Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

Sławoj: Jeżeli chodzi Ci o wychowanków, to nie bardzo.

Mam najwyraźniej pecha. Wszyscy wychowankowie zapowiadają się wyjątkowo przeciętnie. Liczę jednak na to, że może któryś okaże się niedocenionym i udowodni swoją wartość. Na razie jednak wydaje mi się, że jedyni utalentowani młodzicy zostali tu ściągnięci przeze mnie. Boliwijczyk Suarez był niezły, ale postanowiłem go sprzedać, bo i tak na jego pozycji miałem znacznie lepszych zawodników. Moi scouci mają zresztą wielki problem z napisaniem jakiegokolwiek raportu, dotyczącego młodego Ukraińca, więc to chyba nie tylko mój problem. Cóż, pozostaje mi cierpliwie czekać.

Ale w rezerwach jest coraz więcej obiecujących zawodników. Nawet w pierwszej drużynie jest jeden, ale na razie gra wyjątkowo przeciętnie i nie potwierdza swojego talentu. Chodzi o Voll'a. Chyba wypożyczę go w przyszłym sezonie. W tym dałem mu szansę, ponieważ już na początku umiejętności miał spore i miałem nadzieję, że "zaskoczy" od razu, ale nastolatka najwyraźniej zżarł nowy świat, nowa liga, nowe realia. Poza tym, zamierzam prowadzić podobną politykę transferową do PŻ'a, więc w każdym okienku pojawi się jakiś młody zawodnik.

Odnośnik do komentarza

22.04.2010

Puchar UEFA, półfinał, pierwszy mecz

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Sucho 8C

Dynamo Kijów: 7-4: remis: 11-5, Man Utd: 5-4(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Valeev, Rincon, Yussuf, Carvalho

Obinna, Kleber

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Dopilka, Bangoura, Fabio, Barbosa, Nordtveit, Pacheco,

 

Pierwsza połowa:

 

08 - Udanie rozpoczęliśmy mecz. Akcja prawą stroną boiska kończy się podaniem do Rincona, stojącego przed polem karnym. Brazylijczyk uderza z półwoleja i mamy rzut rożny.

12 - Diarra przejmuje piłkę i szybko podaje ją do Rincona. Mój pomocnik świetnie wypatrzył Obinnę i posłał do niego podanie. Nigeryjczyk "kiwnął" Ferdinanda "na zamach" i uderzył dość mocno na bramkę Fostera. Anglik jednak udanie wypiąstkował piłkę.

13 - Kolejna akcja prawą stroną. Carvalho minął Andersona i posłał cross w środek pola karnego. Rincon wyskoczył najwyżej i uderzył piłkę głową, niestety niecelne.

14 - Rybka broni nieprzyjemny strzał Andersona, po szybkim kontrataku przeprowadzonym przez wioskowego głupka - Rooney'a. Chwilkę później znów pokazuje swoją wyższość nad Andersonem.

15 - Manchester się obudził z letargu. Tym razem próbował nas pokąsać tandetny fajansiarz - Cristiano Ronaldo. Jednak jego strzał był równie dobry, jak poziom jego wykształcenia.

21 - Kolejny rzut wolny wykonany przez Carvalho, kończy się niecelną główką Valeeva. Chwilę potem podobna sytuacja w akcji Hargreaves - Ronaldo.

28 - Talent aktorski portugalskiego lalusia daje o sobie znać po raz kolejny. Niestety, zamiast roli ociekającej dramatyzmem, jedyne co ociekało, to nasze policzki, z wyciśniętych przez śmiech łez.

29 - Tak jak przewidywałem, niespełniony pięściarz zaczyna się "napalać". Na razie jeszcze tylko ostrzeżenie za faul na Yussufie.

33 - Genialna gierka Klebera i Obinny pomiędzy jednymi z najlepszych stoperów świata. Obinna strzela, a Foster pokazuje, że jest dzieckiem fortuny. Kiedy Obinna już ma poprawiać swoje uderzenie, Vidić wybija mu piłkę. Chwilkę po tym, blokuje strzał Yussufa.

35 - Akcja tych, których się obawiałem najbardziej. Rooney do Ronaldo, ale Rybka wspaniale broni.

