Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, w przypadku Górnika cena odgrywa decydującą rolę, odkąd pod koniec sezonu 2005/2006 broniący się przed spadkiem Górnik obniżył cenę biletów, by grać - z powodzeniem zresztą - decydujące mecze przy pełnych trybunach.

 

Tekścik z 27 kwietnia 2006 z http://www.gornik.zabrze.pl/:

 

Mobilizacja kibiców w Zabrzu jest w ostatnich tygodniach ogromna. Stowarzyszenie sympatyków klubu wspólnie z prezesem Jerzy Frenkielem doprowadziło do obniżki cen biletów i natychmiast na Roosevelta zaczęły pojawiać się rekordowe tłumy. Ostatnie dwa spotkania zabrzan obejrzało blisko 30 tys. widzów! Kibice organizują się sami - drukują plakaty, rozwieszają je w mieście, przygotowują specjalne ulotki, namawiają się wzajemnie na internetowych forach. Dodatkowo na meczach doping jest kulturalny, a efektowna oprawa raz za razem wyróżniana przez ekspertów Orange Ekstraklasy.

- Dawniej o takich tłumach to słyszałem jedynie w przekazach historycznych. Teraz stałem się uczestnikiem takiego wspaniałego widowiska - mówi pomocnik Łukasz Juszkiewicz. - Taka wielka widownia jest dla nas budująca. Kibice bardzo nam pomogli swoim dopingiem pokonać Pogoń, mam nadzieję, że teraz przeciw Arce też tak będzie. Ta widownia to tak naprawdę dwunasty zawodnik Górnika - dodaje młody pomocnik Górnika.

 

Dokładniej za 90minut.pl z tamtego sezonu:

 

Dyskobolia 2.500

Cracovia 3.500

Odra 4.300

Polonia 3.500

Płock 3.000

Korona 3.000

Wisła 5.000

Łęczna 2.000

Bełchatów 2.000

Lech 4.035

Zagłębie 1.740

 

Pogoń (5 zł) 8.702

Amica (5 zł) 15.000

Arka (5 zł) 9.020

Legia (5 zł) 19.500

 

Bardzo rozsądny pomysł klubu i dwu/trzykrotny wzrost frekwencji, ale spowodowany obniżką biletów, a nie eksplozją potencjału kibicowskiego Zabrza.

Odnośnik do komentarza
Pytam się, dlaczego przychodzi tyle ludzi, bo nie więcej jak półtora roku temu (poprawcie mnie, jak się mylę) na Górnik chodził Bohdan Smoleń i typek, który wręczał koguta najlepszemu zawodnikowi Górnika. Czy to takie trudne to zrozumienia?

Pulek nie wiem o co chodzi, bo ten typek to wlasnie jest "Bogdan Smolen", a tak na powaznie to jest pan Stasiu, ktory od dawien dawna wrecza koguta najlepszemu pilkarzowi i pewnie do swojej smierci bedzie to robil. Moze dla was to jest smieszne, ale tak samo jest z tymi dzwonkami z alpejskich hal. Taka tradycja i tyle.

 

Nie mam zamiaru się wyśmiewać; wybacz, ale jako zwyczajny obserwator, kojarzę kibiców Górnika przede wszystkim z tymi dwoma aspektami, o których napisałem. W moim mniemaniu nie jest to nic złego, - ba! - tak jak z resztą napisałeś, jest to tradycja. Chodziło mi głównie o to, że w całym cudownym programie Orendż Ekstraklasa bardzo często jest pokazywana sytuacja z wręczaniem koguta, i ze Smoleniem właśnie. I do tej pory z tego kojarzyłem kibców Górnika. Do tej pory, bowiem od jakiegoś czasu wzrok przyciąga ogrom ludzi, którzy zmierzają na stadion przy Roosevelta; i tylko o to mi chodziło od początku tej dyskusji.

 

Pogoń (5 zł) 8.702

Amica (5 zł) 15.000

Arka (5 zł) 9.020

Legia (5 zł) 19.500

 

Bardzo rozsądny pomysł klubu i dwu/trzykrotny wzrost frekwencji, ale spowodowany obniżką biletów, a nie eksplozją potencjału kibicowskiego Zabrza.

