Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

el_mariachi: Szczerze mówiąc nie wiem, ale raczej nie. Problem to niezadowoleni gracze. Dotychczasowy trzon zespołu złapał syndrom OŁ(ołowianej dupy). Olewnictwo do momentu przyzwolenia na transfer.

 

----------------------------------------------------------

 

Wieczorem po meczu siadłem z Lizardem przy flaszce i w ciszy zalewaliśmy robaka. Nie tak jak zwykle, żeby się tylko upier***** dla zabawy, tylko ze złości. W ciągu kilku godzin zespaw pustych "flakonów" na stole się powiększał, ale uczucie niemocy i nieporadności wcale się nie zmniejszało.

Rozmyślałem nad tym, jak zespół który rozpierała ambicja i chęć, w tak krótkim czasie stał się zbiorem zblazowanych dorobkiewiczów?

Większość z moich "gwiazdeczek" mój nieodżałowany ś.p. dziadzio określił jednym zdaniem. "Wyżej sr*, niż d*** ma". Słowa proste, ale jakże trafne.

Dikhate chce odejść, Carvalho chce odejść. Rincon, Cleber - to samo.

K**** przecież nie mogę grać przez cały sezon młodzikami. Im się chce, to jest jasne, ale chcieć, a móc to dwie zupełnie k**** różne rzeczy.

Teraz zaczynam żałować pochopnych decyzji, jakimi były sprzedaż Verpakovskisa i Shatskikhego. Shatskikh już się rozstrzelał w Regginie. Dobrze im szło w sparingach, a ja głupi chciałem odważniej postawić na młodszych. Czemu nie dałem szansy tym z lepszą formą? Nic mnie nie tłumaczy.

Teraz będę musiał coś wykombinować, bo jedno wiem na pewno - Nie poddam się!

Trzeba chyba zagonić skur****** do pracy. Nic tak nie pomaga na przerost ego jak porządny zap*****. Krew, pot i łzy, albo uczciwa praca. Wybór należy do moich podopiecznych. Eden, albo kołchoz.

Tyle mogę im zaproponować, bo nie zamierzam świecić oczami i firmować swoim nazwiskiem ich "magicznych" występów.

Tu nikt nikogo nie będzie poklepywał po plecach za "odstawianie maniany". To nie "Taniec z gwiazdami".

 

Często bywa tak, że człowiek podczas "obalania" sporej ilości artykułów spirytusowych, łapie podniosły, patetyczny wręcz duch. Zaczyna śpiewać pieśni patriotyczne i z dumą robić ze swych porażek nieodzowny element swojego superioryzmu. Przy okazji wydaje mu się, że jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu i nigdy się nie poddać, ale tylko do czasu, kiedy miłe upojenie zmieni się w piekielnego kaca.

Ja się poczułem po tym wewnętrznym monologu się herosem przed którym na końcu drugi krzyżowej czeka go wieczna gloria i chwała. Uwielbienie tłumu i satysfakcja ze świadectwa swojej potęgi. To całe empatyczne "bla, bla, bla", było tylko potęgowane przez słowa pewnej piosenki, która mi się w sercu przypomniała. Jednym ruchem ręki całe szkło poszło ze stołu się je***, a ja nań rychle wskoczyłem i niczym romantyk utrwalony na obrazach Friedrich'a, wyprężyłem dumnie pierś, uderzając barytonem w niebiańskie tony:

 

"(...)It's time to stand up, fight back, be proud and once again be free,

So if you want a piece of me, come and get it! (...)"

 

Ale jak to mawiał mój jakże inteligentny kolega z liceum - o wdzięcznej i wiele wyjaśniającej ksywie Konop - który to miał wielkiego farta do wypowiadania "złotych myśli" w najmniej trafionych momentach: "życie wszystko zweryfikuje".

 

I zweryfikowało.

 

"Ideał sięgnął bruku".

 

A mówiąc bardziej kolokwialnie, pierd***** o glebę wraz z moją pijacką rzycią. Zahuczało, zadudniło, a ja ja zawyłem.

 

Nie było poklasku, nie było noszenia na rękach.

 

Był tylko piekielny ból i szyderczy śmiech pijanego w sztok Lizarda.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przepraszam wszystkich za ten grafomański wywód. Tak mnie jakoś naszło.

Odnośnik do komentarza

Korotetskyi wypożyczony do Zakarpacia. Niech chłopak nie gnije w tej stęchłej atmosferze, która panuje w szatni.

Tą samą drogą podążył Kroonstrom. W CSKA Kijów będzie miał szansę na kontakt z mniej zepsutym powietrzem.

Do Dnipro na rok powędrował Herrera. Jest w takim wieku, że musi się ogrywać, a u mnie nie ma na to szans. Do Nesmachnyiego jako jednego z nielicznych akurat nie mam żadnych "ale".

Joao Luis Coutinho, bramkarz z rezerw, dostał propozycję wypożyczenia do Obolone i z chęcią ją przyjął. myślę, że dla niego w tym momencie to najlepsza opcja.

 

Kolejna naczepa talentów:

|-------Imię:------|------------Narodowość:-----|-Wiek:-|------Klub:------|-Pozycja:-|-Cena(w £):-|-Data przyjścia:-|
|-------Frode Voll:|			Norwegia		| 17 lat|			 Lyn |	P Ś   |	   free |	14.1.2010	|
|Marcelo Salaverry:|			Urugwaj		 | 17 lat|		Juventud |	OP LŚ |	   free |	 5.7.2010	|
|-Henk van der Wal:|Antyle Holenderskie/Holandia| 17 lat|	   FC Twente |	DP	|   2 mln. £ |	27.7.2010	|
|---Vetle Yndestad:|			Norwegia		| 16 lat|	Odd Grenland |	N	 | 100 tyś. £ |	14.1.2011	|
|---Ferencz Glavan:|			Ruminia		 | 15 lat|		   Rapid |	O Ś   |   6 tyś. £ |	28.8.2011	|

Odnośnik do komentarza

Po kilku dniach na szczęście moja gorąca głowa troszkę ochłonęła i w efekcie stosunki pomiędzy mną, a "gwiazdeczkami" delikatnie się zaczynały normalizować. Powoli, ale systematycznie. Nie było po prostu innego wyjścia. Nie da się prowadzić drużyny z takim podejściem, jakie miałem przez kilka ostatnich dni. Liczę na to, że po awansie do fazy grupowej w Lidze Mistrzów nasze dobre humory wrócą na dobre. Nie mniej jednak, ci którzy najbardziej się buntują nie zostaną do składu wystawieni.

 

26.8.2009

Liga Mistrzów, trzecia runda kwalifikacyjna, rewanż:

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Mokro 17C

Dynamo Kijów:4-6(faw.), remis: 9-4, St. Gallen: 7-2.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Yakovenko, Barbosa

Rincon

Kleber, Bangoura

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Dopilka, Mykhalyk, Carvalho, Abenzoar, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Barbosa udowodnił, że nie brakuje mu chęci i strzelił gola bezpośrednio z wolnego.

