Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam tak temat o demku FM'a 2009 i powolutku tracę chęć kontynuowania save'a. Może ktoś ma jakiś argument, który mnie odwiedzie od przerzucenia się na truskawki?

 

---------------------------------------------------------------------

 

Tabelka Grupy H

 

13.12.2008

Puchar Ukrainy, Ćwierćfinał, Rewanż.

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Mżawka 22C

Dynamo Kijów: 1-6(faw.), remis: 5-1, Czornomoriec: 10-1.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Gavrancic, Pineda, Nesmachnyi

Mykhalyk

Angulo, Barbosa

Aliev

Milevskiy, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Diakhate, Husyev, Yussuf, Valeev, Carvalho, Kleber,

 

Pierwsza połowa:

 

01 - Mykhalyk z głębi pola do Milevskiyego, a ten wystawia piłkę Verpakovskisowi. Ten uderza z pierwszej i w dwumeczu mamy remis. Świetny początek.

07 - Aliev wyjątkowo niecelnie ze sporego dystansu.

29 - Aliev uderzył w mur z wolnego, a piłka trafiła pod nogi Angulo. Ten niestety trafił w bramkarza.

37 - Angulo zszedł do środka i posłał prostopadle na dobieg do wychodzącego w tempo Łotysza. Ten zorientował się w sytuacji i efektownym lobem strzelił drugiego gola. 10-y gol w sezonie.

41 - Barbosa zdołał się przedrzeć na skrzydle i nieźle dośrodkować w pole karne. Tam jednak bramkarz gości miał więcej szczęścia, niż umiejętności i wybronił trzy uderzenia. Najpierw Milevskiyego, potem Verpakovskisa, a na koniec Alieva.

44 - Milevskiy posłał identyczne podanie jak przy pierwszym golu, jednak tym razem bramkarz był lepszy od Łotysza.

 

Nieźle, ale obawiam się, że popadając w świński zachwyt nad samymi sobą, damy dupy w drugiej połowie.

 

Druga połowa:

64 - Brak zainteresowania zespołu do jakiegokolwiek ataku przypomniał mi o możliwości wykonania zmian. Yussuf, Diakhate i Husyev, zmieniają: Angulo, Mykhalyka i Nesmachneyiego.

76 - Husyev wyrzuca z autu piłkę pod nogi Verpakovskisa. Ten mija "rowerkiem" obrońcę i podaje do zapierającego się w polu karnym Barbosy. Ten strzela z woleja i 3-0!

80 - Błąd w ustawieniu mojej obrony skończył się golem Mello. I teraz zacznie się nerwówka.

83 - Rzut rożny mógł się skończyć hat-trikiem mojego napastnika, niestety jego główkę wybił jeden z obrońców już z linii bramkowej.

84 - Nasz kontratak i niesamowite szczęście gości. strzał Verpakovskisa przeszedł gardę bramkarza i już miał go dla formalności wbić Aliev, gdy został zatrzymany(według mnie nieprzepisowo) przez obrońcę, który potem wybił turlającą się do siatki piłkę. Sędzia jednak nie zauważył faulu.

86 - Bogu dzięki napastnik gości myli się w sytuacji "sam, na sam".

90 - Napastnik gości na spalonym... nie! sędzia puszcza grę i Rybka bez szans na obronę. Co za ku**** z tego sędziego. Taaaaki wałek! Natychmiast każę każdemu atakować, jak by od tego zależało życie jego rodziny.

Doliczony czas - Moi chłopcy to twardziele. Nie ma czasu na lament. Verpakovskis rozpoczyna podaniem na skrzydło. Tu Dopilka z Husyevem mijają przeciwnika i podają do Nigeryjczyka. Ten klasowo przedłuża podanie do Milevskiyego, a ten po raz trzeci świetnie "obsługuje" wychodzącego idealnie Verpakovskisa. Ten ma już przed sobą tylko i wyłącznie bramkarza i efektownie "podcina" piłeczkę, która ląduje w siatce. Euforia!

 

 

Dynamo Kijów 4(4) - (3)2 Czornomoriec

 

1-0 Verpakovskis(1)

2-0 Verpakovskis(37)

3-0 Barbosa(76)

3-1 Mello(80)

3-2 Venglinskyi(90)

4-2 Verpakovskis(90+2)

 

Widownia: 9268

 

Sędzia: Valeriy Sirenko

 

MoM:
Verpakovskis
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Gavrancic, Pineda, Nesmachnyi(Diakhate 64)

Mykhalyk(Yussuf 64)

Angulo(Husyev 64), Barbosa

Aliev

Milevskiy, Verpakovskis

 

Statystyki:

 

21 - Strzały - 4

15 - Strzały celne - 2

49% - Posiadanie piłki - 51%

4 - Rzuty rożne - 1

28 - Rzuty wolne - 22

15 - Auty - 12

15 - Faule - 24

7 - Spalone - 4

71% - Celne podania - 61%

35% - Celne dośrodkowania - 0%

78% - Udane wślizgi - 66%

59% - Wygrane górne piłki - 50%

3 - Żółte kartki - 3

0 - Czerwone kartki - 0

 

Niesamowity come back. Na szczęście sędziemu nie udało się nas wyruchać. Dwa koszmarne błędu o mały włos nie zakończyły się dla nas katastrofą. Verpakovskis bohaterem(trzy gole i asysta). Diakhate po raz kolejny zagrał mizernie. Cieszy też Milevskiy, który wprost idealnie wywiązuje się z roli cofniętego napastnika.

Odnośnik do komentarza

17.12.2008

 

Puchar UEFA, faza grupowa:

 

Olympiakos 3-0 Korona Kielce

Legia 1-0 Besiktas

 

Legia także wyszła z grupy, ale dzikim fuksem. Jako jedna z czterech drużyn miała 4-y punkty i jeden z najlepszych(a raczej najmniej lipnych) bilansów bramkowych.

 

18.12.2008

 

Wisła 1-2 Szachtar

 

Mimo porażki z pierwszym w grupie Szachtarem, Wisła również awansowała z trzeciego miejsca z 6-oma punktami.

 

19.12.2008

 

Dziś odbyło się losowanie przeciwnika w LM. Trafił nam się zespół Newcastle, czyli rywal, z którym możemy powalczyć. Tym bardziej, że rewanż gramy u siebie. Jednak nazwiska piłkarzy angielskiego zespołu mogą przyprawić o palpitacje serca. Dodatkowym problemem będzie to, że do dwumeczu przystąpimy od razu po meczach sparingowych. Będzie więc nam brakować ogrania w meczach o punkty.

 

Pary pucharu UEFA:

 

Schalke - Szachtar

Wisła - PSV

Korona Kielce - Palermo

Legia - Dinamo Buk.

 

Z polskich klubów jakieś szanse ma tylko Legia. Nawet Szachtar dostał ciężkiego przeciwnika, co mnie smuci, bo im dłużej moi rywale będą się skupiać na pucharach, tym dłużej będą grali na pół gwizdka w lidze.

Odnośnik do komentarza

6.1.2009 - 18.2.2009

 

Jako, że do kolejnego poważnego meczu miałem trochę czasu, więc postanowiłem się rozejrzeć za jakimiś młodymi piłkarzami.

Uznałem, że warto poszukać we Francji, bo dotychczas(Diakhate, Bangoura) się świetnie sprawdza.

Efektem poszukiwań we Francji(i nie tylko) będą transfery kilku młodych zawodników.

Lars Mellqvist, szwedzki 16-o latek gra na pozycji bramkarza. Trafił do nas z Halmstad, a nie zapłaciliśmy za niego nic.

Gustavo Pinedo, to 20-o letni Boliwijczyk, napastnik. Debiutował on już w pierwszej reprezentacji, a Xerez zażądał za niego 10 tyś. £.

Trzeci zawodnik, który trafi do nas to Loic Abenzoar, mogący grać z prawej strony, oraz na środku obrony. 19-o letni francuz przyjdzie do nas z Olympique Lyon za 525. tyś £.

Od razu też wypożyczyłem Pinedo do Obolone, a Abenzoara do Metalista.

