Skocz do zawartości

[FM 06] Farnborough Town


Sławoj

Rekomendowane odpowiedzi

W finale Pucharu UEFA Villarreal przegrał na Santiago Bernabeu z Benficą 2:3 [R.A. Olivera `11, D. Forlan `30, CzK : T. Guisto `5 – Edson `6, G. Karagounis `26, K. Fonseca `87].

W finale FA Cup rozgrywanym na Wembley, Nottingham Forest [CHM] niespodziewanie pokonał Arsenal Londyn. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy 1:1 [ H. Hreidrsson `90 – A. Lamburgi `36] ale w serii rzutów karnych drugoligowcy wygrali 4-1.

 

Także na Wembley został rozegrany finał FA Trophy. Leyton Orient poległ z Shrewsbury 1:2 [ P. McCrink `2 – M. Boyle `38, M. Symes `72].

 

W Belgradzie na stadionie FK Partizan został rozegrany finał Ligi Mistrzów. Inter Mediolan pokonał po dogrywce Arsenal Londyn 3:1 [ R. Oliveira `33, I. Zicu `105; `120 – M. Owen `57; CzK: G. Silva `115].

Odnośnik do komentarza

Mecz o awans do L2 graliśmy na stadionie Stoke City. Byliśmy do tego meczu przygotowanie wręcz perfekcyjnie. Rywale zapewne także są bardzo zmotywowani. Zapowiada się piękne spotkanie.

Pierwsza połowa wyrównana z naszą lekką przewagą. Rywale oddali tylko 6 strzałów na naszą bramkę, ale żaden z nich nie był celny. My oddaliśmy tylko 3 strzały, ale 3 celne.

W 39 minucie Gasson ładnie podał prostopadle do Cola. Ten na lewej flance miał dużo wolnego miejsca. Gdy wpadł w pole karne wysunął piłkę pod nogi Grantowi. Jamajczyk niestety strzelił mocno, ale wprost w Kazimierczaka. Polak na nasze szczęście sparował piłkę przed siebie a na to tylko czekał Heeroo. Uderzył lekko i piłka wtoczyła się do pustej bramki. 4000 tysiące naszych wiernych kibiców wrzeszczało bez opamiętania. Heeroo fikał koziołki z radości. Ja zachowywałem jednak spokój. Przed nami jeszcze daleka droga do zwycięstwa.

W drugiej połowie obraz meczu się nie zmienił. Rywale gali pod naszą bramką bardzo nieskutecznie. My spokojnie kontrolowaliśmy grę i powoli nasza przewaga była coraz bardziej wyraźna. W 75 minucie Heeroo spróbował strzału z dystansu. Uderzył z 30 metrów. Kazimierczak stał jak wryty i tylko obserwował piłkę jak ta odbija się od spojenia słupka z poprzeczką. Na stadionie było słychać jęk zawodu a Heeroo pluł sobie w brodę za ten strzał.

Nakazałem chłopcom trochę się cofnąć i powoli bronić wyniku. Wszystko szło zgodnie z planem, ale w 78 minucie McStay brutalnie sfaulował na 18 metrze Dixona. Sędzia Beck pokazał naszemu obrońcy czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł sam poszkodowany. Mocno podkręcił piłkę, ale na nasze szczęście strzał przeleciał o milimetry nad poprzeczką.

Grając w 10 zamurowaliśmy się na własnej połowie i to się opłacało! Sędzia w 90 minucie zakończył spotkanie! Jesteśmy w L2!!!!

 

17.05.2009.
Britannia Stadium, Stoke-on-Trent  [8002] 
Nationwide Conference, Baraż, Finał

Farnborough – Boston Utd.  1:0 (1:0) 

1:0 – G. Heeroo `39
CzK: J. McStay `78

MoM: J. Gasson [Farnborough, DL, *8]

P. Harrison – J. Gasson , J. McStay, P. Osoinik, J. Kennedy – C. Bond –M. Cole, B. Cash - G. Heeroo [`88 M. Charles]– L. McEvilly, J. Grant

Odnośnik do komentarza

Anglia w pigułce:

 

Barclays Premiersip:

 