05 - Kolejny strzał Barbosy z wolnego zostaje za delikatnie wybity przez bramkarza. Kleber minął się z piłką, a strzał Rusola pozostawił wiele do życzenia.

06 - Po długiej wymianie podań pomiędzy moimi zawodnikami Rincon oddaje strzał zza pola karnego, który wpada wprost w ręce bramkarza.

11 - Strzały z dystansu najpierw Nesmachnyiego, a potem Barbosy, oba wybijane przez goalkeeper'a, a po tym drugim niecelna dobitka Klebera z ostrego kąta.

18 - Strzał przeciwnika z 30-u metrów. Rybka odprowadził piłkę wzrokiem.

22 - Bangoura wspaniale "wypuścił" Rincona, ten jednak nie wykorzystał żadnego ze swoich dwóch strzałów.

28 - Rincon podaje prostopadle na dobieg do Klebera, a ten "na raty" pokonuje bramkarza.

33 - Kleber z 35-u metrów w ręce bramkarza.

34 - Nesmachnyi miękko do Rincona, a ten przenosi głową piłkę nad poprzeczką.

36 - Barbosa krótko do Bangoury, a ten zmusza bramkarza do wybicia jego uderzenia na rożny.

 

Nareszcie moja drużyna zaczyna grać w piłkę.

 

Druga połowa:

 

49 - Rincon do Bangoury, a ten podaniem obsługuje Klebera. Ten trafia niestety tylko w bramkarza.

51 - Nieudany strzał po wolnym jednego z przeciwników przewrotką.

54 - Rincon wbiega po podaniu Diarry z piłką w pole karne, ale strzela tylko nad poprzeczką.

63 - Mykhalyk za lekko utykającego Yussufa.

72 - Angulo za Yakovenko i Abenzoar za Diarrę.

75 - Angulo odbiera w polu karnym piłkę lewemu obrońcy i bez kłopotu pakuje ją pod poprzeczkę.

77 - Zambaz wygrywa pojedynek biegowy z Nordtveitem, kiwa Rybkę i pakuje piłkę do pustej siatki.

78 - Bangoura fatalnie z linii pola karnego.

83 - Zablokowany przez mur strzał Rusola z wolnego. Chwilę później Abenzoar traci piłkę, a Friedli mimo interwencji Rybki ładuje ją do siatki.

85 - Barbosa już kładąc się na murawę idealnie zagrywa na 50-ąt metrów do Klebera na dobieg. Ten jednak oddaje strzał w bramkarza.

 

Dynamo Kijów (5)3 - 2(4) St. Gallen

1-0 Barbosa wolny(2)

2-0 Kleber(28)

3-0 Angulo(75)

3-1 Zambaz(77)

3-2 Friedli(83)

 

Widownia: 15384

 

Sędzia: Lee Mason

 

MoM:
Barbosa
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra(Abenzoar 72), Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf(Mykhalyk 63)

Yakovenko(Angulo 72), Barbosa

Rincon

Kleber, Bangoura

 

Statystyki:

 

26 Strzały 6

9 Strzały celne 2

46% Posiadanie piłki 54%

4 Rzuty rożne 1

21 Rzuty wolne 20

18 Auty 13

15 Faule 18

5 Spalone 3

68% Celne podania 66%

28% Celne dośrodkowania 50%

75% Udane wślizgi 85%

73% Wygrane górne piłki 41%

2 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

Pod koniec straciliśmy dwa gole, ale wynikały raczej z braku doświadczenia młodych zawodników, niż prawdziwych problemów. Jestem zadowolony.

 

FC Bruksela (2)2-3(6) Szachtar

PSG (4)4-1(3) Legia

 

No i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

Nasza grupa, grupa H w Lidze Mistrzów składa się z Olympique'u Lyon, Anderlechtu i Ajaxu.

Szachtar gra w grupie B z Interem, Rangersami i CSKA Sofia.

 

Za awans do grupy dostaliśmy 3 mln. £.

 

27.8.2009

 

Puchar UEFA, druga runda kwalifikacyjna, rewanż:

 

Dnipro (3)2-1(2) Koszyce

Korona Kielce w (3)1-1(3) Ujpest

Zagłębie Lubin (2)0-2(3) Heerenveen

 

Korona przeszła dalej po dwóch frajerskich remisach.

Zagłębie o dziwo w drugim meczu grało lepiej niż w pierwszym, ale i tak nie dało rady Holendrom.

 

28.8.2009

 

Superpuchar Europy:

 

Liverpool 0-1 d Chelsea

 

Mecz strasznie dziwny. W podstawowym czasie gry Alonso i Essien dostali po czerwonej kartce. Scott Carson już na początku spotkania musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji. A gola na miarę zwycięstwa strzelił na sekundy przed rozpoczęciem konkursu jedenastek Wright Phillips.

 

Jutro czeka nas mecz derbowy z Arsenalem Kijów, który po prostu trzeba wygrać. My nie możemy już sobie pozwolić na jakiekolwiek straty do końca sezonu, jeżeli mamy poważnie myśleć o obronie tytułu.

Odnośnik do komentarza

29.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[7/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Mokro 22C

Dynamo Kijów(8): 4-6(faw.), remis: 9-4, Arsenal Kijów(3): 7-2.

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Barbosa

Yakovenko

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Bangoura, Gonzalez, Carvalho, Abenzoar, Rincon,

Pierwsza połowa:

 

01 - Yakovenko wspaniale podaje do Klebera, a ten z półwoleja ładuje piłkę do siatki.

14 - Nesmachnyi podaje prostopadle do Klebera, ten mija obrońcę zwodem i strzela w bramkarza.

32 - Bardosa z rożnego podaje do Obinny ten strzela w obrońcę i piłka trafia jeszcze raz do Barbosy. Ten posyła piłkę na długi słupek, gdzie strzał Klebera koczy się rożnym.

33 - Strzał Obinny głową mija słupek.

45 - Diop podaje głową piłkę do Rybki.

Doliczony czas - Barbosa podaje do Klebera, a ten umieszcza piłkę w siatce strzałem na długi słupek.

 

Gramy tak, jak oczekuję, że grać będziemy. W końcu skutecznie.

 

Druga połowa:

 

46 - Strzał zza pola karnego mija naszą bramkę w bezpiecznej odległości.

54 - Dopilka miękko wrzuca piłkę na głowę Barbosy i rożny.

61 - Samobój Essoli. po rożnym.

62 - Bangoura i Carvalho zmieniają Yakovenko i Barbosę.

70 - Rusol schodzi z murawy i daje szanse na debiut Gonzalezowi.

75 - Kleber uderza z dystansu i po rykoszecie wykonujemy rożny.

76 - Czerwień dla Diopa za kopnięcie Yussufa.

77 - Debiutant Gonzalez posyła z rożnego dośrodkowanie, a Obinna strzela gola.

90 - Schodzi kontuzjowany Obinna i gramy w 10-ę.

