Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

Powołania:

 

Urugwaj U-20: Gonzalez,

 

Nigeria: Yussuf,

Senegal: Diakhate,

Gwinea: Bangoura,

 

Złoty Puchar:

 

Meksyk 2-0 Handuras

 

Pineda znów pojawił się na boisku po przerwie i po raz kolejny pokazał, że można na nim polegać.

 

2.6.2009

 

Awaryjnie Abenzoar dostał powołanie na nadchodzące Mistrzostwa Europy U-21.

 

3.6.2009

 

Eliminacja Mistrzostw Świata:

 

Luksemburg 0-1 Ukraina

Anglia 0-0 Polska

Niemcy 3-1 Łotwa

 

Nesmachnyi po raz kolejny został graczem meczu. Zaliczył asystę przy jedynym golu spotkania. Poza nim zagrali Husyev, Milevskiy, Valeev i Mykhalyk.

Polska znów zaskoczyła reprezentację Albionu i urwała wyżej notowanemu przeciwnikowi punkty. Co prawda przez cały mecz się broniła, prawie nie opuszczając swojej połowy, ale teraz to nieważne.

Verpakovskis zagrał słabo. Był zupełnie niewidoczny, ale czego oczekiwać, jak nie dostaje się podań i ma się na przeciwko siebie obrońców tej klasy.

 

Złoty Puchar:

 

Stany Zjednoczone 0-1 Meksyk

 

Pineda kolejny raz daje niezłą zmianę.

 

5.6.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Senegal 4-1 Egipt

Gwinea 3-0 Burkina Faso

Uganda 0-1 Nigeria

 

Wszystkie moje murzynki zagrały dobre spotkania, a Bangoura zaliczył asystę.

Odnośnik do komentarza

Yussuf polecił mi do ataku swojego rodaka Victora Obbine z Chevo. Po krótkich negocjacjach włoski klub zażyczył sobie za 22-u letniego reprezentanta młodzieżówki 3,8 MLN. £, na co przystałem. W poprzednim sezonie ten napastnik strzelił w Serie B 23 gole. Jeżeli tylko zdoła się przyzwyczaić do nowego kraju(a ma do pomocy rodaka), to będzie dla nas sporym wzmocnieniem.

 

11.6.2009

 

Mistrzostwa Europy U-21:

 

Francja 1-3 Portugalia

 

Loic Abenzoar mimo porażki swojego zespołu zagrał naprawdę dobre spotkanie i był najlepszy w swojej drużynie.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Nigeria 4-0 Sierra Leone

Benin 0-2 Senegal

Kamerun 2-1 Gwinea

 

Yussuf zaliczył świetne spotkanie, Diakhate zagrał dobrze, a Bangoura słabo.

 

W dalszym ciągu rozglądam się za kolejnym napastnikiem. Chciałbym go zakontraktować, przed ogłoszeniem nowego budżetu transferowego, tak, żeby te 2,4 MLN. £, które zostało nam jeszcze na koncie nie przepadło. Przy okazji, tak jak mówiłem poszukuję, ale bez nadmiernego pośpiechu, dwóch młodych graczy. Chodzi mi o zawodników najwyżej 19-o letnich na pozycję defensywnego pomocnika, oraz lewego obrońcy.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejne części prawdopodobnie będą jeszcze dzisiaj. Może nawet uda mi się zacząć ligę, ale na razie muszę pójść do spożywczaka, więc czekajcie cierpliwie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Będzie to ostatni oficjalny mecz o punkty dla Pinedy oraz Husyeva. Zobaczymy,czy pomogą nam w wyleczeniu Szachtaru z zbyt wielkich ambicji.

 

27.6.2009

Superpuchar Ukrainy

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Wietrznie, 20C

Szachtar: 7-4, remis: 11-5, Dynamo Kijów: 5-4(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Husyev, Pineda, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Diarra

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Yussuf, Barbosa, Nordtveit, Bangoura, Varpakovskis, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

05 - Valeev dostaje piłkę do nogi od Milevskiyego i urządza sobie imponujący rajd po skrzydle zakończony strzałem. Do rzutu rożnego podchodzi Carvalho. Milevskiy oddaje niecelny strzał głową.

18 - Milevskiy zgrywa głową piłkę po podaniu od Nesmachnyiego Rinconowi, a ten uderza z 30-u metrów. Piłka trafia do siatki tuż przy słupku i cieszymy się z pierwszego gola.

20 - Husyev popełnia błąd, który kończy się niecelnym strzałem Fernandinho.

25 - Po rajdzie Fernandinho podaje lepiej ustawionemu Fominowi, a ten oddaje ładne uderzenie głową na długi słupek. Rybka wybija strzał na rzut rożny.

39 - Rybka broni strzał Jadsona, ale piłka trafia pod nogi Fomina, który ma przed sobą tylko pustą bramkę i... nie trafia z 5-u metrów. Co za łamaga!

 

Idzie nam całkiem nieźle. Prowadzimy i to Szachtar musi się odsłonić.

 

Druga połowa:

 

55 - Fomin strzela niecelnie głową po crossie z prawego skrzydła.

57 - Mamy coraz więcej kłopotów z kreatywnymi napastnikami przeciwnika. Tym razem rożny po strzale Fernandinho.

63 - Kleber przejmuje podanie obrońcy i podaje Rinconowi, który uderza z pierwszej. Piłka jednak mija słupek z niewłaściwej strony. Potrójna zmiana: Angulo za Valeeva, Yussuf za Diarrę i Verpakovskis za Klebera.

65 - Angulo zszedł do środka, wyczekał sytuację i fantastycznie w tempo podał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Rincona. Ten jednak strzelił w bramkarza.

70 - Obrońca z Donicka nie potrafił celnie wykończyć wrzutki z rożnego.

79 - Verpakovskis odbiera piłkę obrońcy, mija bramkarza i nie trafia z ostrego kąta o bramki. Wielka szkoda, bo było by już po meczu.

88 - Kolejny rożny dla Szachtara i kolejny niecelny strzał.

90 - Willian podaje ze skrzydła do Fomina, a ten strzela przewrotką. Efektowność uderzenia nie szła jednak z jego skutecznością.

Doliczony czas - Dwa prostopadłe podania i Rincon zalicza asystę przy golu Verpakovskisa. Szachtar może już tylko pomarzyć o tytule. A jednak jeszcze zdołali strzelić gola! Yaroshenko dobija uderzenie Brandao. Obrońca podaje na dużą odległość do Brandao. Ten mierzy i lobuje bezradnego Rybkę. Niebywałe!

 

Daliśmy dupy w ostatnich minutach i teraz mogą być problemy.