38 - Rybka jeszcze raz pokazuje klasę. Tym razem wyciąga atomowy rzut wolny "brzydkiej twarzy futbolu".

41 - Mój bramkarz znów poskramia strzał Rooney'a. A mogło być na prawdę groźnie.

Doliczony czas - Foster wyłapuje strzał Carvalho z wolnego.

 

Oba zespoły miały szanse. Rybka gra fantastycznie. Ferdinand ma ogromne problemy z Obinną.

 

Druga połowa:

 

46 - Carvalho z wolnego podaje do Valeeva, ten oddaje mu piłkę, a Carvalho strzela nad bramką. Powinien lepiej przymierzyć.

50 - Naciskany przez Diakhate barkiem Rooney, traci równowagę i oddaje fatalny strzał.

52 - Bohater plebsu dalej nie potrafi, powstrzymać się od pyskówki sędziemu. Karteczka na ochłodę!

53 - Foster broni kąśliwe uderzenie Klebera. Chwilę potem broni też strzał Yussufa, który ładnie "położył" w polu karnym Fletcher'a.

55 - Carvalho schodzi do środka i posyła piłkę do Obinny. Napastnik uderza zza pola karnego, ale jego strzał pozostawia jednak wiele do życzenia.

61 - Jednak tracimy gola. Nawet nie wiem jak to się stało, ale "brakujące ogniwo ewolucji" cieszy się z bramki.

64 - Rybka broni nieudany strzał Andersona z dystansu.

69 - Carvalho znów zagrywa ze środka piłkę do Obinny. Ten wkręca Ferdinanda w ziemię i... nie trafia w bramkę! Nosz ku*** mać!

70 - Dodatkowego smaczku meczowi doda pojawienie się na boisku byłego gracza Liverpool'u - Pacheco, a zmienia bezbarwnego dziś Klebera.

71 - Bangoura i Nordtveit zmieniają Valeeva i Yussufa, którzy wyraźnie obniżyli loty.

75 - Pacheco decyduje się na strzał z dystansu, niestety tor lotu piłki zostaje przecięty przez Vidicia.

76 - Pacheco dostaje piłkę od Diakhate i decyduje się na strzał z nieprzygotowanej pozycji. Młody się "podpalił" i strzelił niecelnie.

84 - Rybka znów broni strzał Rooney'a, oddany po szybkim kontrataku.

85 - Tym razem fex populi uderza niecelnie.

89 - Rybka przenosi nad poprzeczką strzał Cristiano Ronaldo.

 

Dynamo Kijów 0 - 1 Man Utd

 

0-1 Rooney(61)

 

Widownia: 45766

 

Sędzia: Arturo Dauden Ibanez

 

MoM:
Rybka
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Valeev(Bangoura 71), Rincon, Yussuf(Nordtveit 71), Carvalho

Obinna, Kleber(Pacheco 70)

 

Statystyki:

 

16 Strzały 13

5 Strzały celne 9

49% Posiadanie piłki 51%

1 Rzuty rożne 9

25 Rzuty wolne 25

17 Auty 17

16 Faule 20

9 Spalone 5

63% Celne podania 61%

13% Celne dośrodkowania 12%

90% Udane wślizgi 75%

64% Wygrane górne piłki 45%

3 Żółte kartki 6

0 Czerwone kartki 0

 

Szkoda niewykorzystanych szans, bo na prawdę nie byliśmy gorsi. Niestety, okazało się, że Rooney straszy nie tylko wyglądem. W dalszym ciągu możemy jeszcze przejść do finału, ale ten wynik nieco nam utrudnia sprawę. Na szczęście moja taktyka się sprawdziła chociaż połowicznie i "czerwone diabły" nałapały sporo kartek. Nie da nam to jednak w kolejnym meczu żadnych bonusów, ponieważ wszyscy ci gracze dalej mogą zagrać przeciw nam. Nie sądziłem też, że będziemy od angoli lepsi w walce o górne piłki, nawet z ich stoperami, a także lepsi szybkościowo. Troszkę mnie jednak martwi ilość rzutów rożnych. Powinno być ich znacznie więcej, skoro gramy skrzydłami.