 

Dynamo Kijów 4 - 0 Arsenal Kijów

 

1-0 Kleber(1)

2-0 kleber(45+1)

3-0 Essola samobój(61)

czw. krt.
Diop(76)

4-0 Obinna(77)

knt. Obinna(90)

 

Widownia: 13705

 

Sędzia: Andriy Shandor

 

MoM:
Kleber
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol(Gonzalez 70), Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Barbosa(Bangoura 62)

Yakovenko(Carvalho 62)

Kleber, Obinna(knt. 90)

 

Statystyki:

 

19 Strzały 3

11 Strzały celne 2

56% Posiadanie piłki 44%

12 Rzuty rożne 0

22 Rzuty wolne 13

16 Auty 11

12 Faule 18

1 Spalone 4

73% Celne podania 59%

27% Celne dośrodkowania -

72% Udane wślizgi 75%

46% Wygrane górne piłki 63%

1 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 1

Zagraliśmy świetne spotkanie.

Obinna kontuzjowany od trzech tygodni, do miesiąca.

Odnośnik do komentarza

Kleber piłkarzem tygodnia.

 

Powołania:

 

Brazylia U-20: Fabio,

Urugwaj U-20: Fabio Gonzalez,

Boliwia U-20: Suarez Diego,

Ukraina U-21: Rybka, Korotetskyi, Fedoriv,

Francja U-21: Abenzoar,

 

Senegal: Diakhate,

Gwinea: Bangoura,

Nigeria: Yussuf,

Ukraina: Nesmachnyi, Rusol, Mykhalyk,

Estonia: Kroonstrom,

Gruzja: Revishvili,

orwegia: Nordtviet,

 

Revishvili wrócił ze zgrupowania z poważną kontuzją. Nie zagra przez miesiąc.

 

Obinna i Gonzalez zostali zgłoszenie przeze mnie dodatkowo do Ligi Mistrzów.

 

5.10.2009

 

Eliminacja Mistrzostw Świata:

 

Togo 2-2 Gwinea

Gwinea Równikowa 0-2 Senegal

Włochy 2-0 Ukraina

Norwegja 0-1 Szwajcaria

Estonia 3-0 Azerbejdżan

Gruzja 0-1 Polska

 

Bangoura zagrał niezłe spotkanie i zaliczył asystę.

Diakhate zanim został zmieniony gra bardzo pewnie.

Wszyscy moi Ukraińcy zagrali, jednak tylko poprawnie.

Nordtveit zagrał słabo i został zmieniony.

Młody Estończyk, mimo tego, że dopiero debiutował, był jednym z najlepszych na boisku i zaliczył asystę.

Polacy wykonali plan minimum i pewnie wygrali spotkanie po golu Smolarka.

 

Diarra dostał awaryjne powołanie do kadry.

 

9.10.2009

 

Eliminacja Mistrzostw Świata:

 

Ukraina 3-1 Walia

Wyspy Owcze 1-2 Norwegia

Albania 2-1 Estonia

Polska 4-0 Malta

 

Rusol i Mykhalyk zagrali i pokazali się z dobrej strony.

Nordtveit wszedł z ławki i nie zdążył się pokazać.

Kroonstrom zagrał słabe spotkanie, ale jego czas dopiero nadejdzie.

Pewne zwycięstwo Polaków stanowi kolejny krok na drodze do występu na mundialu.

Odnośnik do komentarza

29.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[8/30]

Stadion Metalurg, Krzywy Róg

Sucho 9C

Krywbas(16): 12-1, remis: 5-1, Dynamo Kijów(7): 1-8(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Gonzalez, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Barbosa

Yakovenko

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Fedoriv, Bangoura, Dopilka, Carvalho, Fabio, Mykhalyk,

 

Pierwsza połowa:

 

09 - Strzał Diarry odbija się od jednego z obrońców i mamy rzut rożny.

17 - Barbosa strzela będąc już w polu karnym. jego strzał dobija Kleber, ale bramkarz nie daje się tym razem pokonać.

29 - Yakovenko strzela niecelnie z rogu pola karnego.

34 - Milevskiy strzela za wysoko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

43 - Rusol traci piłkę i tylko odważna interwencja Rybki ratuje nas przed niechybną stratą gola.

 

Gramy troszkę chaotycznie. Brakuje pewności w przeprowadzaniu akcji.

 

Druga połowa:

 

50 - Gonzalez "wrzuca" z wolnego piłkę na głowę Milevskiyemu, ale ten nie potrafi jej skierować do siatki.

57 - Rybka znów popisuje się wspaniałą interwencją.

60 - Mykhalyk i Fedoriv za Gonzaleza i Rusola. Carvalho za Yakovenko.

65 - Carvalho z kornera do Milevskiyego, ten strzela i... tylko kolejny stały fragment gry.

70 - Kleber z Carvalho grają ze sobą krótką klepkę i ten drugi strzela gola.

Doliczony czas - Zawodnik Krywbasu strzela nam gola, ale ze spalonego.

 

Krywbas 0 - 1 Dynamo Kijów

 

0-1 Carvalho(70)

 

Widownia: 16254

 

Sędzia: Vitaly Godulyan

 

MoM:
Carvalho
(7)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol(Mykhalyk 60), Gonzalez(Fedoriv 60), Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Barbosa

Yakovenko(Carvalho 60)

Kleber, Milevskiy

 

Statystyki:

 

1 Strzały 14

1 Strzały celne 7

53% Posiadanie piłki 47%

2 Rzuty rożne 8

13 Rzuty wolne 24

13 Auty 26

21 Faule 10

3 Spalone 3

61% Celne podania 62%

0% Celne dośrodkowania 19%

81% Udane wślizgi 76%

33% Wygrane górne piłki 72%

4 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

 

Szło nad dziś jak krew z nosa, ale udało się w końcu zwyciężyć. Konsekwentne ataki w końcu przyniosły oczekiwany skutek. Jednak jak to możliwe, żeby się tak okrutnie męczyć z najgorszym zespołem ligi?

 

Kolejnego dnia Rusol ucierpiał na treningu i będzie zmuszony zapomnieć o futbolu na trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza

15.9.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[1/6]:

 

Szachtar 3-0 CSKA Sofia

 

29.9.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[1/6]

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Wietrznie, mokro 13C

Dynamo Kijów(-): 5-4(faw.), remis: 11-5, Anderlecht(-): 7-4.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Diakhate, Gonzalez, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Barbosa

Carvalho

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Fedoriv, Bangoura, Dopilka, Yakovenko, Fabio, Mykhalyk,

 

Pierwsza połowa:

 

03 - Yussuf zmusił swoim strzałem z 30-u metrów Silvio Prosto do zbicia tego uderzenia na korner. Główka Milevskiyego i kolejny rożny.

19 - Gonzalez odważnie przyjmuje strzał na przyrodzenie. Musiało boleć, ale chłopak wyraźnie ma wielką satysfakcję... z obrony strzału naturalnie.

25 - Lebohang Mokoena kopnął i tak już cierpiącego Urugwajczyka w głowę i w nagrodę w prezencie ujrzał czerwień.

28 - Precyzyjne dośrodkowanie stopera z rożnego, kolejny strzał Milevskiyego głową i Proto interwencją po raz kolejny pozwala nam na róg. Tym razem piłka wędruje na głowę Yussufa i gol!

