Skocz do zawartości

Chłodnym okiem i gorącym temperamentem


leyzer87

Rekomendowane odpowiedzi

Sławoj: A i owszem. Muszę się przyznać, że miałem mocnego srala do końca meczu. Może nie strzela często, ale po tym golu mogę mu to wybaczyć. Tak samo jak i te kilka słabszych interwencji. Poza tym, to już wiem, gdzie szukać zawodnika na tą pozycję do najlepszych zespołów na świecie.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Benfica zgodziła się zapłacić za Husyeva 6 MLN. £, oraz połowę kasiorki z kolejnej transakcji.

 

Powołania:

 

Kostaryka: Angulo,

Meksyk: Pineda,

 

16.5.2009

Ukraińska Wyższa Liga[30/30]

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Wietrznie, mokro 23C

Dynamo Kijów: 1-6(faw.), remis: 5-1, Illiczywiec: 10-1

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Nordtveit, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Yussuf

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Shatskikh

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Husyev, Yakovenko, Mykhalyk, Gavrancic, Varpakovskis, Milevskiy,

 

Pierwsza połowa:

 

01 - Nesmachnyi przerzucił piłkę do Valeeva, ten dośrodkował na czerep Shatskikhego, ale wszystko nie skończyło się golem, ponieważ napastnik spudłował.

24 - Dwójkowa akcja Klebera z Shatskikhm w polu karnym kończy się strzałem tego drugiego. Bramkarz jednak spokojnie łapie.

39 - Yussuf główką strzela obok słupka. Dośrodkowanie posłał Dopilka.

41 - Kleber zabiera piłkę stoperowi, mija go zmienia nogę i lobuje bramkarza! Takiego go chcę oglądać, a nie szwędającego się po boisku starego dziada(Tak ostatnio się prezentuje Shatskikh). To jego 20-y gol w sezonie.

43 - Kleber strzela zza pola karnego i piłka ląduje w bocznej siatce.

 

Gramy cieniutko. Teraz moja w tym głowa, żeby tak zmotywować grajków, żeby nie wypuścili tego zwycięstwa z rąk.

 

Druga połowa:

 

48 - Shatskikh wziął sobie chyba do serca słowa z szatni i uznał, że czas się zabrać do roboty. Jego strzał z dystansu sprawił sporo kłopotów bramkarzowi.

53 - Fatalne ustawienie mojej obrony zostało wykorzystane przez przeciwnika. Rybka nie miał żadnych szans. Mykhalyk za Yussufa.

55 - Valeev podaje ze skrzydła do Shatskikhego, a ten haniebnie chybia. Koniec z tym partactwem! Wprowadzam za niego Verpakovskisa. Przy okazji na boisku pojawia się Yakovenko za Rincona.

57 - Verpakovskis niecelnie w dogodnej sytuacji.

67 - Nietypowa sytuacja, ponieważ rzut wolny wykonuje sfaulowany Verpakovskis. Bierze rozbieg i eleganckim strzałem ładuje piłkę w dalsze okienko!

74 - Gola po dośrodkowaniu od Dopilki strzela Carvalho. Świetnie przyjął piłkę, kiwnął bezradnego obrońcę i strzelił bramkarzowi między nogami! Piętnasty gol sezonu tego zawodnika.

82 - Zawodnik gości strzeli gola po rożnym, ale sędzia słusznie odgwizdał faul.

87 - Rybka broni strzał napastnika z 20-u metrów.

Doliczony czas - Rybka popisuje się dwoma zajebistymi interwencjami. Najpierw "paruje" strzał z wolnego podyktowanego na 20-ym metrze, a potem jeszcze dobitkę z najbliższej odległości. Dopilka trafia w poprzeczkę po dośrodkowaniu Carvalho.

 

Dynamo Kijów 3 - 1 Illiczywiec

 

1-0 Kleber bez asysty(41)

1-1 Kryvosheenko(53)

2-1 Verpakovskis wolny(67)

3-1 Carvalho(74)

 

Widownia: 16838

 

Sędzia: Oleg Zubarev

 

MoM:
Carvalho
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Dopilka, Nordtveit, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Yussuf(Mykhalyk 53)

Valeev, Carvalho

Rincon(Yakovenko 55)

Kleber, Shatskikh(Varpakovskis 55)

 

Statystyki:

 

18 Strzały 5

8 Strzały celne 4

48% Posiadanie piłki 52%

2 Rzuty rożne 2

15 Rzuty wolne 20

26 Auty 15

16 Faule 11

4 Spalone 4

72% Celne podania 68%

36% Celne dośrodkowania 25%

66% Udane wślizgi 94%

62% Wygrane górne piłki 44%

2 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

Uff. Kiedy w końcu pewnie wygramy? Czy muszę poobgryzać wszystkie paznokcie do krwi, zanim to się stanie?

Bogu dzięki mamy Carvalho, który po raz kolejny zagrał świetny mecz.

Szachtar wygrał zaległy mecz i ma tyle samo punktów, co my.

Teraz, dla niezorientowanych, czeka nas baraż o mistrzostwo. Nie wiedzieć czemu, baraż to jeden tylko mecz i odbywa się na naszym stadionie.