 

I właśnie o to mi chodziło, to na mnie nakrzyczeli, że jestem z Warszawy, i jestem na tyle chamski, że stawiam pytanie:

 

jest to zasługa biletów?

 

!!!

Odnośnik do komentarza
Sorry, w przypadku Górnika cena odgrywa decydującą rolę, odkąd pod koniec sezonu 2005/2006 broniący się przed spadkiem Górnik obniżył cenę biletów, by grać - z powodzeniem zresztą - decydujące mecze przy pełnych trybunach.

Wtedy była akcja za 5 złotych. Ale klub podniósł ceny biletów do 15 złotych i spadku frekwencji nie widać - co więcej jest wzrost. Jak to sie ma do Twojego postu? Zachęcili ludzi do oglądania Górnika, ludziom się spodobało i gdy podniesiono ceny nikt nie protestował.

Odnośnik do komentarza
Sorry, w przypadku Górnika cena odgrywa decydującą rolę, odkąd pod koniec sezonu 2005/2006 broniący się przed spadkiem Górnik obniżył cenę biletów, by grać - z powodzeniem zresztą - decydujące mecze przy pełnych trybunach.

Wtedy była akcja za 5 złotych. Ale klub podniósł ceny biletów do 15 złotych i spadku frekwencji nie widać - co więcej jest wzrost. Jak to sie ma do Twojego postu? Zachęcili ludzi do oglądania Górnika, ludziom się spodobało i gdy podniesiono ceny nikt nie protestował.

Na tym polega większość promocji. Przyciągają ludzi do spróbowania produktu niskimi cenami (czasem nawet poniżej kosztów produkcji), a potem jak się ludziom spodoba, podnoszą.

Ale, że nikt nie protestował, to nie wierzę. Może nie było zorganizowanych protestów na dużą skalę?

Odnośnik do komentarza
Sorry, w przypadku Górnika cena odgrywa decydującą rolę, odkąd pod koniec sezonu 2005/2006 broniący się przed spadkiem Górnik obniżył cenę biletów, by grać - z powodzeniem zresztą - decydujące mecze przy pełnych trybunach.

Wtedy była akcja za 5 złotych. Ale klub podniósł ceny biletów do 15 złotych i spadku frekwencji nie widać - co więcej jest wzrost. Jak to sie ma do Twojego postu? Zachęcili ludzi do oglądania Górnika, ludziom się spodobało i gdy podniesiono ceny nikt nie protestował.

 

Nie do 15, przez cały sezon 2006/2007 bilety na Górnika kosztowały 10 PLN, a więc mniej niż przed obniżką z końcówki sezonu 2005/2006. Obecnie kosztują 15, ale klub jedzie na entuzjazmie po wejściu nowego sponsora, stąd i frekwencja, i tolerancja dla podwyżki o kolejne 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Pytam się, dlaczego przychodzi tyle ludzi, bo nie więcej jak półtora roku temu (poprawcie mnie, jak się mylę) na Górnik chodził Bohdan Smoleń i typek, który wręczał koguta najlepszemu zawodnikowi Górnika. Czy to takie trudne to zrozumienia?

Pulek nie wiem o co chodzi, bo ten typek to wlasnie jest "Bogdan Smolen", a tak na powaznie to jest pan Stasiu, ktory od dawien dawna wrecza koguta najlepszemu pilkarzowi i pewnie do swojej smierci bedzie to robil. Moze dla was to jest smieszne, ale tak samo jest z tymi dzwonkami z alpejskich hal. Taka tradycja i tyle.

