Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

17.10.2009

Ukraińska Wyższa Liga[14/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Wietrznie 7C

Dynamo Kijów(2): 1-33(faw.), remis: 6-1, Desna(16): 50-1.

 

Skład:

 

Revishvili(Br)

Dopilka, Rusol, Fedoriv, Nesmachnyi(K)

Mykhalyk

Valeev, Barbosa

Yakovenko

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Angulo, Fabio, Carvalho, Nordtveit, Rincon, Kleber,

 

Pierwsza połowa:

 

03 - Obinna zabiera obrońcy piłkę i strzela gola.

14 - Kolejny strzał Obinny. Tym razem nad bramką.

21 - Milevskiy powinien strzelić gola po wolnym, ale nie potrafił skierować głową piłki do siatki.

24 - Jeden z przeciwników kopnął Mykhalyka i dostał za to zachowanie czerwień.

28 - Interwencja bramkarza po strzale głową Obinny z kornera i kolejny rożny. Znów strzał Nigeryjczyka i druga bramka.

41 - Bramkarz piąstkuje mocny strzał z dystansu Mykhalyka.

 

Wygrywamy z najgorszym zespołem ligi. Ja innych możliwości w tym meczu nie widziałem. Tak trzymać.

 

Druga połowa:

 

46 - Strzał Barbosy z dystansu w bramkarza.

48 - Yakovenko krótko zagrywa do Milevskiyego, a ten znowu nie strzela gola, choć powinien.

58 - Obinna z wolnego prosto w ręce bramkarza.

59 - Strzał Mykhalyka z dystansu i rożny.

60 - Yakovenko nad bramką. Rincon i Kleber za Yakovenko i Milevskiyego.

62 - Rincon na dobieg do Klebera, a ten mimo asysty przeciwnika oddaje kąśliwy strzał i... tylko rożny.

63 - Główka Obinny przechodzi nad poprzeczką.

70 - Kolejny rożny po interwencji bramkarza. Kleber strzelał zza pola karnego.

71 - Angulo za Dopilkę.

72 - Valeev w poprzeczkę, a dobijający Obinna w bramkarza.

75 - Valeev podaje z kornera do Obinny, a ten strzela hat-tricka.

86 - Obinna został "ścięty" w polu karnym i jedenastka. Chwilka dyskusji zawodników z sędzią i Rincon strzela karnego.

 

Dynamo Kijów 4 - 0 Desna

 

1-0 Obinna(3)

czw. krt.
Ponomarenko(24)

2-0 Obinna(28)

3-0 Obinna(75)

4-0 Rincon karny(88)

 

Widownia: 13150

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM:
Obinna
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Revishvili(Br)

Dopilka(Angulo 71), Rusol, Fedoriv, Nesmachnyi(K)

Mykhalyk

Valeev, Barbosa

Yakovenko(Rincon 60)

Obinna, Milevskiy(Kleber 60)

 

Statystyki:

 

29 Strzały 1

11 Strzały celne 1

50% Posiadanie piłki 50%

10 Rzuty rożne 1

25 Rzuty wolne 8

23 Auty 14

7 Faule 25

1 Spalone 1

73% Celne podania 62%

29% Celne dośrodkowania 50%

100% Udane wślizgi 55%

69% Wygrane górne piłki 54%

0 Żółte kartki 7

0 Czerwone kartki 1

 

Zauważyłm, że Obinna ma tendencję do zagrania jednego genialnego meczu, a potem kilku przeciętnych.

Odnośnik do komentarza

Sławoj: Proszę bardzo!

 

Victon Obinna

 

Może, koncentracja, opanowanie i wykańczanie akcji jest marne, ale szybkość, przyśpieszenie, gra głową(w szczególności) i waleczność mnie zachęciły do kupna. Spodziewałem się po nim szczerze mówiąc troszkę więcej, ale Ukraina to ciężka liga do przystosowania się.

W zeszłym sezonie w zespole Chievo strzelił 23-y bramki w 28-u meczach.

 

Co do straty do Szachtaru, to ogromna jak na realia, bo aż 8-em punktów. Niby da się odrobić, ale dotychczas w 14 z 30 meczy ligowych ma bilans 13/1/0 i tylko 5-ć straconych goli. Dla porównania my mamy 8-em straconych a trzecia najlepsza pod tym względem drużyna ma 15-e(Metalist). Szachtar w tym sezonie leje wszystkich po 4-0, 5-0 i ciężko wierzyć w ich straty punktowe. Strzelili też więcej goli od nas 48-em ich do 34-ch naszych. Nas pogrążyli 3-0. Mają na szczęście cięższy terminarz w rundzie rewanżowej, bo na wyjeździe grają z: nami, Arsenalem Kijów, Metalistem, Metalurhiem Zaporoże i Dnipro. Zobaczymy jak będzie. Myślę, że kluczowe będzie nasze spotkanie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

28.10.2009

Puchar Ukrainy, trzecia runda

Stadion Meteor, Dniepropietrowsk

Podmuchy -4C

Dnipro: 13-2, remis: 11-4, Dynamo Kijów: 2-5(faw.).

 

Skład:

 

Revishvili(Br)

Angulo, Gonzalez, Diakhate(K), Nesmachnyi

Diarra

Yakovenko, Barbosa

Rincon

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Fedoriv, Valeev, Dopilka, Nordtveit, Carvalho, Kleber,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Angulo podaje dłuuuugą piłkę do Milevskiyego, a ten głową zgrywa ją w przód. Obinna wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą, gubiąc go na paru metrach i strzela w samo okienko!

03 - Identyczna akcja, lecz tym razem strzelał Rincon, a bramkarz nie skapitulował.

15 - Barbosa podaje prostopadle do Milevskiyego, a ten strzela w bramkarza z ostrego kąta i rożny.

16 - Piłkę dośrodkowuje niezawodny i doskonały w tym elemencie gry Gonzalez, a jego podanie na gola zamienia głową Rincon.

29 - Popovic na spalonym.

30 - Obinna strzela za wysoko zza pola karnego.

35 - Zamieszanie w naszym polu karnym wykorzystał Bidnenko.

 

Gdybyśmy nie stracili gola, to opisałbym pierwszą połowę jako naszą absolutną dominacje, a tak powiem tylko, że jest OK.

 

Druga połowa:

 

51 - Rincon po wystawce Milevskiyego uderza nad bramką.

56 - Revishvili prawie zaliczył asystę, ale Milevskiy nie potrafił skierować piłki do pustej siatki.

58 - Świetne podanie Milevskiyego na wolne pole i fatalny strzał Rincona. "Machnął" się z piłką, przez co strzał powolutku wtoczył się w rękawice bramkarza.

64 - Klepka Obinny, Angulo i Yakovenki i ten pierwszy uderza podcinką. Bramkarz jednak nie dał się oszukać i mamy rożny.

65 - Nordtveit, Kleber i Carvalho za: Milevskiyego, Diarrę i Obinnę.

67 - Carvalho za wysoko z przed pola karnego.

73 - Nesmachnyi nie zareagował jak trzeba i po dośrodkowaniu z jego strony Mazilu strzela gola głową.

84 - Rincon nie potrafi celnie strzelić głową po świetnym zagraniu Yakovenki.