31 - Strzał rowerkiem Milevskiyego po wrzutce Angulo i kolejny rożny. Znów główka Milevskiyego, znów interwencja Proto i Gonzalez znów ustawia piłkę w narożniku boiska.

32 - Po raz kolejny to samo, tym razem jednak z drugiej strony.

33 - Tym razem strzał mojego napastnika nie był tak silny jak poprzednio i bramkarz go złapał bez problemów.

Doliczony czas - Gonzalez znów wykonuje rzut rożny i znów zaskakująco podaje do stojącego przed polem karnym Barbosy. Ten uderza z pierwszej i bramka!

 

Może gramy i troszkę zachowawczo, ale mamy teraz łatwiejsze zadanie i nie widzę sensu w narażaniu się na kontry. Gonzalez jest zajebisty w dośrodkowywaniu z rożnych. Ustawiłem zespół tak, aby było jak najwięcej kornerów i działa. Dwa gole po rożnych.

 

Druga połowa:

 

47 - Kolejny korner i odbity od poprzeczki strzał Milevskiyego dobija Kleber.

67 - Fabio za Barbosę, Yakovenko za Milevskiyego i Mykhalyk za Yussufa.

70 - Fabio mija trzech zawodników Fiołków i podaje do szeroko ustawionego Nesmachnyiego. Ten podaje ze skrzydła po ziemi do Carvalho, a ten strzela z pierwszej. Proto piąstkuje w pole.

 

Dynamo Kijów 3 - 0 Arsenal Kijów

 

knt. Dentinho(10)

czw. krt.
Mokoena(25)

1-0 Yussuf(28)

2-0 Barbosa(45+1)

3-0 Kleber(47)

 

Widownia: 19615

 

Sędzia: Kenny Clark

 

MoM:
Barbosa
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Diakhate, Gonzalez, Nesmachnyi(K)

Yussuf(Mykhalyk 67)

Angulo, Barbosa(Fabio 67)

Carvalho

Kleber, Milevskiy(Yakovenko 67)

 

Statystyki:

 

14 Strzały 1

9 Strzały celne 1

48% Posiadanie piłki 52%

13 Rzuty rożne 0

24 Rzuty wolne 8

23 Auty 7

7 Faule 17

1 Spalone 7

72% Celne podania 74%

25% Celne dośrodkowania -

76% Udane wślizgi 76%

50% Wygrane górne piłki 68%

2 Żółte kartki 3

0 Czerwone kartki 1

 

Pewne zwycięstwo. Anderlecht nie istniał. W sam na inaugurację nowego sezonu w Lidze Mistrzów.

Francuzi wygrali u siebie w Lyonie z Ajaxem 1-0.

Odnośnik do komentarza

17.9.2009

 

Puchar UEFA, pierwsza runda kwalifikacyjna, pierwszy mecz:

 

Betis 2-0 Korona Kielce

Dynamo Moskwa 2-1 Dnipro

Legia 0-0 St. Gallen

Metalist 1-1 Juventus

 

Korona nie miała szans z zespołem z Sevilli. Jednostronne spotkanie, wynik powinien być wyższy. Wydaje mi się, że Betis jest po prostu za mocny, ale kto wie? Może w Kielcach będzie lepiej? Poprzednie sezony nauczyły mnie, żeby niczego nie wyrokować na zaś.

Legia poważnie skomplikowała sobie życie, a ich głównym grzechem był brak skuteczności. Na wyjeździe będzie trudniej. Grałem z szwajcarami i szczególny zamęt siał jeden z napastników, świetnie wyszkolony technicznie. Będzie groźny dla warszawiaków. Tym bardziej, że Legia będzie musiała atakować.

 

Jutro czeka mój zespół mecz z Zorią Ługańsk. W zeszłym sezonie nie obawiałbym się tego spotkania, ale w tym jesteśmy ostatnimi patałachami i w niczym nie przypominamy mistrzów kraju. Tym bardziej, nasz przeciwnik, który zwykle bronił się przed spadkiem teraz okupuje wysoką 4-ą pozycję.

 

Moja akcja prewencyjna chyba zadziałała i po zamknięciu okienka transferowego Diakhate i Carvalho się troszkę uspokoili. Mam nadzieję, że to zwiastun lepszych czasów.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie wiem, czy dzisiaj jeszcze coś dorzucę. Wiecie, w Krakowie Andrzejki trwają cały weekend. :piwo:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Taki mam przecież plan Majkelu Drogi! Ale po drodze dla utrzymania napięcia musi być kilka dołków, co by było z czego się wygrzebywać! Jak w amerykańskim filmie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

29.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[9/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Sucho 10C

Dynamo Kijów(6): 1-8(faw.).: 12-1, remis: 5-1, Zoria Ługańsk(4): 1-8.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate(K), Nordtveit, Fabio

Mykhalyk

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Gonzalez, Bangoura, Abenzoar, Yakovenko, Nesmachnyi, Yussuf,

 

Pierwsza połowa:

 

08 - Rincon obraca się z piłką i uderza zza pola karnego. Piłka odbija się od słupka.

18 - Kolejne uderzenie Brazylijczyka z dystansu. Znów niecelne.

32 - Milevskiy markuje strzał i przerzuca piłkę na drugą stronę pola karnego do Angulo. Ten jednak uderza obok słupka.

 

Jestem zaskoczony brakiem zaangażowania. Chyba Diakhate i Carvalho troszkę za krótko pogrzali ławę.

 

Druga połowa:

 

56 - Angulo kolejny raz uderza niecelnie.

66 - Carvalho podaje z rożnego na głowę Klebera i gol! Yussuf za Mykhalyka i Yakovenko za Milevskiyego.

69 - Kleber odbiera obrońcy piłkę wślizgiem, mija bramkarza i strzela gola. To jego 10-y gol w sezonie.

74 - Angulo faulowany przez obrońcę w czystej sytuacji i dwa żółte kartoniki zmieniają się w jeden czerwony.

77 - Angulo zmieniony przez Bangourę.

85 - Diarra ze skrzydła i rożny po główce Klebera.

Doliczony czas - Yakovenko uderza w pół-woleja z 30-u metrów, a piłka trafia w samo okienko!

 

Dynamo Kijów 3 - 0 Zoria Ługańsk

 

1-0 Kleber(66)

2-0 Kleber(69)

czw. krt.
Skoba(74)

3-0 Yakovnko(90+2)

 

Widownia: 12808

 

Sędzia: Igor Yarjovyi

 

MoM:
Kleber
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate(K), Nordtveit, Fabio

Mykhalyk(Yussuf 66)

Angulo(Bangoura 77), Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy(Yakovenko 66)

 

Statystyki:

 

14 Strzały 4

8 Strzały celne 2

51% Posiadanie piłki 49%

8 Rzuty rożne 2

12 Rzuty wolne 14

22 Auty 15

11 Faule 11

3 Spalone 1

73% Celne podania 62%

25% Celne dośrodkowania 0%

100% Udane wślizgi 76%

70% Wygrane górne piłki 37%

3 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 1

 

Reprymenda w przerwie podziałała i znów ciułamy punkty.

