Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy. Jeśli jest to pomocnik to rozgrywający, jeśli napastnik to odgrywający. Suwak swobody na takim stopniu jak jego kreatywność. Nie powinna jej zmniejszać. Dobry rozgrywający powinien dobrze podawać, czasami też i strzelić.

 

 

Tobie chodzi o taki kręgosłup? Hm,ciekawe doświadczenie .. spróbuję skorzystać.A stosujesz może zamianę pozycji? U mnie w 5 mieczach nic nie zadziałało,zmieniłem dwóch ofensywnych skrajnych pomocników,żeby mogli uderzać z dystansu.. ale nie za bardzo pomogło.

Odnośnik do komentarza
Ja stosuję zmianę pozycji napastnikom i sprawdza się to :)

 

 

U mnie właśnie nie bardzo.Napastnicy głównie do połowy jak nie strzelą bramki średnia 5.5:D ale Huntelaar na 23 spotkania 12 bramek,a Pogrebnyak 16 meczy/9 bramek.. Martwią mnie zmarnowane sytuacje,ale chyba średnie nie są takie zle.A ustawiasz taktykę pod rywala? jeśli rywal ma 3 środkowych 1 ofensywnego.. to wtedy mają przewagę w środku,robisz coś z tym?

Odnośnik do komentarza

dobre heh...

Hmm ja po wielu klapach wrescie zaczalem wygrywac belchatowem ;) po 12 meczach mialem tylko 3 gole stracone :D i oczywiscie 1 miejsce ;]

według mnie taktyke ostawia sie pod graczy a nie najpierw taktyka a pozniej patrzymy jakich mamy graczy... ja gram 4 - 4 - 2 i oboma skrzydlami , garguła nie zle rozdaje pilki... w kazdym meczu mam przewage czy to z wisla czy lechem chodz z tym drugim przegralem 1:0 ale mialem z 4 slupki farciarze ;P. modyfikuje taktyke pod taktyke przeciwnika, jesli gra 3-5-2 to wtedy dlugie podania i skrzydla, jak ma 4 obroncow i ofensywnie ustawieni to srodkiem. wlaczylem tak dla sprawdzenia lapanie na ofsajdy i okazalo celem w dziesiatke :) budujcie taktyke od defensywy, przynajmniej ja tak zrobilem...

Moja jedenastka :

 

F.Gonzalez

 

A.Sanabria D.Pietrasiak F.Cipot J. Herrera

 

 

A.Sanchez P.Rachwał Ł.Garguła B.Chwalibogowski

 

Costly D.Nowak

 

gdzie obroncy srodkowi maja male strzalki w dol rowniez rachwal ma strzalke w dol a skrzydlowi do przodu ;)

 

 

pozdr600

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś wcześniej pisał i do tego się zastosowałem, opłaca się dać dużo swobody dla piłkarzy którzy mają sporą kreatywność, u mnie to skrzydłowi, to dzięki nim teraz się toczą akcja za akcją, i nie koniecznie ustawiam zawsze "gre skrzydłami". Warto mieć zróżnicowanych napastników, najlepiej dwóch w linii, jeden cofniety (nastawienie) a drugi wystawiony do przodu, temu cofnietemu dajemy więcej swobody, dłuższe podania i oczywiście powinien mieć sporo kreatywności, błyskotliwości...

 

...a jeśli macie problemy z grą na wyjazdach (mało goli strzelonych) to polecam takie ustawienie ogólne:

 

----------------------- GK ----------------------

DR ----------- DC ---------- DC ---------- DL

---------------------- DM -----------------------

--------------- MC ---------- MC ---------------

AMR --------------------------------------- AML

----------------------- FC -----------------------

 

Co do ustawień indywidualnych: jestem zwolennikiem tego aby ustawienia indywidualne zostały podawana pod konkretnych piłkarzy, w skrócie opisze o co kaman:

nastawienie: zastosowałem regułę dwójkową (nastawienie skacze co 2 pkt poczynając od środkowych obrońćów tzn:

 

GK - 0-1

DC - 3

DR.L - 5 można dać strzałki do przodu

DM - 7 ustawić pressing na 2 punkty dalej w prawo od "pole karne"

MC - 9 taki drugi DM ale z większą (nie za dużo) swobodą, wspomaga zarówno DM jak i drugiego MC