 

No to znowu dogryweczka! Trzeba było głupio tracić bramki, nieroby? Macie grzdyle za swoje!

 

Dogrywka, pierwsza część:

 

94 - Zablokowany strzał Angulo i niecelny Yakovenki.

107 - Kleber minimalnie niecelnie głową po świetnym rajdzie Yakovenki zakończonym dokładnym cross'em.

 

Dogrywka, druga część:

 

108 - Zablokowany strzał Barbosy.

118 - Kleber przejmuje piłkę od obrońcy, ale bramkarz swoją interwencją ratuje zespół.

Doliczony czas - Gonzalez z rożnego posyła piłkę w sam raz na głowę Carvalho i mamy gola! To się nazywa perfet timing!

 

Dnipro 2 - 3 Dynamo Kijów

 

0-1 Obinna(2)

0-2 Rincon(16)

1-2 Bidnenko(35)

2-2 Mazilu(73)

2-3 Carvalho(120+1)

 

Widownia: 4734

 

Sędzia: Anatoliy Zhosan

 

MoM:
Rincon
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Revishvili(Br)

Angulo, Gonzalez, Diakhate(K), Nesmachnyi

Diarra(Nordtveit 65)

Yakovenko, Barbosa

Rincon

Obinna(Kleber 65), Milevskiy(Carvalho 65)

 

Statystyki:

 

6 Strzały 25

2 Strzały celne 14

49% Posiadanie piłki 51%

3 Rzuty rożne 5

14 Rzuty wolne 15

34 Auty 26

5 Faule 10

10 Spalone 4

61% Celne podania 66%

14% Celne dośrodkowania 29%

80% Udane wślizgi 96%

54% Wygrane górne piłki 59%

0 Żółte kartki 0

0 Czerwone kartki 0

 

Troszkę zlekceważyliśmy rywala i znów trzeba było biegać pół godziny dłużej. Zabrakło trochę konsekwencji, co widać po statystykach.

Przymusowy tydzień przerwy czeka Gonzaleza.

Odnośnik do komentarza

Naszym kolejnym przeciwnikiem w rozgrywkach o Puchar Ukrainy będzie Tawria.

 

17.10.2009

Ukraińska Wyższa Liga[15/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Sucho 4C

Dynamo Kijów(2): 1-8(faw.), remis: 5-1, FK Charków(13): 12-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Nordtveit, Diakhate(K), Fabio

Yussuf

Angulo, Valeev

Carvalho

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Bangoura, Dopilka, Mykhalyk, Yakovenko, Milevskiy,

 

Pierwsza połowa:

 

12 - Rożny po główce Carvalho. Ze skrzydła dośrodkowywał Angulo.

17 - Obinna trafia główką w słupek po wrzutce Valeeva.

19 - Techniczny strzał Fabio zza pola karnego i tylko rzut rożny. Strzał Obinny i kolejny korner.

26 - Znowu rożny. Tym razem bramkarz musiał interweniować po strzale Angulo zza pola karnego. Obinna w boczną siatkę.

28 - Valeev dostaje podanie od Carvalho i strzela w bramkarza.

35 - Kleber fatalnie wykańcza ciekawą akcję środkiem.

40 - Kolejny strzał Valeeva w bramkarza.

 

Brakuje nam tylko goli.

 

Druga połowa:

 

52 - Po dośrodkowaniu od Klebera Angulo za daleko sobie "wypuszcza" piłkę i nici z dobrej sytuacji.

54 - Bramkarz gości genialnie broni strzał Obinny po rzucie rożnym.

57 - Valeev zgrywa piłkę do Victora, ale mój nowy napastnik strzela nad bramką.

64 - Milevskiy, Yakovenko i Mykhalyk, za: Klebera, Obinnę i Yussufa.

67 - Znowu świetna interwencja bramkarza po strzale Yakovenki z rożnego. Znów tylko kolejny korner.

70 - Mykhalyk strzela w jednego z obrońców.

71 - Carvalho z wolnego w mur, a potem dwa blokowane strzały: Angulo i Yakovenki.

78 - On strzela gole, kiedy robi się kiepsko! Diakhate świetnie się znalazł w polu karnym po rożnym wykonywanym przez Valeeva. Strzelił nie do obrony uderzeniem z pierwszego kontaktu na krótki słupek!

Doliczony czas - Już myślałem, że sędzia nie zauważył spalonego. Uff, Rybka jednak i tak by obronił. Jeszcze raz uderzał Valeev, ale bramkarz znów bronił bezbłędnie.

 

Dynamo Kijów 1 - 0 FK Charków

 

knt. Yermak(4)

1-0 Diakhate(78)

 

Widownia: 14439

 

Sędzia: Igor Khiblin

 

MoM:
Khudzhamov
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Nordtveit, Diakhate(K), Fabio

Yussuf(Mykhalyk 64)

Angulo, Valeev

Carvalho

Kleber(Yakovenko 64), Obinna(Milevskiy 64)

 

Statystyki:

 

22 Strzały 2

13 Strzały celne 0

48% Posiadanie piłki 52%

10 Rzuty rożne 1

28 Rzuty wolne 11

24 Auty 13

8 Faule 24

3 Spalone 4

71% Celne podania 67%

28% Celne dośrodkowania 12%

72% Udane wślizgi 60%

57% Wygrane górne piłki 50%

0 Żółte kartki 3

0 Czerwone kartki 0

 

Bramkarz gości MoM'em. Trudno się gra przeciwko zespołom murującym bramkę, ale w końcu udało się strzelić gola.

Odnośnik do komentarza

No to na koniec zajęć, tak króciutko. Jak to mam w zwyczaju tabela na połowę sezonu ligowego, proszę bardzo. Proszę w kolejeczce, dla każdego wystarczy kserokopii:

 

Tabela

 

Oto i śkrypty... do zwrotu mili państwo, do zwrotu! Więc wykład czas zacząć! Nie będę się długu nad tym rozwodził. Państwo doczytają sobie w domu rozdziali, a ja sobie zaraz szybko polecę, bo jestem bardzo zajęty. Czym? Życiem panie Kowalski, życiem. Kawa mi stygnie w kanciapie. Zresztą, pan jest panie student, a ja jestem... no właśnie! :keke: Pan się lepiej postaraj, bo ja nie uwidzał pańskiej pracy semestralnej!

Jak państwo zdążyli na śkryptach łobejżeć... albo i nie... Markiewicz, pobudka! No tak lepiej... Dynamo jest w wielkiej, ciemnej, murzyńskiej dupie! Szanse na tytuł iluzoryczne, morale jak na Wydziale Historii gdy IPN grzebie w papierach, a recepty na problemy brak. Niby gra Dynamo w Lidze Mistrzów i w rodzimym Pucharze sobie radzi, ale to nie to. Państwo mnie powiedzą, to znaczy napiszą mnie w pracy na za tydzień, co by państwo na to poradzili. Praca obowiązkowa! Niniejszym zakańczam dzisiejszy wykład na Futbologii Stosowanej i zapraszam syćkich na kolejne, bo dziś frekfencyja marniuteńka... co?... a, że choroba, zima, rano? Mnie to panie Kuczek mało interesuje. Państwa na prawdę serdecznie żegnam, a pan mnie pomusz z temi bajzelami. Cza wszak rzutnik odnieść!