Szachat zmiażdżył swojego rywala 6-0. Na stratę oczek musimy znowu poczekać.

Odnośnik do komentarza

Kleber nagrodzony tytułem piłkarza tygodnia.

 

23.9.2009

Puchar Ukrainy, druga runda

Stadion Vorskla, Połtawa

Wietrznie 28C

Worskla: 9-2, remis: 13-5, Dynamo Kijów: 1-2(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Abenzoar, Fedoriv, Gonzalez, Fabio

Mykhalyk(K)

Angulo, Barbosa

Yakovenko

Bangoura, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Nesmachnyi, Bangoura, Dopilka, Carvalho, Rincon, Nordtveit,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Mykhalyk uderza z 35-u metrów wybijaną piłkę, a ta po rykoszecie wpada do siatki.

13 - Gonzalez po rzucie wolnym strzela w bramkarza.

27 - Rożny po interwencji Rybki. Wybijał z linii strzał z wolnego.

32 - Barbosa do Milevskiyego, a ten strzela z narożnika boiska i zalicza gola po tym, jak bramkarz puścił piłkę między nogami!

33 - Szybki odbiór Milevskiyego, podanie do Yakovenki, efektowny lob i 3-0!

41 - Fatalne uderzenie przeciwnika zza pola karnego nie miało możliwości zaszkodzić naszej bramce.

Doliczony czas - Fabio nad bramką. Po rożnym ratuje nas słupek.

 

Po prostu jesteśmy lepsi.

 

Druga połowa:

 

54 - Milevskiy strzelał głową po wrzutce Angulo i rzut rożny. Bangoura i Angulo nie dali rady wpakować piłki do siatki. Na ich drodze stanął bramkarz.

60 - Dopilka za Abenzoara, Nordtveit za Gonzaleza i Rincon za Yakovenkę.

64 - Rybka świetnie wybija strzał Yanuziego.

69 - Niecelne uderzenie głową jednego z graczy Worskli po rożnym i po szybkiej akcji Bangoury na skrzydle niecelna przewrotka Rincona.

75 - Momotenko nad naszą bramką.

87 - Rybka daje się pokonać strzałem po ziemi na długi słupek zza pola karnego.

89 - Po dośrodkowaniu Bangoury robi się w polu karnym wielki kocioł, co wykorzystuje Barbosa i przytomnie kieruje "gałę" do siatki.

 

Worskla 1 - 4 Dynamo Kijów

 

0-1 Mykhalyk(2)

0-2 Milevskiy(32)

0-3 Yakovenko(33)

1-3 Koloda(87)

1-4 Barboda(89)

 

Widownia: 11026

 

Sędzia: Olexandr Smolovyk

 

MoM:
Barbosa
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Abenzoar(Dopilka 60), Fedoriv, Gonzalez(Nordtveit 60), Fabio

Mykhalyk(K)

Angulo, Barbosa

Yakovenko(Rincon 60)

Bangoura, Milevskiy

 

Statystyki:

 

15 Strzały 16

7 Strzały celne 8

53% Posiadanie piłki 47%

7 Rzuty rożne 3

20 Rzuty wolne 15

27 Auty 18

8 Faule 17

7 Spalone 3

68% Celne podania 61%

22% Celne dośrodkowania 33%

71% Udane wślizgi 72%

48% Wygrane górne piłki 59%

0 Żółte kartki 5

0 Czerwone kartki 0

 

Pewne zwycięstwo i dużo goli. Oby więcej takich meczy! Nie mam żadnych zastrzeżeń do postawy drużyny i zawodników indywidualnie.

Odnośnik do komentarza

29.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[10/30]

Stadion Meteor, Dniepropietrowsk

Wietrznie, mokro 34C

Dnipro(6): 3-1, remis: 2-1, Dynamo Kijów(3): 4-5(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate, Gonzalez, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Carvalho

Yakovenko

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Nordtveit, Barbosa, Dopilka, Valeev, Fabio, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

04 - Yakovenko strzela z wielkiej odległości, ale bramkarz odbija uderzenie.

12 - Kleber strzela w bramkarza po niespodziewanym przejęciu piłki w polu karnym.

20 - Milevskiy nad bramką z linii pola karnego.

34 - Carvalho strzela ze skrzydła, lecz piłka mija słupek.

41 - Strzał nad naszą bramką zza pola karnego.

42 - Milevskiy główką zza pola karnego. Piłka w rękach goalkeeper'a.

43 - Rybka paruje strzał Samodina.

 

Nuda połowa w naszym wykonaniu. Nie potrafimy wykorzystać choćby jednego podania.

 

Druga połowa:

 

46 - Po podaniu z rożnego od Gonzaleza Milevskiy posyła piłkę nad poprzeczką.

59 - Carvalho! Płaski strzał z przed pola i piłka kończy swój lot w siatce tuż obok słupka.

67 - Yussuf strzela z dystansu, lecz bramkarz sparował uderzenie.

69 - Valeev, Barbosa i Obinna wchodzą za: Angulo, Yakovenkę i Milevskiyego.

73 - Obinna strzela wyjątkowo niecelnie z 25-u metrów.

76 - Niecelny strzał jednego z zawodników gospodarzy po rzucie rożnym.

79 - Mazilu w boczną siatkę.

86 - Barbosa sprytnie podaje piłkę nabiegającemu Carvalho, a ten ją podcina i w teki efektowny sposób strzela drugiego gola.

 

Dnipro 0 - 2 Dynamo Kijów

 

knt. Kovalenko(13)

0-1 Carvalho(59)

0-2 Carvalho(86)

 

Widownia: 13395

 

Sędzia: Igor Khiblin

 

MoM:
Carvalho
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate, Gonzalez, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo(Valeev 69), Carvalho

Yakovenko(Barbosa 69)

Kleber, Milevskiy(Obinna 69)

 

Statystyki:

 

9 Strzały 17

3 Strzały celne 5

47% Posiadanie piłki 53%

2 Rzuty rożne 8

24 Rzuty wolne 14

13 Auty 16

8 Faule 17

6 Spalone 7

61% Celne podania 67%

25% Celne dośrodkowania 17%

64% Udane wślizgi 93%

57% Wygrane górne piłki 48%

0 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 0

 

Bez strzelca obydwu goli mogłoby być w tym meczu cieńko. Na szczęście Carvalho się "spiął" i strzelił dwa gole.

 

W kolejnej rundzie Pucharu Ukrainy zagramy właśnie z Dnipro.

Odnośnik do komentarza

29.9.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[2/6]

Stadion Amstedram ArenA, Amsterdam

Sucho 12C

Ajax(3): Evens(faw.), remis: 9-4, Dynamo Kijów(1): 9-4.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Fedoriv, Bangoura, Dopilka, Milevskiy, Barbosa, Valeev,

 

Pierwsza połowa:

 

13 - Kleber wypuszcza Rincona przed bramkarza, ten strzela, ale goalkeeper odbija piłkę z powrotem pod nogi Brazylijczyka. Jeszcze jeden strzał i po kolejnej fantastycznej interwencji Stekelenburga piłka dociera do Obinny. Ma przed sobą pustą bramkę, strzela... i nic, nie trafił!