 

Rzuty karne:

 

Do pierwszej jedenastki podchodzi Brandao, zawodnik który dał moim przeciwnikom nadzieje na zwycięstwo. Strzela, ale Rybka wyczuł jego intencje i obronił strzał. Czas ba Pinedę, jednak Pyatov też odbija strzał. Willian pewnie strzela w okienko. Rincon strzela po ziemi na ten sam słupek i mamy remis. Hubschman pewnie wykonuje rzut karny strzałem na lewy słupek Rybki. Kapitan Nesmachnyi staje na wysokości zadania i nie pozwala na straty. Fomin także wykorzystuje swoją szansę strzelając w środek po poprzeczkę. Carvalho także strzela w środek, ale po ziemi. Bramkarz się rzuca i mamy remis. Yaroshenko strzelał w środek i Rybka znów broni. Milevskiy przed szansą na prowadzenie, ale Pyatov wyczuł róg. Kravchenko bezbłędnie wykorzystuje swoją okazję. Husyev strzela i mamy kolejny raz remis. Do piłki podchodzi Chygrynskyi i udanie strzela w środek bramki. Rybka się rzucił. Verpakovskis nie mógł sobie pozwolić na nietrafienie i na szczęście piłka wpadła do bramki po odbiciu się od słupka. Kucher na wapnie i... nad bramką! Do piłki podchodzi Yussuf. Trafi wygramy, nie, to dalej w koło Macieju. Strzela i gol!

 

Szachtar 2 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Rincon(18)

0-2 Verpakovskis(90+1)

1-2 Yaroshenko(90+2)

2-2 Brandao(90+4)

 

Rzuty karne:

 

0-0 Rybka broni, strzelał Brandao

0-0 Pyatov broni, strzelał Pineda

1-0 Willian

1-1 Rincon

2-1 Hubschman

2-2 Nesmachnyi

3-2 Fomin

3-3 Carvalho

3-3 Rybka broni, strzelał Yaroshenko

3-3 Pyatov broni, strzelał Milevskiy

4-3 Kravchenko

4-4 Husyev

5-4 Chygrynskyi

5-5 Verpakovskis

5-5 Kucher pudłuje

5-6 Yussuf

Widownia: 59752

 

Sędzia: Olexandr Smolovyk

 

MoM:
Rincon
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Husyev, Pineda, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Diarra(Yussuf 63)

Valeev(Angulo 63), Carvalho

Rincon

Kleber(Verpakovskis 63), Milevskiy

 

Statystyki:

 

21 Strzały 9

11 Strzały celne 5

49% Posiadanie piłki 51%

10 Rzuty rożne 2

26 Rzuty wolne 20

20 Auty 18

10 Faule 24

10 Spalone 2

55% Celne podania 54%

40% Celne dośrodkowania 25%

45% Udane wślizgi 72%

61% Wygrane górne piłki 47%

0 Żółte kartki 6

0 Czerwone kartki 0

Szachtar nabawi się kompleksów. W ostatnich minutach zawiedli Nesmachnyi i Husyev, ale na szczęście na koniec wszystko skończyło się dobrze. Zagraliśmy słabiutko, ale mimo to udało nam się wygrać.

Odnośnik do komentarza

Kibice wybrali Carvalho zawodnikiem sezonu.

Niestety Porto sprawiło nam spore kłopoty ofertą dla Pinedy. Zarząd nie mógł odrzucić aż 15 MLN £, przez co jestem zmuszony do rozpoczęcia poszukiwań podstawowego stopera i rezerwowego lewego obrońcy(takie role spełniał Meksykańczyk) od zaraz. Zobaczymy jak to wyjdzie, bo Rusol może równie dobrze zyskać dziki tej sytuacji lepszą pozycję w zespole.

Loic Abenzoar dostał powołanie na Mistrzostwa Świata U-20.

Sprzedaliśmy ostatecznie 11830 karnetów. Widocznie nasze sukcesy mają nikły wpływ na popularność naszej drużyny.

Nasz eks zawodnik Correa trafił do HSV, dzięki czemu zyskaliśmy 1,7 MLN £, co stanowiło połowę wartości transferu z Cruz Azul.

Pacheco w Dynamie! Młody napastnik hiszpańskiej młodzieżówki, grający na co dzień w rezerwach Liverpoolu zmienił barwy klubowe za 3,2 MLN £. Trafi do nas w zimowym okienku.

W ramach inwestycji sprowadziłem do nas także Fabio z Manchesteru United. Młody lewy obrońca lub pomocnik kosztował nas 2,5 MLN £, ale wierzę, że za kilka lat Brazylijczyk z portugalskim paszportem będzie stanowił o naszej sile. Na razie 18-o latek będzie zmiennikiem Nesmachnyiego.

 

Kolejnym moim krokiem było sprowadzenie do Kijowa najlepszych młodych zawodników z całego świata. Raporty skautów były przeze mnie dogłębnie analizowane przez cały rok, a teraz z nich skorzystałem. Oto lista sprowadzonych młodzików:

 

|-------Imię:---------|-Narodowość:-|-Wiek:-|------Klub:------|-Pozycja:-|-Cena(w £):-|-Data przyjścia:-|
|-Joao Luis Coutinho:-|   Brazylia  | 17 lat|	Palmeiras	|	Br	|  50 tyś. £ |	24.8.2009	|
|-------Carlos:-------|   Brazylia  | 17 lat|	Fortaleza	|   OP PŚ  |  50 tyś. £ |	5.7.2010	 |
|---Jimmy Bermudez:---|   Kolumbia  | 21 lat|   Bucaramanga   |	DP	| 200 tyś. £ |	5.7.2010	 |
|---Mikhail Djakov:---|	Rosja	| 16 lat|	  Rubin	  |	P Ś   |  85 tyś. £ |	14.1.2011	|
|---Alexey Osipenko:--|   Białoruś  | 16 lat|   Niemen Grodno |	Br	|   1 tyś. £ |	14.1.2011	|
|---Valery Volodin:---|   Białoruś  | 16 lat|	Dynamo Mińsk |	OP Ś  |  20 tyś. £ |	14.1.2011	|
|----Alexey Fadeev:---|	Rosja	| 16 lat|  Spartak Moskwa |	O Ś   | 150 tyś. £ |	28.1.2011	|
|---Andrey Sidorov:---|	Rosja	| 15 lat| Krylia Sowietow |	P Ś   | 100 tyś. £ |	25.7.2011	|

 

9.7.2009

 

Mistrzostwa Świata U-20:

 

Niemcy 4-1 Francja

 

Abenzoar zaliczył pozytywne spotkanie mimo srogiej porażki.

Odnośnik do komentarza

Sparingi:

 

17.6.2009

CSKA Kijów 0-7 Dynamo Kijów

Gole: Milevskiy x2, Pineda x2, Carvalho x2, Shatskikh,

 

20.6.2009

Desna 0-5 Dynamo Kijów

Gole: Shatskikh x2, Rincon, Kleber, Verpakovskis,

 

24.6.2009

Hajduk 2-4 Dynamo Kijów

Gole: Milevskiy x 2, Kleber, Yakovenko,

 

30.6.2009

Dynamo Kijów 2-0 Sparta Praga

Gole: Shatskikh, Kleber,

Widownia: 4208

 

3.7.2009

Dynamo Kijów 3-1 Anderlecht

Gole: Milevskiy, Yussuf, Diakhate,

Widownia: 4409

 

Strzelcy:

 

x5 - Milevskiy,

x4 - Shatskikh,

x3 - Kleber,

x2 - Pineda, Carvalho,

x1 - Yussuf, Diakhate, Yakovenko, Verpakovskis, Rincon,

 

Po zgrupowaniu uznałem, że kilku zawodników postaram się sprzedać jeszcze teraz, w tym okienku.