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Tym samym zapraszam do dyskusji, co mom poczońć?

Odnośnik do komentarza

Nikt nie ma rady? Cóż, będę w takim razie sam sobie musiał poradzić.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

3.11.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[4/6]:

 

Szachtar 2-5 Inter

 

Ta porażka zamknęła Szachtarowi drogę do awansu już na sto procent.

 

17.10.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[4/6]:

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Wietrznie 14C

Dynamo Kijów(3): 13-8, remis: 2-1, Olympique Lyonnais(1): 6-4(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Valeev, Gonzalez, Nordtveit, Yakovenko, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

09 - Lloris bez wysiłku broni strzał Klebera z dystansu.

17 - Świetna akcja Rincona z Milevskiym i ten drugi podaje do Klebera. Brazylijczyk lobuje bramkarza i gol!

19 - Rybka "paruje" strzał głową Freda na rożny.

21 - Mimo asysty Diakhate Fred oddaje strzał. Na szczęście tylko w boczną siatkę.

24 - Kallstrom z wolnego w mur. Piłka wpada pod nogi Toulalana a ten strzela zza pola karnego. Rybka jednak udanie piąstkuje.

25 - Szwed uderza z dystansu, a uderzenie jest tak mocne, że Rybka wybija je z przymusu pod nogi Freda, ten strzela, ale mój bramkarz świetnie wybija piłkę końcem buta.

27 - Strzał Diarry z dystansu omal nie wbił Llorisa do siatki razem z piłką!

28 - Diakhate popełnia błąd i Fred jest "sam, na sam" z moim goalkeeperem. Strzał i znów genialna interwencja Ukraińca.

25 - Milevskiy strzela po rożnym w boczną siatkę.

Doliczony czas - Znów boska interwencja Rybki! Tym razem broni strzał z 5-u metrów po dośrodkowaniu ze skrzydła.

 

To, że prowadzimy, nie oznacza, że jesteśmy lepsi. Chwała za dyspozycję Rybki.

 

Druga połowa:

 

51 - Rincon do Klebera, ten znowu lobuje Llorisa, ale tym razem bramkarz zdołał jeszcze zmienić lot piłki.

53 - Boski Kleber! Podanie ze skrzydła od Carvalho, Kleber podrzuca piłkę i przeskakuje nad interweniującym wślizgiem obrońcą i uderza z powietrza na długi słupek! Błysk geniuszu!

60 - Milevskiy znów główkuje w boczną siatkę po rożnym.

66 - Obinna i Valeev zmieniają Milevskiyego i Carvalho.

73 - Rybka znów popisuje się świetnym warsztatem broniąc mocne uderzenie Kallstroma z wolnego.

75 - Yakovenko za Rincona.

86 - Chyba poczuliśmy się za bardzo pewnie. Błąd obrony i Keita strzela po rykoszecie gola.

87 - Znowu błąd Diakhate i Ben Arfa plasowanym strzałem pokonuje Rybkę. Kuuuuurwaaaaaaa!

 

Dynamo Kijów 2 - 2 Olympique Lyonnais

 

1-0 Kleber(17)

2-0 Kleber(53)

2-1 Keita(86)

2-2 Ban Arfa(87)

 

Widownia: 28711

 

Sędzia: Lutz Wagner

 

MoM:
Rybka
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho(Valeev 66)

Rincon(Yakovenko 75)

Kleber, Milevskiy(Obinna 66)

 

Statystyki:

 

14 Strzały 14

10 Strzały celne 9

45% Posiadanie piłki 55%

5 Rzuty rożne 5

25 Rzuty wolne 17

24 Auty 19

15 Faule 19

2 Spalone 6

56% Celne podania 63%

29% Celne dośrodkowania 10%

50% Udane wślizgi 71%

57% Wygrane górne piłki 53%

0 Żółte kartki 0

0 Czerwone kartki 0

 

Nie rozumiem, jak można było sobie pozwolić na wyrwanie tego zwycięstwa. Druga połowa należała do nas, a ostatnie minuty zniszczyły wszystko. Kleber i Rybka zagrali naprawdę świetnie. Udało nam się skutecznie wyłączyć z gry boki przeciwnika, co długo pomagało nas nie tracić bramek. Zadecydowały indywidualne błędy w ostatnich minutach.

W drugim meczu naszej grupy padł wynik 1-1, przez co układ w grupie się nie zmienił. Najważniejszy dla nas pozostaje w tym momencie ostatni mecz z Ajaxem rozgrywany na Ukrainie.

 

3.11.2009

 

Puchar UEFA, faza grupowa[2/4]:

 

Dnipro 0-5 Sevilla

Man Utd 3-0 Legia

 

Hehe, to chyba komentarza nie wymaga? Rzadko się przecież zdarza, że zespoły grając lepiej przegrywają takim stosunkiem bramek. Wierzcie mi, to nie ten przypadek. Ani jedne, ani drugi z tych meczy. Nie muszę chyba dodawać, że te wyniki nie dość, że są kompromitujące, to jeszcze raczej przekreślają szanse na awans z grupy?

 

Mecz z Metalistem będzie dla nas bardzo ważny, ponieważ to jedna z tych drużyn, które mogą nam urwać punkty. Z reguły mamy problemy z radzeniem sobie z pierwszymi meczami. Mam nadzieję, że tym razem wystartujemy bez problemów.

Szachtar raczej dziś nie pozwoli sobie na potknięcie, bo po prostu się nie da przegrać z Desną, która wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jak rozpoczniemy rundę rewanżową dowiecie się prawdopodobnie dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza

7.11.2009

Ukraińska Wyższa Liga[16/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Podmuchy 15C

Dynamo Kijów(2): 4-7(faw.): 10-1, remis: 5-2, Metalist(5): 4-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Valeev, Dopilka, Nordtveit, Barbosa, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

01 - Milevskiy zmarnował świetną okazję na gola, po podaniu Diarry.

14 - Samobój obrońcy. Piłka po rzucie wolnym bitym przez Carvalho z boku pola karnego odbiła się od nogi jednego z przeciwników i wpadła do siatki.

21 - Rybka wspaniale broni strzał Galviny po klepce przed naszym polem karnym.

35 - Diakhate wybija z naszego pola karnego strzał z dystansu, który prawdopodobnie i tak by nie wpadł do bramki.

45 - Carvalho strzela gola z rzutu wolego. Piłka z 20-go metra przeleciała nad murem i wpadła tuż obok słupka.

 

Nasza dominacja na boisku jest niezaprzeczalna.

 

Druga połowa:

 

60 - Milevskiy niecelnie strzela przewrotką po dośrodkowaniu Carvalho. Nordtveit i Valeev wchodzą za Yussufa i Rincona.

66 - Rykun rehabilituje się strzelając gola efektownym uderzeniem z 35-u metrów.

69 - Angulo dostaje podanie ze środka od Nordtveita. Mija jednego obrońcę i podaje do wyrzuconego szeroko Milevskiyego. Ten przerzuca piłkę na drugi słupek, gdzie Carvalho gra krótko z Kleberem, a ten z najbliższej odległości nie daje bramkarzowi szan na skuteczną obronę.