Kopciuszkowi zawsze jest gorzej. Naszym handicap'em będzie brak w rewanżu Valeeva i Nesmachnyiego. Mam nadzieję, że jakoś mi się ich uda zastąpić.

Frekwencja na meczu pobiła poprzedni rekord mojego klubu.

W drugim meczu Betis zremisował u siebie z Juventusem 1-1. Gole strzelili Mariano Pavone dla zespołu z Sewilli i Joao Moutinho dla "starej damy".

 

Menadżer mojego kolejnego przeciwnika, pochwalił mnie za progres, jaki poczynił mój klub na przestrzeni ostatnich lat. Powiedziałem więc znajomemu dziennikarzowi, zresztą zgodnie z prawdą, że nie będę płakać, jak przegramy z Worsklą.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeżeli kogoś będzie obrażać sposób opisywania Rooney'a i Ronaldo to... nie przepraszam. Mam prawo ich nie lubić. Nie mam nic do klubu(zaznaczam!), tylko do tych rozkapryszonych dzieci odkurzacza i panamskiego taksówkarza.

Odnośnik do komentarza
Siema, widzę że dynamem osiągasz ładne wyniki, mógłbyś coś napisać o stasowanej przez siebie taktyce, czy zmieniasz ją pod każdego przeciwnika i czym powinien się wyróżniać zawodnik pod każdą określoną pozycję? Z góry dzięki za odpowiedź

 

Taktykę zmieniam tylko na mocniejszych rywali... albo dokładniej, to nie zmieniam, tylko modyfikuję. Na słabszych po prostu nie muszę grać agresywnie i tak szybko. Dzięki temu nie łapię wielu kartek i nie ma problemów z przemęczeniem graczy. Na silniejszego rywala istotne jest "wycięcie" tak key guy'a w ataku, oraz plaster i polecenia do ścisłego, agresywnego krycia i wymuszanie zagrania słabszą nogą(jeżeli potrafi grać oboma, lub tą drugą, jeżeli gra tylko jedną). Jeżeli to ten sam zawodnik, to wybieram kolejnego najlepszego po nim. Zwykle usuwając dwóch zawodników, już można pograć ofensywniej.

Mimo tego, że gram skrzydłami, to raczej nie pozwalam bocznym obrońcom na zbyt wiele. Takie asekuranctwo z mojej strony. Jeżeli na prawej defensywie gra Diarra, chcę żeby schodził do środka pomocy, więc daję mu inne ustawienie trzymania się taktyki. To samo dotyczy Carvalho. Tylko ci dwaj mają inaczej ustawioną tą zakładkę. Jedak chyba najważniejsze jest to, że dobieram taktykę do zawodników, a nie na odwrót. A czym się powinien zawodnik wyróżniać, to zależy albo od konkretnego rywala(oczywistości takie jak: wykorzystywanie braków fizycznych, czyli szybki na wolnego i mało wytrzymałego, oraz wysoki, dobrze grający głową i dobrze się ustawiający na słabego w tych aspektach gry).

Jeszcze jedno, to to, że nie jestem zadowolony do końca ze swojej taktyki. Cały czas staram się coś poprawić. Wiem w jakim ustawieniu najlepiej gra Rincon(OP Ś), a w jakim Yussuf(DP) i niestety są to różne systemy. Cały czas kombinuję, jak ich ustawić tak, żeby grali mogli grać obaj jak najlepiej. No i bardzo ważne są rozmowy motywacyjne. Ale tego już nie zdradzę, mam własny opracowany klucz, który bardzo rzadko nie wypala.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gdy jakiś temat liczy sobie kilkanaście stron, wtedy opek staje się popularny i zamiast takiej błękitnej teczki obok nazwy tematu, masz ciemno czerwoną.

To chyba zależy od ilości odwiedzin a nie od ilości stron :>

Temat "Najładniejsza pani w showbiznesie" odwiedziło mniej osób niż opek Loczka. Gdyby tak było, wtedy "W pogoni za En" byłoby już popularne.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za długą przerwę... bywa.