 

Nie mam zamiaru się wyśmiewać; wybacz, ale jako zwyczajny obserwator, kojarzę kibiców Górnika przede wszystkim z tymi dwoma aspektami, o których napisałem. W moim mniemaniu nie jest to nic złego, - ba! - tak jak z resztą napisałeś, jest to tradycja. Chodziło mi głównie o to, że w całym cudownym programie Orendż Ekstraklasa bardzo często jest pokazywana sytuacja z wręczaniem koguta, i ze Smoleniem właśnie. I do tej pory z tego kojarzyłem kibców Górnika. Do tej pory, bowiem od jakiegoś czasu wzrok przyciąga ogrom ludzi, którzy zmierzają na stadion przy Roosevelta; i tylko o to mi chodziło od początku tej dyskusji.

 

Pogoń (5 zł) 8.702

Amica (5 zł) 15.000

Arka (5 zł) 9.020

Legia (5 zł) 19.500

 

Bardzo rozsądny pomysł klubu i dwu/trzykrotny wzrost frekwencji, ale spowodowany obniżką biletów, a nie eksplozją potencjału kibicowskiego Zabrza.

 

I właśnie o to mi chodziło, to na mnie nakrzyczeli, że jestem z Warszawy, i jestem na tyle chamski, że stawiam pytanie:

 

jest to zasługa biletów?

 

!!!

Przeciez widze, ze sie nie wysmiewasz. Po prostu wiem, ze dla postronnych kibicow to jest dziwne, ale dla nas nie. Tak samo z krowimi dzwonkami, nikt na Roosvelta nie zwraca na nie uwagi, bo to jest normalka u nas.:)

 

Co do tych biletwo to Icon nie masz racji. Klub zastosowal promocje wobec kibiców, zeby po prostu wiecej ludzi dopingowalo Górnik w walce o utrzymanie. Proba ta sie powiodla, a ze ludzi byl ogrom i atmosfera niepowtarzalna to te tlumy zostaly mimo podwyzki. Teraz kibicow bedzie jeszcze wiecej, bo Górnik zyskal powaznego sponsora, ktory zapowiada sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Tak to siebie tłumaczcie :] tylko ciekawe czemu to kibice Górnika obok kibiców Lecha wykupili najwięcej karnetów na sezon? Tłumaczcie to sobie euforią, niskimi cenami, głupotą ludzi :] tłumaczcie jak chcecie. Przypominam tylko, że to na meczach Górnika padały największe rekordy frekwencji w historii polskiej piłki.

 

Co do tych biletwo to Icon nie masz racji. Klub zastosowal promocje wobec kibiców, zeby po prostu wiecej ludzi dopingowalo Górnik w walce o utrzymanie.

A gdzie ja napisałem, że tak nie było? :lol:

Odnośnik do komentarza
Tak to siebie tłumaczcie :] tylko ciekawe czemu to kibice Górnika obok kibiców Lecha wykupili najwięcej karnetów na sezon? Tłumaczcie to sobie euforią, niskimi cenami, głupotą ludzi :] tłumaczcie jak chcecie. Przypominam tylko, że to na meczach Górnika padały największe rekordy frekwencji w historii polskiej piłki.

 

Co do tych biletwo to Icon nie masz racji. Klub zastosowal promocje wobec kibiców, zeby po prostu wiecej ludzi dopingowalo Górnik w walce o utrzymanie.

A gdzie ja napisałem, że tak nie było? :lol:

I powiedz mi z czego sie glupkowato smiejesz?? Z tego, ze z nikim na forum nie potrafisz sie zgodzic???

 

Po prostu nie masz racji i tyle. Szkoda tylko, ze nie potrafisz tego zrozumiec. Tylko Icon jest dobry, a reszta to " układ".

Odnośnik do komentarza
Tak to siebie tłumaczcie :] tylko ciekawe czemu to kibice Górnika obok kibiców Lecha wykupili najwięcej karnetów na sezon? Tłumaczcie to sobie euforią, niskimi cenami, głupotą ludzi :] tłumaczcie jak chcecie. Przypominam tylko, że to na meczach Górnika padały największe rekordy frekwencji w historii polskiej piłki.

Jakas megalomania Ci sie wlacza... Nie musisz nam o tym przypominac, bo to temat na inna rozmowe. Szacunek dla Gornika mamy, ale Ty oczywiscie nam zarzucasz, ze chcemy klub zdyskredytowac albo co gorszego zrobic.