75 - Fadoriv zmienia Diarrę. Francuz miał żółtą kartkę, a grał dziś troszkę "nabuzowany" i obawiałem się czerwieni.

85 - Nesmachnyi podaje z boku do Milevksiyego, ten strzela głową, ale bramkarz pewnie interweniuje.

87 - Diakhate głową zagrywa za obrońców, a Milevskiy ucieka z piłką bramkarzowi i strzela gola z ostrego kąta.

90 - Carvalho "nabija w butelkę" obrońcę i miękko wrzuca piłkę na długi słupek, gdzie Milevksiy bez problemów celnie strzela głową.

Doliczony czas - Nordtveit niecelnie z dystansu. Piłka przeszła obok słupka. Samborskyi zabiera piłkę za długo "bawiącemu się" Carvalho i po samotnym rajdzie pokonuje Rybkę umieszczając piłkę w siatce laskim strzałem między bramkarzem a słupkiem.

 

Dynamo Kijów 5 - 2 Metalist

 

1-0 Rykun samobój(14)

2-0 Carvalho wolny(45)

2-1 Rykun(66)

3-1 Kleber(69)

4-1 Milevskiy(87)

5-1 Milevskiy(90)

5-2 Samborskyi(90+4)

 

Widownia: 14645

 

Sędzia: Igor Yarkovyi

 

MoM:
Carvalho
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra(Fedoriv 75), Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf(Nordtviet 60)

Angulo, Carvalho

Rincon(Valeev 60)

Kleber, Milevskiy

 

Statystyki:

 

15 Strzały 5

6 Strzały celne 2

50% Posiadanie piłki 50%

8 Rzuty rożne 2

16 Rzuty wolne 13

20 Auty 15

10 Faule 13

3 Spalone 3

66% Celne podania 59%

30% Celne dośrodkowania 30%

77% Udane wślizgi 62%

79% Wygrane górne piłki 34%

1 Żółte kartki 3

0 Czerwone kartki 0

 

Świetny mecz Carvalho, mimo błędu zakończonego golem dla przeciwnika w ostatnich minutach. Świetna końcówka spotkania w wykonaniu Milevskiyego. Rusol w ostatnich 20-u minutach troczkę sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza

Sławoj: Lyon w tym save'ie jest mocny, nawet bardzo. A ja żałuję tego, że ten mecz w efekcie TYLKO zremisowaliśmy. Powinniśmy to wygrać, ale chyba źle zrobiłem nie zmieniając taktyki, tak, żeby utrzymać dwubramkową przewagę.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Powołania:

 

Boliwia U-20: Suarez Diego,

Francja U-21: Abenzoar,

 

Portugalia: Barbosa,

Kostaryka: Angulo, Herrera,

Estonia: Kroonstrom,

Ukraina: Milevskiy, Nesmachnyi, Rusol, Mykhalyk, Valeev,

Norwegia: Nordtveit,

 

Diakhate, Milevskiy, Yussuf i Nesmachnyi podpisali nowe, dłuższe(i wyższe rzecz jasna) kontrakty z Dynamem.

 

14.11.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, baraż, pierwszy mecz:

 

Polska 0-1 Serbia

 

Ten wynik mocno komplikuje sprawę naszej reprezentacji w dwumeczu.

 

14.11.2009

 

Mecze towarzyskie:

 

Brazylia 2-1 Norwegia

Kajmany 2-2 Kostaryka

Ukraina 1-1 Słowacja

Estonia 0-2 Bułgaria

 

Nordtveit pojawił się na placu gry jako rezerwowy i uspokoił chaotyczną do tego czasu grę swoich rodaków w obronie.

Angulo zagrał świetne spotkanie, zresztą tak samo jak Herrera.

Jedyny zadowolonym ze swojej postawy w meczu ze Słowakami może być Rusol. Reszta moich zawodników zagrała przeciętnie.

Młody Estończyk zagrał kiepsko, ale cała drużyna jego kraju zagrała słabe spotkanie.

 

Gonzalez oznajmił, że nie potrafi się przystosować do życia na Ukrainie i chce jak najszybciej stąd wyjechać. Dziwi mnie to stwierdzenie, ponieważ we wszystkich meczach w jakich zagrał był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Nie dam mu tak łatwo uciec, bo widać w nim ogromny talent.

Odnośnik do komentarza

Sławoj: Obaj mieli 8-ki. Czyli zagrali - tak jak napisałem - świetnie. To nie ich wina, że Kostaryka ma dupiatych stoperów. :keke:

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

18.11.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata, baraż, rewanż:

 

Serbia (2)1-2(2) w Polska

 

Polacy "spięli się" na mecz rewanżowy i udowodnili, że byli najlepszą z drużyn z drugiego miejsca. Nie na darmo dwa razy remisowali z Anglikami, aby teraz odpadać. Pierwszego gola strzelił Piszczek, drugiego Iwański z rzutu karnego. Co ciekawe, gola dla Serbii strzelił Miroslav Radović, który teraz gra w RC Lens. Jesteśmy w finałach!

 

A jeżeli kogoś to interesuje, to tu tebelki: Tabele

 

18.11.2009

 

Mecze towarzyskie:

 

Słowacja 1-4 Ukraina

Norwegia 2-1 Egipt

Wyspy Owcze 0-3 Estonia

Kostaryka 4-0 Brytyjskie Wyspy Dziewicze

 

W drugim meczu towarzyskim ze Słowakami dwa gole strzelił Milevskiy i został MoM'em. Nesmachnyi i Mykhalyk zagrali przyzwoicie.

Norweg wystąpił w podstawowym składzie i zagrał dobre spotkanie. Grał twardo i pewnie.

Kroonstrom był przez cały mecz bezrpoduktywny.

Herrera zagrał świetne spotkanie. Angulo nie zagrał, selekcjoner dał mu odpocząć.

 

Gramy na wyjeździe z Metalurhiem Donieck. Carvalho w prasie powiedział, że jest gotowy na to spotkanie, co było ripostą trenera przeciwników, który powiedział, że to właśnie Brazylijczyka trzeba wyłączyć z gry, aby myśleć o przyzwoitym rezultacie.

Szachtar gra na wyjeździe z Metalistem i po cichu liczę na potknięcie się liderów tabeli.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie wiem, czy dziś dodam jeszcze jakieś mecze. Jestem troszkę zmęczony i chyba sobie zrobię drzemkę.

Odnośnik do komentarza

Po dłuższym niż zamierzałem przestoju w pisaniu, czas na kilka meczy.

 

Enjoy!

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Uznałem, że taka pogoda nie będzie zbyt odpowiednia dla południowców. Niech pograją zawodnicy zahartowani w takich warunkach.

 

21.11.2009

Ukraińska Wyższa Liga[17/30]

Stadion Central stadium Shakhtar, Donieck

Wietrznie, deszcz ze śniegiem -1C

Metalurh Donieck(10): 9-4, remis: 9-4, Dynamo Kijów(2): Ewans(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Mykhalyk

Yakovenko, Valeev

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Diarra, Angulo, Carvalho, Bangoura, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Nesmachnyi dośrodkowuje na głowę Milevskiyego, ale bramkarz popisuje się dobrą interwencją.