Husyev podpisał kontrakt z Benficą i w efekcie od przyszłego sezonu będzie występował w Portugalii.

Odnośnik do komentarza

Liga Mistrzów, finał:

 

Chelsea k 0-0 Arsenal

 

Jeden z nudniejszych finałów jakie widziałem. Dopiero karne ożywiły trochę to spotkanie.

 

Gramy mecz o mistrzostwo. Nie ma dziś odstawiania nogi. Po ciężkim sezonie obie drużyny przystępują do gry bez kilku zębów, w dodatku zmęczone i chcące wszystko wyjaśnić jak najszybciej. Ta ostatnia prosta ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy zwycięzcami, czy też przegranymi.

Przy okazji będzie to pożegnalny mecz Husyeva, więc mam nadzieję, że zechce pokazać dziś wyśmienitą grę. Na boisku pojawi się też nie do końca wyleczony Diarra, a spowodowane będzie to absencją pauzującego za kartki Yussufa.

 

Złoty Puchar:

 

Gwatemala 1-2 Kostaryka

 

Angulo zagrał dobre spotkanie i zaliczył asystę przy jednym z goli.

 

23.5.2009

Ukraińska Wyższa Liga, baraż

Stadion im. W. Łobanowskiego, Kijów

Wietrznie, mokro 24C

Dynamo Kijów: 5-4(faw.), remis: 11-5, Szachtar: 7-4.

 

Skład:

 

Rybka(Br)

Husyev, Gavrancic, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Diarra

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber, Verpakovskis

 

Rezerwa:

 

Shovkovskyi(Br), Dopilka, Bangoura, Mykhalyk, Barbosa, Shatskikh, Milevskiy,

 

Pierwsza połowa:

 

06 - Valeev podaje do Husyeva, a ten z 30-u metrów uderza w poprzeczkę. Szkoda, bo byłby to śliczny gol.

13 - Tym razem z dystansu próbował Rincon. Uderzał tuż przy słupku, ale Shust jednak broni.

31 - Kolejne mocne uderzenie Rincona z większej odległości. interwencja bramkarza i mamy rożny.

37 - Srna minimalnie się myli przy strzale z wolnego.

40 - Rincon przejmuje, wydawało by się, że stracone podanie i uderza w stronę bramki. Shust znów pewnie broni groźny strzał.

 

Obawiam się, że nasza nieskuteczność się zemści. Gramy lepiej, ale nie potrafimy tego udokumentować golami.

 

Druga połowa:

 

51 - Srna "kosi" składającego się do strzału Łotysza i mamy karny. Gavrancic podchodzi nie ujawniając oznak stresu i pewnie wykorzystuje okazję na gola.

68 - Mykhalyk zmienia Diarrę, który się sporo napracował w tym meczu. Milevskiy za Verpakovskisa.

69 - Prawie dostałem zawału, ale na szczęście Nazarenko strzelił nad bramką z około 7-u metrów.

71 - Nazarenko strzela z dystansu, Rybka odbija piłkę, ale skutecznie dobija ją jeszcze Ilsinho.

73 - Shatskikh za Klebera.

79 - Mykhalyk strzela z dystansu i mamy rzut rożny.

82 - Rincon nie trafia w pustą bramkę!

83 - Milevskiy nie trafia główką po dośrodkowaniu Carvalho.

Doliczony czas - Gavrancic z dystansu, Shust odbija piłkę, a Milevskiy z ostrego kąta nie zdołał jej wstrzelić do bramki.

 

No to mamy dogrywkę. Szkoda mi tej sytuacji Rincona. Jak można nie trafić z 5-u metrów do bramki?

 

Dogrywka, pierwsza część:

 

96 - Shatskikh za słabo głową po crossie od Valeeva.

97 - Mykhalyk za wysoko z dystansu.

99 - Shatskikh świetnie podał na czystą pozycję do Rincona, a ten będąc już tylko przed bramkarzem strzelił obok słupka...

105 - Milevskiy myli obrońcę i strzela tuż obok słupka zza pola karnego.

 

Znów nie potrafimy nic strzelić mimo, że jesteśmy lepsi.

 

Dogrywka, druga część:

 

111 - Nazarenko niecelnie z okolicy 30-o metra.

115 - Milevskiyemu znów brak precyzji przy strzale głową. Podawał ze skrzydła Carvalho.

117 - Gavrancic po wolnym zgrywa piłkę do Mykhalyka, a ten uderza z wolnego. Rykoszet i piłka w siatce!

119 - Milevskiy nad bramką z odległości około 35-u metrów.

120 - Milevskiy znów niecelnie z dystansu.

Doliczony czas - Shust genialnie broni ręką podcinkę Rincona, po wrzutce od Nesmachnyiego. Chwilę później Milevskiy wychodzi do podania od Carvalho i strzela. Shust odbija piłkę, ale Milevskiy jeszcze raz jej dopada i pokonuje bramkarza Szachtaru.