 

Ludzie wykupili karnety na ten sezon, bo nadal chca ogladac na mecze, ale zapewne wiekszosc tych ludzi zaczela chodzic na stadion, kiedy byla obnizka i teraz zwyczajnie czyni to, bo im sie spodobalo...

 

Czy to jest, az tak trudne do pojecia?

Odnośnik do komentarza
I powiedz mi z czego sie glupkowato smiejesz??

Z Ciebie? :>

I nie głupkowato a z politowaniem ;)

Po prostu nie masz racji i tyle.

Jak na razie nikt mi tego nie udowodnił ;) Gdyby tylko ceny biletów grały rolę to gdzie indziej też były akcje za 5 złotych, podobnie w innych miastach i jakoś nigdzie taka frekwencja się nie utrzymała.

 

Ludzie wykupili karnety na ten sezon, bo nadal chca ogladac na mecze, ale zapewne wiekszosc tych ludzi zaczela chodzic na stadion, kiedy byla obnizka i teraz zwyczajnie czyni to, bo im sie spodobalo...

Powtarzam - takie akcje mogą się sprawdzić tylko w klubach, które mają potencjał kibicowski. W innych są spisane na straty.

Odnośnik do komentarza
I powiedz mi z czego sie glupkowato smiejesz??

Z Ciebie? :>

I nie głupkowato a z politowaniem ;)

Po prostu nie masz racji i tyle.

Jak na razie nikt mi tego nie udowodnił ;) Gdyby tylko ceny biletów grały rolę to gdzie indziej też były akcje za 5 złotych, podobnie w innych miastach i jakoś nigdzie taka frekwencja się nie utrzymała.

Ty sie ze mnie smiejesz, a z Ciebie cale forum, wiec nie wiem kto jest bardziej do tylu. Jestes bardzo mocno ograniczony i dlatego zawsze jak sie wlaczasz do rozmowy to jest zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Powtarzam - takie akcje mogą się sprawdzić tylko w klubach, które mają potencjał kibicowski. W innych są spisane na straty.

No ok - z tym sie zgadzam.

 

Tylko, ze Ty przez dlugi czas szedles w zaparte i twierdziles, ze do wyzwolenia tego potencjalu nie potrzeba bylo obnizki cen - jak widac potrzebna byla, bo przed nia na Gorniku nie bylo tlumow.

Odnośnik do komentarza
Tylko, ze Ty przez dlugi czas szedles w zaparte i twierdziles, ze do wyzwolenia tego potencjalu nie potrzeba bylo obnizki cen - jak widac potrzebna byla, bo przed nia na Gorniku nie bylo tlumow.

Pokaż mi zdanie gdzie napisałem, że obniżka nie była potrzebna. Przecież o tym w ogóle nie dyskutowałem.

Odnośnik do komentarza
Tylko, ze Ty przez dlugi czas szedles w zaparte i twierdziles, ze do wyzwolenia tego potencjalu nie potrzeba bylo obnizki cen - jak widac potrzebna byla, bo przed nia na Gorniku nie bylo tlumow.

Pokaż mi zdanie gdzie napisałem, że obniżka nie była potrzebna. Przecież o tym w ogóle nie dyskutowałem.

Jak widać ceny nie różnią się zbytnio od cen w Zabrzu a różnicę w frekwencji widać.

Przestańcie mówić o tanich biletach w Zabrzu. One są dostosowane do poziomu piłkarskiego w Polsce. A jeżeli aż tak bardzo boli Was, że Górny Śląsk ma taki potencjał kibicowski to Wy macie problem a nie ja.

Pisales, ze poziom cen biletow jest taki sam jak w innych miastach Polski ergo nie majac innych danych niz te ktore przytoczyles mozna bylo wnioskowac, ze ceny utrzymuja sie stale od parunastu miesiecy. Slowem przemilczales obnizke z sezonu 05/06 i operowales danymi o cenach biletow tak jakby w Zabrzu utrzymywaly sie one przez ostatnie lata na stalym pozimie tak jak w innych miastach.