11 - Mykhalyk podaje górą, a Rincon używa głowy do lobowania bramkarza!

19 - Strzał Mykhalyka z dystansu po rykoszecie zamienia się na rożny.

20 - Troszkę przypadkowa akcja gospodarzy i Rybka wspaniale broni strzał napastnika.

26 - Kolejny rożny po interwencji bramkarza przy strzale Rincona zza linii pola karnego. Blokowana główka Milevskiyego.

27 - Milevskiy wspaniale "urywa się" obrońcom i skutecznie lobuje goalkeeper'a! A nie, jednak spalony, ale czy aby na pewno?

39 - Rincon sporo przesadził z optymizmem. Śliska piłka po jego uderzeniu z dużej odległości wylatuje za stadion.

 

Prowadzimy, ale w takich warunkach pogodowych na boisku może się zdarzyć wszystko.

 

Druga połowa:

 

62 - Po podaniu od Nordtveita Milevskiy mija obrońcę zwodem, ale nie potrafi uderzyć w światło bramki. Szkoda, bo była to wyborna okazja na 2-0.

64 - Kleber świetnie rozprowadził piłkę do Rincona, a ten w banalnej sytuacji się pomylił przy strzale. Fedoriv za Nordtveita i Carvalho za Milevskiyego.

67 - Rybka z trudem radzi sobie z główką Bance! O mały włos...

74 - Kosyrin strzela nam gola, ale sędzia gwiżdże spalonego. W błędach jest chyba 1-1.

75 - Bangoura za Yakovenkę.

82 - Niecelna główka Bance po rożnym.

84 - Zamieszanie w polu karnym przeciwnika i Kleber już leżąc na ziemi oddaje strzał obok słupka.

Doliczony czas - A nawet doliczony czas, doliczonego czasu to chwila, w której Kleber odbiera resztki nadziei gospodarzom. Mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej siatki po podaniu ze środka pola od Rincona.

 

Metalurh Donieck 0 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Rincon(11)

0-2 Kleber(90+5[a w rzeczywistości 6])

 

Widownia: 14225

 

Sędzia: Vitaly Godulyan

 

MoM:
Rincon
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Rusol, Nordtveit(Fedoriv 64), Nesmachnyi(K)

Mykhalyk

Yakovenko(Bangoura 75), Valeev

Rincon

Kleber, Milevskiy(Carvalho 64)

 

Statystyki:

 

4 Strzały 16

2 Strzały celne 7

50% Posiadanie piłki 50%

3 Rzuty rożne 7

21 Rzuty wolne 21

23 Auty 7

15 Faule 17

6 Spalone 4

64% Celne podania 70%

30% Celne dośrodkowania 13%

62% Udane wślizgi 100%

56% Wygrane górne piłki 53%

4 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

 

To był mecz walki, w którym - na szczęście - okazaliśmy się lepsi. Grało nam się trudno, ponieważ murawa skutecznie przeszkodziła moim zawodnikom w wykorzystaniu lepszych umiejętności technicznych.

Odnośnik do komentarza

Jest to bardzo ważny mecz w kontekście awansu z grupy. Musimy zdobyć punkty, aby liczyć na szczęśliwy koniec.

 

24.11.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[5/6]:

Stadion Stade Constant Vanden Stock, Bruksela

Wietrznie 9C

Anderlecht(2): 5-4(faw.), remis: 11-5, Dynamo Kijów(3): 7-4.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Valeev, Gonzalez, Nordtveit, Yakovenko, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Mokoena strzela nad bramką. Za dużo miejsca dał mu Diakhate.

16 - Angulo mija zwodem obrońcę i świetnie podaje do Milevskiyego, ten robi wszystko jak trzeba, ale Silvio Proto i tak broni.

21 - Carvalho z wolnego wrzuca piłkę na długi słupek. Przepychanka i Kleber strzela gola, ale sędzia gwiżdże faul.

29 - Mokoena z dystansu i Rybka przerzuca piłkę nad poprzeczką.

30 - Rybka wybija strzał Gillet'a po rożnym z linii.

37 - Kleber podaje piłkę do wychodzącego Rincona, a ten fatalnie strzela w dobrej sytuacji.

40 - Znów świetna interwencja Rybki i kolejny rożny.

43 - Mocne dośrodkowanie Carvalho i świetna główka Milevskiyego na długi słupek dają nam prowadzenie.

Doliczony czas - Dwa strzały: najpierw Klebera, potem Angulo.

 

Gramy strasznie nierówno. Brakuje skuteczności w atakach i pewności w obronie, a mimo to prowadzimy.

 

Druga połowa:

 

71 - Gramy na przetrzymanie, więc jedyne co warto do tej pory odnotować, to zmiany. Angulo, Cravalho i Kleber ustępują miejsca: Obinnie, Valeevowi i Yakovence.

74 - Na nasze szczęście błąd mojej obrony nie kończy się stratą gola. Elyounoussi przenosi piłkę nad bramką.

75 - Frutos odbiera piłkę Yussufowi, który zdecydowanie zlekceważył przeciwnika i strzela gola uderzeniem na długi słupek.

77 - Rybka broni uderzenie Elyounoussi i kolejny rożny.

86 - Valeev strzela niecelnie głową po wyrzucie piłki z autu.

90 - Yakovenko serią dryblingów wywalczył sobie świetną pozycję na strzał w polu karnym i... spudłował!

Doliczony czas - Frutos minimalnie niecelnie uderza z mniej-więcej 45-u metrów.

 

Anderlecht 1 - 1 Dynamo Kijów

 

0-1 Milevskiy(43)

1-1 Frutos(75)

 

Widownia: 25594

 

Sędzia: Sergey Shmolik

 

MoM:
Frutos
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo(Yakovenko 71), Carvalho(Valeev 71)

Rincon

Kleber(Obinna 71), Milevskiy

 

Statystyki:

 

13 Strzały 5

4 Strzały celne 2

51% Posiadanie piłki 49%

7 Rzuty rożne 4

13 Rzuty wolne 21

28 Auty 21

11 Faule 11

10 Spalone 2

62% Celne podania 58%

23% Celne dośrodkowania 25%

61% Udane wślizgi 90%

55% Wygrane górne piłki 59%

1 Żółte kartki 3

0 Czerwone kartki 0

 

Mecz nudny, ale udało nam się nie przegrać.

Ajax niestety wygrał 1-0 z mistrzem Francji i to niezwykle komplikuje nam życie. Musimy w ostatnim meczu wygrać. Jeżeli wygramy awansujemy, ale każdy inny wynik nas eliminuje z rozgrywek.

Odnośnik do komentarza

24.11.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[5/6]:

 

CSKA Sofia 0-4 Szachtar

 

Inter wygrał z Rangersami 3-0, lecz i tak nie mogło to dać Ukraińcom awansu. Szachtar grał dziś tylko o honor.

 

26.11.2009

 

Puchar UEFA[3/4]:

 

Basel 2-2 Metalist

Legia 0-2 Parma

 

Legia całkowicie zaprzepaściła szanse na awans z grupy tym wynikiem, co zresztą nie jest dla mnie zaskakujące. Polska drużyna w niczym nie przypomina zeszłorocznego półfinalisty tych rozgrywek. Brakuje w tym roku charakteru i "głodu" zwycięstwa.