MC (ofensywny) - 11 najlepiej jakby to był zawodnik ofensywny ale żeby nie było pomarańczowej kropki jak ustawimy go na pozycji MC

AMR,L - 11 można dać strzałki do przodu w odpowiednich okolicznościach,

FC - 13 dobrze by było jakby był wysoki i główkujący

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co do kreatywności, ograniczamy obrońcom, bocznym ciut więcej ale nie szalejemy, DM też nie za dużo - około 6-7, MC's - pod piłkarzy z lekkim zmniejszeniem temu jednemy defensywnemu, skrzydlowi - jeśli utalentowani i kreatywni oraz blyskotliwi - dać dużo, wchodzi też w role "wolny elektron" ale jeszcze tego drugiego nie do końca przetestowalem, napastnik - tutaj szczerze mówiąc mam zagadkę, w fm 08 trzeba było ograniczyć tutaj jeszcze nie wywąchałem, trzeba próbować

 

Ustawienie mam na kontrataki, przy słabszych przeciwnikach odchaczam i daje bocznym zawodnikom strzałki do przodu.

 

Taktykę narazie testowałem w kilku meczach, ale w porównaniu z poprzednimi wersjami grania kontrą na wyjeździe to sprawdza się o niebo lepiej.

Oczywiście nie będę jej umieszczał bo to bez sensu, wszystko opisane jest powyżej, a i tak przed każdym meczem modyfikuje lekko indywidualne polecenia dla niektórych piłkarzy, linię obrony, szerokość oraz szybkość gry (trzeba na bieżąco analizować co podpowiada asystent w sprawie podań, dośrodkowań, posiadania piłi, skuteczności, szybkości rozgrywania piłki, strat albo samemu sprawdzać w dostępnych opcjach jak nam idzie na boisku pod względem statystycznym)

 

Co do skuteczności w tym ustawieniu jest lepiej, ale wszystko to pewnie kwestia ligi, poziomu, graczy, przeciwnika ...

 

Tekst miał za zadanie lekko pomóc ogarnąć problem (myślę że nie tylko mój) meczy na wyjazdach, myślę że nie do końca go rozwiązałem, ale jestem już bardziej usatysfakcjonowany niż w 1 dzień moich zmagań z fm 09.

Odnośnik do komentarza
Jak ktoś wcześniej pisał i do tego się zastosowałem, opłaca się dać dużo swobody dla piłkarzy którzy mają sporą kreatywność, u mnie to skrzydłowi, to dzięki nim teraz się toczą akcja za akcją, i nie koniecznie ustawiam zawsze "gre skrzydłami". Warto mieć zróżnicowanych napastników, najlepiej dwóch w linii, jeden cofniety (nastawienie) a drugi wystawiony do przodu, temu cofnietemu dajemy więcej swobody, dłuższe podania i oczywiście powinien mieć sporo kreatywności, błyskotliwości...

 

...a jeśli macie problemy z grą na wyjazdach (mało goli strzelonych) to polecam takie ustawienie ogólne:

 

----------------------- GK ----------------------

DR ----------- DC ---------- DC ---------- DL

---------------------- DM -----------------------

--------------- MC ---------- MC ---------------

AMR --------------------------------------- AML

----------------------- FC -----------------------

 

Co do ustawień indywidualnych: jestem zwolennikiem tego aby ustawienia indywidualne zostały podawana pod konkretnych piłkarzy, w skrócie opisze o co kaman:

nastawienie: zastosowałem regułę dwójkową (nastawienie skacze co 2 pkt poczynając od środkowych obrońćów tzn:

 

GK - 0-1

DC - 3

DR.L - 5 można dać strzałki do przodu

DM - 7 ustawić pressing na 2 punkty dalej w prawo od "pole karne"

MC - 9 taki drugi DM ale z większą (nie za dużo) swobodą, wspomaga zarówno DM jak i drugiego MC

MC (ofensywny) - 11 najlepiej jakby to był zawodnik ofensywny ale żeby nie było pomarańczowej kropki jak ustawimy go na pozycji MC