Odnośnik do komentarza

Czas zacząć nowy sezon. Na inaugurację jedziemy do Charkowa zmierzyć się z tamtejszym Metalistem. Mocny zespół na początek, ale to dobrze. Trzeba zacząć od przytupu, a potem będzie z górki. Nowym etatowym kapitanem został od tego sezonu Diakhate. Jego zmiennikiem jest poprzedni głównodowodzący, czyli Nesmachnyi. Tuż przed meczem przesunąłem do pierwszego zespołu Vitaliya Fedoriva. W drugą stronę powędrowali: Verpakovskis, Shatskikh i Shovkovskyi. Nie mają większych szans na grę, a nie chcę, żeby psuli atmosfery. Dziś prócz Rusola na pewno zadebiutuje Obinna, którego do boju zamierzam wysłać po przerwie.

 

11.7.2009

Ukraińska Wyższa Liga[1/30]

Stadion Metalist, Charków:

Silny wiatr 27C

Metalist(-): 7-4, remis: 11-5, Dynamo Kijów(-): 5-4(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Dopilka, Mykhalyk, Obinna, Yakovenko, Valeev,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Po długim podaniu od Yussufa Rincon oddaje nad poprzeczką niecelny strzał głową.

05 - Nwoah próbował zaskoczyć mojego bramkarza strzałem zza pola karnego. Rybka nie musiał nawet interweniować.

10 - Kolejne niecelne uderzenie napastnika gospodarzy. Troszkę za dużo swobody w polu karnym mu zostawił Rusol.

13 - Kleber przejmuje piłkę, którą obrońca chciał wybić na aut i posyła cross w pole karne. Milevskyi nabiega na piłkę i posyła ją nad bramką po strzale głową.

19 - Angulo wrzucał miękką piłkę z wolnego do Rincona. Ten jednak po raz kolejny niecelnie strzelał z głowy.

27 - Carvalho ogrywa dwóch zawodników na skrzydle i podaje do stojącego przed bramkarzem Rincona. Ten będąc kompletnie niepilnowanym oddał fatalne uderzenie wprost w bramkarza.

30 - Kleber zza pola karnego i po interwencji bramkarza szykujemy się do rożnego.

34 - Kolejny stały fragment gry i kolejny niecelny strzał głową. Tym razem spudłował Milevskiy.

 

Brakuje werwy w naszych działaniach. Gramy troszkę apatycznie. Nie mówię nawet o grze napastników, którzy są niewidoczni podczas rozpoczynania akcji według schematów. Nie pokazują się do podań. Poprawimy ten element, a gole w końcu padną. Metalist pomijając dwie może wypracowane sytuacje jest dla nas niegroźny.

 

Druga połowa:

 

63 - Kleber ogrywa w banalny sposób obrońcę, jednak strzał mija bramkę nad poprzeczką. Obinna za Milevskiyego, Valeev za Klebera i Mykhalyk za Yussufa.

69 - Nesmachnyi posyła perfekcyjne co do centymetrów podanie na czubek nosy Obinny i ten oddaje świetny strzał przy słupku. Niestety bramkarz odbija piłkę koniuszkami palców. Jeszcze strzał Carvalho z najbliższej odległości i kolejna udana interwencja bramkarza. Piłka trafia do wypychanego Angulo, ten oddaje ją do Diarry, ten z kolei do Mykhalyka, który decyduje się na strzał z 20-u metrów... niecelny.

82 - Carvalho uderza z wolnego w spojenie poprzeczki ze słupkiem. Piłka wraca mu pod nogi, więc zagrywa ją do Rusola. Ten bez przyjęcia uderza nogą i po kolejnej świetnej interwencji bramkarza gospodarzy wykonujemy rzut rożny.

83 - Valeev nie potrafi skorzystać z dobrej pozycji. Jego główka mija bramkę.

87 - Rincon dostaje niespodziewanie piłkę w polu karnym po błędzie obrony. Strzela, rykoszet i Obinna ma okazję z zerowego kąta... spalony.

Doliczony czas - Bramkarz wyciągnął z linii strzał głową Rincona. Kolejny rożny i wyłapany przez bramkarza strzał Valeeva.

 

Metalist 0 - 0 Dynamo Kijów

 

knt. Galvina(52)

 

Widownia: 17267

 

Sędzia: Igor Yarkovyi

 

MoM:
Goryainov
(8)

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf(Mykhalyk 63)

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber(Valeev 63), Milevskiy(Obinna 63)

 

Statystyki:

 

2 Strzały 26

0 Strzały celne 11

50% Posiadanie piłki 50%

4 Rzuty rożne 8

18 Rzuty wolne 10

23 Auty 18

8 Faule 13

2 Spalone 5

55% Celne podania 66%

9% Celne dośrodkowania 45%

57% Udane wślizgi 70%

38% Wygrane górne piłki 73%

0 Żółte kartki 4

0 Czerwone kartki 0

Zaliczyliśmy lekki falstart, ale lepiej teraz, niż pod koniec sezonu. Rusol pomijając jedną odpuszczoną sytuację w pierwszej połowie zaliczył udany debiut. Obinna zdążył się wyróżnić świetnymi warunkami fizycznymi. Z tej mąki będzie chleb. Brakowało nam tylko goli. Troszkę niecelności i świetna postawa bramkarza wystarczyły, abyśmy już na początku stracili cenne dwa punkty. Drakowało może także troszkę więcej zaangażowania Diarry w ataki po skrzydle. Był to jednak dopiero jego pierwszy mecz w tym sezonie na nowej pozycji i jestem przekonany, że wraz z kolejnymi "skuma" co co chodzi.

Odnośnik do komentarza

12.7.2009

 

Superpuchar Chorwacji:

 

Dinamo 1-2 Zadar

 

Figon wędruje na ten sezon na wypożyczenie do Zakarpacia. Za jego przykładem poszedł Costil i wylądował w Dnipro. Kolejnym wypożyczonym został Lulinha który wylądował w Metaliście. Do Figona dołączyli Predko i Pinedo. Gonzalez wybrał ofertę Metalista.

 

Za 525 tyś. £Shatskikh zmienił barwy klubowe. Niedługo powinien zaliczyć debiut w Regginie. Z 30-o letnim napastnikiem rozstałem się w zgodzi. W pierwszym sezonie bardzo nam pomógł w zdobyciu mistrzostwa.

Za okrągły milion £ do Genoi przeniósł się Verpakovskis. Kolejny milion £ Dynamo zgarnie, jeżeli Łotysz w lidze strzeli 30-i goli. Jemu także należały się ode mnie życzenia powodzenia, w końcu strzelił w poprzednim sezonie kilka kluczowych dla nas goli. Chwała mu za to, ale to już koniec jego przygody z kijowskim Dynamem.

Zawodnik ostatnio grający w rezerwach, Michael opuścił nasz zespół za 500 tyś. £, oraz obietnicę połowy kasy z kolejnego transferu. Trafił do Tigers.

Diakhate zaczyna delikatnie marudzić, po tym jak odprawiłem z kwitkiem Man City.