1. Chelsea Londyn [80 pkt.]

2. Arsenal Londyn [69 pkt.]

3. Liverpool [69 pkt.]

4. Man Utd [65 pkt.]

5. Middlesbrough [62 pkt.]

18. Cardiff [40 pkt.]

19. Charlton [38 pkt.]

20. Watford [26 pkt.]

 

Najlepszy gracz:

1. E. Adebayor [Arsenal] – 7.88

2. F. Hall [Leeds] – 7.86

3. W. Gallas [Arsenal] – 7.83

 

Król strzelców:

23 – E. Adebayor [Arsenal]

20 – M. Latinen [Q.P.R]

19 – J. Defoe [Tottenham]; D. Bent [Portsmouth]; M. Fryatt [Leicester]

 

Coca Cola Championship:

 

Awans: Birmingham

Baraże [Awans]: Huddersfield; Everton

Spadek: Preston, Derby, Swindon

 

Najlepszy gracz:

1. J. Elmer [southampton] – 7.69

1. P. Heffernan [Doncaster] – 7.69

3. D. Kitson [Hull] – 7.64

 

Król strzelców:

24 – A. Boyd [Luton]

23 – R. Hulse [sheff Utd.

21 – P. Hoffernan [Doncaster]; D. Kitson [Hull]; D. Kolar [Huddersfield]

 

Coca Cola League One

 

Awans: Fulham; Bradford City

Baraże: Brighton

Spadek: Grimsby, Crewe, Brentford, Southend

Najlepszy gracz:

1. S. ODonnell [Fulham] – 7.61

2. A. Webster [Fulham] – 7.60

3. I. Gueye [Fulham]

 

Król strzelców:

26 – D. Duffy [brighton]

23 – E. Zayed [Crewe]; C. Nade [bradford City]

22 – K. Kyle [burnley]; S. Bashman [Oxford]; S. Gillespie [Crewe]

 

Coca Cola League Two

 

Awans: Notts County; Walsall; Hereford

Baraże: Peterborough

Spadek: Macclesfield, Exeter

 

Najlepszy gracz:

1. L. Boden [Chester] – 7.65

2. B. Sharp [Colchester] – 7.56

3. A. Galal [Hereford]

 

Król strzelców:

23 – J. Sinclair [Peterborough]

21 – B. Paynter [barnet]

20 – L. Matthews; S. Johnson [obaj Darlington]

 

Nationwide Conference:

 

Awans: Leyton Orient

Baraże: Farnborough Town

Spadek: Leigh RMI; Southport; Lewes; Barrow

 

Najlepszy gracz:

1. J. Johnson [Morecambe] – 7.54

2. C. Eribenne [Weymouth] – 7.64

2. J. Adams [Farnborough] – 7.37

23. P. Harrison [Farnborough] – 7.16

27. G. Heeroo [Farnborough] – 7.14

 

Król strzelców:

26 – A. Elding [Leyton Orient]; D. Forrest [Halifax]

25 – D. Brown [Accrington]

24 – G. Heeroo [Farnborough]

13 – L. McEvilly; J. Grant [obaj Farnborough]

8- W. McBean [Farnborough]

6 – P. Cox [Farnborough]

 

 

Nationwide North

 

Awans: Hednesford

Baraże: Gateshead

Spadek: Bedford; Yeading; Blyth

 

Najlepszy piłkarz:

1. J. Curtis [Gateshead] – 7.45

2. D. Johnson [Hyde] – 7.38

3. K. Matthews [Altrincham] – 7.32

 

Król strzelców:

28 – D. Johnson [Hyde]

24 – B. Deasley [Moor Green]

23 – W. Andrews [burton]

 

Nationwide North

 

Awans: Tamworth

Baraże: Welling

Spadek: Gravesend; Gloucester, Cambridge City

 

Najlepszy piłkarz:

1. C. Lewis [Weston-super-Mare] – 7.40

2. R. Caulfield [billericay] – 7.37

3. D. Baker [Eastbourne Boro] – 7.34

 

Król strzelców:

25 – K. Perry [Tamworth]

24 – D. Kedwell [Welling]

23 – S. Burton [Tamworth]

Odnośnik do komentarza

Do jedenastki roku według piłkarzy trafiło dwóch naszych zawodników. Bramkarz Harrison i pomocnik Heeroo.