AMR,L - 11 można dać strzałki do przodu w odpowiednich okolicznościach,

FC - 13 dobrze by było jakby był wysoki i główkujący

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co do kreatywności, ograniczamy obrońcom, bocznym ciut więcej ale nie szalejemy, DM też nie za dużo - około 6-7, MC's - pod piłkarzy z lekkim zmniejszeniem temu jednemy defensywnemu, skrzydlowi - jeśli utalentowani i kreatywni oraz blyskotliwi - dać dużo, wchodzi też w role "wolny elektron" ale jeszcze tego drugiego nie do końca przetestowalem, napastnik - tutaj szczerze mówiąc mam zagadkę, w fm 08 trzeba było ograniczyć tutaj jeszcze nie wywąchałem, trzeba próbować

 

Ustawienie mam na kontrataki, przy słabszych przeciwnikach odchaczam i daje bocznym zawodnikom strzałki do przodu.

 

Taktykę narazie testowałem w kilku meczach, ale w porównaniu z poprzednimi wersjami grania kontrą na wyjeździe to sprawdza się o niebo lepiej.

Oczywiście nie będę jej umieszczał bo to bez sensu, wszystko opisane jest powyżej, a i tak przed każdym meczem modyfikuje lekko indywidualne polecenia dla niektórych piłkarzy, linię obrony, szerokość oraz szybkość gry (trzeba na bieżąco analizować co podpowiada asystent w sprawie podań, dośrodkowań, posiadania piłi, skuteczności, szybkości rozgrywania piłki, strat albo samemu sprawdzać w dostępnych opcjach jak nam idzie na boisku pod względem statystycznym)

 

Co do skuteczności w tym ustawieniu jest lepiej, ale wszystko to pewnie kwestia ligi, poziomu, graczy, przeciwnika ...

 

Tekst miał za zadanie lekko pomóc ogarnąć problem (myślę że nie tylko mój) meczy na wyjazdach, myślę że nie do końca go rozwiązałem, ale jestem już bardziej usatysfakcjonowany niż w 1 dzień moich zmagań z fm 09.

 

Również gram podobną taktyką. Na początku włosy z głowy rwałem bo w sparingach nic nie wyglądało jakbym chciał... taktyke odczarowała jedna bardzo prosta opcja czyli wyznaczenie rozgrywającego... ogólnie mam wszystko podobnie troche bardziej ofensywnie ustawionych bocznych obrońców i probuje dac im troche dluzsze podanie niz standardowo uzywane przeze mnie dwie w lewo od srodka bo dzieki temu swietnie da sie uruchomic AMR/L ( u mnie Alexis Sanchez robi to co lubie czyli raczej wchodzi w pole niz dosrodkowuje bo nie nawidze gry dosrodkowaniami) i strzałki dodane DP i SP temu bardziej ofensywnemu ten drugi SP jest rozgrywajacym (Murawski)... Napastnik to nadal dla mnie czarna magia, zapewne gdyby gral tam wyzszy to moze cos by z tego bylo ale ja preferuje niskich i wmiare szybkich i bardzo dobrych technicznie... gra na odgrywajacego u mnie dzila bardzo slabo gdyz moj napastnik ma przeciwko sobie cala linie obrony wiec nie ma co jej raczej wlaczac... gram Newcastle czyli 12 klubem Premiership wedlog prognoz.

 

I jeszcze jedno jezeli gracie w Premiership i waszym pilkarzem zainteresuje sie Man City to mnozycie jego wartosc conajmnij razy 4... tak do 15 mln (oczywiscei funtow) wszystko pojdzie... az polubilem tych szejkow

Odnośnik do komentarza
Jak ktoś wcześniej pisał i do tego się zastosowałem, opłaca się dać dużo swobody dla piłkarzy którzy mają sporą kreatywność, u mnie to skrzydłowi, to dzięki nim teraz się toczą akcja za akcją, i nie koniecznie ustawiam zawsze "gre skrzydłami". Warto mieć zróżnicowanych napastników, najlepiej dwóch w linii, jeden cofniety (nastawienie) a drugi wystawiony do przodu, temu cofnietemu dajemy więcej swobody, dłuższe podania i oczywiście powinien mieć sporo kreatywności, błyskotliwości...