O dziwo Dnipro, które gra w tym roku troszkę pechowo, mimo kolejnego niezasłużonego remisu w dalszym ciągu ma teoretyczne szanse na awans. Dopiero ostatnia kolejna spotkań w Grupie F odpowie na pytanie, czy Ukraińcy zapłacą za brak konsekwencji w dotychczasowych spotkaniach. Żeby było ciekawiej, nie powiem jak to wygląda dokładnie.

 

Kolejne spotkanie które rozegramy odpowie nam na pytanie, czy to koniec naszych marzeń o obronie tytułu, czy kolejny pozytywny bodziec do tego, by się nie poddawać do końca. Gramy w lidze z Szachtarem! Gramy u siebie, przed własną publicznością i nie możemy ich zawieść. Ewentualne zwycięstwo przybliża nas do przeciwnika w tabeli na odległość 5-u oczek!

 

Get up, or die trying!

Odnośnik do komentarza

28.11.2009

Ukraińska Wyższa Liga[18/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Wietrznie, mokro 12C

Dynamo Kijów(2): Evens(faw.), remis: 9-4, Szachtar(1): 9-4.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Valeev, Gonzalez, Nordtveit, Barbosa, Kleber,

 

Pierwsza połowa:

 

07 - Rincon strzela nad bramką po tym jak znalazł sobie troszkę wolnego miejsca na wysokości 30-o metra.

09 - Przypadkowa piłka w polu karnym trafia do Rincona, który ją zdołał tylko delikatnie dotknąć i Shust bez problemów broni.

17 - Rybka "paruje" na rożny strzał Nazarenki z wolnego.

22 - Milevskiy trafia głową w boczną siatkę po wykonanym w Angielskim stylu rzucie autowym.

27 - Fatalny strzał Angulo, ale od początku. Carvalho "okiwał" jednego z obrońców i podał do Milevskiyego. Ten przedłużył podanie do Rincona, którego uderzenie wypadło z rąk bramkarzowi, a Angulo w banalnej sytuacji uderzył obok bramki!

36 - Tracimy gola po rzucie rożnym. Seleznyov strzela głową po wrzutce Jadsona.

41 - Kolejny rzut rożny i tym razem gol Kravchenki z dystansu. K****!

45 - Milevskiy obok bramki po uderzeniu z linii pola karnego.

 

Do momentu straty pierwszego gola graliśmy lepiej. Nie wchodziłem nawet do szatni. Nie mam moim zawodnikom nic do powiedzenia.

 

Druga połowa:

 

64 - Valeev za Rincona i Kleber za Obinnę.

66 - Milevskiy zgrywa piłkę do Klebera, a ten uderza wprost w Shusta.

68 - Valeev uderza w poprzeczkę z taką siłą, że piłka pęka. Stał mniej więcej w odległości 25-u metrów.

70 - Milevskiy znów tylko w Shusta. Wrzucał ze skrzydła Carvalho.

74 - Barbosa za Milevskiyego.

Doliczony czas - Czemu tak późno? Kleber po prostopadłej piłce od Carvalho.

 

Dynamo Kijów 1 - 2 Szachtar

 

0-1 Seleznyov(36)

0-2 Kravchenko(41)

1-2 Kleber(90+1)

 

Widownia: 16832

 

Sędzia: Valeriy Sirenko

 

MoM:
Kravchenko
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon(Valeev 64)

Obinna(Kleber 64), Milevskiy(Barbosa 74)

 

Statystyki:

 

15 Strzały 5

6 Strzały celne 4

48% Posiadanie piłki 52%

3 Rzuty rożne 7

16 Rzuty wolne 21

25 Auty 18

19 Faule 10

2 Spalone 6

68% Celne podania 60%

25% Celne dośrodkowania 12%

78% Udane wślizgi 66%

64% Wygrane górne piłki 42%

3 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 0

 

Jestem rozbity, zdruzgotany, zawiedziony, wku******, na granicy obłędu. Zagraliśmy jak ludzie bez wiary. Nie należy nam się ani mistrzostwo, ani nawet pogardliwe spojrzenie. Jesteśmy ostatnimi łamagami. Jak mogliśmy się tak łatwo poddać? Wiem już jedno. Nigdy więcej kapitanem drużyny nie zostanie Diakhate. Czemu w ogóle chciałem mu odpłacić takim nobilitującym tytułem, kiedy jemu zależało tylko na tym, żeby zdupcyć z Kijowa? To przecież po jego błędach tracimy najważniejsze punkty w tym sezonie. Niewdzięczne bambo.

 

Carvalho nie zagra od tygodnia, do dwóch. Yussuf też doznał kontuzji. Nie zagra od dwóch do trzech tygodni. Diarra będzie pauzował za to za kartki.

 

Mam jednak nadzieję, że poprawimy sobie humory po pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Ukrainy z Tawrią.

 

W kolejnych meczach Pucharu UEFA Dnipro i Legia pauzowały. Zwycięstwo Sevilli nad Clujem i remis Twente z Basel w dalszym ciągu Ukraińcom stwarza okazję na awans. Wystarczy wygrać z Holendrami u siebie.

 

Zaakceptowałem ofertę Zenitu St. Petersburg dla rosyjskiego prawego obrońcę Andrey'a Yeschenko, z głębokich rezerw opiewającą na 1,2 mln. £. Od dawna chciałem się pozbyć darmozjada. Teraz tylko czekać, aż podpisze kontrakt z rosyjskim zespołem.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Koniec marzeń o happy end'zie. Przepraszam, ale po takich spotkaniach człowiek ma ochotę wyłączyć FM'a.

 

"Pięknie k****, pięknie"

Odnośnik do komentarza

5.12.2009

Puchar Ukrainy, ćwierćfinał, pierwszy mecz

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Sucho 4C

Dynamo Kijów: 1-10(faw.), remis: 5-1, Tawria: 15-1.

 

Skład:

 

Revishvili(Br)

Dopilka, Rusol, Fedoriv, Fabio

Mykhalyk(K)

Valeev, Barbosa

Yakovenko

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Abenzoar, Angulo, Nesmachnyi, Nordtveit, Barbosa, Milevskiy,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Prostopadłe podanie Mykhalyka na gola, technicznym strzałem na długi słupek, zamienia Kleber.

10 - Kompletnie nieudany strzał z dystansu przeciwnika.

11 - Obinna strzela bramkę z wolnego. Idealna piłka z 30-u metrów!

14 - Obinna decyduje się na strzał z przed pola karnego. Jego mocne uderzenie wpada tuż obok słupka!

23 - Karny! Yakovenko upada ciągnięty przez przeciwnika za koszulkę. Poszkodowany będzie wymierzał sprawiedliwości. Bramkarz broni jego uderzenie w środek bramki, ale Yakovenko jeszcze raz dobija piłkę, jednak i tym razem nie udało mu się zdobyć gola.

27 - Nieudana główka Obinny po wrzutce ofensywnie dziś grającego Fabio.

33 - Yakovenko strzela z wolego w boczną siatkę.

 

Szkoda troszkę tego karnego, mimo to gramy ładnie i skutecznie. Oto chodzi.

 

Druga połowa:

 

48 - Obinna marnuje szybki kontratak niecelnym strzałem.