 

15.7.2009

 

Liga Mistrzów, druga runda kwalifikacyjna, pierwszy mecz:

 

Sant Julia 0-2 Legia

 

Zespół z Andory po prostu nie mógł sprawić warszawiakom problemów. Wątpię też, żeby w rewanżu były jakieś komplikacje z awansem Polaków.

 

16.7.2008

 

Puchar UEFA, pierwsza runda kwalifikacyjna, pierwszy mecz:

 

Gi 0-3 Korona Kielce

Zagłębie Lubin 4-0 HB

 

Tylko niepoprawni marzyciele i kompletni idioci liczyli, że nasze zespoły dadzą ciała z amatorskimi zespołami z Wysp Owczych. Ważne są dla nas punkty w rankingu, więc każde zwycięstwo, choćby i z takimi kelnerami cieszy. Wątpię przecież, aby polskie drużny zanotowały równie udany rok na arenie międzynarodowej.

Odnośnik do komentarza

Ogłoszenie parafialne:

 

------------------------------------------------------

 

Kupiłem dziś FM'a 2009, ale dopóki nie będzie się w niego dało pograć bez narastającej frustracji*, dopóty będę kontynuował tego save'a. Jutro kolejne części!

 

Pozdrawiam!

 

-------------------------------------------------

 

* czytaj co najmniej kolejna łatka.

Odnośnik do komentarza

22.7.2009

Ukraińska Wyższa Liga[2/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Podmuchy 13C

Dynamo Kijów(11): 5-4(faw.), remis:, Metalurh Donieck(14):

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Abenzoar, Nordtveit, Obinna, Bangoura, Angulo,

Pierwsza połowa:

 

16 - Po rykoszecie piłka trafia do ustawionego na lewym skrzydle przeciwnika, a ten oddaje wyjątkowo niecelny strzał z pierwszej.

20 - Yussuf nieodpowiedzialnie traci piłkę i przed Rybką stanął napastnik gości. Tylko świetna interwencja mojego bramkarza ratuje nas przed stratą bramki.

28 - Scena z futbolowych jaj. Bramkarz gości musi interweniować za polem karnym. Z pierwszej podaje nogą do jednego ze stoperów, lecz nagle wyrasta Kleber i podanie odbija się od nogi Brazylijczyka i po długim locie trafia do siatki!

Doliczony czas - Milevskyi podaje przerzucając piłkę nad obrońcami do Rincona. Ten skutecznie lobuje bramkarza i prowadzimy już 2-0!

 

Wykorzystaliśmy swoje szanse. Tylko tyle mogę powiedzieć na temat pierwszej połowy.

 

Druga połowa:

 

46 - Diakhate rozpoczyna akcję długim podanie. Piłkę głową zgrywa Rincon do Milevskiyego, a ten nie daje szans bramkarzowi.

49 - Napastnik gości marnuje świetne prostopadłe podanie.

65 - Abenzoar za Diarrę i Nordtveit za Yussufa.

76 - Obinna wchodzi za Milevskiyego.

77 - Obinna zgrał piłkę Kleberowi przed pole karne, a ten pokonał bramkarza strzałem w okienko.

Doliczony czas - Valeev zostaje zahaczony przez obrońcę w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny. Rincon podchodzi do piłki i bez problemów strzela gola.

 

Dynamo Kijów 5 - 0 Metalurh Donieck

 

1-0 Kleber(28)

2-0 Rincon(45+1)

3-0 Milevskiy(46)

4-0 Kleber(77)

czw. krt.
Danylovkyi druga żółta(82)

5-0 Rincon karny(90+3)

 

Widownia: 13204

 

Sędzia: Vitaly Godulyan

 

MoM:
Rincon
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra(Abenzoar 65), Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf(Nordtveit 65)

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy(Obinna 76)

 

Statystyki:

 

11 Strzały 6

7 Strzały celne 1

45% Posiadanie piłki 55%

2 Rzuty rożne 3

22 Rzuty wolne 18

22 Auty 13

12 Faule 19

6 Spalone 4

65% Celne podania 70%

31% Celne dośrodkowania 7%

77% Udane wślizgi 62%

68% Wygrane górne piłki 38%

2 Żółte kartki 7

0 Czerwone kartki 1

 

Dziś byliśmy zabujczo skuteczni. Życzył bym sobie takiej gry zawsze.

 

Liga Mistrzów, pierwsza faza kwalifikacyjna, rewanż:

 

Legia (4)2-0(0) Sant Julia

 

Legia pewnie wygrała drugi mecz nie dając przeciwnikowi najmniejszych szans.

Odnośnik do komentarza

Spotkanie na szczycie. Wygramy, to zniwelujemy straty punktowe z pierwszego meczu. Przegramy, to musimy dalej wygrywać ze wszystkimi.

 

25.7.2009

Ukraińska Wyższa Liga[3/30]

Stadion RSC Olymiyskyi, Donieck

Mżawka 33C

Szachtar(1):6-4(faw.), remis:2-1, Dynamo Kijów(3):13-8.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Abenzoar, Nordtveit, Obinna, Bangoura, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

04 - Jadnos posłał Fominowi podanie pomiędzy moich obrońców, na szczęście napastnik zmarnował tą świetną okazję.

06 - Ilsinho podaje za obrońców do Williana, a ten mija Rybkę i pakuje piłkę do siatki.

07 - Nadzialiśmy się na kontrę i Fomin strzela na 2-0. Podawał prostopadle piętką Fernandinho, a Rybka znów dał się "obejść".

12 - Valeev posyła dośrodkowanie na długi słupek. Kleber nie potrafił jednak oddać celnego strzału.

26 - Po rzucie rożnym Kucher oddaje minimalnie niecelny strzał głową.

27 - Kolejne prostopadłe podanie od Jadsona i możemy się cieszyć, że na szczęście Fomin strzelił niecelnie.

28 - Moi stoperzy grają bardzo nieodpowiedzialnie. Tym razem podawał Willian, a Rybka na szczęście obronił strzał Fomina.

29 - Valeev podaje krótko do Milevskiyego, a ten oddaje mocny strzał. Rykoszet i piłka spada pod nogi Carvalho. Ten oddaje strzał w kierunku krótkiego słupka i piłka kończy swój lot w bocznej siatce.

42 - Carvalho strzela bezpośrednio z rzutu rożnego. Minimalnie niecelnie.

Doliczony czas - Nesmachnyi z dystansu i po interwencji bramkarza mamy rzut rożny.

 

Jesteśmy słabsi w tym meczu. Najgorsze jest jednak to, że musimy teraz zająć się odrabianiem strat.

 

Druga połowa:

 

46 - Ilsinho oddaje fatalny strzał ze skrzydła.

47 - Kleber strzela bramkę będąc na spalonym. Podawał Rincon.

52 - Rybka przedłuża nasze nadzieje przenosząc nad poprzeczką strzał Fernandinho. Szachtar przeprowadził ciekawą kontrę.

61 - Carvalho podaje na głowę Milevskiyemu, ale ten uderza niecelnie.

63 - Zmiany: Angulo za Yussufa. Zmienia się pozycjami z Diarrą. Bangoura za Rincona i Obinna za Klebera.

68 - Strzał zza pola karnego przechodzi nad naszą bramką.