Na sam koniec udało mi się załatwić prawdziwy hit transferowy w postaci Lassany Diarry z Portsmouth, który mnie kosztował aż 11 mln. £. 23-y letni francuz dotychczas zaliczył trzy spotkania w pierwszej reprezentacji. Grywa jako defensywny pomocnik, ale ja postaram się z niego zrobić alternatywę dla Husyeva. Teraz jestem przygotowany na jego sprzedasz.

Przyjście Diarry zaniepokoiło Alieva i Mykhalyka, ale ostro powiedziałem im, żeby nie narzekali. Ten pierwszy się zbuntował, za co trafił do drugiego zespołu i na listę transferową.

W końcu Aliev dopiął swego i opuścił Dynamo. Trafił do Bielefeld. Teraz dostaliśmy za niego 850 tyś. £., plus 50% od kolejnego transferu.

Nasz zespół opuścił za całkiem sporą kwotę, bo aż 3 mln. £. brazylijski stoper Rodrigo, który był do tej pory wypożyczony do Flamengo. 28-o latka kupił Olympiakos. Zawodnik miał szanse na skład, ale taką kasą nie potrafię pogardzić.

Z drugiego zespołu do Spartaka Moskwa, za 600 tyś. £. odszedł chorwacki stoper - Goran Sabic.

Zgłosiłem Diarre do LM.

 

Powołania:

 

Urugwaj U-20: Gonzalez,

Boliwia U-20: Pinedo

Ukraina U-21: Yakovenko, Rybka, Valeev, Korotetskyi,

Portugalia U-21: Barbosa,

Francja U-21: Abenzoar,

Ukraina: Fedorov, Husyev, Mykhalyk, Nesmachnyi, Shovkovskyi,

Kostaryka: Angulo, Herrera,

Meksyk: Pineda,

Senegal: Diakhate,

Uzbekistan: Shatskikh,

 

Mecze towarzyskie:

 

Kostaryka 2-0 Dominikana

Uzbekistan 3-1 Wietnam

Ukraina 2-2 Słowenia

WKS 1-2 Senegal

 

Angulo 90-ąt minut i asysta. Herrera zmiana.

Shatskikh gol i cały mecz.

Diakhate dobre spotkanie.

Mykhalyk asysta, grali też: Husyev, Milevskiy, Shovkovskyi, Nesmachnyi i Fedorov.

 

12.2.2008.

 

Puchar UEFA, Pierwsza runda eliminacyjna, Pierwszy mecz:

 

Korona 0-0 Palermo

Legia 1-1 Dynamo buk.

Schalke 0-1 Szachtar

Wisła 1-1 PSV

 

Sparingi:

 

6.1.2009

Dynamo Kijów 2-0 Braga

Gole - Kleber x2

 

12.1.2009

Dynamo Kijów 4-3 AEK

Gole - Carvalho x3, Gavrancic

 

6.1.2009

Dynamo Kijów 4-3 Celtic

Gole - Kleber x2, Verpakovskis, Carvalho

 

23.1.2009

Crvena Zvezda 1-2 Dynamo Kijów

Gole - Kleber x2

 

29.1.2009

Celta 3-3(karne 4-3) Dynamo Kijów

Gole - Kleber x3

4.2.2009

FC Kopenhaga 2-1 Dynamo Kijów

Gole - Gavrancic kar.

10.2.2009

Rangers 3-2 Dynamo Kijów

Gole - Gavrancic, Milevskiy

 

Strzelcy w sparingach:

 

Kleber x9

Carvalho x4

Gavrancic x3

Verpakovskis, Milevskiy x1

 

Milevskiy złapał kontuzje. Odpocznie od tygodnia do dwóch. Przymusowy odpoczynek spowoduje, że nie zagra w meczu z Newcastle.

Odnośnik do komentarza

Oto przede mną jeden z najważniejszych meczów w życiu. Punkty tu, to 70% sukcesu. Do składu od razu wstawiam nowego Diarre. Na ławce rekonwalescent Bangoura.

 

18.2.2009

Liga Mistrzów, pierwsza runda eliminacyjna, pierwszy mecz

Stadion St. James' Park, Newcastle

Podmuchy, ulewa 14C

Newcastle: 5-4(faw.), remis: 11-5, Dynamo Kijów: 7-4

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Yussuf

Husyev, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Dopilka, Gavrancic, Angulo, Valeev, Shatskikh, Bangoura,

 

Pierwsza połowa:

 

02 - Owen lobuje naszego bramkarza, na szczęście piłka ląduje już na siatce.

03 - Rincoooooon! Tak jest!. Diarra odbiera piłkę na wysokości naszego pola karnego i schodzi z nią do środka. Tam podaje do ustawionemu 25-ęć metrów od bramki Brazylijczykowi, a ten decyduje się na strzał. Atomowe uderzenie zatrzymuje się w okienku bramki Newcastle.

07 - Verpakovskis niecelnie głową, po rożnym bitym przez Carvalho.

11 - Zamieszanie w naszym polu karnym. Rykoszet, piłka dochodzi do Palacio, a ten spokojnie umieszcza ją w siatce.

16 - Sapara pokonuje mojego bramkarza strzałem z wolnego. Śliczne uderzenie z 35-u metrów. Tuż przy samym słupku.

27 - Festiwal widowiskowych goli. Carvalho strzelił z wolnego. ustawiony na linii pola karnego strzelił miękko, technicznie, nad murem tuż pod poprzeczkę.

34 - Verpakovskis ładnie odgrywa piłkę do Yussufa, ale ten uderza wprost w Shy'a Givena.

36 - Palacio minimalnie niecelnie z poza prostokąta.

 

Na razie gra nam się układa całkiem nieźle. Jestem pewien, że w drugiej połowie ktoś jeszcze strzeli bramkę. Cieszy mnie twarda, męska gra Diarry. Już teraz widzę, że opłaciło się wybulić za niego tak dużą kasę. Fatalnie jednak gra Shovkovskyi(5), ale chyba jednak się nie zdecyduję na zmianę.

 

Druga połowa:

 

53 - Shovkovskyi posyła długie podanie do Klebera, a ten zgrywa głową piłkę Rinconowi. Ten podaje do wyciągającego za sobą stoperów Łotysza, który natychmiast mu odgrywa. Rincon "sam, na sam" i technicznym strzałem zdobywa gola.

56 - Carvalho odzyskuje piłkę i posyła ją do wychodzącego Klebera. Ten już z linii końcowej posyła piłkę wzdłuż bramki, gdzie strzał oddaje Verpakovskis. Blokować uderzenie próbował jeszcze Taylor, ale tylko pogorszył sprawę, zmieniając kierunek lotu piłki. Kompletnie zdezorientowany bramkarz musi wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty.

58 - Nasz goalie broni uderzenie Owena z 7-u metrów. Anglik doszedł do piłki w zamieszaniu po rzucie rożnym.

60 - Kleber wypuszcza Rincona przed bramkę, jednak ten tym razem uderza w Givena.

65 - Angulo zmienia Husyeva.

70 - Given broni kąśliwy strzał Łotysza po podaniu Diarry.

72 - Schodzą Verpakovskis i Kleber. Szansę na pokazanie swoich umiejętności otrzymują zaś Bangoura i Shatskikh.

74 - Bangoura podaje prostopadle do Shatskikhego. Ten jednak także trafia w Givena.

80 - Angulo odbiera piłkę pod naszym polem karnym i zaczyna swój taniec. Mija trzech zawodników i przed czwartym zagrywa no look pass przed pole karne do Bangoury. Ten krótko rozgrywa piłkę z Rinconem, który wychodzi przed obrońców i... strzela w Givena.

 

Newcastle 2 - 4 Dynamo Kijów

 

0-1 Rincon(3)

1-1 Palacio(11)

2-1 Sapara wolny(16)

2-2 Carvalho wolny(27)

2-3 Rincon(53)

2-4 Taylor sam.(56)

 

Widownia: 50252

 

Sędzia: Florin Meyer

 

MoM:
Rincon
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Yussuf

Husyev(Angulo 65), Carvalho

Rincon

Kleber(Shatskikh 72), Verpakovskis(Bangoura 72)

 

Statystyki:

 

10 - Strzały - 11

6 - Strzały celne - 8

49% - Posiadanie piłki - 51%

4 - Rzuty rożne - 5

20 - Rzuty wolne - 25

13 - Auty - 16

15 - Faule - 16

10 - Spalone - 4

61% - Celne podania - 61%

15% - Celne dośrodkowania - 20%

81% - Udane wślizgi - 73%

51% - Wygrane górne piłki - 61%

1 - Żółte kartki - 2

0 - Czerwone kartki - 0

 

Koncertowa druga połowa. Newcastle nie mogło by mieć nam za złe kilku goli więcej. Świetnie się sprawdził też patent z przyznaniem Owenowi plastra w postaci Pinedy. Teraz wystarczy nie przegrać rewanżu.