50 - Uderzenie Mykhalyka po wolnym trafia w mur.

51 - Bondarev umieszcza piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

52 - Tym razem Bondarev wyczekał na podanie i wyprzedził moich stoperów. Nieźle uderzył, ale gruziński bramkarz broni "na raty".

63 - Za Fabio i Dopilkę wprowadzam Nesmachnyiego i Abenzoara.

66 - Fedoriv popełnia fatalny błąd rozmijając się z górną piłką i tylko świetna obrona Revishviliego i asekuracja Rusola ratuje nas przed stratą gola.

69 - Nordtveit za Fedoriva.

75 - Obinna przejął podanie bocznego obrońcy do bramkarza, ale przy układaniu się do strzału delikatnie się poślizgnął i w efekcie nie trafił w bramkę.

 

Dynamo Kijów 3 - 0 Tawria

 

1-0 Kleber(2)

2-0 Obinna, wolny(11)

3-0 Obinna(14)

3-0 Yakovenko, bramkarz broni karnego(24)

knt. Sburea(45+1)

 

Widownia: 6430

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM:
Obinna
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Revishvili(Br)

Dopilka(Abenzoar 63), Rusol, Fedoriv(Nordtveit 69), Fabio(Nesmachnyi 63)

Mykhalyk(K)

Valeev, Barbosa

Yakovenko

Kleber, Obinna

 

Statystyki:

 

18 Strzały 5

7 Strzały celne 2

44% Posiadanie piłki 54%

2 Rzuty rożne 0

26 Rzuty wolne 10

9 Auty 12

9 Faule 22

1 Spalone 5

68% Celne podania 75%

35% Celne dośrodkowania 0%

90% Udane wślizgi 65%

39% Wygrane górne piłki 67%

0 Żółte kartki 5

0 Czerwone kartki 0

 

Nieciekawy przeciwnik, mały prestiż rozgrywek i brak nadziei w lidze na mistrzostwo chyba powoli zaczynają się przekładać na frekwencję. A ja zauważam, że Obinna nie lubi meczów w których trzeba sobie radzić z presją wyniku. Tym meczem raczej na pewno zapewniliśmy sobie awans.

Odnośnik do komentarza

Yeschenko uznał, że wygodniej jest mu "kisić dupsko" w naszych rezerwach, niż grać i "spławił" działaczy Zenitu. Brawo, to się nazywa brak ambicji.

 

18.12.2009

 

Liga Mistrzów, Grupa B[6/6]:

 

Szachtar 1-0 Rangers

 

W nic nieznaczącym dla wyniku tabeli meczu Szachtar z klasą pożegnał się z tegoroczną Ligą Mistrzów. Przy prawie 33-ech tysiącach widzów jedynego gola meczu strzelił Fomin. Szkoda, bo dla awansu brakło tylko jednego punktu.

 

Gramy mecz o wszystko! Odsuwam Diakhate od składu i gram ofensywniejszym ustawieniem z Angulo jako obrońcą i Diarrą jako DP.

 

19.12.2009

Liga Mistrzów, Grupa H[6/6]

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Podmuchy -3C

Dynamo Kijów(3): 6-4(faw.), remis: 2-1, Ajax(2): 13-8.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Diarra

Valeev, Barbosa

Carvalho

Kleber, Obinna

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Abenzoar, Fabio, Mykhalyk, Bangoura, Milevskiy,

 

Pierwsza połowa:

 

03 - Carvalho uderza precyzyjnie z wolnego, ale bramkarz gości pewnie łapie uderzenie.

04 - Rusol daje się zwieść Suarezowi, a ten strzela gola uderzając piłkę tuż obok stopy Rybki.

14 - Rybka broni strzał z dystansu.

19 - Stekelenburg broni strzał Obinny z najbliższej odległości. Z wolego podawał Valeev.

31 - Diarra podaje krótko do Carvalho, a ten przeholował z siłą uderzenia i w efekcie strzał mija poprzeczkę.

34 - Carvalho umieszcza piłkę w siatce! Uderzenie z woleja, z okolicy 25-o metra wpada tuż przy słupku!

Doliczony czas - Suarez z linii pola karnego uderza nad poprzeczką.

 

Mogłoby być lepiej, ale odrobiliśmy straty i jesteśmy dalej w grze.

 

Druga połowa:

 

46 - Ja pier****, karny. Nordtveit nie trafił w piłkę, tylko goleń przeciwnika. Minutę później Emanuelson cieszy się z gola. Zmiana taktyki.

53 - Taaaak! Obinna świetnie podcina bramkarza po zaskakującym prostopadłym podaniu od Valeeva. Najpierw zszedł do środka, a potem zamarkował wycofanie piłki, by ją bez sygnalizacji przerzucić nad obrońcami.

59 - Diarra podaje do Angulo, ten z pierwszej posyła ją po ziemi do Carvalho. Ten podaje ją do lepiej ustawionego Obinny i prowadzimy! Taaaaaaaaaaaaaaaak!

66 - Czas na zmiany. Schodzą: Diarra, Carvalho i Kleber. Za nich na murawie pojawiają się: Mykhalyk, Yakovenko i Bangoura.

75 - Yakovenko podaje do Obinny, a ten strzela wprost w bramkarza. Szkoda dobrej sytuacji.

76 - Kolejny strzał Obinny zza pola karnego. Stekelenburg znów pewnie łapie.

77 - Angulo spóźnił się do przeciwnika i Mitea celnie dośrodkował do Manucharyana. Ten spokojnie przyjął piłkę i pokonał Rybkę strzałem przy długim słupku. Wszystko cacy, ale ja widziałem spalonego.

79 - Niepilnowany Yakovenko uderza tylko nad poprzeczką. Podawał prostopadle Mykhalyk.

84 - Obrońca blokuje strzał Obinny po wrzutce Barbosy.

85 - Kolejne uderzenie Nigeryjczyka z dystansu. Bramkarz znów broni.

90 - Barbosa podaje do Obinny a ten strzela z pierwszej. Stekelenburg dokonuje cudu "wyciągając" to uderzenie z samego okienka.

 

Dynamo Kijów 3 - 3 Ajax

 

0-1 Suarez(4)

1-1 Carvalho(34)

knt. Vermaelen(41)

1-2 Emanuelson, karny(47)

2-2 Obinna(53)

3-2 Obinna(59)

3-3 Manucharyan(77)

 

Widownia: 21146

 

Sędzia: Florian Meyer

 

MoM:
Obinna
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Diarra(Mykhalyk 66)

Valeev, Barbosa

Carvalho(Yakovenko 66)

Kleber(Bangoura 66), Obinna

 

Statystyki:

 

16 Strzały 10

9 Strzały celne 5

48% Posiadanie piłki 52%

3 Rzuty rożne 1

19 Rzuty wolne 18

14 Auty 19

16 Faule 18

3 Spalone 1

73% Celne podania 67%

19% Celne dośrodkowania 42%

66% Udane wślizgi 71%

48% Wygrane górne piłki 58%

1 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

 

Kolejne rozczarowanie... Byliśmy lepsi, ale znów szczają nam na plecy.

Przynajmniej gramy dalej w Pucharze UEFA.