72 - Rusol dostaje czerwień za skoszenie wychodzącego "sam, na sam" Fomina po prostopadłym podaniu od Fernandinho. To chyba koniec marzeń o remisie.

78 - Według sędziego Diakhate faulował w polu karnym podczas rożnego. Na wapno piłkę kładzie Srna i 3-0.

82 - Obinna strzela niecelnie zza pola karnego.

 

Szachtar 3 - 0 Dynamo Kijów

1-0 Willian(6)

2-0 Fomin(7)

czw. krt.
Rusol(71)

3-0 Srna karny(79)

 

Widownia: 31822

 

Sędzia: Vitaly Godulyan

 

MoM:
Srna
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol(czw. krt. 72), Diakhate(K), Nesmachnyi

Yussuf(Angulo 63)

Valeev, Carvalho

Rincon(Bangoura 63)

Kleber(Obinna 63), Milevskiy

 

Statystyki:

 

16 Strzały 10

7 Strzały celne 1

51% Posiadanie piłki 49%

15 Rzuty rożne 5

19 Rzuty wolne 17

18 Auty 20

10 Faule 16

7 Spalone 4

65% Celne podania 62%

11% Celne dośrodkowania 18%

64% Udane wślizgi 68%

52% Wygrane górne piłki 55%

2 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 1

Ch***** z grzybnią. Zagraliśmy kompromitująco słabo. Najgorsze jest to, że nie potrafiliśmy się otrząsnąć po fatalnym początku spotkania. Szkoda, bo niepotrzebnie narobiliśmy sobie "zaległości" już na początku sezonu.

Mimo tego spotkania Rincon zdobył nagrodę dla piłkarza tygodnia.

Odnośnik do komentarza

29.7.2009

 

Liga Mistrzów, druga runda kwalifikacyjna, pierwszy mecz:

 

Dinamo Tibilisi 1-2 Legia

 

Legia po teoretycznym przejściu Gruzinów będzie musiała się zmierzyć z PSG.

My zagramy o Ligę Mistrzów ze zwycięzcą pary Żylina-St. Gallen.

Innymi słowy polskie drużyny znów mają pecha.

 

30.7.2009

 

Puchar UEFA, pierwsza runda kwalifikacyjna, rewanż:

 

HB (0)0-3(7) Zagłębie Lubin

Korona Kielce (7)4-0(0) GI

 

Po cieniutkich sparing partnerach nasi reprezentanci dostali już troszkę lepszych rywali.

Korona zagra z Ujpestem, a Zagłębie z Heerenveen.

Odnośnik do komentarza

1.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[4/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Sucho 26C

Dynamo Kijów(9):1-6(faw.), remis: 5-1, Tawria(7): 10-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Fedoriv, Diakhate(K), Fabio

Yussuf

Valeev, Barbosa

Carvalho

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Nasmachnyi, Abenzoar, Nordtveit, Kleber, Yakovenko, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

11 - Strzał Carvalho zmienia lot po otarciu się o obrońcę Tawrii i mamy rzut rożny.

12 - Obinna próbował głową, niestety niecelnie.

13 - Napastnik przeciwnika dostał przypadkową piłkę, jednak nie potrafił wykorzystać tej okazji i oddał anemiczny strzał.

15 - Obinna strzelał z 45-u metrów po rzucie wolnym. Pomylił się minimalnie.

24 - Rybka nie ma problemów ze strzałem z dystansu.

44 - Strzał Yussufa z 30-u metrów sprawia nie lada kłopot bramkarzowi. Ostatecznie jednak udaje mu się go wybronić.

Doliczony czas - Milevskiy strzela nad poprzeczką z większej odległości.

 

Trochę niemrawo nam idzie.

 

Druga połowa:

 

58 - Carvalho do wycofującego się Obinny, a ten do idealnie wyczuwającego intencje Nigeryjczyka Milevskiyego. Ukrainiec dostał piłkę będąc już przed bramkarzem i nie zmarnował szansy.

62 - Yakovenko wchodzi za poobijanego Carvalho. Chwilkę później jeden z przeciwników dostaje czerwień za kopnięcie w głowę Diarry.

69 - Nesmachnyi za Barbosę.

82 - Nordtveit za zmęczonego debiutanta Fedoriva.

83 - Rybka popełnia karygodny błąd podając do napastnika, a ten nie ma skrupułów i go pokonuje.

Doliczony czas - Fabio zamienia wolny na rożny. Obinna dostaje piłkę i strzela nad bramką.

 

Dynamo Kijów 1 - 1 Tawria

 

1-0 Milevskiy(58)

czw. krt.
Konyushenko(62)

1-1 Bondarev(83)

 

Widownia: 11862

 

Sędzia: Igor Yarkovyi

 

MoM:
Bondarev
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Fedoriv(Nordtveit 82), Diakhate(K), Fabio

Yussuf

Valeev, Barbosa(Nasmachnyi(69)

Carvalho(Yakovenko 62)

Obinna, Milevskiy

 

Statystyki:

 

19 Strzały 5

7 Strzały celne 2

46% Posiadanie piłki 54%

4 Rzuty rożne 2

15 Rzuty wolne 16

18 Auty 17

11 Faule 13

5 Spalone 2

70% Celne podania 66%

28% Celne dośrodkowania 0%

57% Udane wślizgi 75%

58% Wygrane górne piłki 56%

1 Żółte kartki 4

0 Czerwone kartki 1

 

Zupełnie nie rozumiem, co się z nami dzieje. Gramy jakoś... inaczej. Specjalnie przed sezonem delikatnie pozmieniałem taktykę, żeby przeciwnicy nie zdołali nas rozpracować. Może to powód sporego przewietrzenia kadry? Błąd Rybki i nieskuteczność napastników kosztowały nas stratę kolejnych punktów. Czemu nie potrafiliśmy wygrać z osłabionym brakiem jednego zawodnika cieniutkim zespołem? Czyżby brak zaangażowania? Muszę coś z tym zrobić, bo tak grając mistrzostwa nie obronimy, a Szachtar punktów jeszcze nie stracił. Dzieli nas aż 7-ęć punktów różnicy, czyli jest fatalnie. Z drugiej strony, może to spowoduje u naszego głównego przeciwnika rozluźnienie?

Odnośnik do komentarza

Kilku przedstawicieli starszego pokolenia w sztabie szkoleniowym uznało, że po sezonie udadzą się na emeryturkę. Ja postanowiłem, że zwolnię ich już teraz i sprowadzę w ich miejsce młodsze modele.

Dzięki temu zamieniłem trenera Josefa Sabo na sprowadzonego z FK Moskwa Andriya Bala. Poza nim nastąpiła wymiana dwóch fizjoterapeutów. Może młodsi specjaliści mają metody bardziej "na czasie", niż aspiryna i przykładanie lodu.

Jeszcze jednym zwolnionym z obowiązującego kontraktu został trener juniorów Khmelnytskyi, za którego do Kijowa trafił z FK Charków Andriy Annenkov.

Metalurh Zaporoże wyciągnął ode mnie mojego najlepszego trenera - Ovchinnikova, któremu zaproponował stanowisko managera.

