Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Cie Kingmajster.Jesli chodzi o Ronaldo,to wydaje mi sie ze bedziesz mial z niego jeszcze pozytek,ale co do odbudowy,to mysle ze atrybuty fizyczne zaduzo mu nie urosna,jedynie wytrzymalosc.Ale mysle ze bylby z niego dobry odgrywajacy.A prubowales kiedys Kevina Doyla z reading,w FM 2008 zawsze go sprowadzalem do MC i powiem ci szczerze ze wymiatal,strzelaj mi po 20bramek na sezon.Moze w tym FM tez bedzie dobry.A podejrzewam ze z Reading wyjmiesz go za dobre pieniadze,bo przeciez oni spadli o klase nizej.Sluchaj a jak u ciebie sprawuje sie taktyka,chodzi mi dokladniej o podania,jaki masz w statystykach procent celnych podan na koniec meczu.Ja zauwarzylem ze podania ida w parze z szybkoscia gry,trzeba te dwa czynniki umiejetnie dopracowac.U mnie srednio mam 75procent celnych podan,wydaje mi sie ze to jest klucz do dobrej taktyki(Podania i szybkosc)Co o tym myslisz? Powiem ci ze ten manager moze jest trudny,ale moj MC idzie mi najlepiej,jeszcze nigdy nie bylem tak wysoko w pierwszym sezonie,mam styczen 2009 i jestem na trzecim miejscu.Jeszce jedno jesli moge ci poradzic to sciagnij sobie z Leicester Jo Matock,swietny lewy obronca.Pozdrawiam. PS.ja juz w angli nie mieszkam od kilku lat,teraz w polsce.

 

czesc damiano 772.Powiem ci szczerze ze ja z bramkarzem za duzo nie kombinuje,ustawiam mu tylko swobode taktyczna na normalna,i podania krotkie do obroncy,i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
A ja mam takie pytanie jak sobie poradzic z takimi poleceniami asystenta:

Wygląd na to że "gracz" woli grać ostrzejszym pressingiem niż dzisiaj

"Gracz" zachowuje sie tak,jakby byl nieprzyzwyczajony do tak szybkiego rozgrwania pilki

??

 

Czyli, że

a) ustawić mu ostrzejszy pressing

b) nie nadąża za akcją (czyli suwak tempo)

 

 

I takie mały pytanko odgrywający to takie duże drzewo na środku napadu tak? Coś jak Koller ?

Odnośnik do komentarza

A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wzrostu.

Dobra, dla piłkarzy z pola wzrost jest tylko ciekawostką, którą nie należy się przejmować. A co z bramkarzami ? Czy 1cm bramkarz choćby miał wszystkie ważne statystyki po 18 będzie lepszy od 2 metrowego mającego po 15 ? Przecież w tym fm'ie w trybie 3d jest też odwzorowywany wzrost zawodnika na boisku, więc u bramkarza może to wpłynąć np. na zasięg ramion, na odległość, na jaką najdalej może się rzucić ?

Odnośnik do komentarza

Adas22 - tak, dzieki znam oczywiscie doyla ;) dobry zawodnik, zastanowie sie rzeczywiscie nad nim w polowie sezonu bo wlasnie zaczynam drugi. musze powiedziec, ze ta gra hm ... sprawia mi przyjemnosc ale jestem bardzo taki ... no, powiedzmy ze mam duzo ulubiencow ;] dlatego np. kupilem do boltonu ronaldo, cisse i ciekawe jak beda grac mimo srednich not ;] co do szybkosci, podan itd to ja wole krotkie podania w wolnym tempie gry, bo wtedy jest malo strat w srodku pola i zawodnicy utrzymujac sie przy pilce, co wiadomo jest lepsze od biegania za pilka. rzeczywiscie dobrze zauwazyles, ze podania ida razem z szybkoscia ;] wiadomo, ze jak cos robi sie na pelnej szybkosci to wyjdzie rzadziej ale lepiej, jednak ja wole powoli rozgrywac pilke i liczyc na kreatywnosc mojego rozgrywajacego ktory bedzie rzucal prostopadle pilki do szybkich napastnikow. to jest moja wizja ;] moglem kupic za niewielkie pieniadze zigica i to byla kuszczaca propozycja no ale .. stwierdzlem, ze jak gram juz pod swoja taktyke to wielkoludy niepotrzebne mi do konca.