16 - Rybka bez problemu broni zbyt lekką główkę Suareza po rzucie wolnym.

17 - Nasz kontratak prowadzi ze skrzydła Carvalho. Mija dwóch zawodników i podaje do Klebera. Ten wycofuje piłkę do Rincona, a ten uderza z 25-u metrów, niestety tylko nad bramką.

23 - Rybka popisuje się świetną robinsonadą na linii przy główce Mitei i kolejny rożny dla Ajax'u.

25 - Dośrodkowanie z prawej strony i na szczęście kompletnie niepilnowany Mitea źle uderzył piłkę.

28 - Carvalho podaje z rożnego do Obinny, a ten strzela w bramkarza.

31 - Cana strzela nad naszą bramką z dystansu.

39 - Manucharyan na spalonym? Sędzia się chyba pomylił, ale dla mnie to dobrze, bo był w idealnej pozycji.

40 - Carvalho z wolnego. Strzał jednak był za wysoki.

41 - Nordtveit w niegroźnej sytuacji "kosi" napastnika w polu karnym i sędzia nie ma wątpliwości. chwilę później Bakiricioglu nie ma problemów z wykorzystaniem karnego.

Doliczony czas - Angulo na skrzydle mija obrońcę, ale zamiast dośrodkowywać podaje przed pole karne do Yussufa. Ten dostrzega miejsce na oddanie strzału i uderza z półwoleja. Śliczna bramka!

 

Już myślałem, że na przerwę będziemy schodzić przegrywając, ale jeszcze zdążyliśmy zremisować. Grają dwa dobre, ofensywnie grające zespoły. Mecz jest wyrównany. Zmieniam Nordtveita na Dopilkę.

 

Druga połowa:

 

51 - Po rożnym Heitinga wyskakuje w powietrze najwyżej i 2-1.

53 - Suarez na spalonym, ale Rybka i tak by obronił.

64 - Gramy słabo w tej połowie, szczególnie jeżeli chodzi o atak, więc przyszykowałem zmiany: Valeev i Milevskiy za Rincona i Obinnę.

72 - Rybka broni groźny strzał Suareza. Dopilka "zaspał".

81 - Niegroźny strzał Carvalho z wolnego.

82 - Milevskiy podaje do lepiej ustawionego Valeeva, ten strzela i Stekelenburg broni! To musiała być bramka, Ukrainiec zrobił wszystko jak należy, a Holender jednak zdołał z jednego końca bramki znaleźć się przy okienku na drugiej stronie, niebywałe! Mamy rzut rożny.

83 - Strzał głową Milevskiyego i po interwencji bramkarza korner z drugiej strony.

86 - Strzał Carvalho zza pola karnego by tak silny, że bramkarz musiał go "parować" za linię boczną.

87 - Kolejny strzał Carvalho i kolejna intuicyjna interwencja Stekelenburga.

 

Ajax 2 - 1 Arsenal Kijów

 

1-0 Bakiricioglu karny(42)

1-1 Yussuf(45+3)

2-1 Heitinga(51)

 

Widownia: 49587

 

Sędzia: Michael Weiner

 

MoM:
Bakircioglu
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate, Nordtveit(Dopilka 45), Nesmachnyi(K)

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon(Valeev 64)

Kleber, Obinna(Milevskiy 64)

 

Statystyki:

 

10 Strzały 17

7 Strzały celne 8

55% Posiadanie piłki 45%

3 Rzuty rożne 7

18 Rzuty wolne 18

15 Auty 20

11 Faule 18

7 Spalone 1

70% Celne podania 63%

46% Celne dośrodkowania 26%

83% Udane wślizgi 65%

64% Wygrane górne piłki 42%

1 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

 

Nordtveit i zmieniający go Dopilka zagrali jak ciapy, a Stekelenburg w drugiej połowie był nie do pokonania. Szkoda porażki, tym bardziej, że już remis byłby bardziej sprawiedliwy.

Francuzi pokonali Anderlecht 2-0 i tym samym znaleźli się na czele tabeli.

Odnośnik do komentarza

Teraz zauważyłem błąd w jednym z poprzednich postów. Proszę jakiegoś dobrego moda o zamianę nazwy zespołu z wyniku do meczu. Chodzi o post numer 168. Zamiast Arsenal Kijów, ma być oczywiście Anderlecht.

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

30.9.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[2/6]:

 

Rangers 2-1 Szachtar

 

To, że Szachtar też przegrał swój mecz niezasłużenie poprawiło mi humor. Jestem człowiekiem i strata, lub nieszczęście sąsiada mnie cieszy.

 

1.10.2009

 

Puchar UEFA, pierwsza runda kwalifikacyjna, rewanż:

 

Dnipro (3)2-0(2) Dynamo Moskwa

Juventus (5)4-0(1) Metalist

Korona Kielce (0)0-2(4) Beis

St. Gallen (1)1-1(1) w Legia

 

Korona dostała nauczkę, aby nie kozaczyć już w pierwszych minutach spotkania. Po stracie dwóch goli w 10-ć minut kielczanie nic nie potrafili wykombinować, a Betis kontratakował i aż dziw bierze, że nic przez pozostałą część meczu nic już nie strzelił.

Legia męczyła się okrutnie, ale w końcu udało się awansować. Długi czas polska drużyna przegrywała, ale w 70-ej minucie strzeliła gola dającego remis i w efekcie awans. Legioniści lubią w ten sposób dawkować napięcie.

Dnipro wykorzystało atut własnego boiska. Ukraiński zespół przez cały mecz kontrolował sytuację, skwapliwie wykorzystał okazje na gola i awans tej drużyny jest jak najbardziej zasłużony.

Metalist nie sprawił niespodzianki, ale nie można się dziwić, bo w niczym nie przypomina Kopciuszka. Już bardziej Kopciucha. Życie to nie bajka, więc ja postawiłem u bet'a na Juventus.

 

Mój gruziński bramkarz w końcu wrócił do treningów. A ja jak przystało na maniaka bramkarzy prowadzę rozmowy z nowym zawodnikiem na tą pozycję. Na razie, żeby nie zapeszyć nic więcej nie powiem.

 

Przed meczem z Worsklą troszkę sobie posłodziliśmy z menadżerem Pavlovem. Fajny z niego gość i ma mocny łeb.

Odnośnik do komentarza

29.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[11/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Mokro 12C

Dynamo Kijów(2): 1-6(faw.), remis: 5-1, Worskla(7): 10-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Diakhate(K), Gonzalez, Fedoriv

Diarra

Angulo, Barbosa

Valeev

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Abenzoar, Yussuf, Milevskiy, Carvalho, Fabio, Yakovenko,

 

Pierwsza połowa:

 

13 - Barbosa podaje po ziemi ze skrzydła do Klebera, ten zmienia nogę i strzela w bramkarza. Ten jednak wypuszcza piłkę z rąk i Obinna nie ma problemów z jej dobiciem.