W konkursie na menedżera roku zająłem drugie miejsce a pierwszą lokatę otrzymał szkoleniowiec Leyton Orient Martin Ling.

 

Farnborough Town, podsumowanie sezonu 2008/2009:

 

Najlepszy strzelec: G. Heeroo – 25 bramek

Najwięcej asyst: M. Cole [14]

Zawodnik meczu: G. Heeroo [5]

Średnia: J. Adams 7.30

 

Rozegrane mecze: 55

Bramki zdobyte: 89 [śr. 1,6]

Bramki stracone: 54 [śr. 1,0]

Żółte kartki: 53 [śr. 1,0]

Czerwone kartki: 3 [śr. 0,1]

Średnia frekwencja: 1429

 

Kadra:

 

Bramkarze:

[rozegrane mecze | puszczone bramki | Czyste konto | Gracz meczu | Średnia ]

 

24. Paul Agu [ENG, 20l., Gk, 1/0 u21] – 7 | 12 | 1 | 6.86

60. Martin Pearson [ENG, 19l., Gk] – 6 | 4 | 2 | 6.67

1. Paul Harrison [Eng, 24l., Gk] – 41 | 35 | 18 | 1 | 7.12

 

Wnioski:

Najlepszym graczem na tej pozycji był bez wątpienia Harrison. Już w tak młodym wieku jak na bramkarza pokazał, że ma nietuzinkowe umiejętności. Kilka razy wybronił dla nas kilka spotkań. W zespole nie miał równorzędnego konkurenta. Agu zagrał 7 spotkań i potwierdził to, że jeszcze nie nadszedł jego czas. Ma chłopak talent, ale musi bardziej się wykazywać na treningach. Wypożyczony Pearson miał być groźnym konkurentem dla Harrisona. Z początku tak było, ale dopóki nie zaczął grac regularnie. Pierwsze mecze potwierdziły, że jest to dobry bramkarz, ale wraz z biegiem czasu popełniał głupie błędy. Z łatwością pogodził się z rolą żelaznego rezerwowego. Za grosz ambicji. Podsumowując. Harrison powinien dać sobie radę w L2, ale bez solidnego zmiennika daleko nie zajedziemy.

Odnośnik do komentarza

Lewa obrona:

[rozegrane mecze | Bramki | Asysty | Gracz meczu | Średnia ]

 

4. Andy Rohan [iRL, 27l., LB; D L/C] – 0(2) | 0 | 0 | 0 | 6.00

3. Jay Gasson [ENG, 23l., DL] – 40 | 0| 1 | 1 | 6.93

25. Sean McDaid [ENG, 23l., DL] – 5 | 0 | 0 | 0 | 5.60

13. Andy Wright [sCO, 17l., DL] – 15(2) | 1 | 4 | 0 | 6.88

15. Tom McGowen [ENG, 25l., D/DM/M L] – 12 | 0 | 3 | 1 | 6.58

 

Wnioski:

Prym na tej pozycji wiódł zdecydowanie Gasson. Zdarzały mu się gorsze mecze i jego miejsce zajmował młodziutki Wright. Warto wspomnieć, że Wright odchodzi do Blackburn Rovers za 1,5 mln €. Nie sprzedałbym go, ale klubowa kasa wołała o pomoc. Rohan to kompletny niewypał. Pierwszy do odstrzelenia. Po Rohanie chciałbym się pozbyć McDaida, który otrzymał ode mnie kredyt zaufania, ale spisywał się wręcz katastrofalnie. Dla McGowena L2 może okazać się zbyt trudną przeszkodą. Tak, więc trzeba rozejrzeć się za porządnym lewem obrońcom.

 

Obrona prawa:

30. Adam Layfield [ENG, 22l., D/DM/M L; R] – 41 | 3 | 6 | 1 | 6.68

22. Simon Jackson [ENG, 24l., D R/C] – 28 | 1 | 2 | 1 | 6.68

2. John Kennedy [ENG, 30l., D/DM R; DMC] – 16 | 1 | 2 | 0 | 6.13

 

Wnioski:

Na prawej stronie obrony był pewnego rodzaju paradoks. Prym wiódł Layfield, który naturalnie powinien grać na lewej stronie. Przekwalifikowałem go na prawego obrońcę i była to dobra decyzja. Layfield zagrał na wysokim poziomie, ale i jemu przytrafiały wpadki. Jackson wraz z Kennedym częściej występowali w środku defensywy. Jackson miał momenty, że grał wyśmienicie, ale nie potrafił utrzymać takiej formy. Kennedy nigdy mnie nie zachwycił i jego dni w Farnborough są policzone. Potrzeba solidnego wzmocnienia.