 

fl0da tak, odgrywajacy to duze drzewo ktory ma zbijac, przedluzac pilki najczesciej glowa ;D to jest ciekawa opcja ale trzeba go umiejetnie wykorzystac w taktyce ;]

Odnośnik do komentarza
A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie wzrostu.

Dobra, dla piłkarzy z pola wzrost jest tylko ciekawostką, którą nie należy się przejmować. A co z bramkarzami ? Czy 1cm bramkarz choćby miał wszystkie ważne statystyki po 18 będzie lepszy od 2 metrowego mającego po 15 ? Przecież w tym fm'ie w trybie 3d jest też odwzorowywany wzrost zawodnika na boisku, więc u bramkarza może to wpłynąć np. na zasięg ramion, na odległość, na jaką najdalej może się rzucić ?

 

to co oglądasz na ekranie jest tylko wariacją na temat piłki, wszędzie liczą się cyferki, czyli skoczność jest ważna, refleks,a to że wygląda jak Shaq to żaden atut ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie odnośnie pressingu.Czy oplaca sie grac pressiniem na calym boisku czy lepiej grac od połowy i nie tracic tyle sil??Jest sens grac pressingiem na wybranego obrońce rywala i liczyć na to ze popełni bląd??Znacje jakiegoś dobrego DMC który przejdzie do Lecha??Bo niestety Murawski odchodzi po sezonie do Tottenhamu

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie ustawiam pressingu na całe boisko, raczej na mojej połowie, szkoda sił szczególnie gdy grasz zespołem, którego kondycja nie jest mocną stroną. Wyjątek: końcówka meczu i niekorzystny wynik.

Jeśli w ekipie rywali widzisz słabe ogniwo warto stosować na nim pressing, bo będzie większa szansa, że popełni błąd.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie odnośnie pressingu.Czy oplaca sie grac pressiniem na calym boisku czy lepiej grac od połowy i nie tracic tyle sil??Jest sens grac pressingiem na wybranego obrońce rywala i liczyć na to ze popełni bląd??

 

to zależy od Twoich zawodników, jak dasz wysoko pressing łatwo wtedy o prostopadłe podanie i stratę bramki, ponadto meczysz kopaczy, a jeśli rozgrywasz mecze co 3-4dni to jesli nie mają wytrzymałości 18+ i dobrego przygotowania do sezonu to po jakimś czasie padną. Ja zawsze używam pressingu już na połowie rywala i nie wyobrażam sobie by go nie używać tak wysoko:)

 

Edyta powiedziała mi jeszcze że nie warto stosować drużynowego pressingu tylko ustawiać go wg pozycji na boisku ( ale to pewnie wiesz :) )

Odnośnik do komentarza
I takie mały pytanko odgrywający to takie duże drzewo na środku napadu tak? Coś jak Koller ?

 

zasadniczo tak, ale jeśli grasz na odgrywającego "na głowę"; jeśli masz za odgrywającego "kurduplaszybkiegojakbłyskawica" to na dobieg i mają pozamiatane. Wtedy jednak trzeba grać środkiem pola i krótkimi podaniami, żeby przyniosło pożądany skutek. Myślę, że zdajesz sobie sprawę, iż grając na wysokiego odgrywającego należałoby grać skrzydłami...? Pozdrawiam.

 

akie najlepiej zrobić ustawienia żeby dobrze bronił???Ma ktoś jakieś propozycje???

 

a tu to warto też zwrócić uwagę na to, co w trakcie meczu podpowiada asystent, na bieżąco. Ja np.: ustawiłem bramkarzowi strzałkę do przodu, gdyż teraz bramkarz to w zasadzie jest zawodnik z pola, ostatni obrońca (niegdyś libero, teraz rzadko stosowane). Ważne więc jest jak gra nogami Twój bramkarz. Jak słabo, to zaleć mu podania do któregoś z Twoich obrońców ( jak najbardziej kreatywnego i z wysoką koncentracją - któryś boczny będzie ok.).

Odnośnik do komentarza
I takie mały pytanko odgrywający to takie duże drzewo na środku napadu tak? Coś jak Koller ?