 

 

Dynamo Kijów 3 - 1 Szachtar

 

1-0 Gavrancic karny(51)

knt. Jadson(62)

knt. Seleznyov(71)

1-1 Ilsinho(71)

2-1 Mykhalyk(117)

3-1 Milevskiy(120+2)

 

Widownia: 16863

 

Sędzia: Igor Khiblin

 

MoM:
Gavrancic
(8)

 

Skład ze zmianami:

 

Rybka(Br)

Husyev, Gavrancic, Diakhate, Nesmachnyi(K)

Diarra(Mykhalyk 68)

Valeev, Carvalho

Rincon

Kleber(Shatskikh 73), Verpakovskis(Milevskiy 68)

 

Statystyki:

 

30 Strzały 8

15 Strzały celne 3

51% Posiadanie piłki 49%

4 Rzuty rożne 4

25 Rzuty wolne 16

20 Auty 16

13 Faule 20

3 Spalone 6

76% Celne podania 66%

22% Celne dośrodkowania 16%

62% Udane wślizgi 60%

54% Wygrane górne piłki 52%

1 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

Nie drażnij wilka, bo cię pokąsa!

Udało mi się agresywną grą wyeliminować dwóch zawodników przeciwnika, co na pewno pomogło ustawić grę. Powinniśmy to spotkanie zakończyć w podstawowym czasie, ale odrobina pecha pokrzyżowała nam plany.

 

Długo czekałem na te słowa... tytuł jest nasz!

 

---------------------------------------------------------

 

Podsumowanie sezonu itd. później, może nawet jutro. Teraz idę świętować!

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za gratulacje.

 

Stinger: Będę ciągnął karierę do momentu, aż FM 2009 będzie grywalny, czyli znając życie jeszcze chwilkę. ;-)

Na drugie pytanie odpowiem Ci jutro, bo dziś już do gry nie wejdę, a nie pamiętam. Wiem tylko, że wydaję nikły procent tego, co wydać mogę.

 

Jutro podsumowanie. Dziś mam zbyt wielkiego kaca.

Odnośnik do komentarza

Stinger: Do przeznaczenia na pensje miałem w tym roku 523 tyś. £, z czego wydawałem 456 tyś £.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czas na podsumowanie gry moich zawodników będą specjalnie dla każdej formacji dwie tabelki. Jedna będzie odzwierciedlała ligę, a druga grę w pucharach europejskich.

 

Bramkarze liga:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
__________________________________|  Mecze:  |  Stracone gole:  |  Czyste konto:  |  Gracz meczu:  |  Żółte kartki:  |  Czerwone kartki:  |  Średnia:  |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Rybka:__________________|   10(1)  |		13		|		3		|		0	   |		0		|		  0		 |	6.64	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Shovkovskyi:____________|	21	|		9		 |		15	   |		0	   |		0		|		  1		 |	7.00	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

Bramkarze puchary:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
__________________________________|  Mecze:  |  Stracone gole:  |  Czyste konto:  |  Gracz meczu:  |  Żółte kartki:  |  Czerwone kartki:  |  Średnia:  |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Rybka:__________________|	 0	|		 0		|		 0	   |		0	   |		0		|		  0		 |	  0	 |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Shovkovskyi:____________|	14	|		21		|		 0	   |		1	   |		0		|		  0		 |	7.86	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

 

Statystyki brutalnie ukazują to, że Rybka jest słabszym bramkarzem od Shovkovskyiego, ale nie mam wyjścia. Jeżeli chcę, żeby kiedyś grał na miarę swojego talentu, to muszę już w przyszłym sezonie postawić odważnie na niego. Może będziemy grać gorzej, ale liczę na to, że tylko przez pewien czas i Rybka się dostosuje do naszego poziomu.

 

Cele:

 

Przyjdzie do nas dwóch młodych bramkarzy, którzy będą nabierać doświadczenia na wypożyczeniach, lub w rezerwach co najmniej przez kilka lat. Na razie, nie szykuję tu większych transferów. Shovkovskyi w końcu zostanie u nas na ławce, jako ratunek w wypadku kontuzji, lub zawieszeń.

Odnośnik do komentarza

Nie biorę pod uwagę Vashchuka i Ferorova, których wysłałem po zakończeniu sezonu na wieczną wegetację do rezerw.

Diarra i Angulo będą liczeni jako pomocnicy.

 