Odnośnik do komentarza

12.12.2009

Puchar Ukrainy, ćwierćfinał, rewanż

Stadion Tavria, Symferopol

Wietrznie 3C

Tawria: 10-1, remis: 4-1, Dynamo Kijów: 1-6(faw.).

 

Skład:

 

Revishvili(Br)

Abenzoar, Fedoriv, Gonzalez, Fabio

Mykhalyk(K)

Valeev, Barbosa

Yakovenko

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Nesmachnyi, Angulo, Dopilka, Carvalho, Rincon, Obinna,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Bramkarz gości świetnie wypiąstkował uderzenie Klebera, który dostał piłkę zgraną głową przez Milevskiyego.

03 - Chyba każdy z moich zawodników uczestniczył w tej akcji, a zakończył ją Kleber strzałem obok bramkarza, po krótkim, prostopadłym podaniu od Yakovenki.

04 - Kleber uderza piłkę z rzutu wolego, a ta po rykoszecie myli bramkarza i wpada do siatki. Imponujący strzał z 35-u metrów.

06 - Nie wiedziałem, że po boisku mogą biegać psychopaci. Rozumiem, że dwa gole stracone w tak krótkim czasie, są frustrujące, ale nic nie tłumaczy kopania leżącego zawodnika w twarz. Zasłużona czerwień dla Khomyna. Nie za faul, za skur*****stwo. Milevskiy gra z bandażem na głowie.

16 - Grający w osłabieniu przeciwnicy strzelają bramkę po kontrze. Bondarev zdołał zmieścić piłkę między bramkarzem, a słupkiem, po prostopadłym podaniu do nogi i efektownym rajdzie.

20 - Atomowe uderzenie Yakovenki z 30-u metrów. Bramkarz piąstkuje je w przód.

25 - Yakovenko podaje piłkę Kleberowi, jednocześnie "zakładając siatę" obrońcy, a Brazylijczyk pewnie strzela trzeciego gola! To jego 20-y gol sezonu.

28 - Barbosa marnuje fajną piłkę od Mykhalyka.

32 - Fabio strzela z rzutu wolnego i po interwencji bramkarza mamy rzut rożny.

33 - Miękka wrzutka z prawego skrzydła i Bondarev przenosi piłkę nad naszą poprzeczką.

36 - Żal mi Yakovenki. Kolejna poprzeczka w tym sezonie. Nie może się chłopak wstrzelić, a siła jego uderzenia z dystansu robi wrażenie.

40 - Kolejny kontratak gospodarzy zakończony strzałem Bondareva i drugi gol. Podoba mi się gra tego napastnika.

 

Zrobił nam się ciekawy mecz. Cios, za cios. Nie zmienia to jednak faktu, że nie wyobrażam sobie naszej porażki. Zabandażowany Milevskiy ustępuje miejsca nigeryjskiemu napastnikowi.

 

Druga połowa:

 

54 - Zupełnie nieudany strzał z wolnego na naszą bramkę.

65 - Bondarev omal nie wykorzystał błędu w komunikacji pomiędzy bramkarzem, a Gonzalezem. Piłka jednak ląduje w bocznej siatce. Rincon i Carvalho wchodzą za Mykhalyka i Barbosę.

79 - Obrońca Tawrii główkuje nad naszą bramką po kornerze.

83 - Fabio dośrodkowuje do nieźle ustawionego Obinny, a ten nie ma problemów ze skierowaniem piłki szczupakiem do siatki! To jego 15-e uderzenie w sezonie.

Doliczony czas - Bondarev odbiera piłkę Abenzoarowi i po kilkunastometrowym biegu lobuje naszego bramkarza. Podoba mi się "charakterność" tego gościa. No proszę, kiedy już wszyscy myśleli, że to koniec strzelania, Bondarev znów skorzystał z błędu moich obrońców i strzelił nam gola!

 

Tawria (4)4 - 4(7) Dynamo Kijów

 

0-1 Kleber(3)

0-2 Kleber, wolny(4)

czw. krt.
Khomyn(6)

1-2 Bondarev(16)

1-3 Kleber(25)

2-3 Bondarev(40)

2-4 Obinna(83)

3-4 Bondarev(90+1)

4-4 Bondarev(90+5)

 

Widownia: 13810

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM:
Bondarev
(10)

 

Skład ze zmianami:

 

Revishvili(Br)

Abenzoar, Fedoriv, Gonzalez, Fabio

Mykhalyk(K)(Rincon 65)

Valeev, Barbosa(Carvalho 65)

Yakovenko

Kleber, Milevskiy(Obinna 45)

 

Statystyki:

 

8 Strzały 12

4 Strzały celne 7

50% Posiadanie piłki 50%

2 Rzuty rożne 5

8 Rzuty wolne 23

19 Auty 23

18 Faule 8

5 Spalone 0

70% Celne podania 75%

28% Celne dośrodkowania 14%

90% Udane wślizgi 63%

63% Wygrane górne piłki 55%

3 Żółte kartki 1

1 Czerwone kartki 0

 

Oczywiście remis też promuje nas awansem, ale nie wypadało nam tylko zremisować. Odpuściliśmy sobie. Bondarev strzelił 4-y gole i muszę przyznać, że remis jego drużyny, robi na mnie wielkie wrażenie. Na pewno większe, niż hat-trick Klebera. Grali bez jednego zawodnika(prawie od początku), a on osobiście grał przeciwko naprawdę dobrej defensywie.

Odnośnik do komentarza

17.12.2009

 

Puchar UEFA[4/4]

 

Dnipro 2-1 FC Twente

Cercle Brugge 1-1 Legia

 

Dnipro dzięki temu zwycięstwu, zagwaratowało sobie wyjście z grupy, z trzeciego miejsca. Moi wypożczeni zawodnicy nawet nie powąchali murawy.

Legia słaby mecz. Remis można traktować jak sukces. Na tym w tym roku kończą się występy polskich drużyn w pucharach.

 

Po losowaniu par pierwszej rundy eliminacyjnej, byłem umiarkowanym optymistą. Trafił nam się moskiewski Lokomotiw, a rewanż gramy u siebie. Szachtar wylosował Sampdorię, a Dnipro Stuttgart.

Po ewentualnych awansach w dalszych rundach: my zagramy ze zwycięzcą Dinamo Bukareszt-Espanyol, Szachtar z Olympique Marsylia-Manchester Unted, a Dnipro z Bragą, bądź Fenerbahce.

 

Zenit Sankt Petersburg najwidoczniej szuka nowych zawodników w naszych rezerwach. Udało im się pozyskać od nas za kwotę 250 tyś. £ Diego Suareza. Uznałem, że mam lepszych i bardziej perspektywicznych zawodników na jego pozycję, a tak na nim sporo zarobię. Jeżeli ów młodzik zagra 10-ć spotkań w pierwszej kadrze Boliwii dostaniemy dodatkowe 750 tyś. £. Wszystko fajnie, ale zawodnik wyjedzie od nas do Rosji dopiero 15.12.2010.

Do nas natomiast trafił za darmo Ashley May. Obywatel wyspy Santa Lucia, ma 18-ie lat i gra na pozycji środkowego obrońcy.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od tej pory nie będę opisywał powołań Diego Suareza do młodzieżówki, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...