm poscie.A jesli chodzi o Man City to wiem ze to nie jest najlepszy klub,ale ja mu kibicuje bo mieszkalem w Manchester 14 lat i to jest moj ukochany klubik.pozdrowienia.A ty jakim grasz klubikiem?

Ale na forum dbamy o poprawny język i o to, aby unikać błędów.

Odnośnik do komentarza
nasz napastnik ma 180cm a obroncy rywala 195cm

 

Z tego co gdzies wyczytalem to wzrost zawodnikow jest podany tylko orientacyjnie. To jak nasz 'kopacz' będzie grał głową zależy jedynie od parametrów "Skoczność", "Gra Głową".

Dodałbym jeszcze siłę i przewidywanie. Tak w ogóle to masz rację wzrost i waga zawodnika absolutnie w FM nic nie znaczą.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za upierdliwość, ale nie dowierzam. To zostało potwierdzone jakoś przez SI, czy jest to poparte wyłącznie obserwacjami graczy ? Bo prawdę powiedziawszy takie patrzenie na sprawę potrafi diametralnie zmienić sposób oceny zawodnika, zarówno oceniając pod kątem transferu (np. do dziś nie kupiłbym obrońcy poniżej 180cm), jak pod kątem wyboru danego zawodnika na pozycję.

Jeżeli tak faktycznie jest, to jest to chyba jednak dalekie do realizmu.

Odnośnik do komentarza

Proszę o pomoc kgoś kto zna się dobrze na taktyce 4-1-2-2-1 . Otóż porobiłem ustawienia graczy i zespołu wszystko wydaje się być dobrze ustawienie ofensywne itp. ale jak widzę ile zawodnicy marnują sytuacji podbramkowych to myślę że zawału dostanę.Komputerowi wystarczy jedna akcje techniczne uderzenie obok bramkarza i gol a moi coś kombinują albo kopią po trybunach.Druga kwestia to dośrodkowania których moja drużyna podczas meczu ma bardzo dużo jednak te dośrodkowania nic nie dają. Trzecia kwestia to obrona otóż komputer jednym długim podaniem wypuszcza napastnika a obrona nie przecina podania.Jak coś to gram Man Utd. Proszę aby po przeczytaniu każdy coś poradził do mojego ustawiienia. Oto moja taktyka jak ktoś może to prosze aby przetestować ją u siebie i powiedzieć mi co jest nie tak. http://files.filefront.com/damian+Man+Utd+...;/fileinfo.html

Odnośnik do komentarza
Tak. Do niedawna też żyłem w przeświadczeniu, że wzrost i waga coś znaczą, ale bodajże Prof (głowy nie dam, że to on) pisał, że jest inaczej.

 

Absolutnie pewne i potwierdzone. Jakiś koleś zrobił eksperyment i wyedytował bodajże Inter i Romę tak, że piłkarze Interu mieli 2.5m wzrostu, a piłkarze Romy 1cm, i rzymianie nadal wygrywali pojedynki główkowe i strzelali bramki głową. Wzrost i waga to wyłącznie ozdobniki, które bierze się pod uwagę przy ustalaniu wartości Jumping, Strength czy Pace (ale już nie Heading).

Odnośnik do komentarza

O to ciekawe to troszke mija sie z realizmem...jak zawodnik majacy 2m moze gorzej radzic sobie w powietrzu od zawodnika 165?To z tego taki wniosek ze nie nalezy brac pod uwage wzrostu zawodnikow lecz ich statystyki.Mam takie pytanie jakie podania ustawiacie swoim zawodnikom??(krutkie,bezposrednie,dlugie)mogl by ktos rozwinac ten watek??

Odnośnik do komentarza

Rodzaj podań dajesz w zależności od predyspozycji swoich grajków. Nigdy nie wymagaj od swoich zawodników żeby robili coś czego nie umieją. Przykładowo nie dawaj krótkich podań grajkom o słabych podaniach i technice. Nie masz pewności jaki styl podać najlepszy byłby dla Twoich zawodników, ustaw mieszane, a sami będą wybierać najbardziej im odpowiadający. Takie moje zdanie.

 

Co do tego realizmu to w tej grze jest wiele elementów nierealistycznych. Pokaż mi stopera, który wbija kilka sezonów pod rząd po 10-15 goli, w grze to prawie norma. Takich przykładów można trochę wymienić.

Odnośnik do komentarza

murinho19 ustaw takie, jak Ci sie widzi :) ja ogolnie druzynowo dalem krotkie, nie chce zeby kopali dlugich pilek w kolko na napastnikow a obroncy beda tylko wygrywac glowy, wole zeby pograli krotko, kombinacyjnie itd;]

 

 

adam22 moze zle to odebrales, oczywiscie nie chcialem byc zlosliwy jesli chodzi o twoja ortografie itd ;] ja tez znam sie na futbolu i rozumiem o czym piszesz, ale myslalem ze masz jakies 12 lat i chcesz udac znawce a po prostu twoj polski jest okaleczony dlatego, ze mieszkasz w anglii takze wybaczam ;D

ja gram boltonem ;] ale to nie z jakis wielkich zamilowan ale dlatego, ze lubie slabe/srednie kluby w mocnych ligach.

 

 

teraz tak do wszystkich, robie taki maly eksperyment ;] wiadomo, ze angielska liga silna, w boltonie kasy zbytnio nie ma ;D a ktos strzelac musi ... sprowadzilem sobie po pierwszym sezonie ronaldo, ma jeszcze 32 lata i ustawilem mu ciezki fizycznie trening [okres przygotowawczy], potem troche go odciaze. jak myslicie, odbuduje sie? bo w ogole jak sie zaczyna gre to ma kontuzje 5 mies., takze nie mozna go wczesniej sciagnac praktycznie. jak myslicie, uda mi sie go odbudowac? bo atrybuty techniczne ma naprawde niezle tylko fizycznie to jest jak dobry alkoholik :D

 

a co do tych glowek, wzrostu cm i wagi to jestem w szoku, naprawde ... chociaz jak pomyslalem wlasnie o ronaldo to dobrze, bo wazy 95 kg <lol>

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza

Wyprobuje i to rozwiazanie.Ja podania przypisywalem nastepujaco:srodkowi obroncy i dmc krotkie, a boczni obroncy i pomocnicy dlugie i jak narazje daje to przyzwoity efekt.Ale zawsze myslalem ze czym wieksza umiejetnosc podan danego zawodnika tym powinien miec ustawione dalsze podania bo co to za filozofia zagrac krotkim podaniem do nogi.Apropo tematu o wzroscie zawodnikow, to wniosek z tego taki ze nie ma sensu kupowac wysokich,nieruchomych obroncow lepiej wydac kaske na szybkich grajacych dobrze glowa kurdupli...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...