Obrońcy liga:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
__________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Dopilka:_____|  6(4)  |	 0   |	1	|   0	|	 0	|	 0	|   0.75   |	   70%	 |		-	  |	   5   |	   2	|   7.00   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Pape Diakhate:____|	26  |	 2   |	2	|   0	|	 5	|	 0	|   0.83   |	   75%	 |	  100%	 |	  38   |	  15	|   7.38   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Goran Gavrancic:__|  9(7)  |	 2   |	1	|   1	|	 2	|	 0	|   0.86   |	   78% 	|	   80%	 |	  12   |	  10	|   6.94   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Gonzalo Pineda:___|	23  |	 2   |	1	|   1	|	 2	|	 1	|   1.59   |	   71%	 |	   71%	 |	  27   |	  12	|   7.04   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Taras Mykhalyk:___|  8(7)  |	 3   |	1	|   0	|	 2	|	 0	|   1.35   |	   76%	 |	   50%	 |	  25   |	  14	|   6.93   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Havard Nordtveit:_|	 3  |	 0   |	0	|   0	|	 1	|	 0	|   3.08   |	   65%	 |		 -	 |	   5   |	   5	|   7.00   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Andriy Nesmachnyi:|	24  |	 0   |	2	|   0	|	 4	|	 1	|   1.32   |	   74%	 |	   25%	 |	  30   |	  18	|   7.08   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Husyev:______| 24(2)  |	 0   |	3	|   0	|	 5	|	 0	|   1.55   |	   69%	 |	   41%	 |	  46   |	  30	|   7.08   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Obrońcy puchary:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
__________________|  Mecze:  |  Bramki:  |  Asysty:  |  Gr. m:  |  Żł. krt:  |  Cz. krt:  |  Wślizgi:  |  Cel. podania:  |  Cel. strzały:  |  Faulował:  |  Faulowany:  |  Średnia:  |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Dopilka:_____|   0(5)   |	 0	 |	 1	 |	0	 |	  0	 |	  0	 |	2.42	|	   68%	   |		 -	   |	   3	 |	   -	  |	7.00	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Pape Diakhate:____|	 12   |	 0	 |	 1	 |	1	 |	  3	 |	  0	 |	2.34	|	   63%	   |		 -	   |	  22	 |	   8	  |	7.25	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Goran Gavrancic:__|   3(4)   |	 0	 |	 0	 |	0	 |	  0	 |	  1	 |	1.68	|	   64%	   |	   50%	   |	   8	 |	   1	  |	6.71	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Gonzalo Pineda:___|	 12   |	 2	 |	 0	 |	0	 |	  3	 |	  0	 |	2.14	|	   58%	   |	  100%	   |	  24	 |	   5	  |	7.17	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Taras Mykhalyk:___|   2(2)   |	 0	 |	 1	 |	0	 |	  1	 |	  0	 |	2.41	|	   77%	   |	   50%	   |	   5	 |	   2	  |	6.25	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Havard Nordtveit:_|   0(1)   |	 0	 |	 0	 |	0	 |	  0	 |	  0	 |	3.08	|		 -	   |		 -	   |	   -	 |	   -	  |	7.00	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Andriy Nesmachnyi:|	 13   |	 0	 |	 2	 |	0	 |	  4	 |	  0	 |	2.33	|	   67%	   |		 -	   |	  24	 |	   5	  |	7.23	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Husyev:______|	 13   |	 0	 |	 1	 |	0	 |	  4	 |	  0	 |	1.88	|	   60%	   |		 -	   |	  31	 |	   7	  |	7.15	|
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowania:

 

Jest gorzej niż w poprzednim sezonie, ale wynika to z rotacji. Poza tym brakowało w drugiej części sezonu agresywności w grze całego zespołu, stąd takie liczby w rubrykach Wślizgi i Żł. krt. Genialnie wprowadził się do zespołu Pineda. Mam nadzieję, że będzie grał równie dobrze w kolejnym, a może i lepiej. Liczę na Nordtveita w przyszłym sezonie. Będę oczekiwał od niego wywierania mocniejszej presji na zawodnikach pierwszego składu, ponieważ ma wystarczający potencjał, aby już teraz wywalczyć sobie miejsce w składzie. Dopilka grał mniej, ale to ze względu na większą konkurencję, a i tak grał lepiej. Mykhalyk często grał jako DP i to jest chyba jego przyszłość. Podoba mi się jago zaangażowanie i swoboda w oddawaniu strzałów z dystansu. Gavrancic stanowił mocny punkt kiedy grał i w roli rezerwowego jest kapitalny. Diakhate, Nesmachnyi i Husyev to klasa sama w sobie. Szkoda tylko, że ten ostatni odchodzi, ale w jego zastępstwie sprowadziłem Diarrę(w tym roku, ze względu na kontuzję Yussufa, klasyfikowanego w pomocy) i sądzę, że będzie jego godnym następcą, a może nawet będzie lepszy i pozwoli kibicom zapomnieć o gwieździe Husyeva.

 

Cele:

 

Nie planuję wielkich transferów, a raczej inwestycje na przyszłość. Na wypożyczeniach jest kilku ciekawych zawodników i nie będę sprowadzał nikogo za wielkie pieniądze. Raczej rozejrzę się za młodziutkim zawodnikiem na pozycję Nesmachnyiego, tak, żeby za 3y, 4-y lata mógł zająć jego miejsce. W końcu nasz kapitan ma 30-i lat i teraz ma już z górki.

Odnośnik do komentarza

MOD TEAM: Proszę o wyedytowanie poprzedniego posta i zastąpienie zepsute tabelki tą z tego posta, a potem o usunięcie tego. Nie zdążyłem poprawić po prostu obu tabelek, a każdy, kto choć raz taką chciał zrobić wie jaka to mozolna praca.