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

25.04.2010

Ukraińska Wyższa Liga[27/30]

Stadion Worskla, Połtawa

Podmuchy, mokro 11C

Worskla(5): 9-2: remis: 13-5, Dynamo Kijów(2): 1-2(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Mykhalyk, Nesmachnyi(K)

Bangoura, Voll, Nordtveit, Barbosa

Kleber, Carvalho

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Abenzoar, Diarra, Fabio, Valeev, Yakovenko, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

07 - Nesmachnyi posyła piłkę ze skrzydła wprost na głowę Carvalho. Brazylijczyk oddaje strzał, a bramkarz przenosi uderzenie nad bramką.

08 - Po rzucie rożnym, piłka trafia do Mykhalyka, przed pole karne. Mój zawodnik oddaje strzał, niestety któryś z przeciwników go blokuje.

09 - Nordtveit uderza niecelnie głową po wrzutce od Carvalho.

11 - Bangoura dośrodkował z prawej do Klebera, niestety jego główka bezproblemowo wylądowała w rękawicach bramkarza.

13 - Bramkarz miał sporo problemów z kolejnym strzałem głową. Znów strzelał Kleber, po tym jak dotarło do niego dośrodkowanie z rożnego, na krótki słupek.

14 - Tym razem Kleber próbował strzelać technicznie z bliska, ale bramkarz nie dał się pokonać.

15 - Balabanov oddaje strzał na naszą bramkę, po tym, jak błąd w ustawieniu popełnił Mykhalyk. Ktoś z naszych ociera się jeszcze o piłkę i sędzia dyktuje rzut rożny.

23 - Tym razem błąd popełnia Rusol. Niestety był to ten feralny i Yanuzi wieńczy akcję golem.

25 - Strzelona bramka wlała więcej werwy w zawodników z Połtawy. Rybka broni strzał jednego z nich efektowną robinsonadą.

28 - Dwa niecelne strzały. Pierwszy Klebera, drugi Bangoury.

30 - Rzut wolny tuż z pod linii bocznej boiska. Carvalho posyła piłkę na krótki słupek, gdzie Kleber idealnie ją trąca czerepem i mamy 1-1.

32 - Mykhalyk znów nie utrzymał pozycji w linii, na szczęście Yanuzi uderzył niecelnie.

34 - Nordtveit decyduje się na strzał z 30-ego metra... się starał.

39 - To jest niesłychane. Yanuzi po rzucie rożnym oddaje świetny strzał z woleja, z przed pola karnego i zalicza drugie trafienie.

41 - Yanuzi przejmuje podanie od Rybki i lobuje go z prawie połowy boiska.

44 - Nesmachnyi posyła niezłe dośrodkowanie, ale Carvalho nieznacznie się myli.

Doliczony czas - Kleber uderza z 30-u metrów. Bramkarz broni "na raty".

 

Czas kogoś opierdolić... Rybka schodzi.

 

Druga połowa:

 

53 - Strzał Klebera po rzucie rożnym, odbija się od poprzeczki.

61 - Bramkarz wyłapuje uderzenie Nordtveita z 20-o metra. Ładnie mu wycofał piłkę Carvalho.

67 - Revishvili broni strzał Yanuziego, po szybkim kontrataku.

68 - Zmiany: Obinna i Valeev, za Bangourę i Voll'a.

70 - Revishvili broni trudne uderzenie na długi słupek.

71 - Yanuzi przestrzela po wrzutce z lewej.

75 - Kleber niecelnie po rzucie rożnym.

77 - Mykhalyk znów dał dupy, a Yanuzi znowu to wykorzystał.

81 - Barbosa musi zejść z powodu urazu.

84 - Yanuzi znów oddaje groźny strzał, ale tym razem Revishvili jest na posterunku.

90 - Carvalho posyła dośrodkowanie, a Kleber koszmarnie pudłuje.