Odnośnik do komentarza

19.2.2008

 

Puchar UEFA, pierwsza runda eliminacyjna:

Dinamo Buk. (1)0-2(3) Legia

Palermo (1)1-0(0) Korona

PSV w(0)0-0(0) Wisła

Szachtar (4)3-1(0) Schalke

 

Legia przeszła dalej, ale pozostałe polskie drużyny odpadły z klasą. Zwłaszcza Wisła zaprezentowała się bardzo ładnie, z uwagi na formę PSV w rozgrywkach grupowych.

Postanowiłem zorganizować przed meczem ligowym spotkanie z drugą drużyną Dynama.

 

22.2.2009

 

Dynamo Kijów 5-1 Dynamo II

 

Gole:

 

Milevskiy x2

Kleber

Valeev

Pineda kar.

 

Uznałem, że skoro mam już ewentualnego następcę dla Husyeva(Diarra), to trzeba też przygotować także alternatywę na wypadek odejścia Diakhate. W związku z tym sprowadziłem do nas za 2,7 MLN £. z Middlesbrough Norwega Havarda Nordtveita. 18-o latek gra jako stoper, lub defensywny pomocnik. Zaliczył też dwa mecze w reprezentacji. Temu nastolatkowi wróżę wielką karierę.

W półfinale Pucharu Ukrainy zagramy z Metalurhiem Donieck.

 

28.2.2009

Ukraińska Wyższa Liga [18/30]

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Sucho -2C

Dynamo Kijów(1): 1-8(faw.), remis: 5-1, Arsenal Kijów(6): 12-1.

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Yussuf

Husyev, Barbosa

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Dopilka, Yakovenko, Angulo, Valeev, Milevskiy, Carvalho,

 

Pierwsza połowa:

 

07 - Yussuf doznał kontuzji i muszę za niego wprowadzić Valeeva. Pozycję Nigeryjczyka zajmuje ligowy debiutant Diarra. Na jego pozycję zaś przechodzi Husyev.

21 - Barbosa próbował pokonać bramkarza z wolnego. Świetny mierzony strzał po interwencji wylądował na rzucie rożnym.

Doliczony czas - Rincon uderzał z wolnego. Piłka po rykoszecie wtoczyła się do bramki przeciwnika.

 

Trochę nudnawo, ale jak mówi Jacek Krzynówek: "staramy się cały czas do przodu, do przodu".

Druga połowa:

 

46 - Kleber niecelnie po podaniu Verpakovskisa.

62 - Bramkarz łapie główkę Rincona po wrzutce Barbosy.

64 - Milevskiy za Klebera.

71 - Yakovenko wchodzi w miejsce Verpakovskisa.

76 - Husyev strzela z wolnego i bramkarz tylko sobie znanym sposobem paruje piłkę w bok. Tam dobiega do niej Milevskiy, obraca się i wrzuca ją na głowę Yakovenki. Ten niestety zmarnował wyborną okazję na gola.

86 - Rincon odbiera obrońcy piłkę w polu karnym i natychmiast "ładuje" ją w siatkę silnym strzałem. To 10-y gol brazylijczyka w sezonie.

90 - Obrońca fauluje w polu karnym Rincona i sędzia dyktuje jedenastkę. Z myślą o hat-tricku do piłki podchodzi sam poszkodowany, jednak niestety przestrzelił.

 

Dynamo Kijów 2 - 0 Arsenal Kijów

 

knt. Yussuf(7)

1-0 Rincon(45+2)

2-0 Rincon(86)

kar. przestrzelony Rincon(90)

 

Widownia: 14504

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM:
Rincon
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Yussuf(knt. Valeev 7)

Husyev, Barbosa

Rincon

Kleber(Milevskiy 64), Verpakovskis(Yakovenko 71)

 

Statystyki:

 

13 - Strzały - 1

7 - Strzały celne - 0

51% - Posiadanie piłki - 49%

9 - Rzuty rożne - 0

27 - Rzuty wolne - 20

16 - Auty - 8

18 - Faule - 25

2 - Spalone - 3

71% - Celne podania - 64%

11% - Celne dośrodkowania - 0%

66% - Udane wślizgi - 76%

30% - Wygrane górne piłki - 81%

3 - Żółte kartki - 5

0 - Czerwone kartki - 0

 

Na boisku wiało nudą. Może nawet było to najbardziej nijakie spotkanie w tym sezonie, ale ludzie mogli się przynajmniej naoglądać wspaniałego Rincona. Spotkanie wygraliśmy grając "na stojaka". Może to nawet i lepiej w perspektywie drugiego meczu z Newcastle?

Niestety Yussuf nie wybiegnie na boisko od czterech tygodni, do miesiąca.

Rincon został piłkarzem tygodnia.

Odnośnik do komentarza

Pineda jest zawieszony w tym meczu, miejmy więc nadzieję, że Gavrancic utrzymał świetną formę ze sparingów.

 

3.3.2009

Liga Mistrzów, pierwsza runda eliminacyjna, rewanż

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Sucho -1C

Dynamo Kijów: 5-4(faw.), remis: 11-5, Newcastle: 7-4.

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Husyev, Diakhate, Gavrancic, Nesmachnyi

Diarra

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Dopilka, Bangoura, Angulo, Mykhalyk, Milevskiy, Barbosa,

Pierwsza połowa:

04 - Rincon niecelnie z dystansu. Próbował zaskoczyć bramkarza po prostopadłym podaniu od Diarry.

15 - Tak jak w pierwszym meczu Carvalho popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i wychodzimy na prowadzenie.

16 - Gavrancic podaje do Carvalho, który efektownym zwodem mija obrońcę i na pełnej szybkości wbiega w pole karne. Niestety strzał który oddał pozostawił wiele do życzenia.

18 - Brawurowy kontratak w naszym wykonaniu. Rincon podaje na znaczną odległość, do Klebera, który na kilku metrach gubi stopera i lobuje bramkarza. Niestety Given zdołał jeszcze przenieść uderzenie nad poprzeczką.

19 - Owen mija z piłką naszych obrońców i rusza na bramkę. Kiedy w końcu poczuł, że stoperzy odrabiają dystans oddał strzał. Na nasze szczęście fatalny.

21 - Husyev podaje "urywającemu się" na skrzydle Valeevowi. Ten wbiega w pole karne, markuje podanie i strzela. Given po raz kolejny jednak popisał się świetnym wyszkoleniem.

23 - Emre strzela z dystansu, a Diakhate myli się układając nogę i zamiast wybić piłkę z pola karnego, zmienia jej lot i wbija w naszą siatkę.

33 - Verpakovskis dostaje genialne podanie górą za obrońców od Carvalho. Łotysz bez wahania decyduje się na lob nad zbytnio wysuniętym bramkarzem i na tablicy zaświecił się wynik 2-1!

34 - N'zgoba strzelał z wolnego, jednak mój zawodnik nie dał się zaskoczyć.

35 - Verpakovskis przejmuje podanie od Emre do obrońcy i rusza na bramkę. Mija drugiego stopera, obchodzi Givena i strzela. To jednak nie koniec, bo Given zdołał jeszcze jakimś cudem zbić piłkę na rożny.

36 - Kleber dostaje króciutkie podanie od Carvalho, który założył "siatę" Taylor'owi i strzelił... nad bramką. Rozumiem, że można nie trafić, ale z 7-u metrów?

41 - Diarra posyła prostopadłą piłkę do Rincona pomiędzy zbyt rozsuniętych stoperów, jednak ten marnuje znakomitą okazję i strzela wprost w Givena. Chwilę później identycznie zachował się Kleber.

 

Jest nieźle, ale obawiam się, że w drugiej połowie będzie jakaś czerwień. Kartki się sypią, ale takie są reperkusje ustawienia maksymalnej agresywności w odbiorze. Nie mniej jednak zaowocowało to skutecznym wyeliminowaniem Owena.