Dziękuję i przepraszam za kłopot.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Obrońcy puchary:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
__________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Dopilka:_____|  0(5)  |	 0   |	1	|   0	|	 0	|	 0	|   2.42   |	   68%	 |		-	  |	   3   |	   -	|   7.00   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Pape Diakhate:____|	12  |	 0   |	1	|   1	|	 3	|	 0	|   2.34   |	   63%	 |		 -	 |	  22   |	   8	|   7.25   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Goran Gavrancic:__|  3(4)  |	 0   |	0	|   0	|	 0	|	 1	|   1.68   |	   64% 	|	   50%	 |	   8   |	   1	|   6.71   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Gonzalo Pineda:___|	12  |	 2   |	0	|   0	|	 3	|	 0	|   2.14   |	   58%	 |	  100%	 |	  24   |	   5	|   7.17   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Taras Mykhalyk:___|  2(2)  |	 0   |	1	|   0	|	 1	|	 0	|   2.41   |	   77%	 |	   50%	 |	   5   |	   2	|   6.25   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Havard Nordtveit:_|  0(1)  |	 0   |	0	|   0	|	 0	|	 0	|	  -   |	   65%	 |		 -	 |	   -   |	   -	|   7.00   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Andriy Nesmachnyi:|	13  |	 0   |	2	|   0	|	 4	|	 0	|   2.33   |	   67%	 |		 -	 |	  24   |	   5	|   7.23   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleg Husyev:______|	13  |	 0   |	1	|   0	|	 4	|	 0	|   1.88   |	   60%	 |		 -	 |	  31   |	   7	|   7.15   |
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowania:

 

Jest gorzej niż w poprzednim sezonie, ale wynika to z rotacji. Poza tym brakowało w drugiej części sezonu agresywności w grze całego zespołu, stąd takie liczby w rubrykach Wślizgi i Żł. krt. Genialnie wprowadził się do zespołu Pineda. Mam nadzieję, że będzie grał równie dobrze w kolejnym, a może i lepiej. Liczę na Nordtveita w przyszłym sezonie. Będę oczekiwał od niego wywierania mocniejszej presji na zawodnikach pierwszego składu, ponieważ ma wystarczający potencjał, aby już teraz wywalczyć sobie miejsce w składzie. Dopilka grał mniej, ale to ze względu na większą konkurencję, a i tak grał lepiej. Mykhalyk często grał jako DP i to jest chyba jego przyszłość. Podoba mi się jago zaangażowanie i swoboda w oddawaniu strzałów z dystansu. Gavrancic stanowił mocny punkt kiedy grał i w roli rezerwowego jest kapitalny. Diakhate, Nesmachnyi i Husyev to klasa sama w sobie. Szkoda tylko, że ten ostatni odchodzi, ale w jego zastępstwie sprowadziłem Diarrę(w tym roku, ze względu na kontuzję Yussufa, klasyfikowanego w pomocy) i sądzę, że będzie jego godnym następcą, a może nawet będzie lepszy i pozwoli kibicom zapomnieć o gwieździe Husyeva.

 

Cele:

 

Nie planuję wielkich transferów, a raczej inwestycje na przyszłość. Na wypożyczeniach jest kilku ciekawych zawodników i nie będę sprowadzał nikogo za wielkie pieniądze. Raczej rozejrzę się za młodziutkim zawodnikiem na pozycję Nesmachnyiego, tak, żeby za 3y, 4-y lata mógł zająć jego miejsce. W końcu nasz kapitan ma 30-i lat i teraz ma już z górki.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do Was. W poście 131 ja widzę zepsutą tabelkę zatytułowaną "Obrońcy puchary:". W kolejnym poście(nr. 132) dodałem poprawioną. Wysłałem prośbę do Amicusa o zamienienie złej na dobrą, ale dowiedziałem się, że szanowny Amicus widzi wszystkie z tych tabelek zepsute i nie wie którą ma zamienić. :???:

 

Czy wszyscy widzicie tabelki pozostałe tabelki źle, czy to problem u Amicusa? Mam nadzieję, że tylko u niego. Nie chciałbym, żeby tyle pracy poszło na marne... ;(

Odnośnik do komentarza

pelnaklatka: Trochę dziwne, bo ja korzystam z firefox'a i tylko przedostatnia tabela(ta którą później powtarzam jest zryta). No ale to pewnie zależy od wersji. Nie mniej jednak dziękuję za informacje, jak to wygląda u Ciebie.

 

Chcąc nie chcąc jestem zmuszony do kontynuacji tej męczarni z tabelkami, bo lepszej metody nie widzę(tzn. dokładniejszej, jeżeli chodzi o statystyki).

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy liga:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
____________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Lassana Diarra:_____|   8(1) |	 1   |	1	|   0	|	 3	|	 0	|   2.66   |	   83%	 |	   28%	 |	  14   |	  16	|   7.22   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Marvin Angulo:______|  11(4) |	 0   |	0	|   0	|	 1	|	 0	|   0.64   |	   67%	 |   	25%	 |	   8   |	  29	|   6.87   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Ayila Yussuf:_______|	 22 |	 0   |	2	|   0	|	 3	|	 0	|   1.44   |	   80% 	|	   51%	 |	  28   |	  32	|   7.18   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Ismael Bangoura:____|  13(7) |	 1   |	3	|   1	|	 1	|	 0	|   0.71   |	   72%	 |	   29%	 |	  11   |	  43	|   7.10   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Rinar Valeev:_______| 11(12) |	 6   |	4	|   1	|	 2	|	 0	|   1.14   |	   76%	 |	   50%	 |	  22   |	  34	|   7.22   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Yakovenko:|   4(8) |	 1   |	1	|   0	|	 2	|	 0	|   0.98   |	   75%	 |	   25%	 |	  10   |	  17	|   6.75   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Helder Barbosa:_____|  13(4) |	 3   |	8	|   1	|	 0	|	 0	|   0.65   |	   67%	 |   	53%	 |	  10   |	  34	|   7.41   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Danil Carvalho:_____|  20(4) |	10   |   14	|   8	|	 0	|	 0	|   0.83   |	   74%	 |		5%	 |	  13   |	  49	|   7.63   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Diogo Rincon:_______|  13(4) |	 9   |	0	|   3	|	 4	|	 0	|   0.78   |	   79%	 |   	42%	 |	  22   |	  32	|   7.10   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Pomocnicy puchary:

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
____________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Lassana Diarra:_____|	  6 |	 2   |	3	|   0	|	 3	|	 0	|   2.13   |	   76%	 |		50%	|	  14   |	   5	|   7.33   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Marvin Angulo:______|   4(4) |	 0   |	1	|   0	|	 1	|	 0	|   0.61   |	   71%	 |		33%	|	   6   |	  14	|   7.00   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Ayila Yussuf:_______|  10(1) |	 0   |	3	|   0	|	 3	|	 0	|   2.33   |	   71% 	|		66%	|	  19   |	   5	|   6.82   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Ismael Bangoura:____|   5(1) |	 0   |	0	|   0	|	 0	|	 0	|   1.02   |	   61%	 |		  -	|	   5   |	  10	|   6.83   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Rinar Valeev:_______|   7(4) |	 1   |	0	|   0	|	 0	|	 0	|   0.25   |	   73%	 |		80%	|	   7   |	  15	|   7.09   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Oleksandr Yakovenko:|   0(2) |	 1   |	0	|   0	|	 0	|	 0	|	  -   |		 -	 |		  -	|	   2   |	   1	|   7.50   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Helder Barbosa:_____|   3(5) |	 0   |	4	|   0	|	 0	|	 0	|   1.31   |	   61%	 |		50%	| 	  7   |	  10	|   7.13   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Danil Carvalho:_____|	 12 |	 5   |	2	|   0	|	 2	|	 0	|   0.79   |	   69%	 |		47%	| 	 15   |	  20	|   7.33   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Diogo Rincon:_______|  11(2) |	 7   |	4	|   3	|	 1	|	 0	|   0.49   |	   73%	 |		50%	|	   8   |	  29	|   7.31   |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

 

Pomoc od dawna stanowi nasz największy atut. Mamy w niej masę piłkarzy o wielkich umiejętnościach technicznych, jak Carvalho, Barbosa, czy Rincon i to na nich głownie opiera się gra. Rincon przeszedł w tym sezonie samego siebie. Strzelał gole, jak w transie, a przy tym zaliczył sporo asyst. Carvalho, to chyba nasz najlepszy gracz. Ten transfer, to strzał w dziesiątkę. Grał lepiej niż oczekiwałem. Valeev się ładnie rozwija. Harmonijna ewolucja powoli robi z niego świetnego piłkarza. Liczę, że w przyszłym sezonie pokaże jeszcze więcej. Yakovenko ciężko się z początku było przystosować do nowych realiów i w efekcie zaliczył mizerny sezon. W kolejnym sezonie oczekuję od niego poprawy. Barbosa zagrał w tym sezonie troszkę gorzej, niż w poprzednim i liczę, że w kolejnym się obudzi. Bangoura do momentu kontuzji grał dobrze, ale po powrocie nie mógł się pozbierać. Kolejny sezon w jego przypadku będzie oznaczał pracę nad powrotem do dawnej dyspozycji. Angulo wzbudził we mnie wielkie nadzieje po końcówce tego sezonu, bo trzeba przyznać, że zaczął mizernie. Teraz już jednak widać, że poradził sobie ze zderzeniem kulturowym, przyzwyczaił się i ma zamiar skupić się wyłącznie na grze. Yussuf grał bardzo równo i był mocnym punktem zespołu. Nawet skomplikowana kontuzja nie zahamowała jego rozwoju i po powrocie na boisko dalej grał udane mecze.

 

Cele:

 

Jeżeli się pojawią w tej formacji nowe twarze, to tylko do rezerw, albo wymuszone interesującymi ofertami(ktoś za kogoś). Rozejrzę się za jakimś talentem na pozycję piwota.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Te też są spieprzone? Jeżeli tak, to zrobię screen shoty i umieszczę tu linki, bo innych pomysłów nie mam.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy liga:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
___________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Kleber:____________|  23(2) |	12   |	5	|   6	|	 2	|	 0	|   0.24   |	   71%	 |	  53%	  |	  16   |	  52	|   7.00   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Artem Milevskiy:___|  17(8) |	10   |	7	|   3	|	 0	|	 0	|   0.17   |	   62%	 |	  37%	  |	  10   |	  52	|   7.24   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Maxim Shatskikh:___|  10(5) |	 2   |	1	|   0	|	 0	|	 1	|   0.10   |	   71% 	|	  41%	  |	   3   |	  25	|   6.93   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Maris Verpakovskis:|  11(9) |	 6   |	3	|   2	|	 1	|	 0	|   0.25   |	   75%	 |	  50% 	 |	   7   |	  34	|   7.05   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Napastnicy puchary:

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
___________________| Mecze  | Bramki: | Asysty: | Gr. m  | Żł. krt: | Cz. krt: | Wślizgi: | Cel. podania: | Cel. strzały: | Faulował: | Faulowany: | Średnia: |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Kleber:____________|  11(1) |	 6   |	4	|   1	|	 1	|	 0	|	  -   |	   71%	 |	  42%	  |	 7	 |	  20	|   7.33   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Artem Milevskiy:___|  5(2)  |	 1   |	2	|   1	|	 0	|	 0	|   0.18   |	   68%	 |	  43%	  |	 4	 |	  16	|   6.71   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Maxim Shatskikh:___|  4(2)  |	 4   |	1	|   1	|	 0	|	 0	|	  -   |	   78% 	|	  75% 	 |	 3	 |	   8	|   7.33   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|
Maris Verpakovskis:|  6(4)  |	 6   |	1	|   2	|	 0	|	 0	|	  -   |	   71%	 |	  68%	  |	 5	 |	  18	|   7.20   |
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

Podsumowanie:

 

Wcale tak różowo w tej formacji nie jest. Spodziewałem się po moich napastnikach znacznie więcej, a prawda jest taka, że w wielu meczach wyręczali ich w strzelaniu goli Carvalho i Rincon. Tak nie może być. Mam na dobrą sprawę tylko dwóch napastników: Klebera i Milevskiyego. Jednak Kleber nie prezentował tak równej formy jak w poprzednim roku, a Milevskiy od początku mojej przygody z Dynamem by chimerycznym graczem. Shatskikh jest już chyba za stary, żebym od niego wymagał więcej niż dobrej gry. Całkowicie mnie zawiódł w lidze, choć muszę przyznać, że w pucharach grał całkiem dobrze. Verpakovskis był niezłym zmiennikiem, a przez pewien czas nawet grał w podstawowym składzie. Podobała mi się jego pracowitość i siła. Strzelił kilka bardzo ważnych goli. Dobrze radził sobie z presją wyniku w ważnych meczach. Motywowała go i grał wtedy świetnie, biorąc na siebie odpowiedzialność. To tym młodszego Shatskikhego.

 

Cele:

 

Muszę sprowadzić dwóch napastników, z czego chociaż jeden musi prezentować wysokie umiejętności od początku. Shatskikh zostanie sprzedany, lub wsadzony do rezerw. Verpakovskis pewnie zostanie jeszcze na przyszły sezon w roli zmiennika, ale jak będzie dla niego oferta, to i on opuści Kijów. To by jednak oznaczało reinwestowanie środków i trzeciego zawodnika do tej formacji. Jednak już dłuższy czas moi skauci szukają zawodników, którzy by mnie satysfakcjonowali i przyznam, że rynek jest mocno wydrylowany. Ci którzy są w naszym zasięgu są albo za drodzy, albo zbyt słabi.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tu raczej statystyki nie mają dla mnie większego znaczenia, więc nawet nie będę robił tabelek. Za dużo pracy, a nie rozjaśnia to niczego.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wypożyczeni i rezerwy
:

 

Wątpię, aby któryś z wypożyczonych zawodników miał już szansę na walkę o skład, aczkolwiek kilku już jest blisko dania im szansy.

Konkretnie mówiąc są to(w takiej kolejności): Gonzalez, Herrera, Abenzoar i Korotetskyi.

Długo na wypożyczeniach zabawią jeszcze: Lulinha Predko, Pinedo i Suarez Diego.

Jednak chyba wszyscy z nich pójdą do innych klubów, rozwijać się dalej. Potrzebują przecież regularnej gry, a ja tego im obiecać nie mogę.

 

Podsumowanie:

 

Najładniej się rozwinął Gonzalez. Spore postępy zrobił też Korotetskyi. Oczekiwanego skoku umiejętności nie poczynili Predko i Lulinha. Brazylijczyk nawet się troszkę cofnął w rozwoju. Pomimo tego, że Abenzoar pojawił się bardzo niedawno na Ukrainie, zdołał wypracować na boisku najlepszą średnią ocen, co powoduje, że w kolejnym sezonie będę wnikliwiej obserwował jego postępy. Młody Francuz rozbudził już moją wyobraźnię i wiarę w to, ż będzie kiedyś wielkim piłkarzem. Pinedo jest bardzo zaniedbany fizycznie i to są mankamenty który musi poprawić jako pierwsze. Bez tego nie ma szans w poważnej piłce. Suarez ma jeszcze kupę czasu na naukę. W jego wieku nie wolno przesadzać z obciążeniami, więc na razie dam mu pograć w rezerwach. Mimo to 15-o latek ma już niesamowite umiejętności techniczne. Widać, że drzemie w nim spory potencjał.

 

Cele:

 

W dalszym ciągu jednak nasze talenty są nieliczne, co w klubie z naszymi ambicjami jest nie do pomyślenia. Większość transferów które zamierzam poczynić będą właśnie robione z myślą o przyszłości, więc w kolejnym roku notka dotycząca zawodników wypożyczonych i rezerw będzie obszerniejsza.