 

zasadniczo tak, ale jeśli grasz na odgrywającego "na głowę"; jeśli masz za odgrywającego "kurduplaszybkiegojakbłyskawica" to na dobieg i mają pozamiatane. Wtedy jednak trzeba grać środkiem pola i krótkimi podaniami, żeby przyniosło pożądany skutek. Myślę, że zdajesz sobie sprawę, iż grając na wysokiego odgrywającego należałoby grać skrzydłami...? Pozdrawiam.

 

 

Znaczy mam ustawienie 4-3-3

 

4 obrońców

3 środkowych pomocników(2 skrajnych strzałki przód, środkowy tył)

3 napastników( środkowy to drzewo a skrajni to szybkobiegacze z dobrym crossingiem)

 

i narazie chyba jest ok bo po 3 meczach "drzewo" ma 4 bramki, większość strzelonych z 4 metrów główką ;) ( nie ma to jak potężny afrykanin z siłą 20 :D )

Odnośnik do komentarza

Witam gram Borussią Dortmund i mam kilka pytań. Proszę o porady i opinie.

 

 

1) Ustawienia napastników jakie im dać im nastawienie rajdy i kreatywność żeby byli skuteczni. Czy jak ma wysoką kreatywność to opłaca si e mu dawać jak najbardziej nieograniczoną?. Np Valdez ma niską ustawioną a jak jest sam na sam wdaje się w kiwanie z bramkarzem zamiast strzelać na bramkę. jak to zniwelować?

 

2) gra na odgrywającego jak go najlepiej ustawić tj. nastawienie, i parametr przetrzymywanie piłki? bo różne opinie słyszałem

 

3) asystent mówi: "za duża luka między pomocą a obroną przeciwnik może to wykorzystać" jak ją najlepiej zniwelować próbowałem różnych ustawień linii obrony i dalej to sugeruje. Taktyka 4-4-2 z defensywnym pomocnikiem cofniętym i ofensywnym wysuniętym - 4-1-2-1-2

 

4) pressing i ścisłe krycie u obrony co o tym sądzicie i ustawienie bocznych obrońców, czy dać im rajdy częste i jaką mentalność? Chcę aby uczestniczyli w ataku ale także po stracie piłki szybko wracali do obrony.

 

5) Ustawienia indywidualne przeciwko przeciwnikowi. Komu dajecie pressing i ścisłe krycie czy tylko napastnikom czy tez pomocy? A może warto także po naciskać obrońców przeciwnika...?

 

6) Jak ustawiacie dośrodkowania z bocznych sektorów, ja mam częste ale nie wiem jak dać - lepiej na środek czy tez mieszane czy może inaczej...? Środkowym pomocnikom i napastnikom ustawiam na rzadko - może się mylę ale daje im raczej podania prostopadłe.

 

Wyniki mam na razie takie sobie więc proszę o porady i sugestie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

1) z tym kiwaniem bramkarza to może spróbuj Valdeza nakłonić żeby się nauczył "mijać bramkarza w syt 1na1" lub żeby go "lobował w syt 1na1" zrobisz to w oknie interakcji z piłkarzem

 

2) pierwszy raz używam odgrywającego ale u mnie ma nastawienie ofensywne ( 3 od końca) i kreatywność nie ograniczoną ( 3 w prawo od środka) zaznaczone też ma przetrzymywanie piłki ale nie sugeruj się moją opinią to bo dużo też zależy od statystyk piłkarza

 

3) u mnie cały czas asystent to mówi ale nauczyłem się go ignorować :D

 

4) u mnie boczni mają pressing 1 w prawo od środka nastawienie i swobodę na środku a rajdy, rajdy z piłką i crossy na często

 

5) tutaj zależy, jeśli jakiś boczny pomocnik od kompa ma dobre crossy to wymuszać mu zagranie słabszą nogą, jeśli ma dobrego playmakera to warto go skosić kilka razy ostro i nie dawać mu dojść do piłki. Zależy od drużyny

 

6) co to tego pytania to zależy jakim ustawieniem grasz przy 3 napastnikach dobrze by było żeby 2 skrajnych miało częste crossy ( coś jak nani i Ronaldo)

 

 

 

EDIT:

 

Teraz rzucę frazesem uważaj :D

 

Weź sobie notes i ołówek i zapisuj każdego piłkarza mocne i słabe strony, policz ilu masz grajków na jakiej pozycji i pod to dobierz taktykę ( no chyba że masz dużo siana i możesz kupić kogo potrzebujesz)

Odnośnik do komentarza
Witam gram Borussią Dortmund i mam kilka pytań. Proszę o porady i opinie.