 

Obrona środek:

34. Patrick Osoinik [AUS, 24l., D R/C, 10/0 u21] – 25 | 0 | 2 | 1 | 7.29

5. John McStay [sCO, 21l., DC] – 50 | 1 | 0 | 4 | 7.06

 

Wnioski:

McStay grał wyśmienicie. Był to jedyny, typowy środkowy obrońca w zespole, ale za to, jaki. Imponował odbiorem i walecznością a ma dopiero 21 lat. Jeśli będzie grać tak w L2 to spokojnie zachowa swoje miejsce w składzie. Partnerem McStaya był Osoinik. Przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki i już z niej nie wypadł. Doskonały duet na środku obrony. Osoinik rozegrał kapitalny sezon. Świadczy o tym jego wysoka średnia.

Odnośnik do komentarza

Defensywna pomoc:

26. Jamie Adams [sCO, 21l., DMC] – 32(1) | 0 | 1 | 2 | 7.30

12. Ricky Newman [ENG, 37l., DMC; M R/C] – 0 | 0 | 0 | 0 | 0.00

7. Clay Bond [ENG, 20l., MC] – 23(4) | 1 | 2| 2 | 6.89

 

Wnioski:

Wykupienie Adamsa z North End okazało się strzałem w „10”. Młody Jamie pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie schodził poniżej pewnego, wysokiego poziomu. Grał ostro, ale zgodnie z przepisami. Gdy w zespole nie było jeszcze Adamsa na tej pozycji występował także młody Bond. Jednak Clay to nie typowy chłopak od czarnej roboty. On woli rozgrywać piłkę niż ją odbierać. Najstarszy w drużynie, Newman w meczach ligowych nie pojawił się nawet na minutę. Zawodnik ma już swoje lata, ale i na treningach mnie nie przekonał, co do swoich umiejętności.

 

Lewa pomoc:

18. Mitchell Cole [ENG, 23l., AML] – 25(2) | 0 | 14 | 3 | 7.22

19. Robert Macdonald [ENG, 21l., AML/ST] – 23 | 1 | 4 | 1 | 6.78

 

Wnioski:

Z początku Cole nie miał godnego konkurenta i grał średnio. Dopiero, gdy w zespole pojawił się wypożyczony Macdonald, Cole poczuł oddech Roberta i wreszcie zaczął grać kapitalnie. Najwięcej asyst i wysoka średnia to jego wizytówka. Dryblował, podawał. Jednym słowem doskonały jak na NC lewy pomocnik. Złego słowa nie mogłem powiedzieć o Macdonaldzie, który rozegrał porównywalną ilość spotkań, co Cole. Widać po Robercie, że we krwi ma naturę napastnika. Niekiedy zamiast podawać wolał sam wymierzyć sprawiedliwość. Udało mi się tylko raz a sytuacji miał wiele.

 

Prawa pomoc:

17. Danny Risdon [ENG, 21l., MR] – 14(1) | 1 | 2 | 1 | 6.93

27. Brian Cash [iRL, 26l., AMR] – 31 | 2 | 10 | 2 | 6.84

 

Wnioski:

Cash rozegrał sporo meczy i pokazał, że dobry z niego pomocnik. 10 asyst i 2 gole to dobry wynik jak na pomocnika. Napsuł sporo krwi obrońcom swoimi dryblingami, ale nie zawsze miał taką wysoką formę. Zdarzały mu się mecze bezbarwne a wtedy zastępował go młody Risdon. Danny pokazał, że ma talent w nogach, ale musi jeszcze ostudzić głowę. Na boisku zachowuję się jeszcze trochę samolubnie a ja takiego czegoś nie preferuje. Ale mam nadzieję, że wybiję mu to z głowy. Sezon udany dla tego chłopaka, duże zaskoczenie.