 

Jest to manipulacja, bo przemilczales wazny aspekt jakim byla obnizka cen, ktora sklonila ludzi do przyjscia na stadion. Nigdzie indzie takowej obnizki nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Pisales, ze poziom cen biletow jest taki sam jak w innych miastach Polski ergo nie majac innych danych niz te ktore przytoczyles mozna bylo wnioskowac, ze ceny utrzymuja sie stale od parunastu miesiecy. Slowem przemilczales obnizke z sezonu 05/06 i operowales danymi o cenach biletow tak jakby w Zabrzu utrzymywaly sie one przez ostatnie lata na stalym pozimie tak jak w innych miastach.

 

Jest to manipulacja, bo przemilczales wazny aspekt jakim byla obnizka cen, ktora sklonila ludzi do przyjscia na stadion. Nigdzie indzie takowej obnizki nie bylo.

To nie jest żadna manipulacja. Dyskutując na tym forum uważam, że ludzie tutaj wypowiadający się mają przynajmniej minimalną wiedzę na temat piłki i naszej Ekstraklasy. Tym samym uważam, że "promocja za 5 złotych" to dla Was fakt oczywisty o którym przypominać nie trzeba. Tym bardziej, że już sam Pulek pisał: "W dalszej części jest to zasługa biletów?".

Odnośnik do komentarza
To nie jest żadna manipulacja. Dyskutując na tym forum uważam, że ludzie tutaj wypowiadający się mają przynajmniej minimalną wiedzę na temat piłki i naszej Ekstraklasy. Tym samym uważam, że "promocja za 5 złotych" to dla Was fakt oczywisty o którym przypominać nie trzeba. Tym bardziej, że już sam Pulek pisał: "W dalszej części jest to zasługa biletów?".

Widzisz niestety mnie sytuacja w Gorniku Zabrze i ceny biletow na mecze tej ekipy obchodza tyle co zeszloroczny snieg... Mam wrazenie, ze wiele obecnych tutaj osob tez. Ja nie dyskutuje tutaj poniewaz pasjonuje sie pilka na Slasku - dyskutuje, bo zauwazylem razace niescislosci w Twoim toku rozumowania po tym, jak Ty i inni forumowicze przedstawilisie swoje argumenty.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem sobie ostatnie kilkanaście postów i w zasadzie już się nie dziwię czemu poziom dopingu na polskich stadionach jest tak mizerny a chodzenie na mecze piłkarskie grozi śmiercią. Jeżeli Wy o takie pierdoły potraficie rozpętać burzę w szklance wody to ja już się nie dziwię że kibole po meczu walą się po pyskach albo lecą na siebie z siekierami.

 

Idźcie do szkoły/pracy/na piwo i przestańcie się kłócić bo nie ma o co. Chyba, że to dla Was sztuka dla sztuki i sposób na poprawę humoru.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Konrad Gołoś, pomocnik Górnika Zabrze i reprezentacji Polski: - Nie zamierzamy się pocieszać tym, że był to tylko mecz towarzyski. Mieliśmy go wygrać i koniec! Tymczasem przegraliśmy i jesteśmy strasznie źli. Nie jestem zadowolony ze swojej postawy. Nie zagrałem tak, jakbym sobie wyobrażał. Ogólnie mecz był wyrównany, z tym, że Węgrzy wypracowali sobie karnego i go wykorzystali. Czy w pierwszej połowie graliśmy lepiej niż w drugiej? Nie wiem, bo to nie ja jestem od oceniania. Mieliśmy po prostu wygrać, a nie zrobiliśmy tego. Całe zgrupowanie dało mi naprawdę bardzo wiele. Teraz zrobię wszystko, żeby wrócić do kadry Beenhakkera.

 

Mam nadzieje, ze jeszcze wroci, bo z tego co Leo opowiadal, to pokazal na treningach, ze ma duzy talent. Co do Zahora, to na pewno nie byl gorszy od Brozka czy Saganowskiego, wiec moze jednak cos z niego jeszcze bedzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...