 

Druga połowa:

 

46 - Shay Given... tyle wystarczy. Kleber minął zwodem stopera i strzelił. Wydawało by się nie do obrony, ale nie przy bramkarzu tej klasy. Wybił strzał przed siebie, pod nogi Rincona. Ten znowu oddaje strzał, a leżący już na murawie Given znów broni. Co za klasa! W tej samej minucie przeprowadzamy jeszcze jeden atak. Carvalho podaje wybiegającemu za obrońców Kleberowi. Ten strzela, Given zmienia kierunek piłki tak, że ta zaraz opuści boisko, ale nikt z obrońców tego nie asekurował i Rincon wbija piłkę do siatki, tym razem, bezradnego Irlandczyka.

47 - Shovkovskyi pozazdrościł swojemu vis a'vi atencji publiki i pokazał, że sam gorszy nie jest. Broni dwa strzały z kilku metrów. Najpierw Palacio, a potem Martinsa.

54 - Ganialne zawody Carvaho. Trafił do siatki z zerowego kąta, po tym jak odebrał wślizgiem piłkę przeciwnikowi.

57 - Newcastle kompletnie się poddało. Gola z 35-u metrów po podaniu od Husyeva strzela Rincon. Całkowicie nieatakowany miał czas, aby porządnie przymierzyć i piłka wleciała w samo okienko!

60 - Znów Rincon z dystansu. Tym razem jednak strzelał w środek bramki, gdzie stał goalie.

63 - Martins powinien strzelić gola. Próbował głową, po podaniu od prawego obrońcy. Wprowadzam zmiany. uznałem, że na załamanego rywala najlepsi będą technicy i dryblerzy. Za silnego Verpakovskisa wchodzi Milevskiy, za szybkiego Valeeva Angulo, a za zmęczonego Carvalho Barbosa.

70 - Shovkovskyi broni strzał głową Viduki.

71 - Meira próbował głową po rzucie rożnym, jednak niecelnie.

81 - Martins urywa się Gavranciciowi, więc ten decyduje się na faul. Niestety to jego druga kartka, a ja już nie mam zmian.

82 - Shovkovskyi broni "na raty" strzał Martinsa.

84 - Milevskiy próbował zza pola karnego, trafił jednak w bramkarza.

 

Dynamo Kijów (9)5 - 1(3) Newcastle

 

1-0 Carvalho wolny(15)

1-1 Diakhate sam.(23)

2-1 Verpakovskis(33)

knt. Owen(45+1)

3-1 Rincon(46)

4-1 Verpakovskis(54)

5-1 Rincon(57)

cz. k. Gavrancic(druga żółta 81)

 

Widownia: 16954

 

Sędzia: Carlos Megia Davila

 

MoM:
Rincon
(9)

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Husyev, Diakhate, Gavrancic(cz. k. druga żółta 81), Nesmachnyi

Diarra

Valeev(Angulo 63), Carvalho(Barbosa 63)

Rincon

Kleber, Verpakovskis(Milevskiy 63)

Statystyki:

 

24 Strzały 14

17 Strzały celne 7

50% Posiadanie piłki 50%

6 rzuty rożne 7

24 rzuty wolne 21

16 Auty 10

20 Faule 20

1 Spalone 4

61% Celne podania 63%

23% Celne dośrodkowania 25%

69% Udane wślizgi 73%

55% Wygrane górne piłki 54%

6 Żółte kartki 6

1 Czerwone kartki 0

Mecz był agresywny, a wręcz brutalny. Ale to nie zmienia faktu, że Newcastle zostało upokorzone. Anglicy na kolanach! Nie mieli z nami żadnej szansy. Rincon jest w zajebistej formie. najwyraźniej przstał pić, bo już nie widuję go na treningach z maślanką.

Odnośnik do komentarza

Sawoj: Ano, rzadko się takie baty zdarzaj. Najwyraźniej agresywna gra i eliminacja napastników zadziałała perfekcyjnie.

------------------------------------------------

 

5.3.2009

Puchar UEFA, druga runda eliminacyjna, pierwszy mecz:

 

Benfica 0-2 Szachtar

Legia 0-1 Everton

 

Legia miała okazję pomścić Bełchatów, który walczył z Evertonem o wejście do grupy, ale na razie nic z niespodzianki nie wyszło. Warszawiacy nie potrafili wykorzystać gry 11-10 przez ponad pół godziny drugiej połowy.

 

7.3.2009

Ukraińska Wyższa Liga [19/20]

Stadion Metalist, Charków

Podmuchy, mokro 4C

Metalist(3): 3-1, remis: 2-1, Dynamo Kijów: 4-5(faw.).

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)(K)

Husyev, Diakhate, Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo, Barbosa

Rincon

Milevskiy, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Dopilka, Bangoura, Valeev, Shatskikh, Carvalho, Bangoura,

 

Pierwsza połowa:

 

03 - Shovkovskyi uderza wycofywaną przez Diakhate piłkę na skrzydło do Barbosy. Ten mija dwóch przeciwników i posyła dośrodkowanie. Do piłki najwyżej wyskakuje Rincon i precyzyjnym strzałem głową umieszcza ją w siatce.

13 - Gdyby nie bramkarz Milevskiy zdobyłby swojego 50-go gola w lidze. Golie z trudem zbił strzał z 20-u metrów w samo okienko na rożny.

14 - Kolejna szansa Milevskiyego na zdobycie historycznego gola. Tym razem niecelnie strzelał głową po rzucie rożnym.

24 - Główka Ukraińca. tym razem jednak nie sprawia bramkarzowi kłopotu, a podawał ze skrzydła Angulo.

28 - Barbosa nad poprzeczką zza pola karnego. Strzał poprzedzała ładna akcja Angulo.

 

Prowadzimy grę i strzeliliśmy gola, więc raczej nic nieoczekiwanego nie powinno się zdarzyć.

 

Druga połowa:

 

46 - Devic po raz drugi nieprzepisowo powstrzymuje młodego Portugalczyka i w efekcie zamienia dwie żółte kartoniki i jeden czerwony.

55 - Husyev podaje do Angulo, a ten dośrodkowuje Milevskiyemu na głowę. Ten jednak znów spartolił sytuację. Nie wiem nawet, czy strzelał na długi słupek, czy zgrywał piłkę.

62 - Rzut rożny dla nas. Barbosa krótko rozgrywa piłkę z Diakhate. Ma już dośrodkowywać, kiedy zauważa, że bramkarz jest mocno pochylony, aby wyłapać ewentualne podanie wzdłuż bramki, więc strzela. Piłka efektownym technicznym uderzeniem znajduje drogę do bramki. Ściągam zmęczonych: Barbosę, Verpakovskisa i Rincona. Za nich wbiegają: Bangoura, Shatskikh i Carvalho.

65 - Carvalho strzela z wolnego wprost w bramkarza.

74 - Kolejna próba Carvalho z wolnego. Tym razem jego strzał zakręca po łuku i ląduje w bocznej siatce.

 

Metalist 0 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Rincon(3)

czw. krt.
Davic druga żółta(46)

0-2 Barbosa(62)

 

Widownia: 15180

 

Sędzia: Valeriy Sirlenko

 

MoM:
Barbosa
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)(K)

Husyev, Diakhate, Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo, Barbosa(Bangoura 62)

Rincon(Carvalho 62)

Milevskiy, Verpakovskis(Shatskikh 62)

 

Statystyki:

 

0 Strzały 15

0 Strzały celne 7

51% Posiadanie piłki 49%

0 rzuty rożne 4

13 rzuty wolne 23

19 Auty 19

23 Faule 10

0 Spalone 3

71% Celne podania 75%

0% Celne dośrodkowania 29%

64% Udane wślizgi 89%

42% Wygrane górne piłki 66%

3 Żółte kartki 2

1 Czerwone kartki 0

 

Nie pozwoliliśmy przeciwnikom w ataku kompletnie na nic, wystarczy spojrzeć na statystyki! Mecz bez emocji, bez męczenia się. Po prostu pewna wygrana, ale innej opcji nie było.

 

Superpuchar Rosji, finał:

 

Dynamo Moskwa 0-1 d CSKA

 

12.3.2009

 

Druga runda eliminacyjna, rewanż:

 

Everton(2) 1:2 (2)Legia

Szachtar(3) 1-1 (1)Banfica

 

Wielkie brawa dla Legii! Inna sprawa, że gole strzelali w doliczonym czasie.