 

2.8.2009

 

Superpuchar Turcji:

 

Fenerbahce 1-0 G. Birligi

 

Z Dynamem pożegnało się też kilku zupełnie niepotrzebnych piłkarzy z drugiego zespołu. Chodzi o eks-reprezentanta Rumunii Biberiu Ghioane, który za 200 tyś. £ trafił do Chimiki, oraz nierokujący nadziei na przyszłość Lysenko. Rubin zapłacił za niego 35 tyś. £.

 

5.8.2009

 

Liga Mistrzów, druga runda kwalifikacyjna, rewanż:

 

Legia (6)4-0(1) Dinamo Tibilisi

Szachtar (8)6-0(0) FK Tirana

 

Faworyci wygrali dużą różnicą bramek i zasłużenie przechodzą do kolejnej rundy.

Mój zespół zmierzy się z St. Gallen.

 

Zgłoszeni zawodnicy:

Bramkarze: Rybka, Revishvili, Shovkovskyi,

Obrońcy: Nesmachnyi, Rusol, Diakhate, Gavrancic, Fabio, Angulo, Diarra, Nordtveit, Abenzoar, Dopilka, Fedoriv, Mykhalyk,

Pomocnicy: Yussuf, Valeev, Carvalho, Bangoura, Rincon, Barbosa, Yakovenko,

Napastnicy: Milevskiy, Kleber,

 

Zgłosiłem 24-ech zawodników. W kolejnej rundzie - bo nie widzę innego wyjścia, jak wejście do grupy - zgłoszę Obinnę.

Odnośnik do komentarza

8.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[5/30]

Stadion Illichivets, Mariupol

Wietrznie, mokro 24C

Illiczywiec(12): 9-2, remis: 13-5, Dynamo Kijów(9): 1-2(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Fabio

Yussuf

Bangoura, Valeev

Carvalho

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Abenzoar, Nordtveit, Kleber, Yakovenko, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

12 - Rybka bez problemów wyłapuje strzał z dystansu.

17 - Carvalho dostaje podanie piętką od Milevskiyego. Strzela i mamy rzut rożny.

18 - Zablokowany strzał Yussufa zza pola karnego.

19 - Valeev schodzi do środka i prostopadle podaje do Milevskiyego. Ten niestety posyła piłkę nad bramką.

33 - Krótkie zagranie Carvalho i Milevskiy znów przenosi piłkę nad poprzeczką.

Doliczony czas - Bramkarz gospodarzy bezproblemowo radzi sobie z bezpośrednim strzałem Carvalho z rzutu rożnego.

 

Gramy bez przekonania. Niby stwarzamy sytuacje, ale brakuje wykończenia.

 

Druga połowa:

 

60 - Valeev posyła piłkę z rożnego do Obinny. Ten przyjmuje ją na klatkę piersiową i zgrywa do Diakhate. Ten strzela na długi słupek gdzie z linii wybija ją zawodnik asekurujący bramkarza. Jeszcze jeden strzał Diakhate i piłka wychodzi po rykoszecie w aut.

64 - Niecelna główka Milevskiyego. Fedoriv za Fabio, Angulo za Bangourę i Kleber za Obinnę.

80 - Kleber dostaje świetne podanie ze skrzydła od Milevskiyego, jednak w prostej sytuacji posyła piłkę nad bramką.

85 - Kitsuta fauluje Angulo a linii pola karnego. W tej spornej sytuacji sędzia dyktuje rzut karny. Może powinien być tylko wolny? Carvalho przed szansą i... w kolejnej minucie jest upragnione 1-0.

89 - Nasz kontratak. Milevskiy do Carvalho. Ten mija pomocnika i dostrzega wyrwę w szeregach obrony. Posyła tam piłkę Kleberowi, a ten strzela z 30-u metrów pięknym rogalem. Bramkarz bez szans.

 

Illiczywiec 0 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Carvalho karny(86)

0-2 Kleber(89)

 

Widownia: 12586

 

Sędzia: Igor Podushkin

 

MoM:
Carvalho
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Rusol, Diakhate(K), Fabio(Fedoriv 64)

Yussuf

Bangoura(Angulo 64), Valeev

Carvalho

Obinna(Kleber 64), Milevskiy

 

Statystyki:

 

2 Strzały 18

1 Strzały celne 5

43% Posiadanie piłki 57%

0 Rzuty rożne 9

20 Rzuty wolne 12

9 Auty 23

11 Faule 15

2 Spalone 5

54% Celne podania 75%

0% Celne dośrodkowania 20%

78% Udane wślizgi 83%

47% Wygrane górne piłki 60%

3 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

 

Nareszcie bez straty punktów. Jednak znów była nerwówka do końca.

Szachtar remisuje bezbramkowo, więc dzieli nas już tylko(albo w dalszym ciągu aż) 5-ć punktów.

Odnośnik do komentarza

petemitchell: Dziękuję. Miło, że ktoś zwrócił na to uwagę. Staram się prowadzić moje opowiadanie schludnie. A co do sezonu, to ten rozpoczął się fatalnie, ale będę walczył.

 

--------------------------------------------------------------

 

Znów FM spartolił zakłady. Nie mniej jednak mnie to teraz nie obchodzi. Bardziej interesuje mnie to, ażeby zapewnić sobie awans już w spotkaniu na wyjeździe. Troszkę utrudni mi sprawę to, że Diarra i Diakhate muszę odcierpieć kary zawieszenia.

 

12.8.2009

Liga Mistrzów, trzecia faza kwalifikacyjna, pierwszy mecz,

Stadion Espenmoos, St. Gallen

Mokro 20C

St. Gallen: 9-4, remis: 9-4, Dynamo Kijów: Evens(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Valeev, Barbosa

Yakovenko

Carvalho, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Fedoriv, Dopilka, Bangoura, Kleber, Fabio, Rincon,

 

Pierwsza połowa:

 

15 - Milevskiy dostaje idealne dośrodkowanie z rożnego od Barbosy i głową strzela gola na 1-0.

24 - Nordtveit daje się "zakręcić" napastnikowi gospodarzy, ale ten jednak marnuje wyborną okazję na remis.

25 - Rybka wyłapuje niegroźny strzał głową przeciwnika.

26 - Kardynalny błąd obrońców i Carvalho staje przed szansą na gola. Próbuje lobować bramkarza, a ten z najwyższym trudem wybija uderzenie na rzut rożny.

27 - Znów Barbosa podaje do Milevskiyego, jednak tym razem piłka ląduje tylko w bocznej siatce.

28 - Rozgrywający St. Gallen posyła piłkę na skrzydło. Tam obiegający Angulo przeciwnik posyła idealną piłkę na głowę napastnika i mamy remis.

36 - Trzeci rożny wykonywany przez Barbosę i znów wariant z Milevskiym. Dzięki temu schematowi pada dla nas gol numer dwa.

40 - Kontra przeciwnika i Rybka do spółki z Rusolem radzą sobie ze strzałem osamotnionego napastnika.

41 - Szybka "klepka" wprowadza ogromne zamieszanie w szeregach defensywy gospodarzy. Yussuf posyła prostopadłe podanie do Carvalho, a ten próbuje podcinki. Bramkarz radzi sobie z jego strzałem "na raty".