Odnośnik do komentarza
Stinger: Do przeznaczenia na pensje miałem w tym roku 523 tyś. £, z czego wydawałem 456 tyś £.

Thnx. Trochę mnie zżerała ciekawość, a po drugie chciałem sprawdzić jak do tego mają się wydatki na moją obecną kadrę Evertonu (550tys funciaków), z którym dzielnie walczę o mistrzostwo Anglii. Ale twoje wydatki na pensje rzeczywiście robią wrażenie pod względem efektywności.

Odnośnik do komentarza

Szwecja i Rosja mają inny system rozgrywania ligi. Podsumowanie tych rozgrywek podam, tradycyjnie, po zakończeniu sezonu w tamtch krajach.

 

---------------------------------------------------------

 

Podsumowanie sezonu:

 

Ukraina:

 

Tabela

 

Statystyki indywidualne

 

Jedenastka ligi

 

Superpuchar:

 

Szachtar 2-4 Dynamo Kijów

 

Puchar Ukrainy:

 

Szachtar 1-2 d Dynamo Kijów

 

Chorwacja:

 

Liga:

 

1) Dinamo(63)

2) Inter(Z)(56)

3) Zagrzeb(54)

---------------

11) Marsonia(34) Spadek

12) Zadar(33) Spadek

 

Superpuchar:

 

Hajduk 3-1 Dinamo

 

Puchar Chorwacji:

 

Hajduk (1) 0-1(2) Zadar

 

Turcja:

 

Liga:

 

1) Fenerbahce(67)

2) Besiktas(66)

3) Galatasaray(66)

-------------------

16) Denizlispor(35) Spadek

17) Samsunspor(31) Spadek

18) Mardinspor(3) Spadek

 

Superpuchar:

 

Fenerbahce 2-1 Besiktas

 

Puchar Turcji:

 

Galatasaray 1-2 G. Birligi

 

Liga Mistrzów:

 

Chelsea k 0-0 Arsenal

 

Puchar UEFA:

 

Szachtar 0-4 Liverpool

 

Superpuchar Europy:

 

Barcelona 1-2 Ajax

 

Piłkarz roku w Europie:

 

1) Luka Toni(FC Bayern)

2) Franck Ribery(FC Bayern)

3) Fernando Torres(Liverpool)

 

Złoty But:

 

1) Andre-Pierre Gignac(Sampdoria)(30)

2) Grafite(Wolfsburg)(28)

3) Ikechukwu Uche(Getafe)(27)

Odnośnik do komentarza

Carvalho został nagrodzony piłkarzem tygodnia na Ukrainie. Zasłużył na to wyróżnienie meczem barażowym.

 

Dzięki moim skautom udało mi się sprowadzić z wolnego transferu świetnie zapowiadającego się 22-u letniego bramkarza. Nukri Revishvili jest ośmiokrotnym reprezentantem Gruzji, a jego poprzednim klubem był Kazański Rubin.

Uznałem, że skorzystam z nadarzającej się okazji i sprowadziłem jeszcze jednego dobrze zapowiadającego się bramkarza. Za 350 tyś. £ trafi do nas z Lewskiego Sofia Benoit Costil. 21-o letni francuz chciał się wyrwać z Bułgarii, gdzie nie czuł się najlepiej.

 

Powołania:

 

Francja U-21: Abenzoar,

Portugalia U-21: Barbosa,

Ukraina U-21: Rybka, Korotrtskyi,

 

Norwegia: Nordtveit,

Ukraina: Husyev, Milevskiy, Nesmachnyi, Shovkovskyi, Mykhalyk, Valeev, Yakovenko,

Łotwa: Verpakovskis,

 

Przed szansą na debiut stanie Valeev. Mam nadzieję, że selekcjoner da mu szansę na wykazanie się, bo naprawdę na to zasłużył.

Złoty Puchar:

 

Kostaryka 0-1 Kanada

 

Angulo zagrał przyzwoite spotkanie, niestety doznał lekkiej kontuzji i odpocznie około tygodnia.

 

Złoty Puchar:

 

Jamajka 4-0 Kostaryka

 

Angulo zagrał na prośbę trenera, mimo tego, że nie czuł się do końca wyleczony i zaprezentował się kiepsko.

 

30.5.2009

 

Eliminacje Mistrzostw Świata:

 

Grecja 0-0 Ukraina

Węgry 1-2 Polska

Andora 1-1 Łotwa

 

Z moich podopiecznych na boisku pojawili się: Nesmachnyi, Husyev, Milevskiy i Valeev. Nesmachnyi został graczem meczu, Husyev zagrał dobrze, a Milevskiy i Valeev weszli na boisko jako rezerwowi.

Polacy zdołali szczęśliwie "dowieść" zwycięstwo do końca, mimo czerwieni dla Smolarka. W ciężkiej grupie trzeba było ten mecz wygrać, żeby myśleć o awansie i nasi rodacy wykonali plan.

Verpakovskis zagrał niezłe spotkanie i zaliczył asystę.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...