 

W Lidze Mistrzów wylosowaliśmy AC Milan... chyba to koniec przygody w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Sawoj: Ano, rzadko się takie baty zdarzaj. Najwyraźniej agresywna gra i eliminacja napastników zadziałała perfekcyjnie.

:doh!: :|

 

Nie bardzo rozumiem, co jest nie tak z tym zdaniem? Chyba, że chodzi o twoją ksywę, to przepraszam, ale to zwykła literówka, której już nie mogłem wyedytować.

Odnośnik do komentarza

Kolejne dwa błędy wyczaiłem i poprosił bym modów o edycje.

Mecz na wyjeździe z Metalistem, był oczywiście 19-ym z 30-u.

Drugi to dwukrotne wpisanie Bangoury w tym meczu na ławkę. Bangoura by na ławce, ale tyko raz. 7-e miejsce na rezerwie należało do Nesmachnyiego.

 

-------------------------------------------------------

 

14.3.2009

Ukraińska Wyższa Liga [20/30]

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Deszcz ze śniegiem -2C

Dynamo Kijów(1): 1-4(faw.), remis: 4-1, Metalurh Donieck(8): 9-1.

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Gavrancic(K), Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo, Barbosa

Carvalho

Milevskiy, Shatskikh

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Husyev, Diakhate, Nesmachnyi, Verpakovskis, Kleber, Bangoura,

Pierwsza połowa:

 

09 - Angulo przestrzelił z wolnego.

22 - Napastnik gości oddał strzał na naszą bramkę. Rybka odbił uderzenie, ale nawet gdyby piłka wpadła do naszej bramki, sędzia nie uznał by gola, bowiem zauważył pozycję spaloną.

30 - Husyev wbija piłkę ze skrzydła wprost na głowę Milevskiyego. Brakło tylko centymetrów by pokonać bramkarza.

37 - Tym razem piłkę ze skrzydła podawał Diarra, a niecelnie głową strzelił Carvalho.

42 - Kompletnie nieudany strzał napastnika gości po dośrodkowaniu z wolnego. Rybka rozpoczyna z piątego metra.

45 - Carvalho dostaje prostopadłą piłkę od Diarry. Wchodzi w lukę między obrońcami i oddaje techniczne uderzenie po ziemi na krótki słupek. Bramkarz kapituluje i prowadzimy 1-0!

 

Jak to zwykle drugim składem. Całkiem pewnie, ale obawiam się, że jak nie strzelimy drugiego gola, to znów końcówka spotkania może być nerwowa.

 

Druga połowa:

 

50 - Carvalho podał z wolnego do Shatskikhego. Ten oddał strzał głową, jednak gola nie zdobył. Piłka zatrzepotała tylko w bocznej siatce.

59 - Blokowane uderzenie młodego Portugalczyka z dystansu. Kolejną akcję strzałem zakończył Shatskikh po podaniu Angulo. Po rykoszecie wywalczyliśmy rzut rożny.

68 - Zmieniam całą swoją prawą stronę boiska. Wchodzi Husyev i Bangoura.

76 - Po faulu na moim zawodniku Danylovskyi otrzymuje drugą żółtą kartkę i w konsekwencji opuszcza boisko, osłabiając tym samym swój zespół. Verpakovskis odciąża zmęczonego Shatskikhego.

78 - Świetny kontratak przeprowadzony przez moją drużynę. Verpakovskis do Carvalho, a ten do Milevskiyego. Wszystkie podania z pierwszej piłki. Nie ma spalonego, Milevskiy mierzy, uderza i strzela 50-go gola dla Dynama.

85 - Dwa fatalne strzały z dystansu. Pierwszy zepsuty przez Bangourę, a drugi przez Husyeva.

89 - Cravalho posyła piłkę z wolego minimalnie obok bramki.

 

Dynamo Kijów 2 - 0 Metalurh Donieck

1-0 Carvalho(45)

cz. k.
Danylovskyi druga żółta(76)

2-0 Milevskiy(78)

 

Widownia: 11763

 

Sędzia: Oleksendr Gornostaev

 

MoM:
Carvalho
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka(Husyev 68), Gavrancic(K), Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo(Bangoura 68), Barbosa

Carvalho

Milevskiy, Shatskikh(Verpakovskis 76)

 

Statystyki:

 

17 Strzały 1

4 Strzały celne 0

48% Posiadanie piłki 52%

4 Rzuty rożne 1

31 Rzuty wolne 13

16 Auty 17

9 Faule 25

4 Spalone 6

74% Celne podania 69%

26% Celne dośrodkowania 0%

70% Udane wślizgi 100%

47% Wygrane górne piłki 60%

1 Żółte kartki 4

0 Czerwone kartki 1

 

Pewnie prowadziliśmy grę i w efekcie wygraliśmy. Po raz 39-y z rzędu nie przegraliśmy spotkania w lidze. Był to także 10-y ligowy wygrany mecz z kolei.

 

Powołania:

 

Francja U-21: Abenzoar,

Ukraina U-21: Koroteskyi,

Urugwaj U-20: Gonzalez,

 

Norvegia: Nordtveit,

Ukraina: Husyev, Milevskiy, Shovkovskyi, Nesmachnyi,Mykhalyk,

Łotwa: Verpakovskis,

Meksyk: Pineda,

Odnośnik do komentarza

Gramy z Metalurhiem drugi raz pod rząd. Poprzedni skład się sprawdził, więc dziś zagram podobną jedenastką. Różnica polega na tym, że Valeev będzie grał w ataku. Dodatkowym jego zadaniem będzie się cofanie po piłkę i przetrzymywanie jej przed polem karnym w taki sposób, aby wymuszać faule. Może zadebiutuje norweg.

 

18.3.2009

Puchar Ukrainy, półfinał, pierwszy mecz,

Stadion Central siatium Shakhtar, Donieck

Sucho 6C

Metalurh Donieck: 4-1, remis: 5-2, Dynamo Kijów: 4-7(faw.).

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Gavrancic(K), Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo, Barbosa

Carvalho

Milevskiy, Veleev

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Husyev, Nordtveit, Nesmachnyi, Verpakovskis, Kleber, Bangoura,

 

Pierwsza połowa:

 

01 - Angulo podaje ze skrzydła i Milevskiy strzela głową nad bramką.

07 - Rybka do spółki z Dopilką ratują nas przed stratą gola. Stoperzy "zaspali".

36 - Carvalho z wolnego strzela minimalnie nad bramką. Wolny po faulu na... Valeevie.

38 - Valeev dostaje piłkę, wycofuje się parę kroków za pole karne i piętką zagrywa Milevskiyemu piłkę mając obrońcę "na plecach". Napastnik strzela i gol!

45 - Barbosa wrzuca w pole karne długie dośrodkowanie w kierunku Milevskiyego. Obrońca nie sięga piłki i Milevskiy strzałem głową na krótki słupek strzela drugiego gola.

 

Strzeliliśmy dwa gole na wyjeździe i to mnie cieszy najbardziej, a za 45-ć minut się okaże, czy losy dwumeczu wyjaśnią się do końca już dzisiaj.

 

Druga połowa:

 

48 - Rybka broni bardzo groźny strzał jednego z napastników. Niebezpieczeństwo pojawiło się po tym, jak Gavrancic przegrał pojedynek biegowy o piłkę.

63 - Schodzą: Gavrancic, Angulo i Barbosa. Zmieniają ich: Nordtveit, Husyev i Bangoura.

65 - Diarra strzela w poprzeczkę z dystansu. Bramka przed dobre pół minuty jeszcze wibrowała. Takie silne było to uderzenie.

83 - Krótkie podanie od Carvalho do Milevskiyego i młody napastnik zaprzepaścił szansę na trzeciego gola.

86 - Rybka przenosi nad poprzeczką strzał głową.

90 - Carvalho strzela w bramkarza w sytuacji "sam, na sam" po podaniu Milevskiyego.