 

Ofensywna pomoc:

29. Gavin Heeroo [MAU, 24l., M R/C, 3/0A] – 55 | 25 | 6 | 5 | 7.09

6. Michael Charles [ENG, 20l., AMC/ST] – 17(11) | 4 | 1 | 0 | 6.46

 

Wnioski:

Liczba występów i goli mówi sama za siebie. Heeroo z przeciętnego piłkarza pod moimi skrzydłami wyrósł na prawdziwego łowcę bramek. Stał się gwiazdą drużyny i chyba ligi. Fenomenalny zawodnik. Jego głównym atutem było mocne uderzenie z dystansu. Formę trzymał równo, ale w najważniejszym momencie, czyli w barażach przeżywał kryzys, ale na szczęście nie odbiło się to na końcowym wyniku. Jego zastępca, Charles rzadko grał w pozycji, AMC. Gdy wychodził w pierwszej „11” to raczej w formacji ataku. Pod koniec sezony w końcówkach meczów musiał zmieniać zmęczonego Heeroo. Spisywał się jednak średnio. Podobnie jak Risdon musi ostudzić swoją gorącą głowę

 

Napastnicy:

20. Warren McBean [ENG, 23l., ST] – 20(9) | 8 | 6 | 1 | 6.69

10. Lee McEvilly [iRL Płn., 27l., ST, 1/0A] – 34(3) | 16 | 9 | 4 | 7.05

11. Joel Grant [JAM, 21l., ST, 20/7 u21] – 27(6) | 14 | 2 | 2 | 7.03

28. Peter Cox [sCO, 21l., ST] – 22 | 8 | 4 | 1 | 6.82

32. Ray Holt [ENG, 18l., ST] – 0(4) | 0 | 0 | 0 | 6.50

 

Wnioski:

Gdyby nie kontuzja to Cox miał by na swoim koncie sporo więcej bramek. Młody Szkot to prawdziwa perełka. To jest typowy król pola karnego. To nie on szuka piłki to piłka szuka jego. Na kontuzji Coxa najbardziej skorzystał McEvilly. Na początku nie przekonywał mnie do swoich umiejętności, ale z przymusu wystawiałem go w wyjściowej „11”. McEvilly wykorzystał swoją szansę. Okazał się świetnym egzekutorem. Jego atutem był spokój, jaki zachowywał pod bramka rywali. Grant przychodził do klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Gdybym miał odpowiednią ilość gotówki to z miłą chęcią zobaczyłbym tego zawodnika w L2. Zawodnik zwinny, szybki i błyskotliwy. Jednak zdarzały mu się słabsze mecze, ale forma spadała mu tylko na góra dwa spotkania. McBean podobnie jak Cox był podatny na kontuzje. Dopiero w końcówce odzyskał wigor i pokazał, że jest dobrym napastnikiem. Holt zagrał za mało spotkań i nie będę go oceniać.

 

---

 

Prof, wiem. boczni obrońcy to nasza pięta achillesowa :/

Odnośnik do komentarza

Anglicy w ramach eliminacji do MŚ 2010 w swojej grupie gładko pokonali San Marino 6:0 [G. Barry, F. Lampard x4, J. Defoe.].

Polacy pokonali na wyjeździe Mołdawię 1:3 [ S. Ivanov – R. Sobolewski, M. Żurawski /k/, P. Brożek /k/]

 

W kolejnym meczu w ramach eliminacji do MŚ 2010 Anglia na Wembley pokonała Bułgarię 2:1 [s. Wright – Philips, W. Rooney – M. Petrov] i umocniła się na prowadzeniu w swojej grupie.

Polacy za stadionie Śląskim niespodziewanie pokonali Portugalię 1:0 [ I. Jeleń] i wskoczyli na pozycję lidera w grupie VI.

 

 

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu do zespołu u18 dołączyło dwóch juniorów: Paul Robertson [sCO, 15l., DMC] oraz Kevin Webster [sCO, 15l., D/M R].

Na sezon 2009/2010 otrzymaliśmy budżet o wysokości 1,16 mln €. Jednak najważniejszą decyzją zarządu było przejście klubu na pełne zawodowstwo. Postawiono mi za cel utrzymanie się w lidze a póki co zarząd jest zachwycony moją postawą.