 

Worskla 4 - 1 Dynamo Kijów

 

1-0 Yanuzi(23)

1-1 Kleber(30)

2-1 Yanuzi(39)

3-1 Yanuzi(41)

knt. Kalinichenko(63)

4-1 Yanuzi(77)

knt. Barbosa(81)

 

Widownia: 15244

 

Sędzia: Valeriy Sirenko

 

MoM:
Yanuzi
(10)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Revishvili 45)(Br)

Dopilka, Rusol, Mykhalyk, Nesmachnyi(K)

Bangoura(Valeev 68), Voll(Obinna 68), Nordtveit, Barbosa(knt. 81)

Kleber, Carvalho

 

Statystyki:

 

15 Strzały 16

11 Strzały celne 7

47% Posiadanie piłki 53%

5 Rzuty rożne 13

16 Rzuty wolne 10

21 Auty 15

8 Faule 15

2 Spalone 1

64% Celne podania 66%

22% Celne dośrodkowania 30%

71% Udane wślizgi 82%

55% Wygrane górne piłki 55%

2 Żółte kartki 3

0 Czerwone kartki 0

 

Tak wygląda motywacja zawodników, jak się tuż przed meczem dowiadują, że Szachtar został mistrzem. Poza tym Yanuzi, swoją drogą i tak niezły zawodnik, miał dziś "dzień konia".

Barbosa odpocznie od boiska do miesiąca.

Ten mecz nie jest dobrym prognostykiem przed rewanżem z Man Utd.

 

Liga Mistrzów, półfinały, rewanże:

 

Arsenal (5)3-2(4) Chelsea

Inter w (3)0-2(3) Liverpool

Odnośnik do komentarza
Gdy jakiś temat liczy sobie kilkanaście stron, wtedy opek staje się popularny i zamiast takiej błękitnej teczki obok nazwy tematu, masz ciemno czerwoną.

To chyba zależy od ilości odwiedzin a nie od ilości stron :>

Temat "Najładniejsza pani w showbiznesie" odwiedziło mniej osób niż opek Loczka. Gdyby tak było, wtedy "W pogoni za En" byłoby już popularne.

temat staje sie popularny, gdy przekroczy 300 postow

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nie, nie bynajmniej. Po prostu notorycznie mi brak czasu. Właśnie się przeprowadziłem do Rzeszowa i szukam pracy. Do tego dochodzą próby zespołu, remont, bla, bla, bla itd. Na chwilę muszę sobie darować uroki FM'a, ale na pewno jeszcze będę kontynuował opka. Chcę przynajmniej rozegrać MŚ. Myślę, że pod koniec miesiąca będę mógł powoli kontynuować, ale nie obiecuję. No i dziękuję za troskę. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ok, save z Dynamem został w Krakowie, ale będę się tam pojawiał dwa, trzy razy miesiącu i wtedy będą powstawać kolejne części. Druga sprawa, to to, że jestem aktualnie chory, więc przez kilka kolejnych dni pojawi się tu jakaś fabuła.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Każdy dzień ostatniego miesiąca wyglądał podobnie do poprzedniego. Rano walka z kacem, potem trening, a po treningu zaczynało się chlanie z Lizardem. Było jasnym, że moje zdrowie na tym cierpi, lecz kto chlejąc myśli o konsekwencjach? Niedożywienie, przepicie i trzy ramy szlugów dziennie nie wydawała się być zabójczą mieszanką dla kogoś, kto już żył na takiej diecie. Owszem, były przesłanki. Permanentny ból głowy i zasłabnięcia "urozmaicały" codzienność. Nie wiem już, czy zacząłem pić bo nie szło nam w lidze, czy nie szło nam w lidze, bo zacząłem pić. Zarządowi i zawodnikom to nie przeszkadzało. Tłumaczyli sobie, że każdy ma prawo na parę gorszych dni. Ale te parę dni powoli urastało do miesięcy.

 

Teraz miało to już tylko marginalne znaczenie. Miałem przygotować plan zwycięstwa z Manchesterem, ale jak wymyślić taktykę na odrobienie strat z taką drużyną na wyjeździe? Jak wymyślić taką taktykę wiecznie myśląc o swojej chorobie. Jakiej? W dalszym ciągu nie potrafię w to uwierzyć. Słowa lekarza były wyrokiem. "Ma pan raka." Psia krew, wtedy zacząłem się histerycznie śmiać, ale gdy usłyszałem, że zostało mi tylko parę miesięcy życia, nagle ucichłem. Guz mózgu, był zbyt wielki i zbyt niedostępny, aby kwalifikował się do zabiegu. Chemia też nie miała sensu, było za późno, a ja chciałem być "na nogach" jak najdłużej, tak aby starać się żyć normalnie. Miałem jeszcze parę spraw do załatwienia.