 

Metalurh Donick 0 - 2 Dynamo Kijów

 

0-1 Milevskiy(38)

0-2 Milevskiy(45)

 

Widownia: 10864

 

Sędzia: Andiy Shandor

 

MoM:
Mievskiy
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Gavrancic(K)(Nordtveit 63), Mykhalyk, Pineda

Diarra

Angulo(Husyev 63), Barbosa(Bangoura 63)

Carvalho

Milevskiy, Veleev

 

Statystyki:

 

7 Strzały 12

6 Strzały celne 5

53% Posiadanie piłki 47%

5 Rzuty rożne 4

18 Rzuty wolne 24

22 Auty 127

20 Faule 16

4 Spalone 2

66% Celne podania 58%

14% Celne dośrodkowania 25%

50% Udane wślizgi 82%

59% Wygrane górne piłki 48%

4 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 1

Raczej już wszystko w półfinale jest pozamiatane. Mimo tego, że dziś przeciwnik sprawił więcej zamieszania pod naszą bramką, niż w ostatnim spotkaniu, to zagraliśmy lepsze 90-ąt minut niż wtedy.

Valeev swoje poświęcenie w tym spotkaniu taktyce okupił dwutygodniową kontuzją.

Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś z was wytłumaczyć, czemu Rusol, który już dawno nie ma ważnego kontraktu ze swoim zespołem nie może zostać moim zawodnikiem? Po prostu nie mogę złożyć oferty kontraktu zawodnikowi.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Powołania:

 

Uzbekistan: Shatskikh,

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Meksyk 3-0 Panama

Walia 3-1 Ukraina

Malta 0-1 Polska

Macedonia 1-1 Łotwa

Norwegia 2-0 Wyspy Owcze

 

Pineda wszedł z ławki i dał dobrą zmianę.

W meczu żółto-niebieskich przyzwoicie zagrał Nesmachnyi. Reszta moich zawodników zaprezentowała się poniżej oczekiwań. W dodatku Milevskiy doznał lekkiej kontuzji i odpocznie od piłki przez tydzień.

Nordtveit wszedł jako rezerwowy i dał dobrą zmianę.

Verpakovskis grał całe spotkanie, ale nie zaliczy go do udanych.

Nasi rodacy wymęczyli za to ważne trzy punkty ze słabiutką Maltą, dzięki czemu w dalszym ciągu mają na koncie tyle samo punktów co Anglia.

Powołania:

 

Nigeria: Yussuf,

Gwinea: Bangoura,

 

Mecze towarzyskie:

 

Portugalia 2-1 Ukraina

Bahrajn 3-1 Uzbekistan

San Marino 1-2 Łotwa

Włochy 0-0 Norwegia

 

Shatskikh musiał zejść z boiska jeszcze w pierwszej połowie. Kontuzja okazała się groźna i może go z nami nie być od miesiąca do dwóch.

Verpakovskis zagrał świetne spotkanie i strzelił zwycięskiego gola.

Młody norweg po raz kolejny dobrze wywiązał się z roli zmiennika.

Husyev zagrał niezłe spotkanie. Inni moi zawodnicy w reprezentacji Ukrainy zagrali przeciętnie. Bez błysku i bez kompromitacji.

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Gwinea 2-0 Burundi

Bangoura zagrał cały mecz, ale zaprezentował się słabo.

Odnośnik do komentarza

Poproszę moderatorów o jeszcze jedną przysługę, ponieważ przytrafił mi się kolejny(niewybaczalne, wiem, wiem) chochlik. Mianowicie zamiast 820%, ma być 82% w udanych wślizgach w statystykach do meczu pucharowego z Metalurhiem.

Przy okazji pomyślałem, że Rusol nie może do mnie przejść, ponieważ jego klub jest moją filią. Jest to możliwe?

 

--------------------------------------------------------------------------

 

Przed tym meczem muszę się porządnie zastanowić nad ławką, ponieważ jest kilka kontuzji. Uniemożliwiają one zwłaszcza manewrowanie napastnikami.

Nordtveit debiutuje w lidze.

 

28.3.2009

Ukraińska Wyższa Liga [21/30]

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Wietrznie 9C

Dynamo Kijów(1): 1-14(faw.), remis: 11-2, Worskla(10): 20-1.

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Nordtveit

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Husyev, Gavrancic, Dopilka, Mykhalyk, Yakovenko, Barbosa,

 

Pierwsza połowa:

 

03 - Carvalho strzela bramkę bezpośrednio z wolnego. Mierzone uderzenie z 20-u metrów pod samą poprzeczkę! To jego 10-y gol w sezonie.

10 - Trzy strzały moich zawodników w polu karnym nie przyniosły bramkowego efektu. Próbowali: Angulo, Kleber i Rincon.

19 - Dokładne dośrodkowanie od Carvalho z rożnego wędruje na głowę Verpakovskisa, a ten strzela gola.

23 - Sędzia pokazał Nesmachnyiemu czerwień, za spóźnioną interwencję i faul na Yanuzim. Jestem więc zmuszony wprowadzić Mykhalyka za Kleber. Pineda schodzi na bok.

33 - Mój bramkarz broni trudny strzał albańskiego napastnika po podaniu z wolnego.

 

To teraz się musimy bronić. Chociaż tak, czy siak jesteśmy lepszym zespołem.

 

Druga połowa:

 

48 - Shovkovskyi i Mykhalyk we wspólnej ineterwencji. Diakhate dał się "zgubić" Yanuziemu.

50 - Shovkovskyi znów broni ciężki strzał Albańczyka. Robi się coraz goręcej pod naszą bramką. Nordtveit gra słabiutko, więc chyba go zmienię.

54 - Gavrancic za Norwega.

59 - Mykhalyk strzela w słupek z dystansu. Szkoda tej okazji, bo byłby to wspaniały gol.

69 - Zborovskyi po raz drugi w ciągu paru minut złośliwie atakuje Carvalho i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Siły są teraz wyrównane.

70 - Dopilka dla bezpieczeństwa zmienia Diarrę, który ma na koncie już żółty kartonik.

85 - Carvalho zza pola karnego uderza w środek bramki.

 

Dynamo Kijów 2 - 0 Worskla

 

1-0 Carvalho wolny(3)

2-0 Verpakovskis(19)

cz. k. Nesmachnyi

cz. k. Zborovskyi druga żółta(69)

 

Widownia: 12308

 

Sędzia: Vyacheslav Zhukov

 

MoM: Carvalho(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Diarra(Dopilka 70), Diakhate, Pineda, Nesmachnyi(cz. k. 23)

Nordtveit(Gavrancic 54)

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber(Mykhalyk 23), Verpakovskis

 

Statystyki:

 

14 Strzały 3

7 Strzały celne 3

51% Posiadanie piłki 49%

9 Rzuty rożne 0

24 Rzuty wolne 14

21 Auty 8

13 Faule 19

1 Spalone 5

75% Celne podania 66%

23% Celne dośrodkowania 100%

76% Udane wślizgi 76%

42% Wygrane górne piłki 68%

3 Żółte kartki 4

1 Czerwone kartki 1

Powtórzę po raz kolejny w tym sezonie te same słowa. Najważniejsze są trzy punkty.

Kolejny mecz jaki mamy rozegrać, to spotkanie z AC Milanem na naszym stadionie. Ale czy to coś nam da w świetle licznych zawieszeń i kontuzji?

 

---------------------------------------------------------------

 

Chyba wykryłem bug. Mianowicie kiedy kartkę dostał Nesmachnyi, chciałem zamienić Klebera(ma ukraińskie obywatelstwo) na Gavrancicia(on obywatelstwa nie posiada), ale komputer mi nie pozwolił ogłaszając, że w WYJŚCIOWYM składzie może być tylko 7-u obcokrajowców. Chyba tak akurat być nie powinno.

Odnośnik do komentarza

Będzie zwalony kurs:-P Nie wiecie czemu się tak czasami dzieje?

 

----------------------------------------------------------------

 

Gramy bez Gavrancicia, Nemachnyiego i Husyeva(wszyscy zawieszeni), oraz Shatskikhego(kontuzja).

Wiele zależy od tego czy wytrzymamy psychicznie to spotkanie, bo jesteśmy słabsi kadrowo. Życzę więc moim zawodnikom szczęścia w tym meczu. Kaka dostał "plaster" w postaci Diarry.

 

1.4.2009

Liga Mistrzów, ćwierćfinał, pierwszy mecz:

Stadion NSC Olympiyskyi, Kijów

Sucho 3C

Dynamo Kijów: 9-4, remis: 9-4, AC Milan: Evens(faw.).