19 - WOW! Valeev obiera przeciwnikowi piłkę wślizgiem i gra klepkę z Kleberem. Minął tak jednego przeciwnika, a dwóch kolejnych odryblował i nie dał bramkarzowi szans zakładając mu siatę!

39 - Diarra strzela nad bramką.

42 - Koloda fauluje Barbosę w polu karnym. Gonzalez podchodzi do piłki i pewnie strzela bramkę.

Doliczony czas - Dikhate odpuścił Yanuziego, a ten bez problemów pokonał Rybkę.

 

Gramy świetne spotkanie. Dużo indywidualnych popisów i ładne bramki. Przyjemnie się to ogląda.

 

Druga połowa:

 

60 - Fedoriv podaje piłkę do Klebera,a ten lobuje bramkarza głową. Przypominało to troszkę gola Pawła Brożka z pierwszego meczu z Beitarem.

62 - Angulo i Valeev zmienieni przez Carvalho i Yakovenkę.

71 - Kleber podaje w polu karnym do Yakovenki, a po jego strzale głową mamy rzut rożny.

74 - Obinna schodzi a za niego na boisku pojawia się Milevskiy.

78 - Milevskiy po rożnym strzela w boczną siatkę.

81 - Carvalho "tyka" piłkę przy wolnym i Diarra strzela w mur. Piłka rykoszetem trafia do Klebera, lecz ten strzela niecelnie.

 

Dynamo Kijów 4 - 1 Worskla

 

1-0 Obinna(13)

2-0 Valeev(19)

3-0 Gonzalez karny(43)

3-1 Yanuzi(45+2)

4-1 Kleber(60)

 

Widownia: 12931

 

Sędzia: Andriy Shandor

 

MoM:
Kleber
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Diakhate(K), Gonzalez, Fedoriv

Diarra

Angulo(Yakovenko 62), Barbosa

Valeev(Carvalho 62)

Kleber, Obinna(Milevskiy 74)

 

Statystyki:

 

18 Strzały 1

8 Strzały celne 1

55% Posiadanie piłki 56%

9 Rzuty rożne 0

21 Rzuty wolne 19

12 Auty 13

19 Faule 22

0 Spalone 0

77% Celne podania 72%

26% Celne dośrodkowania -

91% Udane wślizgi 66%

68% Wygrane górne piłki 48%

3 Żółte kartki 5

0 Czerwone kartki 0

 

Pewne zwycięstwo. Valeev mimo długiej kontuzji jest w formie. Obinna strzela, kibice się cieszą. Syćko klawo!

Odnośnik do komentarza

Udało się! Za 500 tyś. £ trafi do nas Jan Hudzieczek, 19-o letni bramkarz czeskiego Brna. Reprezentant U-21 trafi do nas 5.7.2009.

 

Powołania:

 

Ukraina U-21: Fedoriv,

Francja U-21: Abeznoar,

Brazylia U-20: Fabio,

Urugwaj U-20: Gonzalez,

Boliwia U-20: Suarez Diego,

Rosja U-19: Figon,

 

Senegal: Diakhate,

Gwinea: Bangoura,

Nigeria: Yussuf,

Ukraina: Nesmachnyi, Rusol, Valeev, Mykhalyk,

Estonia: Kroonstrom,

Gruzja: Revishvili,

Norwegia: Nordtveit,

 

Abenzoar nie pogra sobie w nogę około miesiąca. Doznał kontuzji podczas meczu swojej reprezentacji.

 

10.10.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Senegal 4-0 Rwanda

Nigeria 2-0 Mali

Namibia 2-3 Gwinea

Norwegia 2-5 Hiszpania

Estonia 0-1 Czechy

Gruzja 1-1 Malta

Ukraina 2-0 Litwa

Polska 1-0 Belgia

 

Przy pełnym stadionie Śląskim wygraliśmy z Belgami po golu Piszczka. Mundial coraz bliżej!

Nesmachnyi i Valeev swoją grą walnie się przyczynili do zwycięstwa.

Nordtveit wszedł na boisko jako rezerwowy i jedno z jego podań zakończyło się golem.

Kroonstrom dał ciekawą zmianę w meczu z ciężkim przeciwnikiem.

Revishvili dał dupy przy golu.

Yussuf nie znalazł się na ławce.

Diakhate zagrał dobre spotkanie.

Bangoura zaliczył asystę przy zwycięskim golu.

 

14.10.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Szwecja 3-0 Estonia

Norwegia 0-1 Słowenia

Gruzja 1-3 Anglia

Ukraina 2-0 Grecja

Polska 3-0 Węgry

 

Piszczka jednego dorzucił Garguła i kolejny duży krok do awansu z grupy został spełniony.

Młody Estończyk znów po dobrym meczu zaliczył słabszy.

Nordtveit mimo porażki zagrał najlepiej w swojej drużynie.

Nesmachnyi i Mykhalyk zagrali niezłe spotkanie.

Revishvili mimo trzech straconych bramek grał nieźle.

Odnośnik do komentarza

17.10.2009

Ukraińska Wyższa Liga[13/30]

Stadion Metalurg, Krzywy Róg

Wietrznie 14C

Zakarpacie(14): 10-1, remis: 4-1, Dynamo Kijów(2): 1-6(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Barbosa

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Valeev, Dopilka, Nordtveit, Yakovenko, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

01 - Błąd Diakhate mógł się skończyć fatalnie, ale napastnik przeciwnej drużyny strzelił nad bramką.

03 - Po rożnym Milevskiy strzelił minimalnie niecelnie.

15 - Carvalho tym razem z rożnego posłał piłkę do nabiegającego Rincona i mamy pierwszego gola.

41 - Diarra strzela gola z wolnego. Niewiarygodnie silne uderzenie z 40-u metrów.

44 - Rincon dostaje podanie za linię obrońców od Milevskiyego i strzela technicznie na długi słupek minimalnie niecelnie.

 

Kontrolujemy przebieg spotkania i nie powinno się tu nic nieoczekiwanego zdarzyć.

 

Druga połowa:

 

46 - Bramkarz z trudem wyłapuje strzał Carvalho z wolnego.

53 - Niecelny strzał Angulo zza pola karnego.

64 - Milevskiy strzela głową po wrzutce z wolnego od Carvalho. Bramkarz przenosi strzał nad poprzeczką i mamy rzut rożny.

65 - Obinna i Valeev zmieniają zmęczonych Klebera i Rincona.

66 - Kolejna niecelna główka Milevskiyego po rożnym.

70 - Obinna strzelał zza pola karnego. Piłka otarła się o poprzeczkę.

71 - Rzut wolny wykonujemy a'la Motykowa szarańcza. Wrzutka Carvalho trafia do nabiegającego na długi słupek Rusola i gol!

72 - Fedoriv za Nesmachnyiego.

89 - Rybka broni strzał napastnika po szybkiej kontrze. Po chwili kolejny atak przeciwnika i tym razem Rybka nawet nie musiał interweniować.