45 - Valeev nie może kontynuować gry. Z ławki podnosi się Bangoura.

Doliczony czas - Friedli znów popisuje się sztuczką techniczną i mija Rusola. Strzela po ziemi i Rybka po raz drugi jest zmuszony do wyciągania piłki z bramki.

 

Po pierwszej połowie pozytywne wrażenia. Gole straciliśmy po indywidualnych błędach. Ładnie stałe fragmenty dziś wychodzą Barbosie.

 

Druga połowa:

 

50 - Milevskiy po odebraniu piłki obrońcy rusza w rajd zakończony strzałem. Rykoszet i piłka znajduje się pod nogami zaskoczonego Yakovenki. Ten oddaje strzał, jednak bramkarz zdołał go wypiąstkować przed siebie.

64 - Fabio za Barbosę i Rincon za Yakovenkę.

80 - Sędzia liniowy nie podnosi chorągiewki i Rybka w efekcie ratuje nas przed stratą gola. Strzelał Friedli.

85 - Rincon zgrywa głową piłkę wybiegającemu za stoperów Carvalho. Ten stara się strzelić technicznie po ziemi na długi słupek, ale niestety nieznacznie się myli.

Doliczony czas - Milevskiy strzelał z wolnego, jednak niecelnie. Chwilę później w pole karne z piłką wpadł Angulo i oddał strzał w boczną siatkę.

 

St. Gallen 2 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Milevskiy(15)

1-1 Friedli(28)

1-2 Milevskiy(36)

2-2 Friedeli(45+1)

 

Widownia: 11211

 

Sędzia: Iwan Bobek

 

MoM:
Milevskiy
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Angulo, Rusol, Nordtveit, Nesmachnyi

Yussuf

Valeev(Bangoura 45), Barbosa(Fabio 64)

Yakovenko(Rincon 64)

Carvalho, Milevskiy

 

Statystyki:

 

8 Strzały 15

5 Strzały celne 5

52% Posiadanie piłki 48%

7 Rzuty rożne 4

18 Rzuty wolne 17

18 Auty 16

14 Faule 15

3 Spalone 3

61% Celne podania 70%

28% Celne dośrodkowania 22%

77% Udane wślizgi 84%

45% Wygrane górne piłki 69%

2 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 0

 

Martwi mnie troszkę kolejny remis, ale awansu raczej jestem pewien. Chyba wiem co jest naszym problemem. Obrońcy grają troszkę za szeroko, więc postaram się to skorygować.

Bardzo zasmuciła mnie informacja o stanie Valeeva. Młody piłkarz, który z meczu na mecz znaczył dla nas coraz więcej wypadł ze składu na jeden, dwa miesiące. Mam nadzieję, że po kontuzji wróci do formy szybciej niż Bangoura, który po dziś dzień nie może się pozbierać.

 

Legia 2-0 PSG

Szachtar 3-0 FC Bruksela

 

Legia nie przestaje zaskakiwać. Teraz Francuzi będą przed ciężkim wyzwaniem w rewanżu.

Odnośnik do komentarza

13.8.2009

 

Puchar UEFA, druga runda kwalifikacyjna, pierwszy mecz:

 

Heerenveen 1-2 Zagłębie Lubin

Koszyce 1-1 Dnipro

Ujpest 2-2 Korona Kielce

 

Zagłębie "fuksiarsko" zwycięża oddając w meczu tylko dwa strzały. Cały mecz się bronili i po dwóch kontratakach potrafili upokorzyć faworytów.

Korona za to bardzo pechowo remisuje tracąc dwa gole w doliczonym czasie. Bilans szczęścia chyba więc wychodzi na zero.

 

15.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[6/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Wietrznie, mokro 13C

Dynamo Kijów(8):4-5(faw.), remis: 2-1, Czornomoriec(2): 3-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Nordtveit, Rusol, Nesmachnyi

Mykhalyk

Bangoura, Barbosa

Carvalho

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Diakhate, Abenzoar, Rincon, Kleber, Yakovenko, Angulo,

 

Pierwsza połowa:

 

08 - Mykhalyk podaje prostopadle do Carvalho, a ten zza linii pola karnego strzela w bramkarza.

15 - Diarra za daleko "wypuszcza" sobie piłkę i w efekcie ją traci. Na nasze szczęście strzał po dośrodkowaniu był marnej jakości.

18 - Nordtveit posyła długą piłkę za obrońców, którzy w wyniku niedogadania się z bramkarzem pozwalają do niej dojść Obinnie. Ten decyduje się na loba i chwilkę później cieszy się z inauguracyjnego, dziewiczego trafienia w barwach Dynama. Śliczny gol.

35 - Obinna odbiera piłkę wślizgiem obrońcy i po szybkim podniesieniu się na nogi oddaje mocny strzał. Piłka zmienia lot po otarciu się o jednego z gości i trafia pod nogi Milevskiyego. Ten uderza bez wahania z zerowego konta i 2-0! Kolejna brawurowa akcja.

45 - Niecelny strzał moich przeciwników z dystansu.

 

Obinna jest dziś wyjątkowo widoczny. Często schodzi do pomocy i pomaga w rozegraniu akcji. Chyba podziałało na niego ostrzeżenie w postaci nie wpisania go na listę zgłoszonych do pucharów. Yakovenko zmienia pokiereszowanego Barbosę.

 

Druga połowa:

 

48 - Rusol popisuje się idiotycznym zagraniem i tylko dzięki genialnej interwencji Rybki nie tracimy bramki.

50 - Milevskiy oddaje niecelny strzał zza pola karnego.

63 - Napastnik gości zdołał oddać strzał mimo asysty Nordtveita, jednak takie uderzenie nie mogło zagrozić naszej bramce.

64 - Kleber i Angulo zmieniają Milevskiyego i Bangourę.

66 - Carvalho oddaje strzał z 30-u metrów i bramkarz z trudem go "paruje" na bok.

67 - Rybka broni strzał z najbliższej odległości po wyrzucie z autu. Goście mają rzut rożny.

74 - Rybka szybszy od napastnika. Gdyby nie zdecydował się do wyjścia z bramki mogłoby być groźnie. Chwilkę później Kleber strzela nad bramką w niezbyt dobrej pozycji, mógł to komuś odegrać.

76 - Mello wycofując się zrobił miejsce Fernandezowi, a ten nie zmarnował prostopadłego podania.

78 - Kleber odgrywa piłkę do Carvalho, ten mu ją oddaje, a Brazylijczyk posyła mocne zagranie w kierunku Obinny. Ten wyciąga się tak mocno jak tylko potrafi i szczupakiem kieruje piłkę do siatki.

79 - Donets dostaje drugą żółtą kartkę za dyskusje z sędzią.

83 - Carvalho posyła miękkie prostopadłe podanie do Klebera. Ten na pierwszy kontakt mija obrońcę przerzutem piłki i strzela z woleja. Śliczny gol!

88 - Angulo poniosła fantazja. Po "okiwaniu" dwóch rywali oddał strzał z 35-u metrów, niestety niecelny.