Przynajmniej wiedziałem co mnie czeka. Bóle głowy miały się nasilać, omdlenia miały być częstsze, a do tego w końcowej fazie ucisk powodowany przez guza na mózg miał doprowadzić do utraty wzroku, a potem do paraliżu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

29.04.2010

Puchar UEFA, półfinał, rewanż

Stadion Old Trafford, Manchester

Sucho 14C

Man Utd: 4-6(faw.): remis: 9-4, Dynamo Kijów: 7-2.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate(K), Rusol, Fabio

Bangoura, Rincon, Yussuf, Carvalho

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Abenzoar, Yakovenko, Gonzalez, Voll, Nordtveit, Pacheco,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Pierwszy rzut rożny dla "czerwonych diabłów". Vidić wyskakuje najwyżej, ale jego strzał przechodzi nad poprzeczką.

04 - Niby niegroźna sytuacja kończy się groźnym strzałem Rooney'a na naszą bramkę. Rybka jednak popisał się niezłą obroną. Zagrorzenie wynikało z pasywności Diakhate, który pozwolił oprychowi z Liverpool'u obrócić się z piłką.

06 - Rusol blokuje strzał Rooney'a. Prostopadłe podanie posyłał Anderson.

08 - Rusol po raz kolejny zmienia trajektorie lotu piłki po strzale angielskiego napastnika. Tym razem sędzia dyktuje rzut roży. Rybka broni strzał Hargreaves'a z dystansu.

09 - Ronaldo umieszcza piłkę w naszej siatce, strzałem na długi słupek. Rybka nic nie mógł zrobić w tej sytuacji.

12 - Diakhate w ostatnim momencie wybija z pod nóg piłkę Rooney'owi, wchodząc odwarznym wślizgiem.

22 - Rajd Bangoury na prawym skrzydle daje okazję na niezłe dośrodkowanie. Nabiegający Obinna ładnie uderza piłkę "szczupakiem", ale Foster broni ją intulicyjnie.

23 - Rincon zauważył dużą wyrwę w szykach obronnych angielskiej drużyny i zdecydował się na strzał. Piłka wyszła jednak za boisku, uprzednio ocierając się o poprzeczkę.

24 - Cristiano Ronaldo w tej samej pozycji, w której się znalazł przy bramce. Tym razem decyduje się na inny strzał, ale nasz bramkarz nie daje się pokonać.

29 - Znów Anderson podaje do Rooney'a, ale ten będąc w świetnej sytuacji trafia w Rybkę.

34 - Nasz kontratak powinien się zakończyć golem, ale "wypuszczony" genialną klepką przez Obinnę "sam, na sam" Kleber, posłał piłkę kilkanaście centymetrów obok słupka.

36 - Piłka po rykoszecie trafia do Ronaldo, a ten bez namysłu uderza na naszą bramkę. Rybka próbuje interweniować, ale na tablicy pojawia się już wynik 2-0.

39 - Któryś z obrońców ofiarnie blokuje strzał Bangoury i mamy rzut rożny. Obinna świetnie zgrywa piłkę do Rusola, ale ten w wybornej sytuacji przestrzelił.

43 - Carvalho posyła piłkę z wolnego wprost na czerep Obinny. Jego "główka" "ociera" się o poprzeczkę i opuszcza boisko.

Doliczony czas - Obinna przejmuje piłkę pod naszym polem karnym i przeprowadza imponujący rajd pod prostokąt przeciwnika. Tam schodzi do boku i centruje na długi słupek. Kleber który nie odpuścił tego kontrataku uderza piłkę czubkiem buta, podczas akrobatycznego wślizgu. Opłaciło się szorować dupskiem po murawie, ponieważ strzelamy bramkę do szatni.

 

Mamy swoje sytuacje, ale za bardzo się cofamy. Gramy trochę bez wiary, jesteśmy przestraszeni. Kleber, poza bramką jest zupełnie niewidoczny. Jedynie Obinna pokazuje klasę z przodu. Bez niego nie zdobylibyśmy tego kontaktowego gola. Ładnie, pomijając bramki, gra Rybka. Mamy jeszcze szanse. Nadzieja umiera ostatnia!