 

Wraz z otwarciem okienka transferowego ruszyła transferowa karuzela. Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu był Eric Odiahamnbo [TAN, 20l., ST, 3/1A]. Eric przeszedł do nas z Alloa ale nie zapłaciliśmy za niego ani złotówki. Kolejnym zawodnikiem było wykupienie z Segre za 0 € Ibrahima Sissoko [MLI, 20l., MC, 10/0 u21], który ma być alternatywą dla Heeroo. Według mojego scouta jest to znakomity zawodnik. Oby się nie mylił.

Nie tylko kupowaliśmy także sprzedawaliśmy. Andy Wright [sCO, 17l., DL] za 1,5 mln € odszedł do Blackburn. Lee McEvilly [iRL Płn., 27., ST, 1/0A] nie dał się przekonać co do nowego kontraktu i za darmo odszedł do Fulham.

Odnośnik do komentarza
zawodnikiem, który dołączył do naszego zespołu był Eric Odiahamnbo [TAN, 20l., ST, 3/1A]. Eric przeszedł do nas z Alloa ale nie zapłaciliśmy za niego ani złotówki. Kolejnym zawodnikiem było wykupienie z Segre za 0 ? Ibrahima Sissoko [MLI, 20l., MC, 10/0 u21]

Skądś znam te nazwiska :>

 

Edyta rzecze byś czytał swoje teksty przed wklejeniem. Uniknąłbyś wtedy choćby takich kwiatków:

 

Kolejnym zawodnikiem było wykupienie z Segre

Odnośnik do komentarza

Z pierwszej drużyny na wolny transfer odeszli Ray Holt [ENG, 18l., ST] i John Kennedy [ENG, 30l., D/DM R; DMC]. Obaj nie mogli się pogodzić z tym, że są tylko rezerwowymi i nie przedłużyli kontraktów.

Naszą ofensywę transferową ciągnęliśmy dalej. Kolejnym piłkarzem, który dołączył do naszego zespołu jest Marko Drljic [sLO, 19l., DM/AM L, 7/1 u21]. Koper odsprzedał nam tego zawodnika za sumę 250 tys. €.

Wzmocniliśmy także atak. Z Dijonu za 55 tys. € kupiliśmy Kevina Gameiro [FRA, 22l., ST] . Po długich rozmowach udało mi się sprowadzić Feliciano Condesso [POR, 22l., AML, 1/0 u21] z Halifax za sumę opiewającą na 90 tys. €. Udało mi się ściągnąć porządnego konkurenta dla Harrisona. Był nim Johan Olofsson [sWE, 20l., Gk]. Na konto Vastry Frőlunda wpłynęły 14 tys. €. Olofsson mógł z miejsca stać się pierwszym bramkarzem, ale zobaczymy jak będzie się sprawował na obozie przedsezonowym.

Na prawe skrzydło pomocy został zakupiony z Rotherhamu [180 tys. €] Ruslan Ivanov [bUL, 22l., AMR]. Cash chyba będzie pełnić role rezerwowego. Ivanov jest od niego wyraźnie lepszy, ale o wszystkim zadecydują mecze towarzyskie. Wreszcie udało mi się pozyskać jakiegoś środkowego obrońcę. Jest nim były gracz Stockport Rob Clare [ENG, 26l., LB; D R/C]. Jego były klub nie otrzymał ani złotówki, ponieważ Clare nie chciał przedłużyć kontaktu.

Leeds za 120 tys. € pozbyło się Roberta Baylyego [iRL, 21l., M L/C, u19], którego mój scout uważa za talent czystej wody. Zaryzykowałem i zapłaciłem sporą sumkę za tego pomocnika. Oby mnie nie zawiódł. Z Newcastle United na rok został wypożyczony Paul McGrath [ENG, 19l., DMC]. Kolejny zawodnik polecany przez mojego scouta. Za wypożyczenie nic nie płacimy, więc także nic nie tracimy.

Z racji tego, że Jackson nabawił się na treningu poważnej kontuzji i nie będzie mógł grać przez około 4 miesiące na jego miejsce wypożyczyłem z Q.P.R Pata Kanyuke [KON, 22l., DC 7/0A].