 

Dynamo Kijów - Czornomoriec

 

1-0 Obinna(18)

2-0 Milevskiy(35)

2-1 Fernandez(76)

3-1 Obinna(78)

czw. krt.
Donets druga żółta(79)

4-1 Kleber(83)

 

Widownia: 16558

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM:
Obinna
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Nordtveit, Rusol, Nesmachnyi

Mykhalyk

Bangoura(Angulo 64), Barbosa(Yakovenko 45)

Carvalho

Obinna, Milevskiy(Kleber 64)

 

Statystyki:

 

15 Strzały 8

7 Strzały celne 2

49% Posiadanie piłki 51%

2 Rzuty rożne 2

22 Rzuty wolne 13

20 Auty 18

11 Faule 18

2 Spalone 4

64% Celne podania 60%

21% Celne dośrodkowania 16%

80% Udane wślizgi 82%

64% Wygrane górne piłki 43%

1 Żółte kartki 5

0 Czerwone kartki 1

Pierwszą połowę zagraliśmy dobrze. W drugiej zaprezentowaliśmy się jeszcze lepiej. Obinna zagrał rewelacyjny mecz.

Odnośnik do komentarza

Obinna został wybrany piłkarzem tygodnia. Cieszy mnie to, ponieważ akurat ten zawodnik został do Dynama sprowadzony wraz z wielkimi oczekiwaniami. Ma mi pomóc w znalezieniu lekarstwa na częsty brak skuteczności u napastników. Niech ta nagroda stanowi dla niego przysłowiowego kopa w dupsko na rozpęd.

 

Gavrancić trafił do Rody JC za 400 tyś. £. Zdecydowałem się na sprzedaż Serba, ponieważ w tym sezonie wolę dawać szanse młodszym zawodnikom, a to była ostatnia okazja, żeby na nim zarobić.

 

Skoro udało nam się w końcu przezwyciężyć kryzys formy, mogłem się skupić na innych rzeczach. Jeszcze raz przeanalizowałem raporty moich skautów i na ich podstawie "zaklepałem" kilku młodych piłkarzy:

 

Trafił do nas stoper urugwajskiego Nacionalu, Fabian Gonzalez na zasadzie wolnego transferu. 20-o latek opisany mi jako zawodnik z potencjałem pozwalającym na lepszą grę od Diakhate. Nie wahałem się ani chwili. Z pośród tłumu innych zawodników wyróżniają go imponujące warunki fizyczne, oraz prawie perfekcyjna znajomość niuansów wykonywania rzutów rożnych. Ten piłkarz już teraz ma szanse na rolę pierwszego rezerwowego.

 

Kolejnym zawodnikiem, który trafił do nas już teraz został Aleksandr Kroonstrom. 18-o letni Estończyk również trafił do nas za darmo z Flory. Młody prawoskrzydłowy trafił do drugiego zespołu.

 

Po wygaśnięciu kontraktu ze swoim klubem(Puma) trafi do nas także James Foster. Stoper rodem z Vanutau ma dopiero 15-e lat. Trafi do nas 20.9.2011. Zobaczymy, czy ten egzotyczny młodzik ma taki talent na jaki "wycenili" go moi szperacze.

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Niedługo(zapewne przed zamknięciem okienka) znów uraczę was tabelką z młodymi zawodnikami. Moi skauci na prawdę się popisali i poznajdywali kilka ciekawych perełek. A za chwilkę(taką jaką trzeba na kolacyjkę) kolejny meczyk. :P

Odnośnik do komentarza

22.8.2009

Ukraińska Wyższa Liga[7/30]

Stadion Cental stadium, Zaporoże

Wietrznie, 16C

Metalurh Zaporoże(6)4-1, remis: 5-2, Dynamo Kijów(8):4-7(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate, Rusol, Nesmachnyi

Mykhalyk

Bangoura, Carvalho

Rincon

Obinna, Milevskiy

 

Rezerwa:

 

Revishvili(Br), Dopilka, Fedoriv, Yussuf, Kleber, Yakovenko, Barbosa,

 

Pierwsza połowa:

 

04 - Spotkanie zaczęło się dla nas fatalnie. Prostopadłe podanie przedostało się do napastnika, a ten strzelił gola ładując piłkę tuż obok słupka.

17 - Diakhate nie utrzymał pozycji i podanie-przerzut pozwoliło Kabanovi na oddanie drugiego skutecznego strzału.

27 - Kolejny błąd moich obrońców i Ivanov lobuje bezradnego Rybkę.

39 - Obinna oddaje niecelny strzał po wrzutce Bangoury.

40 - Kolejna akcja gospodarzy, ale tym razem strzał kończy w bocznej siatce.

41 - Milevskiy "wypuszczony" przez Obinnę i tylko rzut rożny.

42 - Strzał Obinny w ścisku w polu karnym i po raz kolejny tylko korner.

 

Trzy strzały i kaplica. Mimo szybkiej mojej reakcji nic do końca połowy nie wskóraliśmy. Dopilka zmienia fatalnie dysponowanego Diakhate.

 

Druga połowa:

 

51 - Milevskiy niecelnie głową po wrzutce Diarry.

55 - Obinna strzela gola po wolnym wykonywanym przez Carvalho. Sędzia jednak dopatrzył się faulu.

64 - Yussuf za Mykhalyka i Kleber za Obinnę.

65 - Carvalho w bramkarza z ostrego kąta.

80 - Desperacka próba Diarry na złapanie kontaktu... za wysoko.

87 - Chyba za późno, ale Rincon strzela technicznie po podaniu z boku od Milevskiyego.

 

Metalurh Zaporoże 3 - 1 Dynamo Kijów

1-0 Kabanov(4)

2-0 Kabanov(17)

3-0 Ivanov(27)

3-1 Rincon(87)

 

Widownia: 11906

 

Sędzia: Andriy Shandor

 

MoM:
Kabanov
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Diarra, Diakhate(Dopilka 45), Rusol, Nesmachnyi

Mykhalyk(Yussuf 64)

Bangoura, Carvalho

Rincon

Obinna(Kleber 64), Milevskiy

 

Statystyki:

 

4 Strzały 16

3 Strzały celne 6

50% Posiadanie piłki 50%

0 Rzuty rożne 6

28 Rzuty wolne 15

15 Auty 25

12 Faule 21

3 Spalone 7

60% Celne podania 68%

0% Celne dośrodkowania 35%

54% Udane wślizgi 84%

53% Wygrane górne piłki 54%

0 Żółte kartki 4

0 Czerwone kartki 0

 

Najgorsze spotkanie jakie rozegrało Dynamo za mojej kadencji. Brak umiejętności radzenia sobie z takimi sytuacjami aż nad to widoczny. Metalurh miał wielkie szczęście. Chyba powoli dociera do mnie, że naszym problemem w tym sezonie nie jest taktyka, brak zgrania, czy Bóg wie jeszcze co, tylko kapitan, który chce odejść do innej ligi. Diakhate zagrał po raz kolejny jak kiep.

Szachtar ma nad nami 8-em punktów przewagi, a zarząd powoli się niecierpliwi.

Na domiar złego Milevskiy - nasz najlepszy napastnik w tym sezonie - odpocznie sobie do trzech tygodni od piłki.

Jak to powiedział pan prezes: "Jesteśmy w dupie, a jak my jesteśmy w dupie, to ty k**** też". Jaśniej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...