 

 

1) Ustawienia napastników jakie im dać im nastawienie rajdy i kreatywność żeby byli skuteczni. Czy jak ma wysoką kreatywność to opłaca si e mu dawać jak najbardziej nieograniczoną?. Np Valdez ma niską ustawioną a jak jest sam na sam wdaje się w kiwanie z bramkarzem zamiast strzelać na bramkę. jak to zniwelować?

 

2) gra na odgrywającego jak go najlepiej ustawić tj. nastawienie, i parametr przetrzymywanie piłki? bo różne opinie słyszałem

 

3) asystent mówi: "za duża luka między pomocą a obroną przeciwnik może to wykorzystać" jak ją najlepiej zniwelować próbowałem różnych ustawień linii obrony i dalej to sugeruje. Taktyka 4-4-2 z defensywnym pomocnikiem cofniętym i ofensywnym wysuniętym - 4-1-2-1-2

 

4) pressing i ścisłe krycie u obrony co o tym sądzicie i ustawienie bocznych obrońców, czy dać im rajdy częste i jaką mentalność? Chcę aby uczestniczyli w ataku ale także po stracie piłki szybko wracali do obrony.

 

5) Ustawienia indywidualne przeciwko przeciwnikowi. Komu dajecie pressing i ścisłe krycie czy tylko napastnikom czy tez pomocy? A może warto także po naciskać obrońców przeciwnika...?

 

6) Jak ustawiacie dośrodkowania z bocznych sektorów, ja mam częste ale nie wiem jak dać - lepiej na środek czy tez mieszane czy może inaczej...? Środkowym pomocnikom i napastnikom ustawiam na rzadko - może się mylę ale daje im raczej podania prostopadłe.

 

Wyniki mam na razie takie sobie więc proszę o porady i sugestie. pozdrawiam

 

jeśli chodzi o polecenia indywidualne w trakcie meczu to spróbuj stosować się do podpowiedzi asystenta, co chwila ma on coś do powiedzenia. Ja zacząłem się stosować do jego zaleceń ( nie wiem tylko jak zaradzić na te luki przez niego zauważone, ale nie odbija mi się to na wynikach) - jak poleca grać dłuższymi podaniami to tak robię, jak pressing albo agresywna gra na poszczególnych grajków przeciwnika - stosuję to. resztą jeśli chcesz to sprawdź sobie jak będzie Ci się grało na mojej taktyce...

 

http://rapidshare.com/files/168527430/Lech..._2009_.tac.html

Odnośnik do komentarza

Proste pytanie: JAKI ODBIÓR PIŁKI USTAWIĆ ZAWODNIKOM W TEJ WERSJI FM'a?????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Delikatny odbiór - STRATA!!!

Normalny odbiór - STRATA łatwiejsza

Ostry odbiór - w tej opcji piłkę traci sie najłatwiej...

Do tego dochodzą kombinacje ze ścisłym kryciem i GPP, które na dobrą sprawę ułatwiają odbiór przeciwnikowi. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie z "zabawy" ... Jedyny sposób na obejście... to LOADSAVE!

Odnośnik do komentarza

Witam panowie i panie.

Jedno pytanko.

 

Rozumiem ze powinnismy zmieniac nasza taktyke w ciagu sezonu, gdyz SI bardzo szybko stara sie nas przeczytac.

dwie lub wiecej, wyjazdowe,domowe lub atak,obrona etc.

Ok, w jaki sposob uda mi sie nauczyc zawodnikow nowej taktyki, skoro po niedlugim czasie rozpoczyna sie "ULEPSZANIE" naszej taksy?

Zmiane taktyki powinnismy stosowac w dniu meczu, po ostatnim meczu czy centralnie przed nim?

 

Czy grajac 4-4-1-1 lub 4-3-2-1 w tempie 2 w prawo od normy przecietnie szybcy i dryblujcy, ale dobrze odbierajacy i podjacy/dosrodkowujacy MRL poradza sobie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...