 

Mecze towarzyskie:

 

D: Inverness CT 2:1 [K. Gameiro `18;`27]

D: Sheff Utd 1:2 [W. McBean `87]

W: Nortwich 0:0

D: St. Mirren 4:0 [i. Sissoko `12, M. Drljic `18, A. Layfield `59 /k/; `66]

W: Hitchin 4:1 [W. McBean `11; `15, K. Gameiro `12; `43]

Odnośnik do komentarza

W II fazie eliminacji do Ligi Mistrzów, Legia Warszawa w pierwszym meczu pokonała na własnym obiekcie Debrecen 3:1 [K. Witkowski, S. Olszar `21;`33]. W meczu rewanżowym Legioniści zagrali żenująco słabo i w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 3:1 [s. Olszar] dla gospodarzy. O wszystkim zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywała Polska drużyna [0-2].

W kolejnej rundzie zagrają, z Partizanem Belgrad.

 

Gdy Legia cieszyła się z awansu do kolejnej rundy eliminacji LM my poznaliśmy naszego pierwszego rywala w walce o Carling Cup. Los przydzielił nam zespół z L1, Gillingham.

 

Naszym pierwszym rywalem w L2 była 12 drużyna poprzedniego sezonu, Bury. Miałem obawy przed tym meczem. Wzmocniliśmy się spora ilością graczy i ucierpiało na tym zgranie mojej drużyny. Ale bądźmy dobrej myśli.

Mecz jednak zaczął się po naszej myśli. Po kwadransie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0:1. Drljic zagrał z własnego pola karnego długa piłkę do wybiegającego zza obrońców Gameiro. Podanie to zaskoczyło obrońców i Francuz w sytuacji sam na sam wymanewrował Drencha i mocno podkręconym strzałem otworzył wynik.

Z prowadzenia nie nacieszyliśmy się zbyt długo. 4 minuty po golu zdobytym przez Gamiero, Oloffson skapitulował. Garcia otrzymał podanie przed pole karne. Przyjął piłkę a że był nieatakowany przez obrońców przymierzył i pięknym uderzeniem pokonał naszego bramkarza.

Jeszcze przed przerwą nieoczekiwanie wyszliśmy na prowadzenie. Osoinik kapitalnie odebrał piłkę Byne i podął do Ivanova. Ten spojrzał przed siebie i posłał kapitalne, prostopadłe podanie w kierunku biegnącego Gameiro. Gameiro wpadł w pole karne, ale Day skutecznie przeszkodził mu w zdobyciu drugiej bramki. Gameiro wiedział, że nie ma szans i sprytnie podał na długi słupek. Tam czekał, McBean i pewnym uderzeniem pokonał Drencha.

Po przerwie nasza gra wyglądała rewelacyjnie. W 61 minucie McGrath lekko podciął piłkę, która zgrabnie przeleciała nad linią obrony. McGrath podał idealnie w tempo do biegnącego Gameiro. Ten uderzył z pierwszej piłki. Potężny strzał z 6 metrów dał nam trzecią bramkę. Dosłownie chwilę później znów McGrath wykazał się pięknym podaniem. Z własnej połowy zagrał na wolne pole do McBeana. Niestety nasz napastnik nie był taki szybki. Do piłki na 20 metrze dopadł bramkarz rywali. Zamiast ją wybić próbował piłkę przyjąć. Ta odskoczyła mu od nogi a McBean poszedł za akcją i strzelił na 4:1.

Od tego momentu spokojnie kontrolowaliśmy sytuację. W 72 minucie boisko opuścił na noszach McBean a jego miejsce zajął Odiahamnbo. To właśnie ten zawodnik ustalił wynik meczu. W 74 minucie Ivanov zadryblował na prawej stronie. Minął jednego, drugiego, trzeciego (!!) zawodnika i na wysokości pola karnego podał na 11 metr do Condesso. Portugalczyk uderzył z przewrotki, ale Drench sparował piłkę do boku. Na to czekał Odiahamnbo. Z 5 metrów skierował piłkę do pustej bramki i ustalił wynik meczu.