 

Zakarpacie 0 - 3 Dynamo Kijów

 

0-1 Rincon(15)

0-2 Diarra wolny(41)

0-3 Rusol(71)

 

Widownia: 6969

 

Sędzia: Igor Yarkovyi

 

MoM:
Diarra
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi(Fedoriv 72)

Yussuf

Angulo, Barbosa

Rincon(Valeev 65)

Kleber(Obinna 65), Milevskiy

 

Statystyki:

 

4 Strzały 11

1 Strzały celne 5

49% Posiadanie piłki 51%

0 Rzuty rożne 5

5 Rzuty wolne 18

21 Auty 31

18 Faule 4

0 Spalone 1

60% Celne podania 68%

33% Celne dośrodkowania 26%

57% Udane wślizgi 87%

38% Wygrane górne piłki 74%

3 Żółte kartki 0

0 Czerwone kartki 0

 

Wygraliśmy po niezłym meczu, ale co z tego, skoro Szachtar nie raczy stracić punktów? 8-em punktów różnicy to sporo, a oni do tej pory w lidze tylko raz zremisowali.

Odnośnik do komentarza

17.10.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[3/6]

Stadion Stade de Gerland, Lyon

Sucho 20C

Olympique Lyonnais(1): 4-5, remis: 2-1, Dynamo Kijów(3): 3-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Diarra

Valeev, Barbosa

Carvalho

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Rincon, Fabio, Dopilka, Nordtveit, Yakovenko, Kleber,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Obinna sam sobie podał piłkę głową za obrońcę, potem uciekł mu sprintem, okiwał dwóch innych zawodników w polu karnym i atomowym strzałem pokonał Llorisa.

16 - Rusol nie zdołał odebrać wślizgiem Fredowi piłki, a ten technicznym strzałem pokonał Rybkę.

19 - Keita strzela z rogu pola karnego i gol.

28 - Carvalho strzelił obok słupka z linii pola karnego.

29 - Lloris przytomnie wybija strzał Barbosy na rożny, a potem łapie główkę Obinny.

31 - Fred niecelnie głową po wrzutce z prawej strony na długi słupek.

40 - Diarra fatalnie przymierzył z dystansu.

 

Mogli byśmy dziś grać lepiej. Za dużo niewymuszonych strat.

 

Druga połowa:

 

46 - Rożny po interwencji Rybki. Strzelał Amauri.

47 - Rybka broni kolejny strzał Amauriego.

48 - Teraz broni strzał Freda i kolejny rożny. I znów interwencja mojego bramkarza po strzale Brazylijczyka.

53 - Rybka odważni wybiega za pole karne i wybija piłkę na aut zanim do niej dobiegł Fred. Chwilę później klepka przed naszym polem karnym i po strzale Amauriego Rybka kapituluje.

60 - Podanie od Nesmachnyiego do Diakhate zostaje przejęte przez Freda i mamy 4-1. Fabio, Yakovenko i Rincon za: Milevskiyego, Nesmachnyiego i Valeeva.

64 - Korner po "zbiciu" przez bramkarza na bok strzału Obinny. Niecelny strzał głową Nigeryjczyka.

71 - Kallstrom nie wykorzystuje świetnej okazji na kolejnego gola strzelając nad poprzeczką.

76 - Barbosa dostał czerwoną kartkę za uderzenie przeciwnika.

84 - Rybka piąstkuje strzał Fabio Grosso.

Doliczony czas - Obinna strzela gola z wolnego.

 

Olympique Lyonnais 4 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Obinna(2)

1-1 Fred(16)

2-1 Keita(19)

3-1 Amauri(53)

4-1 Fred(60)

czw. krt.
Barbosa(76)

4-2 Obinna wolny(90+4)

 

Widownia: 39552

 

Sędzia: Carlos Megia Davilla

 

MoM:
Fred
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi(Fabio 60)

Diarra

Valeev(Yakovenko 60), Barbosa(czw. krt. 76)

Carvalho

Obinna, Milevskiy(Rincon 60)

 

Statystyki:

 

14 Strzały 16

8 Strzały celne 4

46% Posiadanie piłki 54%

4 Rzuty rożne 7

15 Rzuty wolne 15

17 Auty 26

9 Faule 13

6 Spalone 2

60% Celne podania 65%

26% Celne dośrodkowania 21%

66% Udane wślizgi 60%

55% Wygrane górne piłki 55%

1 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 1

 

Zaczęło się świetnie skończyło fatalnie. Nesmachnyi zagrał fatalnie(ocena 4!). Jedyny pozytyw to gra Obinny.

Ajax remisuje bezbramkowo z Anderlechtem.

Odnośnik do komentarza

21.10.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[32/6]:

 

Inter 3-0 Szachtar

 

To miło, że nie tylko my daliśmy ciała. Szachtar oczywiście zupełnie nie istniał na boisku. My przynajmniej strzelaliśmy gole. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas na porażkę pomarańczowych w naszej lidze. Przecież kiedyś muszą potracić punkty, więc czemu nie teraz?

 

22.10.2009

 

Puchar UEFA, faza grupowa[1/4]:

 

CFR Cluj 1-1 Dnipro

Legia 1-3 Braga

 

Dnipro od 28-ej minuty grało z przewagą jednego zawodnika po czerwonej karce. Strzelili gola(konkretnie rodak zawodników z Cluj - Mazilu), ale na 10-ęć minut przed końcem spotkania dali sobie wbić wyrównującego gola. Potem jeszcze starali się odrobić straty, ale nie przyniosło tu skutku.

Grał w tym spotkaniu wypożyczony ode mnie Herrera. Costil siedział na ławce. Kostarykańczyk zaliczył przyzwoite spotkanie. Zobaczymy, czy w kolejnych pucharowych meczach też okaże się z dobrej strony. Dzięki dobrym występom może wybiegać sobie miejsce w Dynamie na przyszły sezon.

W grupie Dnipro kolejne mecze gra z: Sevillą u siebie, z Basel na wyjeździe i z FC Twente u siebie. Z tego powodu tylko remis z Rumunami może być dość niefortunny i może zaważyć na wyjściu z grupy. Zależy mi na występach tej drużyny w pucharach, ponieważ grają tam też moi zawodnicy.

Legia była słabsza od portugalskiego zespołu. Jednego gola strzelił Błażej Augustyn i to było wszystko na co było stać naszą jedenastkę. Przez 90-ąt minut warszawiacy tylko kilkukrotnie zagrozili bramce zespołu z półwyspu iberyjskiego. Przypominało to trochę walenie głową w mur.

Polacy mają poza tym ciężką grupę w której będą jeszcze grać z: Manchesterem United na wyjeździe, z Parmą u siebie i z Cercle Brugge na wyjeździe. Wątpię, żeby fuksiarski finalista zeszłorocznej edycji pucharu wyszedł z tak ciężkiej grupy. Już widzę jak Legia ogrywa United w Teatrze Marzeń.

 

Niezadowoleni Angulo i Yakovenko podpisali lepsze umowy z Dynamem, dzięki czemu teraz mogą się skupić tylko na graniu, a nie na tym, że nie odpowiadają im warunki kontraktu. Zobaczymy, czy nie będzie to początek lawinowych roszczeń w zespole. Ledwo udało mi się opanować kryzys i już się piłkarzyki domagają geldu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...