 

...a jeśli macie problemy z grą na wyjazdach (mało goli strzelonych) to polecam takie ustawienie ogólne:

 

----------------------- GK ----------------------

DR ----------- DC ---------- DC ---------- DL

---------------------- DM -----------------------

--------------- MC ---------- MC ---------------

AMR --------------------------------------- AML

----------------------- FC -----------------------

 

Co do ustawień indywidualnych: jestem zwolennikiem tego aby ustawienia indywidualne zostały podawana pod konkretnych piłkarzy, w skrócie opisze o co kaman:

nastawienie: zastosowałem regułę dwójkową (nastawienie skacze co 2 pkt poczynając od środkowych obrońćów tzn:

 

GK - 0-1

DC - 3

DR.L - 5 można dać strzałki do przodu

DM - 7 ustawić pressing na 2 punkty dalej w prawo od "pole karne"

MC - 9 taki drugi DM ale z większą (nie za dużo) swobodą, wspomaga zarówno DM jak i drugiego MC

MC (ofensywny) - 11 najlepiej jakby to był zawodnik ofensywny ale żeby nie było pomarańczowej kropki jak ustawimy go na pozycji MC

AMR,L - 11 można dać strzałki do przodu w odpowiednich okolicznościach,

FC - 13 dobrze by było jakby był wysoki i główkujący

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co do kreatywności, ograniczamy obrońcom, bocznym ciut więcej ale nie szalejemy, DM też nie za dużo - około 6-7, MC's - pod piłkarzy z lekkim zmniejszeniem temu jednemy defensywnemu, skrzydlowi - jeśli utalentowani i kreatywni oraz blyskotliwi - dać dużo, wchodzi też w role "wolny elektron" ale jeszcze tego drugiego nie do końca przetestowalem, napastnik - tutaj szczerze mówiąc mam zagadkę, w fm 08 trzeba było ograniczyć tutaj jeszcze nie wywąchałem, trzeba próbować

 

Ustawienie mam na kontrataki, przy słabszych przeciwnikach odchaczam i daje bocznym zawodnikom strzałki do przodu.

 

Taktykę narazie testowałem w kilku meczach, ale w porównaniu z poprzednimi wersjami grania kontrą na wyjeździe to sprawdza się o niebo lepiej.

Oczywiście nie będę jej umieszczał bo to bez sensu, wszystko opisane jest powyżej, a i tak przed każdym meczem modyfikuje lekko indywidualne polecenia dla niektórych piłkarzy, linię obrony, szerokość oraz szybkość gry (trzeba na bieżąco analizować co podpowiada asystent w sprawie podań, dośrodkowań, posiadania piłi, skuteczności, szybkości rozgrywania piłki, strat albo samemu sprawdzać w dostępnych opcjach jak nam idzie na boisku pod względem statystycznym)

 

Co do skuteczności w tym ustawieniu jest lepiej, ale wszystko to pewnie kwestia ligi, poziomu, graczy, przeciwnika ...

 

Tekst miał za zadanie lekko pomóc ogarnąć problem (myślę że nie tylko mój) meczy na wyjazdach, myślę że nie do końca go rozwiązałem, ale jestem już bardziej usatysfakcjonowany niż w 1 dzień moich zmagań z fm 09.

siemka

mam pytanie... grajac tą taktyka kontrolujesz mecz czy raczej liczysz na dobrych skrzydlowych i kontry ?!

czesto dochodzi do podan napastnik? Czy on jest tylko do główkowania po dośrodkowaniach ?!

Odnośnik do komentarza
mam pytanie... grajac tą taktyka kontrolujesz mecz czy raczej liczysz na dobrych skrzydlowych i kontry ?!

czesto dochodzi do podan napastnik? Czy on jest tylko do główkowania po dośrodkowaniach ?!

 

gram Manchesterem United, w ataku wystawiam różnie, rooneya, teveza, berbatova, z tego co zauwazylem jesli idą wrzuty to berba lepiej sobie radzi, ale niski szybki rooney tez strzela

 

Co do stylu gry to raz mieszane raz skrzydla, w zaleznosci od sytuacji na boisku, jak nie idą dosrodkowania to mieszane gram, kontry wychodzą niezłe, jak dasz na odrgrywającego na dobieg i szybki napastnik nim bedzie to ladnie idzie.