 

1.08.2009
Gigg Lane, Bury [2751]
League Two [1/46]

Bury (-) – Farnborough (-)  1:5 (1:2)

0:1 – K. Gameiro `16
1:1 – R. Garcia `19
1:2 – W. McBean `41
1:3 – K. Gameiro `61
1:4 – W. McBean `62
1:5 – E. Odiahamnbo `74

MoM: R. Ivanov [Farnborough, MR, *9]

S. Olofsson – M. Drljic [`36 J. Gasson], R. Clare, P. Osoinik, A. Layfield – P. McGrath – F. Condesso, R. Ivanov – G. Heeroo – K. Gameiro, W. McBean [	`72 E. Odiahamnbo]

Odnośnik do komentarza

Brawo za wynik, ale niekoniecznie brawo za to, że często zdarza Ci się mieszać czasy. Przykład: "Miałem obawy przed tym meczem. Wzmocniliśmy się spora ilością graczy i ucierpiało na tym zgranie mojej drużyny. Ale bądźmy dobrej myśli.". Najpierw piszesz w czasie przeszłym, a potem w teraźniejszym (pogrubiony). Zdarza Ci się to dość często, więc popracuj nad tym :-)

Odnośnik do komentarza

W walce o Community Shield doszło do sensacyjnego wyniku. Drugoligowy Nottingham Forest po rzutach karnych pokonał wielką Chelsea Londyn [1:1 k.4-1 – M. Tyson | H. Ben Arfa].

 

Torquay i Crewe są faworytami [6-4] rozgrywek L2 w tym sezonie. Dalsze miejsca bukmacherzy przewidują dla Forest Green, Brentford, Cheltenham [7-4] oraz Northampton [2-1]. Nasze szansę są oceniane nisko [33-1] i powinniśmy się skupić na utrzymaniu.

 

W drugiej kolejce na własnym obiekcie podejmujemy 14 drużynę ubiegłego sezonu, Stevenage Borough. Drużyna, która na transfery nie wydała ani złotówki. Niewątpliwą gwiazdą rywali jest napastnik Chris Zebrowski, który w poprzednim sezonie strzelił w L2 16 bramek.

Początek meczu był dla nas udany. Oloffson długim wykopem uruchomił Drljica a ten szybko odegrał na lewą stronę do Condesso. Portugalczyk przebiegł z piłką kilka metrów i podał na 20 metr do Gameiro. Gameiro opanował piłkę, minął zwodem Henryego i oddał mocny, podkręcony strzał. Piłka szybowała z dużą szybkością i Miguel nie miał nawet prawa do obrony. Przepiękna bramka.

W dalszych minutach mecz był bez życia. Rywale próbowali coś tworzyć, ale niemalże każdą akcję kończyli na 20 metrze. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Dyktowaliśmy tempo gry i spokojnie rozgrywaliśmy piłkę. Przyniosło to efekt w 60 minucie. Heeroo dograł dokładną piłkę przed pole karne do Gameiro. Francuz stał tyłem do bramki, ale nie przeszkodziło mu to w dokładnym dograniu do Charlesa. Gameiro podał piętką i Charles znalazł się w sytuacji sam na sam z Miguelem. W tym pojedynku Charles wykazał się opanowaniem i spokojnie wyczekał na reakcję bramkarza. Miguel rzucił mu się pod nogi, ale było już za późno. Charles lekko podciął piłkę a ta wylądowała w bramce gości.

Tym golem Charles ustalił wynik spotkania. Jeszcze w 91 minucie Drljic potężnie uderzył z 35 metrów. Miguel ledwo obronił ten strzał, który zmierzał wprost w okienko rywali.

 

4.08.2009
Cherrywood Road, Farnborough [926]
League Two [2/46]

Farnborough (1) – Stevenage (7)  2:0 (1:0)

1:0 – K. Gameiro `4
2:0 – M. Charles `60

MoM: P. McGrath [Farnborough, DMC, *8]

S. Olofsson – M. Drljic, R. Clare, P. Osoinik, A. Layfield – P. McGrath – F. Condesso [`45 M. Charles], R. Ivanov – G. Heeroo – K. Gameiro [`80 R. Bayly], E. Odiahamnbo [`45 P. Cox]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...