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Angulo, Diakhate, Mykhalyk, Pineda,

Diarra

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

Rybka(Br), Nordtveit, Milevskiy, Dopilka, Yussuf, Bangoura, Barbosa,

 

Pierwsza połowa:

 

05 - Niesamowite, strzelamy gola! Valeev wyrzuca piłkę z autu na wysokości pola karnego przeciwnika pod nogi do Diarry, a ten dośrodkowuje na głowę Carvalho. Ten strzela w okienko i prowadzimy!

11 - Mamy niesamowite szczęście. Carvalho rzuca piłkę za źle ustawionego Oddo. Do piłki wybiega bramkarz włochów Jaaskelainen, ale Kleber też do niej ruszył. Goalie wychodzi za pole karne, ale Kleber szybciej przejął piłkę. Minął zwodem bezradnego bramkarza i posłał piłkę do siatki. To jego 15-y gol w sezonie.

12 - Rozzłoszczony przeciwnik zaczął grać szybciej piłką. Kilka podań z pierwszej i uwalniający się z pod asysty Diarry Kaka dostaje podanie od Pirlo. Moja obrona kompletnie się zbłaźniła dając się rozciągnąć i Kaka strzelił tuż przy słupku.

29 - Carvalho podaje z wolnego do Verpakovskisa, a ten oddaje strzał z trudnej pozycji. Piłka ląduje w bocznej siatce.

37 - Znów szybka klepka w wykonaniu Milanu i Seedorf wyrównuje z podania Ambrosiniego.

44 - Shovkovskyi broni strzał Gilardino z najbliższej odległości, a podawał Seedorf.

Doliczony czas - Strzał Gilardino z dystansu mija naszą poprzeczkę.

 

Kibice piłki na świecie mają prawo się cieszyć z pasjonującego meczu. Nasi kibice mają prawo się obawiać, że może być źle. Chyba troszkę poeksperymentuję z ustawieniem, bo jeden DP chyba nie wystarczy.

 

Druga połowa:

 

49 - Pineda dostaje podanie ze środka od Rincona i wbija piłkę w pole karne. Tam Kleber zgrywa piłkę do Rincona, a ten strzela tylko w bramkarza. Zmarnowana dobra okazja.

52 - Pomyłka obrońców włoskiego zespołu i Verpakovskis oddaje dwa strzały na bramkę Jaaskelainena. Powinien paść gol. fantastyczne interwencje bramkarza.

53 - Seedorf dostaje dłuuuuugie podanie od Oddo, Diakhate nie przejął piłki i 3-2.

58 - Kontratak gości. Seedorf do Gilardino. Ten wygrywa z fatalnie dziś dysponowanym Diakhate pojedynek biegowy, strzał i 4-2.

59 - Dopilka, Nordtbeit i Yussuf za Verpakovskisa, Diakhate i Pinedę. Desperackie posunięcie.

63 - Kleber przestrzelił wyborną okazję po wrzutce Carvalho ze skrzydła.

65 - Milan zaczyna się bronić. Jaaskelainen przenosi główkę Klebera nad poprzeczką i rożny.

66 - Rożny jednak zmarnowany przez Diarrę, który nie potrafił celnie uderzyć.

80 - Yussuf uderzał po wycofaniu piłki przez Klebera i kolejny rożny.

87 - Diarra strzela zza pola karnego. Rykoszet i bramka! Asystę zaliczył Dopilka.

 

Dynamo Kijów 3 - 4 A.C. Milan

 

1-0 Carvalho(5)

2-0 Kleber(11)

2-1 Kaka(12)

2-2 Seedorf(37)

2-3 Seedorf(53)

2-4 Gilardino(58)

3-4 Diarra(87)

 

Widownia: 40858

 

Sędzia: Howard Webb

 

MoM:
Seedorf
(9)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Angulo, Diakhate(Dopilka 59), Mykhalyk, Pineda(Nordtveit 59),

Diarra

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis(Yussuf 59)

 

Statystyki:

 

16 Strzały 8

7 Strzały celne 5

45% Posiadanie piłki 55%

4 Rzuty rożne 4

21 Rzuty wolne 15

19 Auty 17

14 Faule 13

1 Spalone 8

68% Celne podania 73%

34% Celne dośrodkowania 20%

66% Udane wślizgi 64%

64% Wygrane górne piłki 48%

1 Żółte kartki 2

0 Czerwone kartki 0

 

Dobre są złego początki. Za późno zmieniłem system. Powinienem wprowadzić drugiego DP w momencie kiedy było 2-0 i zacząć grać z kontry. Ja już nie mam złudzeń. Milan grał swoje i u nich nie mamy szans. Wiem za to, że muszę w rewanżu zagrać dwóką DP i jednym napastnikiem, żeby nie tracić większej ilości goli, ale to nie jest ustawienie do odrabiania strat. Wielki mecz Seedorfa.

Odnośnik do komentarza

2.4.2009

 

Puchar UEFA, ćwierćfinał, pierwszy mecz:

 

Deportivo 1-0 Szachtar

LOSC Lille 3-3 Legia

 

Ładny mecz w wykonaniu Legii. Zadziwiająco dobry. Może nawet sprawią kolejną niespodziankę?

 

Czas na test taktyki na rewanż z Milanem.

 

4.4.2009

Ukraińska Wyższa Liga [22/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Sucho 10C

Dynamo Kijów(1): 1-10(faw.), remis: 5-1, Zoria Ługańsk(7): 15-1.

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)

Husyev, Diakhate, Gavrancic, Pineda,

Diarra, Yusuuf

Angulo, Carvalho

Rincon

Kleber

 

Rezerwa:

Rybka(Br), Nordtveit, Milevskiy, Dopilka, Valeev, Bangoura, Mukhalyk,

 

Pierwsza połowa:

 

10 - Rincon za słabo z dystansu i bramkarz bez problemu łapie piłkę.

11 - Znów Rincon z dystansu. Uderzenie lepsze, ale dalej nie daje nam ono gola.

14 - Angulo po podaniu od Klebera wychodzi przed bramkarza i oddaje strzał. Niestety bramkarz gości znów interweniuje poprawnie.

 

Wmawiam sobie, że to tylko brak nawyków do tej taktyki. Za dużo walki i przetrzymywania piłki, za mało ataków. Gra jest statyczna i wolna. To spotkanie trzeba wygrać, jeżeli chcemy utrzymać pierwsze miejsce.

 

Druga połowa:

 

60 - Carvalho uderza z wolnego, ale bramkarz gości znów jest na posterunku. Koniec z eksperymentowaniem, wracam do starej taktyki. Milevskiy za Diarrę.

63 - Kleber ponad bramką po rożnym.

64 - Kolejny rożny i tym razem Kleber strzela w słupek. Piłka wędruje do obrońcy Zorii, Kleber mu ją obiera i strzela gola. Niestety sędzia dopatrzył się jego ataku.

66 - Mykhalyk i Valeev zmieniają Rincona i Yussufa.

68 - Carvalho strzela gola z rzutu wolnego. on mnie już przyzwyczaił do tych precyzyjnych strzałów.

76 - Wyprowadzamy szybkie kontruderzenie. Carvalho posyła dośrodkowanie już z linii i Valeev kieruje piłkę głową do siatki.

 

Dynamo Kijów 2 - 0 Zoria Ługańsk

 

1-0 Carvalho wolny(68)

2-0 Valeev(76)

 

Widownia: 13080

 

Sędzia: Olexandr Smolovyk

 

MoM:
Carvalho
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)

Husyev, Diakhate, Gavrancic, Pineda,

Diarra(Milevskiy 60), Yusuuf(Mykhalyk 66)

Angulo, Carvalho

Rincon(Valeev 66)

Kleber

 

Statystyki:

 

16 Strzały 0

7 Strzały celne 0

45% Posiadanie piłki 49%

4 Rzuty rożne 1

25 Rzuty wolne 11

27 Auty 21

11 Faule 21

0 Spalone 4

69% Celne podania 58%

28% Celne dośrodkowania 0%

75% Udane wślizgi 46%

56% Wygrane górne piłki 54%

1 Żółte kartki 4

0 Czerwone kartki 0

A już się obawiałem o wynik. Jednak na Carvalho można polegać. Jednak problemy z taktyką na rewanż w LM nie napawają optymizmem. Mam teraz spory dylemat. Jak zagrać?