 

Druga połowa:

 

47 - Ronaldo przejmuje nieudolnie wybijaną przez Rusola "gałę" i strzela z przed pola karnego. Zaskoczony Rybka wpuszcza strzał do bramki. Fatalny początek.

50 - Yakovenko zmienia Bangourę.

55 - Rybka broni "na raty" strzał Andersona z 35-u metrów.

58 - Abenzoar za mizernie dziś grającego Fabio.

63 - Kleber ładnie dograł do Yussuf'a, ale ten za lekko uderzył, aby sprawić Fosterowi kłopoty.

64 - Ostatnia zmiana. Nordtveit wchodzi za Rincona.

67 - Spory kocioł w naszym polu karnym po dośrodkowaniu od Ronaldo. Strzały Andersona i Nani'ego tym razem jednak nam nie zaszkodziły.

68 - Kleber ładnie się "urywa" stoperom i oddaje groźny strzał. Foster ma jednak sporo szczęścia. To powinna być bramka.

69 - Ku***! Jeżeli nie potrafimy wykorzystać takich sytuacji, to możemy zapomnieć o pucharach. Foster podaje do Obinny, a ten strzela obok słupka. Kilkanaście sekund później Obinna się jednak rehabilituje. Brak komunikacji na linii bramkarz-obrońcy i Obinna strzela gola. Już zaczynałem się cieszyć, gdy usłyszałem gwizdek sędziego. Arbiter "wysrał" sobie w tej sytuacji spalony.

71 - Obinna znów dostaje podanie na dobieg i podaje na długi słupek. Strzał głową Klebera jest blokowany i sędzia dyktuje tylko korner. Obinna zmusza Fostera do interwencji i dostajemy stały fragment z drugiej strony.

72 - Abenzoar cofa się po rożnym po piłkę i obraca się natychmiast strzelając(taki piruecik jak w ostatnim meczu strzelił Irek Jeleń), a piłka po tym efektownym strzale uderza w poprzeczkę.

73 - Strzały po kolei: Yussuf'a - blokowany, Klebera - z dobitki, trafia w słupek i jeszcze raz Yussuf'a - zblokowany, wychodzi na rożny.

78 - Yakovenko fantastycznie "obsłużony", przez nigeryjskiego napastnika strzela technicznie w samo okienko, ale bramkarz jakimś cudem, czubkami palców zbija strzał na rzut rożny. Ależ, ku***, mamy pecha! Ciśniemy, strzelamy i nic nie wpada. Główka Obinny i kolejny rożny.

79 - Jeszcze raz Obinna. Tym razem Foster pewnie łapie.

83 - Rybka przenosi nad poprzeczką strzał Andersona.

Doliczony czas - Yussuf schodzi z boiska, po wulgarnym, brutalnym faulu Pique. Sędzia jednak pokazuje tylko żółtą kartkę.

 

Man Utd. (4)3 - 1(1) Dynamo Kijów

 

1-0 Cristiano Ronaldo(09)

2-0 Cristiano Ronaldo(36)

2-1 Kleber(45+1)

3-1 Cristiano Ronaldo(47)

 

Widownia: 73148

 

Sędzia: Carlos Megia Davila

 

MoM:
Cristiano Ronaldo
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate(K), Rusol, Fabio(Abenzoar 58)

Bangoura(Yakovenko 50), Rincon(Nordtveit 64), Yussuf(90+2 knt.), Carvalho

Kleber, Obinna

 

Statystyki:

 

15 Strzały 16

11 Strzały celne 9

48% Posiadanie piłki 52%

7 Rzuty rożne 8

15 Rzuty wolne 17

18 Auty 18

15 Faule 14

2 Spalone 1

64% Celne podania 68%

12% Celne dośrodkowania 27%

77% Udane wślizgi 78%

58% Wygrane górne piłki 54%

1 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 0

 

Mimo, że wynik i statystyki mówią co innego, to w tym meczu byliśmy lepsi. Manchester nie miał stuprocentowych okazji poza jedną, my mieliśmy takich na pęczki. Druga połowa, to nasza całkowita dominacja, ale nasz pech, szczęście Fostera, słupki, poprzeczka i stronniczy sędzia ratują Manchester.

 

Puchar UEFA, półfinał, rewanż:

 

Juventus (2)1-0(1) Betis

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...