 

Co do kontrolowania gry - z mocniejszymi (Arsenal narazie mnie podejmował z tą taktyką) to nie było źle, remis 1-1 posiadanie podobne, po równo w strzałach i posiadanie prawie identyczne, choć ciut więcej mieli z racji przewagi boiska i tego że nie grali kontrą. Ze średniakami takimi jak west ham szło jak po maśle, aż sam się dziwiłem że taka przewaga będzie.

 

Napastnik to nadal dla mnie czarna magia, zapewne gdyby gral tam wyzszy to moze cos by z tego bylo ale ja preferuje niskich i wmiare szybkich i bardzo dobrych technicznie... gra na odgrywajacego u mnie dzila bardzo slabo gdyz moj napastnik ma przeciwko sobie cala linie obrony wiec nie ma co jej raczej wlaczac...

 

to prawda napastników nie rozgryzlem nawet troche, co do odgrywającego w tym temacie to tak jak napisałem wyżej, spróbuj wystawić szybkiego na dobieg, pograj tak 2-3 mecze i jak sie nie sprawdzi taki wariant to zrezygnuj, u mnie to wygląda nie najgorzej, jakby jeszcze poprawiono skuteczność to miodzio, a tak to szybki na dobieg rooney ma kupe 1-1 akcji, to że nie trafia to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza

a ManU grasz heh ;P mi sie zdaje ze do tej taktyki trzeba miec dobrego DM i MC...w Bełchatowie tez ja ustawialem ale sie za bardzo nie sprawdzała.... no ale na pewno inaczej troszkę w ustawieniach... :)) . No ale taktykę ustawia sie pod jakich graczy sie posiada ;)

pzdr

 

edit.

a i super że zmieniasz taktykę pod przeciwnika respect ;P

Odnośnik do komentarza
a ManU grasz heh ;P mi sie zdaje ze do tej taktyki trzeba miec dobrego DM i MC...w Bełchatowie tez ja ustawialem ale sie za bardzo nie sprawdzała.... no ale na pewno inaczej troszkę w ustawieniach... :)) . No ale taktykę ustawia sie pod jakich graczy sie posiada ;)

pzdr

 

dokładnie myślę jak Ty, DM jest moim zdaniem jednym z najważniejszych graczy, odciąza obronę, wspomaga pomoc, skrzydła i momentami atak jak damy polecenie długich podań, dobrze skonfigurowany defensywny pomocnik to skarb !!! osobiście jeszcze testuje DM-a pod różnymi wariantami... jakby co mile widziane komentarze co do tej pozycji

Odnośnik do komentarza

ciekawe jak ta Twoja taktyka by się sprawdzila w gorszych klubach?! Mi sie zdaje ze by oddawali pole gry...

a jak grasz takim klubem to moze bys hmm bardziej ofensywnie zagral ?! duzo goli strzelasz w meczu?

myślę ze jak byś zagrał:

 

-----------gk-------------

dr------dc-----dc-----dl

-----------dm-----------

mr\amr--am--am--aml\ml

------------fb--------------

 

sprawdź w jakieś przerwie ;P

Odnośnik do komentarza
ciekawe jak ta Twoja taktyka by się sprawdzila w gorszych klubach?! Mi sie zdaje ze by oddawali pole gry...

a jak grasz takim klubem to moze bys hmm bardziej ofensywnie zagral ?! duzo goli strzelasz w meczu?

myślę ze jak byś zagrał:

 

-----------gk-------------

dr------dc-----dc-----dl

-----------dm-----------

mr\amr--am--am--aml\ml

------------fb--------------

 

sprawdź w jakieś przerwie ;P

 

to wydaje się ciekawe tylko że zamiast amr/l prędzej zastosuję: mr/l aby zrównoważyć pomoc (moim zdaniem), tylko że nie mam 2ch ofensywnych pomocników wprawdzie jest anderson i scholes ale trzeba mi jeszcze za jednego zmiennika z czym może być gorzej, na pewno to przetestuje bo wydaje się ciekawe.

 

Co do gorszych klubów z taktyką którą opisałem faktycznie może być ciężko, chociaż to wszystko od zawodników zależy jakimi dysponujemy.

Czy dużo goli stzrelam w meczu? ta taktyka jest na wyjazd i przyznam że nie dużo, ale bardziej wynika to z braku skuteczności niż okazji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...