Odnośnik do komentarza

Gdy grasz mecz swój w poniedziałek,

Sędzia kręci gruby wałek.

Gdy mecz będziesz grać we wtorek,

Będzie w meczu goli worek.

Zaś gdy grać wam przyjdzie w środę,

Będzie karny na twą szkodę.

Zwykle w meczach granych w czwartek,

Pada sporo żółtych kartek.

Kiedy dniem piłkarskim piątek,

Pada gol już na początek.

Gdy dniem jednak jest sobota,

Twój napastnik gra jak ciota.

Zaś gdy dniem tym jest niedziela,

W bramce masz wybawiciela.

 

Taki oto głupawy wierszyk wymyśliliśmy z Lizardem po pijaku w poniedziałkową noc, na godziny przed spotkaniem rewanżowym z A.C. Milanem. Miałem nadzieję, że zgodnie z instrukcją spisaną na papier jutro kolejnego dnia padnie sporo goli. Oczywiście wszystkie dla nas, jednak nie będzie to takie proste. Gramy w końcu na San Siro, stadionie wypełnionym fanami jednego z najbardziej utytułowanych klubów świata. Jednak jak mówią w Kozienicach: "ch** z tym". Odpowiednie umotywowanie piłkarzy pozwoli nam zagrać na maksimum obrotów. Tylko jak wydobyć w ukraińcach ukryte pokłady chęci zemsty na włochach na tle historycznym? Jeszcze nie wiem, ale na szczęście moi piłkarze to tłuki i coś jeszcze wymyślę. Tak, czy siak taktyka ustalona i teraz pozostała tylko modlitwa. A teraz naszym wybawieniem może być tylko jedno bóstwo - Maradona.

 

Teraz czas oddzielić ziarna od plew, ściągnąć szorty i ubrać męskie portki. Zacisnąć zęby i ruszyć d*****.

 

It's showtime!

Odnośnik do komentarza

7.4.2009

Liga Mistrzów, ćwierćfinał, rewanż

Stadion San Siro, Mediolan

Mokro 33C

A.C. Milan: 4-6(faw.), remis: 9-4, Dynamo Kijów: 7-2

 

Skład:

 

Shovkovskyi(Br)(K)

Husyev, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Diarra, Yusuuf

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber

 

Rezerwa:

 

Rybka(Br), Barbosa, Milevskiy, Gavrancic, Angulo, Bangoura, Mykhalyk,

 

Pierwsza połowa:

 

08 - Shovkovskyi rzuca się ofiarnie pod nogi Oliveiry, wydzierając mu piłkę w ostatniej chwili.

14 - Nesmachnyi przejmuje piłkę i podaje ją do wchodzącemu w uliczkę Rinconowi. Ten oddaje strzał, który na nasze nieszczęście mija słupek w bezpiecznej odległości.

17 - Znów Nesmachnyi, który wygląda na wyjątkowo zdeterminowanego. Tym razem podał piłkę do znajdującego się już w polu karnym Klebera. Ten zostaje kopnięty w nogę przez Naldo, który po prostu się "machnął" i sędzia dyktuje karny.

18 - Na wapnie piłkę ustawia Pineda. Na jego twarzy widać zdenerwowanie. Patrzy w moją stronę, a ja tylko staram się przybrać pewną swego minę, żeby go uspokoić. Ten się tylko uśmiechnął, wziął głęboki oddech i strzelił gola!

28 - Ricardo Oliveira zdołał uniknąć spalonego i tylko genialna interwencja Shovkovskyiego ratuje nas przed stratą gola.

 

Milan ewidentnie gra na czas, To jest wyjątkowo irytujące i mam nadzieję, że się to na nich zemści. Mamy jeszcze szanse. Dokonuję dwóch zmian. Schodzi poturbowany Rincon i zmęczony Yussuf(boję się, że dostanie drugą kartkę). Wchodzą za nich Gavrancic i Barbosa. Pineda powiedział mi, że moja pewność dała mu siły na strzelenie tego karnego.

 

Druga połowa:

 

47 - Naldo fauluje Barbosę na wysokości pola karnego na skrzydle. Carvalho dośrodkowuje, tam strzał głową oddaje Diarra i rykoszet. Gigantyczny chaos kończy się dojściem Klebera do piłki i strzałem. Gooooooooooooooooooooooooooooool! Podejmuję gigantyczne ryzyko i decyduję się na przestawienie zespołu na grę z kontry. Carvalho i Kleber dostają za zadanie przetrzymywać piłkę.

58 - Rożny dla Milanu. Husyev wybija dośrodkowanie.

64 - Kolejny rożny dla włoskiej drużyny. Diakhate wybija dośrodkowanie, ale piłka trafia do znajdującego się przed polem karnym Naldo. Ten podaje do Nesty, ten strzela z 10-u metrów, Shovkovskyi odbija piłkę pod nogi Pato i... spalony.

70 - Barbosa przejmuje podanie Jaaskelainena do Bonery i rusza w rajdzie na bramkę. "Markuje" strzał i podaje w środek pola karnego. Piłka mija Naldo i trafia do Klebera. Ten długo się nie zastanawiając nad tym co zrobić uderza z całej siły i jest, jest TAK K****, Gol numer 3! Za mającego na koncie żółtą kartkę Diarrę wpuszczam Mykhalyka.

81 - Bonera podaje do nieobstawionego Gourcuffa, a ten uderza z 35-u metrów. Shovkovskyi wyciągnął się jak mógł, ale nic to nie dało.

89 - Gavrancic przejmuje piłkę i podaje do Klebera. Ten dostrzega nieźle ustawionego Carvalho i oddaje mu piłkę. Ten podciągnął kilka metrów i oddał strzał z dystansu. Jaaskelainen łapie. Ustawiam zespół jeszcze bardziej defensywnie.

90 - Kaka się myli, chce podać piłkę do bramkarza, aby ten rozpoczął akcję od długiego wykopu, ale nagle zza pleców wyrasta mu Kleber. Przejmuje piłkę, obiega zdezorientowanego goaliego i 4-1. Teraz poczułem, że nie możemy już przegrać. Znacie uczucie tej ulgi?

Doliczony czas - Strzał głową Gilardino, po dośrodkowaniu Seedorfa. Shovkovskyi przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale nie będzie rożnego, ponieważ Pato faulował jednego z moich zawodników.

 

A.C. Milan 1 - 4 Dynamo Kijów

 

0-1 Pineda karny(18)

0-2 Kleber(47)

0-3 Kleber(70)

1-3 Gourcuff(81)

1-4 Kleber(90)

 

Widownia: 57877

 

Sędzia: Mike McCurry

 

MoM:
Kleber
(9)

 

Skład z zmianami:

 

Shovkovskyi(Br)(K)

Husyev, Diakhate, Pineda, Nesmachnyi

Diarra(Mykhalyk 70), Yusuuf(Gavrancic 45)

Valeev, Carvalho

Rincon(Barbosa 45)

Kleber

 

Statystyki:

 

11 Strzały 9

5 Strzały celne 7

60% Posiadanie piłki 40%

6 Rzuty rożne 2

24 Rzuty wolne 26

17 Auty 14

14 Faule 22

13 Spalone 2

77% Celne podania 56%

24% Celne dośrodkowania 21%

53% Udane wślizgi 79%

71% Wygrane górne piłki 40%

1 Żółte kartki 5

0 Czerwone kartki 0

Byliśmy lepszym zespołem taktycznie. Eliminacja Kaki i Seedorfa rozluźniła nas w obronie, a postawienie na inwencję twórczą Carvalho i Klebera było strzałem w dziesiątkę. Ale mimo tego mieliśmy masę szczęścia. Pomógł nam też Naldo. Wyrwaliśmy przeciwnikowi awans z gardła. Walczyliśmy z nimi jakby nas opętały demony. Ocyckać Milan na wyjeździe, to wielka sprawa. Będę się tym szczycił przez długi czas. Chcąc określić ten mecz jednym słowem powiem jedno - DUMA! Gbury mają za swoje. Grali na czas i jak się to skończyło?

 

Chapeau bas!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...